25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Enigma 21.1.2009 17:49

Rebels

  Jistě mohlo málokomu uniknout, že v současné politice se nám množí tzv. kontra- trend. Kontra-poslanec, populista si vybere chytlavé téma a "zaujme"  odlišný, někdy opačný názor, který jde proti programu vlastní strany, či koalice a má tím zaručeno, že se stane mediální hvězdou. Tato motivace, zviditelnit se, je u Šojdrové velmi silně vyvinuta, U této osůbky doporučuji, velmi pečlivě zkoumat motivy jejího chování. Vzpomeňme jak paní Šojdrová lehce mydlila schody Čunkovi v době, kdy si snad dělala naděje, že odstoupením Čunka by se jí mohla pootevřít škvírka pro karierní postup ve své straně. Tehdy to ještě nevyšlo. V případě Dany Kuchtové už šla ale tvrdě na věc. Ministerstvo školství by se jí líbilo a tak Kuchtovou trhala na cucky. Zřejmě asi dodnes nepochopila, že ministerstvo školství bylo koaličně dohodnuto zeleným a tak nepomohla ani masivní podpora ČT,  která Šojdrovou vytrvale nastrkovala, coby experta na školství. Nebo pochopila, ale ODS to neomlouvá a Šojdrová si to zařídí jinak. Vsadila na Švejnara a zřejmě byla protiklausovskokoaličně natolik zaneprázdněna, že jí uniklo to vděčné téma poplatky za děti, na kterém tak silně zabodoval kolega Hovorka. Ale to by nebyla naše Michaela, dcera dlouholeté poslankyně Dr. Novákové, obě lišky podšité, aby z Hovorkových ubohých dětí do 18-ti let, převážně chudobou zbídačelých rodin nevyzobla právě ty nejbezbranější, růžovoučké prdelky kojence a vinou Julínka s Cikrtem porodem vyčerpané, samozřejmě zase chudobou zbídačelé maminky, pro které, jak všichni chápeme, je předpokládaná částka 480 Kč možná dvakrát za život za režie nemocnice pro obě absolutně likvidační.

A tak je naše Michaela rozhodnuta si vysněné ministerské křeslo vzít, třeba od Paroubka. Hovorka dohání to, co mu ŠOJDROVKA UZMULA.  A jelikož tato populistka pochopila, že s touto akcí přestřelila, pokorně se zařadila. To ovšem neznamená, že si zase příště nenajde nějakou další záminku.

Enigma 21.1.2009 17:50

Re: Rebels

   Spoléhá na krátkou paměť národa a tak se tato zkušená karieristka „velmi skromně“ nastrkuje zase. Může se spolehnout na to, že po Čunkovi už nemůže být hůř. Navíc je nutno doplnit stav páté kolony koalice. To ví i pánové z CEVRO, kterým je každé oslabení ODS dobré a tak Šojdrovku doporučují. Pánové a dámy, doufejme, že česká veledůležité témata nikdy nevyschnou a spolu s hladovějícími socany na protest proti okupační armádě USA v síle 200 mužů zašitých v Brdech bude naše dynamická politická scéna, reprezentovaná nejtrapnějšími komiky věčně živá. AMEN.

Eva D. 21.1.2009 21:00

Re: Rebels

CEVRO, páně Švejnarův Think Tank?

Eva D. 21.1.2009 21:02

Re: Rebels

Enigmo, to snad radši dočtu toho Orwella, 1984. Taky depresivní, ale v tomhle žijem, teď a tady. :-(

Eva D. 21.1.2009 20:59

Re: Rebels

R^R^R^ Perfektní analýza.

Aha, tak ono je to dokonce dědičné poslancování! Tak to není divu, to by ráda křesílko nafurt.To bude příčina její "názorové pružnosti".

Skalenak 21.1.2009 14:33

Komu není rady, tomu není pomoci...

Předsedou může být kdokoliv, pokud  tam budou  přetrvavat Kalousek, Severa a někteří další staří vyčuraní pardálové, nic se v této straně nemůže změnit.Tihle by se měli odstavit od svých korýtek.Ba naopak, více se budou  bořit do politického marastu.

