Pátek 5. prosince 2025, svátek má Jitka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

janoryna

20. 8. 2007 15:17
navrhovaná reforma je triumf zásadové ekonomické politiky

ods, jejímž výsledkem je slibované snížení daní. drtivou většinu voličů ODS tvoří úspěšní lidé tředních a vyšších příjmů. a skutečně, ta 12,5 % daň je mnohem nižší než dolní sazba za socanů. takže se sníží daně občanům s vyššími příjmy. a nejen těm" také lidem s nejnižšími příjmy, kteří spíš inklinují k socanům, takže tím jim ods vypálí rybník. a největší trumf je, že jádru voličů ODS - občanů se středními příjmy se daně opravdu nezvýší, na rozdíl od sýčkování socanů. a těch 10 chybějících 10 miliard do rozpočtu už se nějak dorovná, na př. snížením důchodů.

0 0
možnosti

Kabrhel

20. 8. 2007 16:03
Re: navrhovaná reforma je triumf zásadové ekonomické politiky

Janoryna ty jsi pěkný vůl, jestli takto přemýšlíš, ještě chvíli a budeš ještě blbější než Topolánek. Ostatní lidé promiňte, takto běžně nehovořím, ale debilita některých lidí, kteří také mluví česky dovede vyprovokovat k tomu, aby se použilo i odpovídajícíh slov.

0 0
možnosti

loula

20. 8. 2007 21:00
Re: navrhovaná reforma je triumf zásadové ekonomické politiky

Než začnete psát takovéto bludy, tak si laskavě přepočítejte, že navržených 15% ( resp 12,5%) daně v roce 2008 ( resp 2009) je ve skutečnosti 23,14% ( resp 19,28%). Díky takovému optickému klamu (někdo by neváhal přímo říci podvodu), totiž že ta dan se počítá z jiného základu. Co se týče toho snížení důchodů, možná budete mít - bohužel -pravdu, totiž nominálně důchody nikdo nesníží, ale zvýšením DPH,ekologickými daněmi a následným hromadným zvýšením cen prakticky všeho, protože energie se promítá do všech výrobků.

0 0
možnosti

Šmoula

21. 8. 2007 11:17
Re: Re: navrhovaná reforma je triumf zásadové ekonomické politiky

Když už někoho opravujete, tak se pokuste o korektnost. Nejde jen o jinou sazbu daně, ale především o odpočitatelné položky, které se přibližně ztrojnásobily. Pro ilustraci - pokud budu brát takovou mzdu, že se vejde do všech odpočtů, pak může být daň pro mne za mne třeba milion procent a já stejně státu nedám ani korunu. Pokud napíšete jen půlku pravdy (sazba daně) a druhou hezky zatajíte (odpočty), pak se dopouštíte stejného klamu (někdo by neváhal přímo říci podvodu), jako pisatel před Vámi.

Pokud jde o důchody, ty se vždy valorizují mimo jiné i na základě inflace, do které se samozřejmě DPH, energie a eko-daň promítnou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz