14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Diskuse k článku

POLITIKA: Stále je o co hrát

Kampaň před letošními předčasnými volbami působí těžkopádně až nudně. Negativismu je v ní naštěstí minimum. Na poslední chvíli si jen pár billboardů utahuje z lídrů sociální demokracie, anonymní reklamní nosiče jdou i po Babišově hnutí ANO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Slinták 19.10.2013 0:28

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

To, ze pan Babis dle vaseho nazoru nekrade je jen a jen vase vec. Ja mam nazor opacny a pomerne podlozeny (z informaci, ktere mam, kterym verim a podle toho, jak to i citim).

Je mi celkem jedno, co si myslite, ale za komunistu me, velmi prosim, neoznacujte. Dekuji

J. Hamáček 18.10.2013 23:54

Průzkumy o ničom

Z práce v terénu vyplývá, že v tuto chvíli je nerozhodnutých k 60%, odmítačů cca 20% z čehož vyplývá, že to bude úplně jinak...

P. Čech 18.10.2013 20:39

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Neuznávám nic, co není dokázáno. Pokud je mi známo, tak panu Babišovi nikdo krádež neprokázal, dokonce z tohoto tresného činu ani nebyl obviněn. Dokonce ani není vyšetřován. To pouze hlupáci, kteří se sami pasují do rolí soudců podobné  nesmysly tvrdí. Pokud mají v rukou důkazy, potom nechť podají příslušné trestní oznámení. Nemají-li je, nechť mlčí. Pokud si pamatuji tak jen komunisté obviňovali lidi bez důkazů. nejspíš k nim asi budete také patřit a Vaše podpora SSO je pouze zastíracím manévrem.

L. Slinták 18.10.2013 18:42

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Nemam co dodat. Kdyz tohle neuznavate, pak to je asi plytvani slovy... Mejte se!(:

P. Čech 18.10.2013 18:31

Re: Napsala jsem překlep, patří tam neumísťují.

Proti SSo nic nemám, pouze směrem k nim namítám, že jejich program je pro mnoho občanů příliš složitě formulován a tedy nesrozumitelný. Také proto si myslím, že má tak málo příznivců. Hlavu vzhůru je slepenec zneuznaných politiků ze všech možných stran, kteří byli z různých důvodů odejiti ze stran původních. Největší dáreček je ovšem paní Bobošíková, mocichtivá žena, která je schopna se spojovat i se zavrženíhodnými zločinci, kteří tvoří jádro KSČM. Podobných jedinců je v tomto hnutí povícero.

P. Čech 18.10.2013 18:25

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Vaše přesvědčení, co se týče Vámi preferované strany Vám nikdo nebere. Já pouze tvrdím, že ANO není pan Babiš, nýbrž volné sdružení osob, sdružených kolem programu ANO. V tomto sdružení je osob mnoho nikoliv pouze pan Babiš, ten je jen jedním z mnoha, ikdyž hnutí zatím financuje. Vaše slinty v druhém odstavci nejsou ničím podložené a nikdo je zatím nedokázal. Nazývat někoho zlodějem jen proto, že je bohatý je ubohé a hodné pouze nepřemýšlejících ovčanů zejména ČSSD a KSČM. Divím se tedy, proč hodláte volit SSO.

I. Kudrnová 18.10.2013 18:16

Napsala jsem překlep, patří tam neumísťují.

I. Kudrnová 18.10.2013 18:13

Proč neberete Hlavu vzhůru a Svobodné?Ti se vůbec neumístějí?

L. Slinták 18.10.2013 17:26

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Politicke hnuti Ano je pan Babis, to myslim nemuze rozporovat nikdo soudny.

STBak, ktery po listopadu nakradl majetek, ted zije ze zemedelskych dotaci a nasich dani z pohonnych hmot a jeste de do politiky (co tam asi bude delat? No prece rozhodovat o dotacih pro sebe, kde uz jsem to jen videl?)? Takove politiky si v roce 1989 asi nikdo nepredstavoval...

To, ze se lide v tezkych dobach uchyluji k silnym politikum vudcovskeho typu je pomerne bezne, lec uz se to lidstvu nekolikrat nevyplatilo...

Nerikam, ze lide maji volit stare, zavedene, strany, naopak ty svou neschopnosti, prospecharstvim a korupci jen umoznily "stranam" jako ANO/Usvit/SPOZ/Bobo(jak se to menuje idc). Ja mam stranu jiz nejaky patek vybranou (ano, je to SSO), ktera ma asi jako jedina pro me smysluplny ekonomicky program a hlavne lidi, kteri jsou ekonomicky vzdelani a na urovni dokazi diskutovat k tematu, nesnazi se vyhybat neprijemnym politickym otazkam a nabizi lidem svuj pohled na jejich reseni, se kterym ja osobne souhlasim.

