25.9.2022 | Svátek má Zlata


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 24.9.2022 9:42

No, Kadet Biegler Ziegler...;-D

K. Novák 24.9.2022 9:37

Proto T. Okamura volí kandidáta TOP 09!!;-D;-D;-D

K. Novák 24.9.2022 9:35

Jó,zato T. Okamura je vzor dokonalého Vůdce ! Inteligentní, pravdomluvný, poctivý... !!;-D;-D;-D

D. Laurencikova 24.9.2022 9:25

Silne odpudivou minulost ma jenom on? Co byste rekl na byvaleho komunistu Strize, ktery dnes, z pozice nejvyssiho statniho zastupce v nasi, ach tak "demokraticke" republice, zavadi opet tresty za nazor, tak jak tomu bylo za bolsevismu?

Na strane druhe: Jaky uzitek vam prinese neposkvrnena minulost, jakou ma napr. Sasa Vondra, byvaly bojovnik za svobodu slova a jini byvali bojovnici proti cenzure, kteri dnes vypinaji "dezinformacni" weby, nebo s cenzurou nemaji nejmensi problem?

Vypnout, vypnout, vypnout - YouTube

D. Laurencikova 24.9.2022 9:10

R^

D. Laurencikova 24.9.2022 8:57

Normalita jsou pro me platne normy, jake tady vzdycky byly. Treba to, ze nemuze menstruovat muz, jak je tomu dnes v nasem modernim svete, ale ze kdyz menstruuje muz, tak jenom proto, ze je to zena! Uz za tuto vypoved me vyradil Mnichovsky Merkur na 14 dni z diskuze, protoze je to pry "pohrdajici clovekem". MM se pritom radi mezi "konzervativni" platky. Normalita je uznavat prirodni zakony. Nazyvat veci pravymi jmeny, misto Orwellovskeho Newspeaku. Atd. To je prece tak jednoduche. ;-)

T. Kohout 24.9.2022 8:40

Nebo na Vašem vysílači.

T. Kohout 24.9.2022 8:35

To jste řekl velice výstižně. To je ten jejich ("Fialův, Rakušanův atd") způsob demokracie. My way or highway. Po mém, nebo táhněte.

T. Kohout 24.9.2022 8:29

Je to "humorista". Nad jeho články se vždy dost nasměji. I to je klad!

T. Kohout 24.9.2022 8:27

Inu ano, používá stejnou taktiku jako používala 5kolka proti Ano. Ony všechny tyhle věci jsou dávno známé a již tu byly. Stačí kopírovat.

D. Laurencikova 24.9.2022 8:15

Zavada je ve vasem nicim nezduvodnitelnem prubojnem sebevedomi.

D. Laurencikova 24.9.2022 8:14

Spickovat umite. Ale konkretne uvest a dolozit, kde rikam nepravdu, nebo kde SPD je "auf dem Holzweg", k tomu vas nenapadne nic. Ale jeste nikdy jsem neslysela odpoved na otazku: Co vam KONKRETNE na SPD-, (nebo na AfD-) programu vadi? To je najednou ticho! Proc byste zrovna vy mel byt vyjimka?

D. Laurencikova 24.9.2022 8:08

A jste zase z obliga. Zatim jste nerekl nic, nez vytacky.

D. Laurencikova 24.9.2022 8:01

Nejsem insider a neznam "vnitrostatni roli". Nevim, co vam vadi. Mohl byste byt konkretnejsi?

D. Laurencikova 24.9.2022 8:00

Strany, ktere v EU plati jako "extremne pravicove" jsou ty, ktere usiluji take o zachovani narodni suverenity misto EUSSR, ktere tvrdi, ze jsou na svete jen dve pohlavi, muz a zena, nikoliv stovka dalsich, ktere nepreferuji homosexualitu pred heterosexualitou a ktere jsou pro ochranu rodin, sestavajicich z maminky, tatinka a deti, misto rodicu 1,2 az 3 atd. atd.

Nejde jenom o islamizaci, ackoliv jsou tyto strany samozrejme proti masove ilegalni migraci a prerozdelovacim kvotam. Jinak receno, jsou pro normalni pomery - takove, ktere platily vzdycky jako normalni. Dnes jsou nositele techto nazoru pravicovi extremiste. AfD je dokonce pod sledovanim Uradu na ochranu ustavy. Jde hlavne o to, ze se tam vyskytuji nazory, ze narod ma neco spolecneho s puvodem. To ma byt nebezpecny, extremisticky nazor!

Normalita je to, ze budeme rozlisovat "co je nahore a co je dole", jak rikaji Nemci, misto noveho orwellovskeho sveta, ktery se na nas vali z Brusele, a kteremu ani etablovane "konzervativni" strany nijak neceli. Trochu me udivuje, za to sam nevite.

