29.10.2020 | Svátek má Silvie


POLITIKA: Smutek v SPD

28.2.2019

Poslední dobou se Straně přímé demokracie - Tomio Okamura tak úplně nedaří. Pořad Reportéři ČT dne 25.2.2019 uvedl poslední podrobnosti signalizující částečné prozření některých členů této parlamentní strany.

Důvodem současných turbulencí je mimo jiné Mgr. Lubomír Volný. Ten je znám mimo jiné tím, že pronajímá byty v sociálně vyloučených lokalitách a inkasuje za tuto charitativní činnost nemalé částky oběživa, které poskytuje náš stát podobným dobrodincům. Jde o činnost, kterou tato strana ústy svých veřejně činných představitelů tepe jako zlořád zneužívání sociálních dávek. České přísloví o svícnu, pod nímž bývá tma, je docela trefné. Židé podobný přístup označují jako chucpe.

Pan Volný se rovněž proslavil svými urážkami zesnulého presidenta Václava Havla, kterého opakovaně označil jako největšího vlastizrádce. Opět by se dalo použít české přísloví, že do mrtvého lva kopne kdejaká myš. Jeho nedávné prohlášení „poď ven“ na kolegu poslance netřeba již zmiňovat.

Mgr. Volný byl vedoucím představitelem této strany v Moravskoslezském kraji. I přes jeho chování a postoj k dalším členům strany, kde byl odvážně kritizován jako despota a hulvát, jej vůdce pan Tomio Okamura nechával v klidu. To vše do doby, kdy pan Volný nejspíše špatně vyhodnotil stranickou míru přímé demokracie a rozhodl se kandidovat na příštím sjezdu proti současnému předsedovi.

Následovala zvyklá reakce, kterou znají všichni, kteří si dovolili vznést jakýkoli „nepovolený“ dotaz na oficiálních stránkách SPD, tedy okamžitý ban a znemožnění další komunikace. Za tento neprozřetelný čin pana poslance následovalo rozpuštění ostravské buňky, kterou Mgr. Volný vedl.

Jen okrajově lze připomenout hlasování o přijetí syrských sirotků na facebooku strany SPD, kde v okamžiku dosažení 72 % pro přijetí byla hlasovací stránka stažena.

I když to zní málo uvěřitelně, bylo mi v předmětném pořadu řadových ostravských členů líto. Vůbec nepochybuji o tom, že v předvolebním boji investovali značnou část svého volného času a energie do informování občanů o miliónových hordách migrantů hotovících se tasit své jatagany k nelítostné řeži s obyvateli české kotliny. Někteří příznivci strany tasili i své motorové pily, aby povzbudili otupělé spoluobčany k akci. Tito členové nyní - zbaveni členství - nejsou schopni pochopit zákeřnou zradu svého guru, který je šmahem vyřadil.

Je to smutné, ale jsem si jist, že přinejmenším někteří členové začínají chápat podstatu termínu „užitečný idiot“. Pan Tomio Okamura po debaklu Úsvitu provedl hluboké sebezpytování a jeho druhý pokus vyšel báječně. Podnik s názvem SPD mu přinesl kýžený zcela legální obolus, takže členská základna se stala již jen nepotřebným alegorickým vozem, s kterým lze mávat podle momentální nálady vůdce.

Pokud zmíněná akce přetaví myšlení některých členů strany správným směrem, bude současný smutek nad zánikem členství paradoxně pozitivním krokem.

Odkaz na reportáž zde.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraTestujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.