21.10.2020 | Svátek má Brigita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Soor 30.10.2007 10:45

Neuvěřitelné.

Je zvláštní jak dalece je tato společnost zmasírována medii. Vy si opravdu myslíte, že pánové z ODS spadli z měsíce? Nebo někdo z nich byl v disentu? Nebo že na vysoké nebyli  přinejmenším v SSM? Nebo že to bylo jen tak, že někteří na př. p. Klaus mohli jezdit za bolševika na stáže do Ameriky? Nabo že za vlády ODS byla ztornována třetina spisů STB?

Probuďtě se Vážení. Dnes má ODS parlament, má senát, má obsazeny kraje a dokonce se dala slyšet že chce ," v rámci boje proti terorismu" odposlouchávat občany a dokonce míní regulovat media. Aby jsme se některé ráno neprobudili a nebylo pozdě.  Nebo si myslíte že by nemohla existovat modrá totalita?

josef 30.9.2007 17:56

Pro ty, kteří méně pamatují, uvedu příklad ze života.

Nezapometulný je výrok bývalého ředitele školy v našem městě.

Když se z něj, pravověrného socana stal v roce 1948 komouš, pronesl na prvníkomunistické schůzi tuto památnou větu :

" Kdybych věděl, že je mezi vámi tak krásně, tak jsem se k vám dal již dávno. Zrovna tak se u nás po roce 1989 mnozí komunisti převtělili v socany.

Vladimír 30.10.2007 9:52

Re: Pro ty, kteří méně pamatují, uvedu příklad ze života.

A nebo v ODS, že?

F.VÍZEK 88.100.57 29.9.2007 16:55

Socialismus a "socialismus"...

Nikde ve světě (a ani u nás) se po vítězství ve volbách žádná sociálně demokratická strana nepokusila mít ono vítězství "na věčné časy" a nikde si nezakotvila vedoucí roli strany  do Ústavy.  I tím se socialisté liší od komunistů.  Kdo ale za socialisty považuje Brežněva, Husáka, Jakeše, Bilaka...  a další někdejší mocné soudruhy ze zemí sovětského bloku, ten sotva pochopí...

Za osm let vlády ČSSD  se česká ekonomika dostala po Klausově neumětelství do plusu (HDP), bankovní systém byl - byť krvavě pozdě - zprivatizován, Česko si udrželo prima druhé místo v Evropě pokud jde o malé zadlužení (k HDP).  ČSSD  ani náznakem nepohřbívala  svobodu a demokracii, nezaváděla cenzuru, nekontrolovala ozbrojené složky, ba dokonce nebránila ani tomu, aby její místopředseda skončil na Pankráci (Ivo Svoboda).  A když se jen "šustlo" nějaké podezření (ani se nečekalo na  policii), měla dost síly k tomu, aby takovým lidem "zamávala" a zbavila je vysokých postů. Včas. 

Haf 30.9.2007 13:37

Re: Socialismus a "socialismus"...

Zbavila je včas, aby si v soukromí mohli užívat plodů svý práce, ty slinto, že jako Gross.

Růst HDP za cenu obrovskýho zadlužení státu, to je unikátní výkon !!!!

Zalez už do díry, vopravdu nevíš co plácáš !

F.VÍZEK 88.100.57 30.9.2007 14:47

Občas mrkněte na Eurostat či aspoň ČSÚ...

O zadlužení státu si nechte vypravovat o těch, kteří je  "zorganizovali"  při tzv. transformaci a tzv. privatizaci, čili od někdejší  kamarily kolem premiéra Klause... Jenom banky přišly státní kasu na 400 miliard...  Je s podivem, že přes toto neumětelství Klause, Kočárníka, Dyby, Třísky, Dlouhého a dalších ...  se ČR drží - díky tomu, že v roce 1997 byla tato garnitura odstavena od výkonné moci - na pozici druhého až třetího NEJMENŠÍHO dlužníka v EU (měřeno % k HDP).   Pletete si viníky a zachránce -a to by dospělý člověk neměl...   (jenom dítě může mít hasiče za "bubáky").  

josef 30.9.2007 16:30

Re: Socialismus a "socialismus"...

soudruhu Vízku, takové bláboly jako ty může napsat pouze boží

hovádko.