5P 21.1.2009 1:01

No

Prostě a jednoduše. No tě bůh.:-/

Vašek 20.1.2009 17:41

Umanutá koza

která prosazuje bez ohledu na důsledky svoje často nepochopitelné názory ,kecá do všeho,zejména do školství,(likvidace Kuchtové),do zdravotnictví(likvidace Julínka) a patří mezi hlavní destabilizátory vládní koalice,spolu  s Hovorkou,Carbolem a Kvapilem.Pokud chce KDU-ČSL odejít z politické scény,je její nominace na předsedu dobrým počinem.

Petr 20.1.2009 18:50

Re: Umanutá koza

Souhlasím, není co dodat, snad jen, že tato koza kazí reputaci ostatním ženám ve vládě.

Fedo 20.1.2009 20:28

Re: Umanutá koza

Myslím, že je proradná a nevypočitatelná jako všichni lidovci.. Proto jim asi bude vyhovovat.

František 20.1.2009 16:04

Velice bych si přál v čele strany Michaelu, ale

ona je katolička, a to zase může médiím velice vadit.

Za další, v poslaneckém kluby ji vyřadili z role Kalouskovci, funkci obdržel Pavel Severa. Mám obavy, že zase velcí kluci s ní mají možnost zatočit podobně jako s J. Čunkem. Před ní se snad nevyskytuje nějaká Urbanová, ale čert nikdy nespí, co se najde.

Gonzales 20.1.2009 16:08

Re: Velice bych si přál v čele strany Michaelu, ale

Ja bych do poslaneckého klubu lidovců poslal pár zfetovanejch ne6rů s letlampama.. oni už by věděli co a jak ;-D

janík 20.1.2009 12:55

Březina for president

sice ne, ale předseda lidovců by asi byl nejlepší možnost.

Ludva 20.1.2009 12:00

Nějaká Romka by nebyla ?

hodila by se na vyvážení lidovců po Čunkovi. A nakonec, proč ne ? Ještě by se nám Rómové mohli poislámštit, a to by bylo něco.

Jara 20.1.2009 11:53

Bude dobrá Paroubkovi do koalice

Pokud se KDU dostane přes 5 %.  Pak bude Paroubkovi stačit k tomu, aby sestavil jakoby koaliční vládu, ale ve skutečnosti vládl s tichou podporou KSČ. Což už si jednou vyzkoušel a tehdejší koaliční strany se nestačili divit. Ale jde hlavně o koryta a ty zase budou, to je hlavní.

Ludva 20.1.2009 13:04

Re: Bude dobrá Paroubkovi do koalice

Kdyby měla vládnout ČSSD zase s lidovci, tak by byla padlá na hlavu.

dino 20.1.2009 11:01

Pěkné, ale teoreticky-utopické

Copak to nechápete? ŽÁDNÁ "nová tvář" v čele strany nemá šanci. S výjimkou takové tváře, která by přijala roli loutky pana Kalouska. To pak ano. Dokážu si v této roli představit např. paní Parkanovou, která svou ovladatelnost a vstřícnost vůči ministersvu financí z pozice rezortu obrany už dokázala.

KDU-ČSL (rozumějte její tvrdé jádro a skuteční držitelé moci, nikoliv zvolené vedení) NEMÁ zájem o změnu. Nechtějí být velkou, konstruktivní stranou, protože to přináší vnitřní nestabilitu straně. Nutí je to průběžně měnit lidi ve vedení, a to je přeseně to, co nechtějí. Naopak chtějí návrat k "luxovko-kalouskovskému" modelu "svých + - 10% jistých", být rozhodujícím kamínkem na miskách vah a přitom stále "za bukem". Jen ať je další dvacetiletí v rukou "těch správných", jako to bylo do doby, než Kalousek formálně odstoupil z vedení.

Tato strana je po dobu působení pana Kalouska NEREFORMOVATELNÁ, protpže zmíněný pán hraje vabank. Buď já a moje cesta, nebo žádné KDU-ČSL! Je to nabíledni. kdo ví, co všechno by vyplavalo na povrch (nejen z jednoho z nejzkorumpovanějších rezortů - rezortu obrany, nebo dění kolem jeho rodiny, firmy IDOS a pod.), kdyby jej někdo reálně dokázal připravit o moc... což zatím nikdo nedokázal.

