Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Snížit daně

Jako velký úspěch je prezentována nová „vymoženost“: Koncem března 2022 začne platit nařízení, které zavádí „panevropské osobní penzijní produkty“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PJ

Jednoduché i pochopitelné

a přesto se najdou studovaná paka (z cizího krev neteče), které by to všechno vysvětlila líp, že jo?

0 0
možnosti
JK

Je třeba uvést kolik let a v jaké výši pobírali "první" důchodci za Bismarcka. A jak se to rozrůstalo, až jej nyní berou všichni, tedy i ti co si na něj nepřispívali. To je jako s volebním právem. Jak se pomalu rozrůstal počet skupin, které dostaly právo volit, měnilo se i chování politiků až to vyprodukovalo takové zjevy jako je Maláčová a kdysi Buzková. Zrovna tak se mění i způsoby výpočtu důchodu, kdy se nějaký přizná, aby se pak všechno korigovalo ne jen o inflaci, ale navyšují se důchody tak, aby někteří mohli "důstojně" žít i když důstojně nepracovali, tedy spěje to pomalu k rovnému důchodu, ať jste platil co jste platil a když se vám nelíbí jak jste solidární, stejně ty prachy zaplatíte. Takže když někdo na to má, nakupuje něco o čem doufá, že to bude moci na stará kolena prodávat (aspoň na černo), protože stát nakonec půjde i po těchto zdrojích. Existuje také spousta lodí co jen škodí obyvatelům tím, že neprodukují něco, co by jste si dobrovolně koupili a ještě vám samotným tuto činnost znemožňují. platy mají z dotací, sociálku odvádějí také z dotací, berou důchody, takže ti co platí ze svého, přispívají i na důchody těchto, resp berou o to méně.

BYLO BY ZLATÉ, KDYBY STÁT BRAL PENÍZE OD TĚCH CO PRACUJÍ A JEN TĚMTO DŮCHODY VYPLÁCEL. Možná by odpadlo dilema, zda to bude průběžná systém nebo každý dostane důchod jen z toho co si "naspořil" a stát bude jen garantem, že mu to někdo neukradne.

0 0
možnosti
JV

J54o55s19e82f 21V38a77l46a

13. 2. 2022 18:47

presne tak, jak pise pan Hatina. Smlouva na duchodove pojiisteni neni srovantelna s koupi keramickeho noze n vietnamskem trhu s "dozivotni zarukou"- ta dozivotni zaruka u noze spociva v tom, ze v pripade problemu s nozem budu toho prodejce dozivotne hledat. A protoze ve strednedobem horizontu 30-50 let se v EU stezi hledaji subjekty, ktere existuji alespon tak dlouho a v CR z duvodu vsem jasnym neexistuje vubec zadny takovy subjekt, pak je statni garance docela rozumny napad. Pricemz za poslednich 70 let v na uzemi dnesni EU nezkrachoval ani jeden stat...........

0 0
možnosti
PD

Osobní zkušenost: Se zárukou na vietnamském trhu mám lepší zkušenost než s kamenným obchodem dle EUnijních regulí ...

0 0
možnosti
BT

Krásný článek jako vždy, děkuji!

0 0
možnosti
PH

P94e11t32r 71H21a75t17i70n18a

12. 2. 2022 15:25

Když ono jde naštěstí o něco úplně jiného. Pokud je v článku kritizována státní garance, tak je nutné si uvědomit délku té slibované garance - a ta je právě a že v případě důchodového pojištění - a zní to to ohromně - v obdobích delších jak 50 let. Jinak řečeno, člověk by si měl tak 40-50 let svého aktivního života spořit a pak by mu měl ten určený finanční subjekt vyplácet po další desítky let rentu.

A tady ve střední Evropě známe jediný typ subjektu který toto zatím dokázal, a to bez ohledu na změny politických režimů garantovat, totiž stát- v případě státních důchodů díky používané průběžné metodě.

Možná, kdyby paní ředitelka společnosti Next Finance s.r.o dokázala jmenovat nějaké západní privátní investiční penzijní fondy, které trvají úspěšně takovou dobu (50 let a více). Že by se třeba čeští zájemci mohli přihlásit rovnou do nich, a měli to s podobnou garancí? Těm českým, (dokonce s přídomkem s.r.o) by neměli svěřovat - na důchodové připojištění ani vindru. Ale že o tom mluvíme, do nějakých fondů , nabízených subjektem "Evropská unie" taky ne...;-D

0 0
možnosti
PD

Má to několik háčků: Jeden je, že stát musí fungovat. Pokud se dostane do problémů, není také žádná záruka. Demografické podmínky (počet dětí a doba dožití, kdy člověk už obvykle pracovat nemůže) nezajistí dostatečnou výši penze z průběžného systému. Česku chybí investiční kapitál, proto většinu životaschopných firem nakoupili cizinci. Úspory v důchodových fondech jsou velmi dobrý zdroj domácího kapitálu.

Zatím to vypadá tak, že průběžný systém bude schopný dodávat nějakou minimální penzi na přežití a zbytek si bude muset zainvestovat každý sám.

0 0
možnosti
JJ

Mno, nevím, ale když si soukromý fond vyplácí dividendy a je de facto ve ztrátě tak to v pořádku asi není. Stejně tak státní příspěvek k penzijnímu připojištění (3.pilíř) je vlastně lumpárna, tentokrát ze strany státu ( stejně jako státní příspěvek ke stavebnímu spoření -obojí zrušit bez náhrady a byl by státní dluh o nějakých 20 mld. jen za tento rok menší.

0 0
možnosti
ŠH

Jo, ale ..... Vtip je v tom, že to tak lze. Viděl bych to prvák na střední škole a kapesné, to člověka naučí ....

