27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Stát se odpařil už před patnácti lety

S blížícími se volbami je opět předmětem zesílené kritiky územní členění státu, kompletně legislativně založené vládou Miloše Zemana v létech 1998-2002. Návrhy všech zákonů pocházejí z dílny ministerstva vnitra tehdy řízeného Václavem Grulichem a zaštiťovala je jeho náměstkyně Yvonne Strecková, oba s historií dlouholetých členů KSČ.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 3.7.2017 22:25

Pokud bude v článcích a

diskuzích pomíjeno to hlavní, pak nemá celá debata smysl. Tím hlavním jsou prachy. Dokud budou všichni občané, obce a města sypat daně do centra - a to je pak bude milostivě přerozdělovat, pak si na samosprávu jen hrajeme. Pokud jako ve Švýcarsku nezůstane většina v obci a kantonu, pak je to vše jen hra. Čím víc daní státu dáme tím víc jich prošustruje a prokorupčí.

Samospráva silných obcí si vyšší územní celky udělá sama podle potřeby, jestli ji vůbec potřebuje.

Státní správa se bude muset ohlížet na množství peněz, které jim obce přepustí a podle toho si budovat svoje pracoviště. Mám osobní špatnou zkušenost s fungováním obcí s přenesenou působností, tedy se smíšením státní správy a samosprávy, takže jsem pro úplné oddělení jako ve Francii. Každá správa má jiné poslání a funkci.