15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

POLITIKA: Souboj osobností, nebo stran?

Ani jeden z kandidátů druhého kola prezidentských voleb není vyhrazeným symbolem levice či pravice. Dá se snad jen mluvit o vyhrazeném postoji proruském, protievropském a protizápadním kontra protiruskému, proevropskému a prozápadnímu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 17.1.2013 23:08

Jan Urban: Milošku, žaluj, neboli oposmlouva v praxi

http://www.youtube.com/watch?v=I3ssx8Qxao0

M. Pechr 17.1.2013 22:12

Re: Proboha, Aligátora ne !!

...no, to bylo povedený, bratranec strýčka Jedličky, ...jako kandidát ze superstar po výkonu před trojicí poroty...

M. Pavlíček 17.1.2013 20:47

zato Miloš je asi anděl?

Vážená paní Šimonová, s některými Vašimi výhradami vůči KS mohu docela dobře souhlasit, nicméně nějak jste v článku zapomněla na druhého kandidáta. Nebo on nemá žádné velké necnosti? Já jich vidím dost. Dokonce tolik, (a tolik negativ, vyplývajících z jeho volby), že přes všechny své výhrady půjdu volit zřejmě KS. O EU nemám iluze, patříme tam ale přece jen pořád víc než do Ruska (historicky, kulturně i jinak). Takže trochu objektivity. K ČSSD - jestli vyhraje Zeman, je to počátek konce této strany. Sice naprosto nepatřím k jejich voličům, nicméně když se rozloží, nastoupí něco horšího. pro stát i ony sociálěn slabé.

A propo - z Vašeho textu chtě nechtě vyplývá, že právě MZ se o tyto "sociálně slabé" na rozdíl od feudálního aristokrata (hnusného boháče) bude zasazovat. Tak jestli tomuhle věříte, tak už vůbec nemám slov. To jste asi přišla z jiné planety, MZ vidíte přes hodně růžové brýle a o politicie nevíte vůbec nic. A jestli tomu sama nevěříte a jen takhle pro něj sbíráte body... tak fuj tajbl.

MZ umí velmi dobře hrát proletáře (byt v panelovém domě a nafukovací člun za 2000 - super!). Jinak má k němu velmi daleko. A myslí maximálně na své mafiánské milionářské kamarády, chudí důchodci jsou mu dobří maximálně k tomu, aby mu dali hlas. Nic víc.

J. Štrobl 17.1.2013 20:13

Tak už se nám začínají odkopávat.

Mafiáni, u komunistů zasloužilé umělkyně, odeesáci, socani a komunisté. Dejte si:

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/zemanuv-dream-team-komuniste-klausovci-stin-mafiana-zaslouzile-umelkyne

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/borisi-doba-je-zla-je-treba-se-uklidnit-s-hrdlickou

Člověku se z nich může udělat jen špatně. Jen si, soudruzi, klidně volte "Mlhu", jak Zemanovi říkal mafián Mrázek.

P. Pavlovský 17.1.2013 19:49

Re: Děkuji! Stojí tam mj.toto:

Platí mě stát stejně jako každého důchodce. Vzhledem k tomu, že jsem od 16 do 63 let nepřetržitě pracoval (kromě vš. studia, zatímco střední školu mám večerní), tak si ten důchod zasloužím. Není až tak veliký, ale na psaní mám, jak vidíte, čas. Pokud jste na mě alergický, stačí nečíst (pokud nejste masochista).

M. Starý 17.1.2013 19:16

Proboha, Aligátora ne !!

Pokud jste viděli tu páteční reportáž se Zemanem, kdy se "bodře" rozpovídal o svém mobilu (stačí zagooglit), tak snad už jeho volbu na Hrad nemůžete myslet vážně. A jeho další výborný nápad - do bankovní rady dát zástupce odborů... Chybí už jen "proletáři všech zemí..."

J. Farda 17.1.2013 19:12

Re: Velice pěkně zavádějící článek.