P. Hák 24.9.2022 7:54

Jak jsem řekl, kritérium pro současnou vládu bylo zřejmě jediné - musí to být americké... teda doufám, snad tam nebylo ještě "a co nejdražší". Jistě že je F-35 nejnovější. Co bude za 40 let při dnešním překotném vývoji nikdo neví. Provoz je ale hlavně strašlivě drahý... Slováci kupují F-16.

Podstatné ale je, na co konkrétně je potřebujeme. Chceme bránit svůj vzdušný prostor, nebo útočit?

U tanků jde o to, že podle českých mainstreamových zdrojů se má nechat jen věž bez kanónu. Kolik to bude stát? Oficiální odhad je samozřejmě třeba vynásobit dvěma. A pak stejně budeme kupovat ty nové.

Je jasné, že se musí koupit Leo. Je to dané politicky (zakázku na letadla dostanou Američané, na tanky tudíž musí Němci) a Leo je jistě kvalitní tank. Ale ten repas... já nevím.

J. Jurax 24.9.2022 0:40

Česká Wiki praví o SPD - Zařazení strany na pravolevém spektru je diskutováno jako sporné, leckdy bývá řazena ke krajní pravici. Často je hnutí charakterizováno jako populistické, radikální, nacionalistické či autoritářské. Viz https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Svoboda_a_p%C5%99%C3%ADm%C3%A1_demokracie, je tam toho víc.

Že je SPD extrémně pravicová strana si mohou myslet jen blbečkové z brusele a germánská politicky korektní verze Wiki.

A že je ve v putovním cirkuse ve frakci s Vámi jmenovanými stranami nic neznamená, stejně jako s kým si kdo tyká, podstatné je, co SPD činí doma.

A že je SPD "proste n o r m a l n i , usilujici o znovunastoleni normality" - no, víte, jelikož tu máme muslimy v množství menším než malém, vymezuje se SPD leda proti cikánům, korektně označovaným za nepřizpůsobivé. Jinak za nastolení normality nijak nebojuje. Mmch, co je to vlastně ta normalita, za niž by měla bojovat?

J. Prikner 24.9.2022 0:38

Kdežto 5tikolka ta září vrozenou blbosti a odhodláním vlézt do zadku green dylu a bruselské vrchnosti. Pak hospodářství vypadá na kolosální propad dík geniům jako. Fialenko, síkala,. A pod. Ohdtahne li Wolkswagen z Boleslavi, změní se město a severní Čechy v vyrabovány Detroid, bída a slumy tu budou domovem.

J. Jurax 24.9.2022 0:16

Že je SPD extrémně pravicová strana si mohou myslet jen blbečkové z brusele.

A že je ve stejné frakci se stranami Vámi jmenovanými taky nic neznačí a nic nehovoří o její vnitrostátní roli, již mám za podstatnou.

J. Jurax 24.9.2022 0:10

S těmi letadly - na trhu jsou Gripeny E, teoreticky pak Dassault Rafale a Eurofighter Typhoon. Pak americký Boeing F/A-18E/F Super Hornet a obstarožní repasované McDonnell Douglas F/A-18 Hornet, General Dynamics F-16 Fighting Falcon a snad ještě McDonnell Douglas F-15 Eaglem.

No a pak Lockheed Martin F-35 Lightning II ve verzi A. Je drahý na koupi i provoz, ale ze všech nejnovější a nejmodernější s perspektivou čtyřicetileté, možná i delší služby.

Víc toho reálně není, přičemž prakticky a reálně je diskuze mezi Gripenem a F-35.

Vyberte si.

A Leopardy - získali bychom starší repasované 2A4 a pak koupili nové 2A7. Reálně bychom si mohli vybírat mezi francouzskými Leclercy, americkými Abramsy a britskými Challengery 2. A snad ještě4 jihokorejskými K2 Black Panther a italskými C1 Ariete. Izraelská Merkava IV se pro středoevropské válčiště moc nehodí a vic toho už není. Zastaralé T-72 byť jakkoliv modernizované už opravdu nejsou perspektivní; i ty repasované Leopardy jsou kvalitativně výrazný krok vpřed.