Nic naplat, ten pán prostě umí! A snad je to pro ČR v globálu dobře, protože to svým způsobem stabilizuje českou politiku. A co si budeme nalhávat, KDU-ČSL jsou v metodě "pláště a dýky" mnohem zkušenější a obratnější než, Zelení, kteří se odhodlali tuto uvolněnou roli (po nástupu Čunka na post předsedy strany) po lidovcích převzít. Vlastně jenom dokázali, že v poměrném volebním systému menšinových vlád je takovéto role ve vrcholné politice opravdu třeba. Jinak bychom měly po každých volbách velký problém při přechodu na novou vládu...

Skalenak 21.1.2009 14:38

Re: Pěkné, ale teoreticky-utopické

Tenhle názor je naprosto správný, měli by si ho uvědomit především  voliči této strany!!!!

Honza42 20.1.2009 10:38

pokud je voličská základna levicová, pak si ze srdce přeji,

aby se Šojdrovou v čele skončila KDU v náručí levice a tam skonala jednou provždy.

xxx Kubeš 20.1.2009 11:12

Re: pokud je voličská základna levicová

tak to nemění nic na tom, že vedení KDU skáče vlevo vpravo podle toho, jak se to hodí.

Malý Aston 20.1.2009 10:33

Je to problém KDU,tak se do toho prosím Vás neserte!

Prostě někdo vypustil balónek a čeká co na to ulice.KDU od doby Plojhara neprošla žádnou změnou.Normální politická strana vhodná pro pravici,levici a hlavně pro sebe a neustálá touha nepřijít o státní penězovod.Udržování stálého tlaku v penězovodu je jejich jediný cíl.Jak se na ně zapomene,vyskočí s potraty nebo jinou hovadinou a zase mají reklamu na Čt1 .Nechejme je v klidu dožít a zda hrobařem této strany bude Šojdrovka nebo někdo jiný nám nepříznivcům této politické strany může být jedno.:-D

ok 20.1.2009 10:37

Re: Je to problém KDU,tak se do toho prosím Vás neserte!

To se mýlíte. Je to prostě středová strana, což je pro přesvědčeného levičáka i pravičáka nepochopitelné. Středová pozice se levičákovi/pravičákovi jeví jako kolísání.

Můj náor je, že poiřád ještě mají nA to, aby se vzpamatovali, musí je ale reprezentovat nějaký ne-blb. Čunek byl opakem ne-blba.

Honza42 20.1.2009 10:40

Re: Je to problém KDU,tak se do toho prosím Vás neserte!

Neblba nikde nevidno. Anebo se někde důmyslně ukrývá pod falešným senem.

Kecal. 20.1.2009 11:40

Re: Je to problém KDU,tak se do toho prosím Vás neserte!

Ani ryba ani rak,to je dobrý?

pavopek 20.1.2009 10:31

Ano

Kdokoliv ( i cvičená opice )bude lepší, než Čunek,ale tím nechci říct, že Šojdrová je cvičená opice.Především -  je slušná a dal bych jí hlas ihned.

A jako ženská bude přijatelnější pro všechny.

Držím palce a ať jí to vyjde.

ok 20.1.2009 10:34

Re: Ano

Souhlasím s tím, že je to normální ženská, a určitě reprezentuje křesťanské ideály lépe než ekonomista Kalousek nebo rasista a trouba Čunek.

Karel 20.1.2009 12:38

Re: Ano

Pro mě je ale pořád nezkousnutelné, když politická strana má jako hlavní náplň šťourat do toho, kdo s kým souloží.

VL 20.1.2009 10:07

"Psí zákon"

Myslím si, že inteligenci a schopnostech sestry Šojdrové nejlépe vypovídá její a Kořistkům návrh zákona o chovu "bojových psů". ;-)

ok 20.1.2009 10:32

Re: "Psí zákon"

Mě jeden takový bojový pes šel po krku, naštěstí ho pobavený majitel po dvou minutách odvolal. Rozdíl mezi obyčejným psem a bojovým psem je v tom, že bojový pes se nedá oblafnout klacíkem, buřtem, botou nebo ťuťuťu, bojový pes tě prostě chce zabít. Má to geneticky v sobě, a není to výchovou.

Píšu to na základě osobní zkušenosti. Šojdrová ví o psech víc než vy.

Veselý 20.1.2009 8:42

Domníval jsem se

že je pan autor lidovec a jde o názor člena strany. Jinak si myslím, že nám to může být zcela jedno.