25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

POLITIKA: Sobotkovy „spravedlivé daně“ jsou jen zfušovaný facelift

Švýcaři si v roce 2000 v referendu odsouhlasili, že začnou dodávkám a náklaďákům na svých silnicích účtovat mýtné podle ujeté trasy, hmotnosti a emisí. Z výnosů si postavili nejdelší železniční tunel na světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rudolf 10.3.2017 14:16

Tak tak

To ovšem zdejším pravičákům z leknutí nevysvětlíte.

P. Vaňura 10.3.2017 19:05

Vyšší zdanění nemovitostí může dostat příslušné politiky až

na lucerny a oni to většinou vědí. Fakticky to znamená např. to, že stát lidem zděděný majetek UKRADNE, tak jako svého času bolševici (oni to svého času dělali z velké části stejně, do JZD vstupovali lidé "dobrovolně" a činžáky státu darovali také "dobrovolně." Znám případ, kdy stát přidělil jedné paní jako byt přízemí úplně cizí větší CHATY, stojící v chatové kolonii).

Pokud jde o mýto, musel by se zdanit průjezd kamionů bez ohledu na to kudy, jinak je totiž vyženete na ulice druhé či třetí třídy. Toto je dost ošidné.

Jeden extrém, svého času chtěl ve Španělsku řidič kamionu, přepravujícího kapalný propan/butan ušetřit 25 DM na mýtném. Sjel proto z dálnice na silnici nevím kolikáté třídy, cestu z dost prudkéko kopce nezvládnul a tak najel na zeď vedle stojícho kempu. Plyn, unikajíci s rozbité nádrže vzplanul a výsledkem bylo přes 200 mrtvých...