A. Renjascu 23.9.2022 22:20

Ale sleduji a třeba nejdražší elektrická energie navzdory tomu, že jsme momentálně největšími vývozci v EU je super téma . Další téma je nákup plynu s 300-400% přirážkou, což v EU taktéž nemá obdoby. Dlouhodobá nečinnost vlády, odmítnutí koupit plynové zásobníky, pokračování v nesmyslné dotační politice, neschopnost snížit mandatorní výdaje navzdory pohodlné převaze v PS, neschopnost odbourat přebujelou administrativu a dokonce ani jí symbolicky snížit, zavedení funkce vrchního cenzora, vypínání webů a rostoucí cenzura, veřejné vládní výzvy k údávání, což zde nebylo minimálně od padesátých let, ... jen výmluvy, výmluvy, výmluvy a zadlužování, zadlužování, zadlužování a nakonec rozjetá inflace, inflace, inflace. A i když tato inflace přinese do rozpočtu ranec miliar navíc (cca 80 - 100 mld), tak sekera horší než za Alenky. Naprosto vlastizrádná tlupa sloužící nadnárodním korporacím a institucím ještě více než ti předchozí. Hnus, který zdebyl naposledy za Bilaka...

P. Brecík 23.9.2022 21:53

Babišova vláda, 5kolka - kdo je lepší ? Slova, slova, slova !! Dnes na ČT probírali KRACH Sportu, Turistiky ( lyžování ) a ... prostě všeho. Kapitál z EU odchází - do USA, podle Hovinky.cz Kapitál jde tam, kde má šanci se zvětšit, vydělat!! Kdo to konečně řekne natvrdo. Bez dobrých vztahů s Ruskem se ocitneme ve středověku. PS: So - volby ČR, Ne - volby Itálie. Uvidíme.

P. Diviš 23.9.2022 21:01

Klidně v tom dojmu žijte, nebudu to tu opakovat po sté.

P. Diviš 23.9.2022 21:00

Já jo, o SPD i o vás. Nic lichotivého.

P. Diviš 23.9.2022 20:59

Okamura a pravda, to je asi něco jako vy a orientace v politice.

P. Diviš 23.9.2022 20:58

Závada je na vašem přijímači.

P. Diviš 23.9.2022 20:57

Vy moc nesledujete situaci kolem Česka, pokud sledujete, tak nechápete, že?

P. Diviš 23.9.2022 20:56

po sral se z té hutné myšlenky. :-P

D. Laurencikova 23.9.2022 20:14

Ja vim bezpecne, o cem mluvim. Co vam prijde presne nebo nepresne, nehraje roli. Okamurova SPD je z hlediska Brusele "extremne pravicova strana". Stejne jako AfD, RN, Geert Vilders s jeho "Partij voor de Vrijheid" atd.Je jich ve frakci ID celkem deset. Najdete si to treba ve Wikipedii.

Maly vysek: "Svoboda a přímá demokracie ist eine RECHTSEXTREME politische Partei in Tschechien. Sie wurde am 5. Mai 2015 von Tomio Okamura gegründet". Takze, SPD je "Extremne pravicova strana", tak je videna SPD v EU. Ze neni extremne pravicova, ale proste n o r m a l n i , usilujici o znovunastoleni normality, to mne vysvetlovat nemusite.

Ty mnou vyjmenovane strany jsou s SPD v Bruselu v jedne frakci, takze hazet je do jednoho pytle je na miste. To je opravdu nedehonestuje. Tomio Okamura, Marine le Pen, Geert Wilders, Matheo Salvini, Petr Bystron... atd., ti vsichni maji stejne cile, pane Jurax. Vetsinou si dokonce tykaji. Tak se s tim nejdriv trochu seznamte. Aspon zakladni pojmy byste mel znat.

P. Hák 23.9.2022 20:01

K tomu zbrojení - samozřejmě je otázka, co chceme. Pokud vláda nelže a opravdu máme mít F-35 na obranu, tak se dalo dost ušetřit a koupit letadla, která jsou skutečně určená na PVOS. Samozřejmě americká, nejdůležitější kritérium by tedy bylo splněno. Zrovna tak si nejsem jist, zda rekonstrukce starých Leopardů bude výhodná. Celkově jde evidentně o politická, nikoli odborná rozhodnutí. Už to zdůvodňování F-35 nějakým klubem, první ligou a že bude slušet... Tak nevím, zda jde o fotbal nebo prodejnu textilu.

Co se týká Dukovan, 5K se velmi angažovala, aby se zablokovalo nejvýhodnější řešení. Jasně, dneska už by to nešlo, ale tehdy to ještě nevěděli. Pokud to ještě zkusí v rámci nějaké vazby nacpat Westinghousu, nasadí tomu korunu. Francouzi jsou sice šíleně pomalí, ale aspoň to umějí.

Ta ostatní kritéria - oni měli spoustu keců, jak to umějí líp a co všechno zlepší a jak jsou ti slušní. Logicky je na nich, aby to dokázali. Zatím dokazují spíš opak.