7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Sobotkův talent se minul s dobou

Posledního března odchází z politiky ve svých šestačtyřiceti letech expremiér Bohuslav Sobotka. Připomeňme si stručně jeho kariéru: O politiku se zajímal od studentských dob, v roce 1990 byl spoluzakladatelem Mladých sociálních demokratů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 2.4.2018 12:09

Re: Hvížďalo, copak jste už úplný imbecil.

Ten titulek není můj, nabídla mi ho sama mašina - tedy PC a docela se mi zalíbil. Imbecilové jsme oba. Oba totiž umíme psát.

R. Tichý 1.4.2018 20:35

Zrovna tak, jako jeho Velky ucitel-Špidla.

R. Tichý 1.4.2018 20:33

Vase posledni veta je velmi trefna.

M. Prokop 1.4.2018 16:46

Re: ať přemýšlím, jak přemýšlím, který talent to mohl být?

Talent lhát tak zapáleně, až si sám věřil.

A. Zajícová 1.4.2018 15:13

ať přemýšlím, jak přemýšlím, který talent to mohl být?

Talent udržet se u koryta navzdory hrozné práci? Ministrovat finance tak, že státní dluh vyletěl do nebes, odpouštět daně kamarádíčkům, podělávat se před kočkovskými mafiány?

M. Prokop 1.4.2018 15:08

"Babise, jako ministra financí potřeboval,

úspěchy si chtěl přisvojit. "

A že Bureš žádné úspěchy neměl, tak Dluhoslav dopadl jak dopadl.

Teď ještě, aby to lidem došlo u toho Bureše.

M. Prokop 1.4.2018 15:05

Re: Hmm,

A to s takovou vervou, že působil dojmem, jako když svým lžím věří.

M. Prokop 1.4.2018 15:04

Re: Hvížďalo, copak jste už úplný imbecil.

Je. Už dlouho.

P. Manda 1.4.2018 12:14

Re: Hvížďalo, copak jste už úplný imbecil.

co vy ?

I. Mertl 1.4.2018 11:53

Re: Hvížďalo, copak jste už úplný imbecil.

Hvížďala ne, Vy ano.

L. Novák 1.4.2018 11:53

Re: Propadla popularita

Sobotku považuji za blba od okamžiku, kdy se objevil na veřejnosti jako prosazovatel socialistických fantasmagorií...

Kalouskovi bych Sobotkovu neschopnost rozhodně nevyčítal. :-P

M. Malovec 1.4.2018 10:30

Sobotka by si měl

vyžrat důsledky všech sviňáren, kterých se dopustil vůči naší zemi v Bruselu. Vědom si toho, zdrhl z politiky.

L. Písařík 1.4.2018 7:50

Re: Dokázal nemožné!

Neprosadil by se na dvoře Medicejských, pokud ano, snad jako podkoní. Tam bylo potřeba chytrých.

L. Písařík 1.4.2018 7:49

Hvížďalo, copak jste už úplný imbecil.

Napište mi něco o povedených věcech a o povedeném Sobotkovi. Jadiné, co se mu povedlo, zdecimovat vlastní stranu, škoda ŽE NEPOKRAČOVAL DÁL.

J. Novák 31.3.2018 22:05

Sobotka by byl akorát tak dobrým úředníkem, který splní všechny příkazy vrchností mu zadané, tak jako plnil zadání z brusele.

P. Szirotný 31.3.2018 21:02

Nemám rád socany

obecně, takže asi nejsem objektivní. Ale na druhou stranu - velkého Jyrku jsem nesnášel ze všech nejvíc. Ale s odstupem času uznávám, že byl osobnost. Pro mě negativní, nepřijatelná ale pořád osobnost. Sobotka osobnost nikdy nebyl. Možná to nemá ani v genech, ale rozhodně na sobě nepracoval. Např. se za léta v politice nedokázal ani naučit angličtinu. A nemyslím si ani, že byl dobrý úředník. Byl to zkrátka jen politický "paňák", který vlastně nic pořádně neumí (a co by se taky mohl naučit v téměř celoživotní izolaci od reálného světa). Myslím, že nikomu chybět nebude. Nepřeji mu nic zlého, ale budu rád když už ho neuvidím v politice.

Z. Mikulášek 31.3.2018 20:17

Hmm,

Za ta léta v politice jsem u Sobotky vypozoroval jediný ale za to mimořádný talent a to mluvit hodiny doslova o ničem. Pravda je ovšem taková, že je to pro politika velice užitečná vlastnost.

K. Janyška 31.3.2018 17:30

Sobotka, stejně jako jiný a každý socialista světa, zaslouží

odsouzení za to, že ničí lidský svět a podstatu a jedinou možnost jeho existence, tedy jeho spontánní řád.

Ale za válku s Babišem a Zemanem má u mne jedničku s hvězdičkou. Ať už ho v ní podporoval kdokoliv... dzp.

J. Tureček 31.3.2018 16:54

Propadla popularita

"...nejvíc se jeho popularita propadla až v roce 2017..."

To od te doby kdy zacal dostavat a plnit instrukce od soudruha Kalouska...

V. Církva 31.3.2018 15:50

Re: Dokázal nemožné!