Opravdu pěkně zpracovaný článeček, opravdu velice pěkně. Ne tak hrubiánsky jako ty výplody Adama B. Bartoše, známého židobijce, autora "Seznamu Židů v české kultuře" a nácka (nacionála) v české verzi z D.O.S.T.u. Kdyby ještě žil p. Bátora, jistě by se i on s námi podělil o svá moudra o Schwarzenbergových dědičných a osobně spáchaných hříších. Lid je moudrý, ale jako lidi máme krátkou pamětˇ. Málokdo si dnes pamatuje na svinstva z éry Zemanova premiérování, a ještě méně jsou připomínány. Jen sám pan Zeman se skromností sobě vlastní cudně připomíná svá dobra. Ano, opravdu měl i dobrá rozhodnutí, např. zlikvidoval Klausův bankovní socialismus, ale taky má své hříchy. A tak si vzpomínám na průzkum před volbami 1992 na Žitném ostrově, kde zpovídaná paní zdůvodnila své rozhodnutí volit Mečiara slovy "Veď on je taký chlapčenský, taký úprimný!" Áno, p. Zeman už nieje chlapčenský, pravda, no je tak vel´a úprýmný a l´udový, ozaj vel´mi l´udový, áno, to on ozaj je. Takže je na každém jednom z nás, kdo si co na dalších pět let představuje a chce. Ať to bude ten či onen, svět se nezhroutí. Tečka.

M. Martin 17.1.2013 15:21

Re: Děkuji! Stojí tam mj.toto:

Pane Pavlovský už začínám být na ty vaše kecy alergickej. Kdo vás platí že jste nalepenej na každou diskusi ? Nechtěl byste to nechat na každém jednotlivci koho bude volit ? Co kdyby ste si založil vlastní blog a neotravoval tady ?

M. Balázsová 17.1.2013 15:09

Re: Proč potřebuje Klaus

Neuvěřitelné!!!

M. Varadinková 17.1.2013 15:00

Re: Výborný článek

Souhlas.

J. Štrobl 17.1.2013 14:45

Velice pěkně zavádějící článek.

Nač tolik slov. Ať autorka řekne zcela jasně, že nechce být evropankou, ale obyvatelkou ruské gubernie. Tahle volba opět ukazuje kdo kde stojí. Klausova podpora Zemana je zcela symptomatická. Oba podporou mafiánů rozvrátili naše hospodářství a pomohli usadit se tu ruským tajným službám. Zemanovo paktování se se Zbytkem mluví také za vše. Kdo to nevidí, tak je buď hlupák nebo darebák, který v tom jede s nimi.

V. Linhart 17.1.2013 12:53

Re: Je to tak.

Tady není co dodat. I tobě, svazáku!

I. Schlägel 17.1.2013 12:46

Re: Je to tak.

Vidím, že jsem se nespletl. Tož čest práci.

V. Petrová 17.1.2013 12:00

Proč potřebuje Klaus

na Hradě Zemana je jasné:  Oba financuje Rusko, oba budou dělat politiku pro Rusko, tedy proti EU, proti Evropě a Rusko potřebuje mít ve středu Evropy zázemí ( konec konců, má už Karlovarsko i s komunisty, stejně jako ČB.).  Klaus se  může stát po volbách v roce 2014 i premiérem ( podkopal ODS natolik, že se může vrátit jako spasitel a dát ji dohromady ), může založit i novou stranu, dát se dohromady s Bobošíkovou a dalšími ( Suverenita, ti jeho svobodní občani, VV a další včetně zbytku ODS ) a Schwarzenberg na Hradě by mu moc a moc vadil. Takže - nejlepší scénář pro ČR: na Hrad Schwarzenberg, do čela ČSSD Dientsbier a v příštím roce udělat z něj premiéra. Schwarzenberg s Dienstbierem by byla docela dobrá dvojka, chytří, vzdělaní, reprezentativní a rozumněli by si. A pak D. na Hrad a to ostatní se ukáže ! Mezitím se třeba dá dohromady ODS ( ale opravdu dohromady ), nebo nějaká jiná pravice. A na Kalouska aspol. pomalu zapomeneme...  

V. Venc 17.1.2013 11:36

Výborný článek

Je vidět, jak okamžitě diskutéry vtáhl do soutěže o tříbení lepšího porozumění, o co ve volbách vlastně jde.

Nebo ani nejde?

Autorčiným zásadním sdělením, podle mého mínění, je konstatování: „Nejde o střet osobností, jak tvrdí média, ale o střet orientace politiky domácí i zahraniční.“ Je to hlavní informační trumf jejího článku.

V. Linhart 17.1.2013 10:29

Re: Je to tak.

Zato vy jste argument sám pro sebe. Ten kolovrátek jsem odkoukal od vás, vzdělaných, inteligentních a vždy stojících na té správné straně.

V. Linhart 17.1.2013 10:24

Re: Je to tak.