Nikdo nikoho nenutí vrazit peníze do "důchodového fondu". Jest to věcí inteligence. A blbnutí.

Dneska nikdo nikoho nenutil si koupit v Bille italskou mrkev za dvojnásobek ceny české (a lepší). Ta italská byla načinčaná, řídká, měla nějakou nať........................ a po zvážení svazku byla za 51.- Kč/kilo. Ta mělnická, fertig, hustá, tvrdá, 22.90 Kč/kilo.

Tu naší jsem si koupil já, tu italskou hned čtyři modernisti a modernistky. Ti tutově vlezou do nějakého "fondu na čtyřicet let"!

Billa je lepší než televize! Zkráceno.

0 0
možnosti
JD

J65a15n 38D54a95v65i96d

12. 2. 2022 12:31

Nebudu operovat Lafferovou křivkou (inkaso berní v závislosti na míře berní), ale selským rozumem se na to podívám. Nu, byl jsem náruživý kuřák, již nejsem, kouřit jsem přestal nikolivěk kvůli zdraví, ale kvůli nemravnému zvýšení tabákové berně ze strany "governmentu". Do putyky, kde mi účtují nemravný "couvert" i k žejdlíku píva, tedy nepolezu. V Rzeczi Pospolitej to nějak vzali "biblicky", tedy ty příkré berně, ve smyslu "otevření sýpek" v sedmi letech hubených (ostatně i Haškův Švejk prohlásil, že když nelze "z čeho tlačit", na latrínu se neleze). Jak jsem stár, tak jsem se řechtal, kdy vrchní berní (celní) pohůnci začali ryčet, jak budou stíhat převozce PHM z Polsce ve vanách a jiných bidonech. Jsem z VČ, veselo je na linii s Polskem, ať si náš government strčí mé dummy inkaso berní z nekoupené krabičky do řiti, nebude sosat. Fuj, fabuluji...

0 0
možnosti
ŠH

Tak mě nechte, pane Davide, aspoň v klidu dopít odpolodní pivko. Vo sobotě.

Když tedy jste "tam od Polska", jak si u Vás stojí:

Žiwyec. Warka. Gwiazda pólnocy. Nepomucen (to je drsný!). Ciechan, ..... a ostatní "mocne"?

Kdyby nebylo deklování, tak jsem pečený vařený v Jelení Góře, vláčkem přes hory, pro polské mlsnostě. Herinky a tak. Mají dobrou řípu a zélí.

0 0
možnosti
MS

Ayn Randová na vás měla pozitivní vliv. Vidím to skoro v každém vašem článku. Mám z toho velkou radost. Ta kombinace ekonomických a morálních argumentů, které dáváte, je špička.V

0 0
možnosti
JJ

No, Ayn Randová je podobná utopie jako socializmus. Ani jedno nemůže fungovat.

0 0
možnosti
VC

Spořit na důchod do nějaké státní dotované banky je blbost. Protože i měna je nejistá věc, i kvůli nezodpovědné politice vlád(to souhlasím s paní Šichtařovou),vymysleli lidé průběžný důchodový systém. Vlastní děti by ale měly platit část důchodu svým rodičům. Každý má pak právo investovat nebo se nějak zajistit na stáří i bez státu.

Jsem pro změnu politiky dotací, možná i zrušení. I když některé (třeba dotace polovodičové výroby na TajWanu) zdá se fungují, většina křiví trh a jsou rozkrádány. Nejsem ale proti rozumně nastaveným daním (ty mají i udržovat rovnováhu místo dotací). Daně v Evropě často pouští žilou životaschopným organismům, překládají peníze tam, kam nepatří. Na druhé straně, a to už paní Šichtařová nepíše, se někdy málo pouští žilou společensky negativním jevům. Daň to je i zdanit hazard, tabák a jiné, pro někoho ziskové (životaschopné pro určitou elitu?) ale evidentně společensky neprospěšné a teda ztrátové činnosti (omezující životaschopnost společnosti). Pak je tu kapitál, nevím, jestli z životaschopných, zahraničních nebo i podezřelých nezdaněných obchodů, který působí jako škodná. Třeba na trhu nemovitostí. Takové operace zdanit jednoznačně. Nebo investice do politických neziskovek, ty zakázat.

Se zlodějinou jako daňové ráje ať si jde paní Šichtařová na Ukrajinu, nebo do nějaké rozvojové Zimbabwe. To je prostě lumpárna! Ne všechny daně se rozkradou a použijí na dotace nesmyslů. Stát by měl, (s komplementárními soukromými iniciativami) zajistit rovné možnosti vzdělávání, policii, aby nebyla anarchie, snad i zdravotnictví, sportování dětí a pomoc těm co nemohou (ne nechtějí pracovat). To soukromé firmy ani v USA často nedělají efektivně a hlavně tak, aby umožňovaly i svobodu „neelitám“! Řešení je tlačit na rozumné daně nastavené tak, aby limitovaly korupci, ne jejich neplacení. Sen liberálů = libertariánů o podnikání (téměř) bez daní je extrém, pravěk, po kterém následuje otrokářství ve formě nějakého faraona despoty nebo alespoň feudalismus.

0 0
možnosti
PD

Průběžný systém brzy nebude stačit. Z demografických, ne politických důvodů.

Zdanit "negativní" je sice možné, ale, problém je s určením toho, co je negativní a i když se to povede, nemůže být zdanění přílišné, protože pak se vyplatí černý trh. Že to policie neuhlídá, naopak je vystavena korupčnímu pokušení, je mnohokrát ověřeno.

Stát nebude nikdy zacházet s penězi efektivně (tedy, lidé jednající jménem státu). Proto se vyplatí svěřovat státu jen to životně nezbytné.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz