2.4.2020 | Svátek má ErikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Sobotka vs. pučistiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 6.11.2013 20:03, přehled diskusí

Odvolat prezidenta...:
Autor: D. Polanský Datum: 6.11.2013 20:03

to bychom nakonec nedělali nic jiného, než volili prezidenta a měli parlamentní volby. Demokraci je také o tom, že se neimprovizuje podle toho, jak se to zrovna hodí.  Z tohoto pohledu je autorův článek slabounky jako čaj.  

Nemluvě o tom, že Sobotka zatím v parlamentu jenom vykřikoval, že chce předčasné volby. Nic jiného. S Haškem vyjdou tak nastejno.

Dvě různé věci.:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.11.2013 13:42

První věc.

Co s předsedou, který nebyl nikdy v občanském životě a jak kolovrátek tři dlouhé roky opakuje něco o rozvratu republiky, že ví "jak na to", pokaká se z presidenta - který útočí zcela jasně na celý parlament (ten zoufalec Sobotka to asi ani v nejmenším nepochopil) a nakonec má tolik procent jak ta (gangsterská, zlodějská) bývalá vláda? Co proboha s takovou politickou nulou?

Druhá věc.

Jak to slušná, zavedená a poctivostí se ohánějící strana strana udělá, aby tedy předsedou byl zvolen někdo jiný.

Další kamínek do mozaiky "kterak se chová polokomunistická partaj (48 % poslanců komunisté)". Pro mě nic nového pod sluncem.

Prezident MŮŽE jmenovat koho chce,:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2013 12:19

jak předvedl Havel jmenováním Tošovského a Klaus nevítěze Nečase. Zeman ovšem jasně prohlásil, že jmenuje toho, koho mu doporučí vítěz voleb - tedy ČSSD. A ČSSD stojí za Sobotkou, resp. určitě nestojí za Haškem. Včetně jejich "rodné" jihomoravské organizace.

Takže blábolíte fantasmagorie a vymýšlíte "co by kdyby".

Piste si sem co chcete:
Autor: Z. Sohorova Datum: 6.11.2013 11:25

Ale autor za jeho clanek zaslouzi jednicku s hvezdickou o tom neni pochyb...

Ó, jak vám děkuji, milostivá paní, za váš velkomožný:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2013 12:20

souhlas! Ani netušíte, jak si ho vážím...

Ba né:
Autor: L. Šarina Datum: 6.11.2013 9:35

Bohdalová si vezme metál od každého  prezidenta, to na okraj,  2/3 počet hlasů na  změnu ústavy tady nedá nikdo a nikde a předsedá vlády? On tady Rusnok klidně může vládnout dál, a kdo v této levicově založené zemi hne prstem? Amatérská ústava, ano,ale už tem zákon o volbě prezidenta aniž by byl ošetřen ústavně byl čirý amatérismus a úlitba voličům. Ostatně jako všechno v této v České kotlině. Někdy si říkam,  proč jme usilovali o rozhození Rakousko-Uherska, když si vládnout neumíme .Ale  to je moje úvaha ,taky  amatérska  :-)))

Sobotka vs. pučisti:
Autor: T. Kočí Datum: 6.11.2013 9:22

Tak Sobotka je vlk? Tak kojot, možná.

Re: Sobotka vs. pučisti:
Autor: R. Langer Datum: 6.11.2013 11:02

Ta sedla! :-D

Funkce a medaile od Zemana je a bude cejch!:
Autor: M. Klas Datum: 6.11.2013 8:27