P. Čech 18.10.2013 17:03

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Co přináší pan Babiš nevím. Vím jen, s čím přichází hnutí ANO. A na tom není špatného nic. Lidé mu to baští? Asi ano, protože chce dosáhnout toho, co tito lidé chtějí také. Keců a žvástů politických stran (všech) jsou oni lidé již přesyceni a dávají to najevo. Například vystupování paní Němcové včera v televizi bych mohl přirovnat k zatloukání hřebíků do rakve ODS. Lidé chtějí zásadní změnu, vážený pane. A tuto jim nabízí právě politická hnutí a nikoliv politické strany. s několika málo výjimkami (KAN a SSO).

P. Čech 18.10.2013 16:56

Re: Tak.

Ale nic na tom není. Ale také to skoro nikoho nezajímá. Konkrétně to, koho budu volit já, Vy, nebo pan Langer.

L. Slinták 18.10.2013 15:33

Re: ANO znefunkční sněmovnu?

Ale vo tom to prave je - pan Babis prinasi to stare a spatne, de s tim do politiky a lide mu to basti.

L. Slinták 18.10.2013 15:30

Re: Tak.

Co je na tom, kdyz nekdo verejne podporuje tu kterou stranu? Vam to vadi?

P. Čech 18.10.2013 13:21

Re: Tak.

 Co takhle to nechat na občanech, pane Langere? Občané ke svému rozhodování koho volit, dozajista nepotřebují rady nejen politiků, ale ani pánů Langerů. Jsou totiž svéprávní a rozhodovat se mají sami.  |Nepotřebují být naháněni do nějakých stád ovčanů.

P. Čech 18.10.2013 13:17

Re: A to je dobře nebo špatně?

Je zcela nepodstatné, kolik subjektů bude ve sněmovně. Klidně tam mohou být pouze dva. každopádně však musí pracovat pro blaho státu a ne volně soutěžit podle čl.5 ústavy. Bude-li totiž nadále protěžován systém koalice-opozice, ničeho smysluplného nikdy nedosáhneme. V tomto systému totiž jde zase jen o boj o moc a o nic jiného.  Neustálý a neustávající boj o moc však nikdy nic dobrého nepřinesl. Stranické zájmy jsou tam totiž povyšovány nad zájmy občanů a státu.  A jen v tom je problém tohoto nedemokratického systému. Klasického socialismu, stříknutého jako úlitba anarchií.

R. Langer 18.10.2013 11:49

Tak.

Proto volte SSO.

V. Mlich 18.10.2013 11:48

A to je dobře nebo špatně?

Představte si, že by třeba ČSSD splnila svoji vyhrůžku, že zakáže zaměstnat každého, kdo nevydělá aspoň 12 tisíc. Doufám, že se do parlamentu dostane co nejvíc subjektů a budou měnit jen to, na čem se jich nadpoloviční většina domluví. Vidím to na menšinovou vládu, která bude sekat dobrotu a žádné experimenty.

P. Čech 18.10.2013 8:36

Plány?

V partajních kabinetech jsou spřádány variantní plány o tom, kdo s kým bude vládnout? Klidně si je spřádejte, páni straníci! K ničemu Vám to nebude.  Pokud se budete vymezovat vůči nově vznikajícím politickým hnutím, jedině to usppíší váš odchod a to do politického zapomění. Zatím to totiž vypadá tak, že se do PS dostane jak ANO, tak i Úsvit přímé demokracie a možná i ještě další uskupení. Potom , pokud politické strany budou nadále volně soutěžit podle čl.5 ústavy, nedosáhnou ničeho a to nejen ze svých předvolebních programů. Ony vlastně nikdy ničeho podstatného ze svých programů neprosadily a to jen proto, že byly systémem a způsobem myšlení nuceny koalici a opozici vytvářet. O tom to je, o překonanosti dosavadního systému, který se ukazuje stále více jako vysoce nefunkční.

P. Čech 18.10.2013 8:28

ANO znefunkční sněmovnu?

To je ovšem zásadní omyl t.zv. politologů a novinářů, mezi něž pan Jelínek dozajista patří. Neschopný akceptovat cokoliv jiného a nového, co se ve škole neučili.Zásadním omylem je skutečnost, že sněmovna nemůže fungovat při jiném rozložení než na pravici a levici a to v koalici či opozici.  Ono totiž klidně může fungovat při existenci třetího subjektu, který není ani koalicí, ani opozicí. Pokud totiž tato uskupení (nebude to jen ANO) budou disponovat dostatečným počtem poslanců, mohou vlastně jako jediné subjekty úspěšně realizovat svůj předvolební program. Svůj program, který koaliční ani opoziční politické strany v systému koalice-opozice uskutečnit nemohou. O tom to je. O neschopnosti přemýšlet jinak než stereotypně, o neschopnosti a neochotě akceptovat cokoliv jiného a nového.