Tak jasně, Sobotka není politik do nepohody. Světové problémy se kupí a politici, kultura ani zákony na ně nereagují. Neslaná, nemastná politika, která neurazí spojence ani mainstreamové noviny, prostě už dál fungovat nedokáže.

Nejde ale jen o Sobotku, socialisty přestali volit všude v Evropě. ČSSD hodně uškodilo příbuzenství s těmi stranami a to, že se lidem otevírají oči kdo je největším viníkem současných problémů EU - neomarxisté a ostatní modernisti.

F. Navrátil 31.3.2018 15:39

Dokázal nemožné!

Spíše bych řekl, že doba se minula se Sobotkovým talentem zákulisního intrikána. Prosadil by se snad na dvoře Medicejských. Protože nikdy nepracovala a do vysoké politiky vstoupil hned po maturitě, nikdy se nedokázal zařadit do normální sociální skupiny a udělal několik závažných chyb. Opustil tradiční voliče sociální demokracie a lísal se k městským liberálům, kteří mu poskytovali mediální a politickou podporu. Zlikvidoval a vnitrostranickou opozici a své stranické oponenty kriminalizoval. Obklopil se patolízaly a kývači. Stranu kočíroval chybným směrem a nezbyl nikdo, kdo by chyby korigoval. Ký běsi ho asi hnaly do kofliktů se Zemanem a Babišem? Jeho talent spočíval v tom, že zlikvidoval vládní stranu v době hospodářského růstu!

R. Tichý 31.3.2018 15:34

Hvizdala si na FB zmenil status. V tuto chvili tam ma: ve vztahu se Sobotkou :-P

Sobotka nemel strategicky cil??? Sobotka nema pater, charisma a zkusenosti. Je to lestic klik od maturity.

J. Karlík 31.3.2018 14:07

Ano,

Bohoušek byl tichošlapek, a to velmi nebezpečný. Dá se ovšem napsat, že tiše a skromně pracoval. Babise, jako ministra financí potřeboval, úspěchy si chtěl přisvojit. Nakonec ho z vlády vykopl. Dělal jeden kiks za druhým, ale autor to svádí na nepochopení dravosti doby. Byl to takový poctivý a pracovitý politik. A skromný. I na byt si ze svých poslaneckých náhrad ušetřil. Ještě nám bude chybět, prstickem budeme hrabat.

J. Tolasz 31.3.2018 12:17

Bohoušek byl šedá myš,

ale pořádně zkorumpovaná a škodil, kde mohl, ale ve svůj prospěch. V Bruselu se pouze klaněl a říkal ano, ano.

P. Han 31.3.2018 10:39

Sobotkův talent?

Jaký, proboha?

F. Svoboda 31.3.2018 10:31

Osobní zkušenost se s. Sobotkou.

V době krachu kampeliček, měla dcera v jedné z nich uložen větší obnos na pořízení vlastního bydlení ( peníze pocházely z hypotéky a půjčky, kterou ji převedla její sestra ). Po zablokování úspor v rodině zavládlo veliké zděšení a smutek. Zanedlouho poté byl v našem městě na návštěvě tehdejší ministr financí s. Sobotka, který měl v zasedací místnosti úřadu setkání s občany s diskusí. Tam jsem vystoupil se žádostí, aby pan ministr podnikl zásadní kroky k odškodnění poškozených vkladatelů. Bohužel dotyčný tento požadavek rázně odbyl a věnoval se svému monotónnímu proslovu o ničem, zkrátka kafemlejnek, jak jej později poznala celá naše společnost.

Teprve později se problémem začal zabývat mnoha lidmi nenáviděný poslanec pan Kalousek, kterému se podařilo prosadit zákon, umožňující odškodnění poškozených střadatelů !!!

P. Lenc 31.3.2018 10:05

Re: Z autorova pohledu

No jo, ale když pan Hvížďala to vidí tak nějak socialisticky.To co jste vypsal jsou přece "pouhé mušky" na jinak rozjásané tváři soudruha Sobotky, který ve své nekonečné moudrosti a dobrotě bohužel přehlédl tu vlčí povahu agenta Babiše.To, že byl Sobotka před Babišem varován, kdo si dnes vzpomene na varování ODS a nejen od ní, to jaksi pan Hvížďala, možná díky stařecké zapomětlivosti neuvádí.

P. Jaroš 31.3.2018 7:29

Z autorova pohledu

jsme měli daleko talentovanější politiky, takový Gottwald byl ještě populárnější a udržel se u koryta až do smrti; o zahraničních dlouhodobě populárních politicích raději nemluvě. Ale co výsledek takové vlády? V době prosperity deficitní rozpočet, stavba dopravní infrastruktury blízká nule a pekelně předražená a ještě nekvalitní, ekonomika místo přiblížení západním ekonomikám se přiblížila rozvojovým, zkrátka Bohouš, to je talent...

L. Novák 31.3.2018 7:26

Hvížďala píše Sobotkovi PR články do novin?

To jsou mi věci. Že byl Sobotka ministrem financí "z božího dopuštění" a snad v té době i nejhorším ministrem financí v EU, nám autor zatajil. A spoustu dalších důležitých průšvihů levorukého Sobotky...

J. Fridrich 31.3.2018 7:20

Bohoušek je to co nazýváme

Bohoušek je to co nazýváme ŠEDÁ MYŠ..