Souhlas,je to tak, Zeman s ruskými penězi a ekonomickou mafií v zádech se snaží ovládnout politický a ekonomický prostor. Je otázka,jak dlouho si to ostatní nechají líbit a zasáhnou proti němu a jeho suitě-odvoláním,změnou zákonů,žalobou na vele/vlasti/zradu-(ruské peníze-ruské zájmy-rozvracení demokratických pořádků).Již dnes je ale zřejmé,že přízeň prezidenta Zemana,kterou někomu projeví(medaile,funkce,projev přízně-viz )je cejchem a tito jedinci již dnes musí "chodit kanálem".Je to jen otázka času,Zeman se snaží prodlužovat svoji moc(silové ministersvta,BIS,policie,zdroje peněz) prodlužováním své= Rusnokovi vlády a udělá jakoukoliv špatnost.aby se stav neměnil.Je k tomu nucen svým okolím,zmíněnými ruskými zájmy a svou genetickou konstalací,kterou se snaží jeho okolí využít (ruská rozvědka jej měla v zorném poli před rokem 1989,po dobu "exilu" na Vysočině taktéž,spolu Václavem Klausem jsou to největší "bílý koníci" ruské tajné služby v ČR) .Volby ukázaly,že to bude mít čím dál tím těžší,druhé zvolení Zemana nepřichází v úvahu, a bude se snažit vytěžit propachtovanou moc do mrtě přes mrtvoly,budeme se ještě divit.Jiné než silové řešení nepřichází do úvahy,čím dříve,tím lépe!

Re: Funkce a medaile od Zemana je a bude cejch!:
Autor: M. Marek Datum: 6.11.2013 8:54

To máte od Cibulky ne?

Re: Funkce a medaile od Zemana je a bude cejch!:
Autor: L. Šarina Datum: 6.11.2013 9:51

Fantastmagorie , že? "Ale když Noe stavěl archu na kopci všichni blbci se mu taky smáli" Kdyby vám v 1975  někdo tvrdil že padne Berlínská zeď a u nás každý bude vlastnit pas a nebudeme zadrátování ,tak  co by vypalo v  vaších úst????  Cibulka?

Ano - fantasmagorie. Spíše magorie.:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2013 14:15

Pokud ovšem autor není příslušníkem věrchušky ruské rozvědky...

Jó, ve Vancouveru:
Autor: T. Czernin 251 Datum: 6.11.2013 7:34

tam je blaze, žádnej Sobotka široko daleko...

To nepůjde, pane Koláři.:
Autor: S. Vaněček Šauerová Datum: 6.11.2013 2:05

A hned Vám dám příklad : kolik kolegů z cca 70 se postavilo za jednoho, který neměl být jmenován profesorem, protože vašnostovi na Hradě se nechtělo ? Dva, slovy  d v a . Vysokokolská elita. A jiný příklad ? Co takhle Jiří Suchý ? S Milošem Zemanem nesouhlasím, ale medaili, tu si ujít nenechám. Vždyť je to, proboha, pořád to samý.

Re: To nepůjde, pane Koláři.:
Autor: B. Michal Datum: 6.11.2013 6:59

Případ Martina C. Putny byl poněkud překvapením - proč by prezident měl s takovou osobní záští vystartovat na jednoho z (mnoha profesorů). O něco později v případě rektorů to už bylo právě naopak.

A Jiřího Suchého nechte stranou - ten ostatně nikdy nebyl v přímém konfliktu s režimem, v dobách nemilosti přežíval na okraji, ale třeba na rozdíl od Mišíka to na zákaz nedotáhl.

Navíc je to pořád ten rozpor mezi důstojností úřadu a zhovadilostí toho, kdo jej právě zastává. Pro někoho M.Z. tu mez překročil už dávno, pro někoho důstojnost úřadu pořád převyšuje to Zemanovo buranství.

Martin C. Putna překročil mez důstojnosti profesorského:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2013 12:24

titulu dávno před tím, než ho získal. A akademická obec, jež na jmenování šaška Putny trvala (a odmítla udělit čestný doktorát Umbertu Ecovi) si ušila z ostudy kabát. Bohužel nikoli lokálně, ale světově.

Rektoři by učinili lépe, kdyby se starali o svěřené jim školy, aby první z nich nebyla ve 4. stovce a ostatní nělde, kde se pořadí ani nestanovuje.

Re: To nepůjde, pane Koláři.:
Autor: V. Huebschmann Datum: 6.11.2013 18:07

pan Suchý na zákaz dosáhl

mel napr.zpivat s H.Hegerovou znamou "levandulovou",protoze v te dobe mel zakaz nazpival piseň Hapka

jen faktická poznámka