Tak tedy, co vlastně Schwarzenberg pro zemi udělal? Nevím o ničem, snad jen o tom, že svojí osobou zaštítil nejhoršího kariéristu od dob Lubomíra Štrougala, Kalouska, který je u lizu tak či onak už od roku 1990. MZ oproti tomu - když pominu jeho podíl na konstituování silné, demokratické, strany - vyvedl coby prémiér zemi z krize po klausovských reformách, pozvedl pomocí investičních pobídek naše hospodářství, proti vůli většiny národa prosadil náš vstup do NATO a zapojení naší armády do jejích misí. Odešel ze své prémiérské funkce do důchodu, bez jakékoliv trafiky. Jakou podobnou zásluhu má kníže, kromě toho, že dodával lesk Havlově osobě, lichotil celebritám na recepicích a později leštil kliky u amerického velvyslance a v Bruselu? Povězte,prosím...

T. Šmilauer 17.1.2013 10:21

Re: Přeblbeno, honem pryč.

Ano- na Vysočině.

I. Schlägel 17.1.2013 10:15

Re: Před prvním kolem voleb

Autorka doufá, že se na to již zapomnělo.

I. Schlägel 17.1.2013 10:13

Re: Je to tak.

Vy jste jako kolovrátek. Myšlenka žádná, jenom se..ete písmenka, která pořád dokola papouškuje Váš ekonomický guru Sobotka a jeho vymazlená parta, co by se pro dobro tohoto národa doslova roztrhala. Že Vás to pořád baví, dělat ze sebe alternativně inteligentního.

J. Balcar 17.1.2013 10:11

Přeblbeno, honem pryč.

Ať žije Miloš Zeman, pokračovatel díla Václava Klause.

J. Dvořák 17.1.2013 10:08

Re: Je to tak.

Trochu zjednodušené !Za prvé,Karel utře Kalouska jak zpocený okno kdy si vzpomene,za druhý až bude Zeman dělat pro republiku tolik co dělá Karel tak vám nejspíš vypadnou oči z důlků !Miloš udělal akorát to že oposmlouvou potvrdil že státní kasa se bude rabovat společně !V zásadě je volba východ versus západ.Západ je mi bližší jak mentalitou tak vším dalším čím je mi východ protivný a nevyhovující.Už jste viděli hordy vietnamců neplatících daně a provozujících psí jatka?Pěstujících plantáže marihuany,černou výrobu kořalek s metylalkoholem třeba v Bavorsku ?Jakpak se na západě starají o důchodce ?Povídám darmo mlčet !

J. Dvořák 17.1.2013 9:34

Kdo se asi zastane těch bezmocných,důchodců třeba ?

Západní kapitalisti a nebo ta mafie z východu ?No při invazi vojsk sovětského svazu pomáhali rakušani i němci všichni kdo měl ruce a nohy !Ale to bylo,jak je to teď ?Kníže zvaný Karel už za mlada když mu hajní vyháněli trampy z lesa jim nařídil aby je nechali napokoji !To ovšem taky bylo !Momentálně se Karlovi o tom špatně mluví,ale třeba otevřený dopis Věry Čáslavské napoví !A že mají ti dnešní západní kapitalisti troufalost tak zachránili škodovku před krachem a vyrábí tam auta,představte si to !Ale co ti menší fabrikanti ?Máme tu jednoho němce a představte si on taky koná,jako Karel a taky se s tím nechlubí !Takže rodině která má 95let babku,nemocnou manželku a manžela co neví kam dřív skočit před vánocemi položí na stůl osm tisíc.To není všechno,vidí že mají nevyhovující kamna a co udělá?Koupí na firmu nejlepší krbový kamna !Zase ne všechno,i to topení jim obstará a ptá se:Potřebuješ peníze?Co ještě potřebuješ?No řeknu vám ten kapitalismus je hroznej !Copak k nám přišlo z východu pane Zemane ?Volte si koho chcete,toto není návod !

M. Šejna 17.1.2013 9:09

nestačilo by ....

Nestačilo by zas Vám napsat, Volte Schwarcenberga?

V. Linhart 17.1.2013 9:08

Je to tak.

Pan kníže je předsedou party lumpů, která si říká TOP09. Je- li někdo v partě s lumpy, nemůže se tvářit jako nevinnost sama. Média dokáží větší zázraky než Lurdy, z bílého černý je během několika vydání (ne)závislého tisku... Systém, v kterém žijeme, není demokracie, ale mediokracie. Volba Schwarzenberga je volbou schvalování politického stylu sprostot a vulgarit Miroslava Kalouska.

P. Čech 17.1.2013 8:55

Vůbec to není o Bilderbergu,

či o nějakých "sociálně slabých", lépe řečeno líných lidech. Každý   z  d  r  a  v  ý   t.zv. sociálně slabý člověk si za tu svou sociální slabotu může sám. Zde se jedná o většinovou volbu, takovou, která je jedině demokratická. Osobně jsem v prvním kole nevolil ani jednoho z kandidátů pro druhé kolo. Takových lidí bylo mnoho a pro ně je volba v kole druhém téměř vždy volbou menšího zla. Je nutno si však uvědomit, že menší zlo je vždy lepší než nadiktované "dobro".Tak tedy, vezmu si dva listy papíru a na jeden napíšu Zeman a na druhý Schwarcemberk. Stanovím si pro každý list stejný čas, dejme tomu půl hodiny a budu na ně psát mínusy. Po uplynutí daného času mínusy sečtu a toho, kdo těch mínusů bude mít méně, budu volit.. Ona stejně bude rozhodovat většina a ta, jak známo rozhoduje obvykle dobře. V tomto případě většinové volby se nebudu volbám vyhýbat s odůvodněním, že nemám koho volit. Znovu opakuji, rozhodne většina. A já se této většině podřídím, ať bude zvolen kdokoliv. Proč? Protože se považuji za demokrata.

J. Kočí 17.1.2013 8:38

Nestačilo by napsat Volte Zemana?

Nejvíc mě dostal bod, že na západ od nás preferují Švarcenberka. Stejnou logikou bychom mohli říci, že východ (Rusko) preferuje Zemana. A že to asi nebude jen nějaká bezzubá podpora v médiích (Lukoil).

Myslímže je  autorka zcela mimo. Neberu jí, že chce Zemana, ale na knížete prostě nemá. Připadá mi jako malý ratlík, který zuřivě štěká na bernardýna.

B. Hudzieczek 17.1.2013 7:45

Volba prezidenta

je především o osobnostech. Kdyby TOP 09 nasadila místo K. Schwarzenberga kohokoli jiného ze svého středu, domnívám se, že skončí hůř než pan P. Sobotka. Kromě toho prezident má být nadstranický, takže spojovat stranickou politiku s osobou prezidenta není na místě. Každý z dosavadních polistopadových prezidentů si tu nadstranickost představoval po svém, ale v zásadě každý z nich měl potřebu ze své pozice "do všeho kecat". Klaus navíc svoji "nadstranickost" realizoval takovým způsobem, že se mu zákulisními tahy podařilo přispět k téměř rozkladu ODS, kdysi jediného, nadějného politicky vlivného subjektu na pravé části našeho politického spektra.

Při volbě prezidenta nelze argumentovat  jeho současnými nebo dřívějšími vazbami na politické strany; spíš je třeba posoudit jaká je to individualita a kým se obklopuje.

P. Pavlovský 17.1.2013 7:21

Re: tak nevím. Je autorka pro Třetí internacionálu

Před 15 lety se psal rok 1998. Od té doby byl M. Z. Mimo politiku? Mimo jste vy!

1998 se stal českým premiérem, kterým byl až do 12. července2002. Jeho jednobarevná menšinová vláda byla tolerována ze strany ODS na základě tzv. opoziční smlouvy. V roce 2003 kandidoval na funkci prezidenta.

2007 vystoupil z ČSSD a založil Stranu Práv Občanů ZEMANOVCI (jejíž významným sponzorem je český zástupce ruské ropné společnosti Lukoil), za kterou kandidova v parlamentních volbách jako lídr v Ústeckém kraji.

Po neúspěchu oznámil svou rezignaci na post předsedy strany a do budoucna jí přislíbil podporu v dalších kampaních jako například ve volbách do zastupitelstev obcí 2010.

Dne 13. listopadu 2010 byl zvolen čestným předsedou SPOZ.

A. Novák 17.1.2013 6:56

Re: tak nevím. Je autorka pro Třetí internacionálu

ale Karel ve své povolební řeči hned zaútočil na Zemana jako na "muže minulosti"...to bylo dost neobratné, zejména ta zmínka o deseti-patnácti letech. Vzhledem k tomu, že Zeman celou tu dobu byl, na rozdíl od Schwarzenberga, mimo politiku :o)