Soor 30.10.2007 9:58

Re: Re: Socialismus a "socialismus"...

Vážený . Zatím panu Vízkovi jen nevybíravě nadáváte. Argumenty nikde. Asi teze o inteligentních voličích ODS má "trhliny", které se rychle po současných preferencích, kupí.

k herink 3.1.2009 21:56

Re: Socialismus a "socialismus"...

Fando a zapomel jsi pripomenout to obrovske zadluzeni za 8 let vlady socialnich demokretu...ja jen kdyz rikas A musis rict i BRv

HORT 29.9.2007 13:40

co je rozhodující

komunismus je zločinná ideologie a přes to nejede vlak.Desítky milionů mrtvých mluví za všechny argumenty.Dost je těch,kteří si na vedoucí úlohu strany pamatují a komu již mozek neslouží,stačí se podívat do Ostrova nad Ohří

Stanley 29.9.2007 11:06

Pane Vízku !

Nesouhlasím s Vámi, pane Vízku a čím více Vás čtu, tím více nesouhlasím ! Ale, protože jsem  demokrat, tak Vám i sobě přeji, abych s Vámi i do budoucna mohl stále nesouhlasit !  Kdyby totiž u nás převládla rudooranžová koalice, tak se po čase (asi jako po r. 1948 )zbarví celá do ruda !  Vám, jako rudooranžovému bojovníku ( zde na NP ), by to asi prospělo, ale já bych asi měl se svými  protirudooranžovými příspěvky "utrum" !  To by byla škoda, možná i pro Vás ??

jensenn 29.9.2007 12:40

Re: Pane Vízku !

soudruhu ja jsaem to necetl a take s vama nesouhlasim ja uz davno od vas nic nectu a hned nesouhlasim usetrim si spoustu casu a jdu cist neco zajimaveho napr. na bigblogeru jsou zajimave veci;-DRvR^!

Soor 30.10.2007 10:08

Re: Pane Vízku !

No tak za prvé: Na komunisty doplatili nejvíce sociální demokrati. To je historie.

Za druhé: O jaké koalici to mluvíte. Pokud si vzpomínám, tak s komunisty hlasovala v opozici, a to velice čile, ODS. Svého presidenta s nimi volili taktéž.

Za třetí: Vy si jako myslíte že by se to mohlo obrátit  třeba s pomocí letadel a tanků Fidéla, ne?

A za čtvrté: Stále a stále postrádám od příznivců ODS argumenty. Demagogie kterou vedete je ze slovníku bolševika, pokud si pamatuji.

horduch 29.9.2007 9:45

na západě

mají komunistické strany ,ale žádnou fašistickou .Protože vládu té fašistické poznali ,ale komunistické na rozdíl od nás ne .

Pavel Kořenský 28.9.2007 23:10

Cituji

"3) Svět má dost svých problémů, protože současných zbraní hromadného ničení, to jest chudoby, hladu, bídy, nezaměstnanosti, bezdomovectví, rasismu a strachu je k neunesení. Lze sice vědecky zkoumat, kdo na tom nese větší vinu, zda socialismus, kapitalismus, či jiný ...ismus, ale užitečnější bude hledat řešení. Jsme na počátku 21. století a podle statistiky je 70% lidí negramotných, 50% lidí na Zemi hladoví, 25% lidí nemá přístup k vodě, 80% lidí bydlí v nestandardních obydlích,  1000 dětí každou hodinu na Zemi zbytečně umírá,  měsíční průměrný příjem člověka z miliardy nejbohatších musí stačit člověku z miliardy nejchudších na šest let. Pouhých  6% lidí vlastní 94% veškerého světového bohatství... "

A vy byste to opět jaksi chtěl změnit, přerozdělit a řešit, že ano.

Tedy pane Vízku, vy jste nemalá svině a komunista tělem i duší. Jen doufám, že lidé jako Vy již brzy vymřou.

Místo psaní poblázněných socialistických či komunistických nesmyslů se raději jako komunista styďte, šoupejte nohama a ve volných chvílích si opakujte "Soukromý majetek je posvátný. Pokud na něj sáhnu, někdo mně konečně urazí pazoury nebo hlavu".

Emersonskej 28.9.2007 23:13

Re: Cituji

;-D;-D;-DR^R^R^

Ladislav N. :-))) 29.9.2007 0:03

Re: Vízek a negramotnost

Jak chcete dosáhnout vyšší gramotnosti obecně, když sám VŠ Vízek otitulovaný Karlovou universitou je zjevně negramotný (psát ale umí, to jo... ;-P)...?

Pavel Kořenský 29.9.2007 0:24

Re: Re: Vízek a negramotnost

O negramotnost ani tak nejde. Spíš o slabomyslnou víru v to, že lze násilím měnit přirozený pořádek věcí.

To je ta základní chyba všech šílenců Vízkova typu. Že si neuvědomují prostý fakt, že svět je takto uspořádán právě proto, že někteří jsou schopnější a většina neschopná.

Pokud by to někdo změnit chtěl, dosáhne toho jen diktaturou (které bude paradoxně velet pár schopných), desítkami milionů mrtvých a stejně se to nejdéle za pár desetiletí rozpadne a svět se opět vrátí k přiirozenému řádu, kde 6% šikovných lidí vlastní 94% bohatství.

Aktuální důkaz naprosté nesmyslnosti Vízkových ideí lze sledovat v Zimbabwe, kde schopní farmáři byli vyhnáni a nahrazeni neschopnými bezzemky a podobnou lůzou. Během několika let je obilnice Afriky na hraně hladomoru a je odkázána na mezinárodní pomoc. Vše ve jménu rovnosti, kterou hlásá Vízkův soudruh Mugabe, kterému také leží na srdci osud negramotné lůzy.

Petr 28.9.2007 22:01

Bojovník Štětina

S komunismem se asi musí nějak bojovat neustále. Připadá mi ale trapné, když se do čela tohoto boje nejhlasitěji dere bývalý komunista Štětina. Ostatně není nic nového, že si vždy doslova "po krku" šli soudruzi mezi sebou.

PetrH 28.9.2007 23:50

Re: Bojovník Štětina

Chm, mně zas připadá trapné, když se sejde pár bojovníků proti komunismu a shodnou se na tom, že když proti komunismu bojuje i Štětina, tak že tedy oni ne. A že jim víc vadí jeden, který byl kdysi u nich, než ti všichni, kteří tam zůstali dodnesRv

F.VÍZEK 88.100.57 28.9.2007 20:30

Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Zločiny patří do jednoho pytle, ať byly spáchány pod kterýmkoli praporem a "zdůvodněny"  sebevzletnějšími  frázemi.  To platí o zločinech z dob fašismu, nacismu i stalinismu.  Ale závěry - správné závěry - o zrůdnosti toho či onoho režimu může dělat jenom ten, kdo něco nastudoval, kdo něco VÍ.  Nejen stalinismus (chcete-li komunismus)  ale ani fašismus (italský, španělský i portugalský) nepatří do jednoho pytle s nacismem, protože jenom německý nacismus se  programově, "zákonně" a otevřeně rasově definoval.  Hubení lidi se v Hitlerově Německu dělo podle státní doktriny. 

A že není rozdíl mezi nacismem a komunismem?  To opravdu může říci leda hlupák, nebo ten, kdo vědomě klame.  Komunismus nikdy nikde neexistoval, neexistuje a podle současného stupně lidského poznání ani existovat nebude. Je to prastará víra (náboženská člověčí víra) v ideální uspořádání společnosti, kde vlk i beránek se budou milovat   Takže opakuji na závěr: odporné zločiny nacistické, fašistické i stalinistické jedno jsou.  Ale jejich režimy do jednoho pytle nepatří !  

Bořek 28.9.2007 20:46

Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Co kdybyste zdůvodnil.,proč si myslíte,že zločiny nacistické a podle Vás stalinské nepatří do jednoho pytle?Jaký je např.rozdíl s popravou pí.Horákové a někoho za nacizmu?Máte opravdu zajímavé názory.Navíc v prvním odstavci říkáte,že zločiny patří do jednoho pytle ať jsou páchány pod jakýmkoli praporem,ale v poslední větě druhého odstavce to popíráte.Jestli jsou JEDNO,tak patří do jednoho pytle.Jaksi mi Vaše myšlenkové závěry unikají.

Ni 28.9.2007 22:36

Re: Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Umíte číst?

A chápat přečtený text? Ne svou představu, text!

Bořek 28.9.2007 23:29

Re: Re: Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Milej drahej.Jestli dva lidé spáchají zločin vraždy ,patří oba do jednoho pytle.Oba jsou vrazi.Tak to já chápu a tak jsem to  i myslel.

Bořek 28.9.2007 23:33

Re: Re: Re: Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Abych to pro Vás ještě upřesnil,tak oba režimy páchaly stejné zločiny a tak patří do jednoho pytle.

čtenář 29.9.2007 6:59

Re: Re: Re: Re: Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

Kdepak, Vízek chce slyšet, že komunisti zabíjeli lidi nějak měkčeji, s citem, s jakousi pietou. Prostě, že měli přitom lidskou tvář. Že jim na tom vražděném ve skutečnosti záleželo.

huhu 28.9.2007 21:01

Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

tak jako se nacionální socialismus/nacismus definoval rasově či národně (vyvolené vs. parazitní národy), tak se socialismus internacionální/komunismus definuje třídně (vykořisťovatelské vs. parazitní třídy). Oba režimy "vědecky" tyto teorie zdůvodnilly a "vědecky" své odpůrce fyzicky likvidovaly. S praxí nacismu i komunismu jsou zkušenosti. Zastánce, že "opravdový" neexistoval tvrdí dnes neonacisté i současní komunisté. Strčte si ten "opradový" socialismus do (Y)

jensenn 29.9.2007 12:49

Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

ale patri chteli jste to hlasili jste to take jste to zrali jste to a zereto to ohlupúovat muzete jenom neznale komunismus fasismus terorismus a vsechny jine ismi jedno jsou nikdy se toho nezbavite NEDOPUSTIME TO!!!!!!!!!:-PRv(Y)(Y)(Y)(Y);-O;-€Rv!!

kenet 30.9.2007 17:02

Re: Co do jendoho pytle patří a co nikoliv?

pokud to má být spravedlivé měli už dávno zakázat církev co ta má na svědomí taky pěknou řádku lidských životů

F.VÍZEK 88.100.57 28.9.2007 20:23

Znát minulost a poučit se z ní - to je příkaz doby !

1) Zvrácené ideologie fašistické (Itálie, Španělsko, Portugalsko), nacistické (Německo) i komunistické (SSSR a satelité) způsobily jistě mnohá odsouzeníhodná zvěrstva.  Boj proti nim za jejich vlády  proti jejich vládě zaslouží všeobecné úcty a uznání.  

2) V Československu 2.poloviny 20.století nebyl socialismus – jak jej chápe demokratická Evropa a tím spíše u nás nemohl být ani komunismus. To si může myslet jenom pár naivních jedinců, kteří skočili na lep všem těm „husákovcům a brežněvovcům“, kteří sami sebe měli za „socialisty“. Do tržních vztahů a do ekonomiky netřeba zatahoval politické a ideologické pojmy, jejichž obsah se dá obtížně a nejednoznačně definovat.  Režimy v zemích bývalého sovětského bloku byly totalitní a pojmy demokracie, svoboda, socialismus k nim přiřadit nelze!   

3) Svět má dost svých problémů, protože současných zbraní hromadného ničení, to jest chudoby, hladu, bídy, nezaměstnanosti, bezdomovectví, rasismu a strachu je k neunesení. Lze sice vědecky zkoumat, kdo na tom nese větší vinu, zda socialismus, kapitalismus, či jiný ...ismus, ale užitečnější bude hledat řešení. Jsme na počátku 21. století a podle statistiky je 70% lidí negramotných, 50% lidí na Zemi hladoví, 25% lidí nemá přístup k vodě, 80% lidí bydlí v nestandardních obydlích,  1000 dětí každou hodinu na Zemi zbytečně umírá,  měsíční průměrný příjem člověka z miliardy nejbohatších musí stačit člověku z miliardy nejchudších na šest let. Pouhých  6% lidí vlastní 94% veškerého světového bohatství...