27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

POLITIKA: Služební zákon

Česká politická Cosa Nostra rozpoutala ve sněmovně válku o podobu tzv. „Zákona o státní službě“, který musí údajně začít platit nejpozději 1.1.2015, neboť jinak nám Velký rudý bratr z „Brusele“ přestane posílat výživu pro parazity, kteří natěšeně čekají v bachoru erární krávy na další přísun potravy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Ondys 6.8.2014 17:01

:))))))))) Každého z podobných lidumilů nevyděsí nic víc

Než je svobodný občan, který si :))))))))))) bohatě vystačí s elegantně štíhlou administrativou na úkor armády byrokratů s touhou po obludných výhodách jistého zaměstnání za peníze ostatních.

V. Kain 6.8.2014 15:05

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Občané voliči by už konečně mohli pochopit,že takoví Sobotokové,Mládkové,Zaorálkové a i Babišové musejí být vymeteni.Všichni ti zákonodárci kteří mají mozoly na zadku za ta dlouhá léta válení se v parlamentních lavicích musejí skončit,jinak se nehneme a situace se bude jenom zhoršovat.Byrokratů neustále přibývá a těch kteří tvoří skutečné hodnoty je čím dál míň.Blíží se komunální volby a socialisti jak je jim vlastní už začínají rozdávat i když není z čeho.Jednou to jsou policisté,podruhé učitelé,mělo se přidat na porodném,o své si řekli i soudci,dále zvýšíme min.mzdu a něco přidáme důchodcům,služební zákon a s ním další sovky nových  úředníků atd.atd.Kde na ty šílenosti budeme brát se už neříká.Soudruh Babiš má v hlavě jenom ten svůj Agrofert.Buďto si budeme půjčovat což soudruhům socialistům dvakrát nevadí a nebo se bude všechno ještě více zdaňovat.Ostatně svůj plán jak si to pan ministr představuje nám už nastínil.Jak je možné,že premiéra dělá člověk který naprosto suverénně zpronevěřil cestovní náhrady?Člověk který nikdy nepracoval,ale pokud jde nesmyslné žvanění tak nemá konkurenta.

B. Rybák 6.8.2014 14:13

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Ano! Hodnota kuponové knížky byla odhadnuta minimálně na cca 30 000 Kč. Podstatně víc než vložených 1000 Kč za ni získal a stále ještě získává i tak nepraktický tvor jako jsem já. Proto také mohl V. Kožený bez obav nabízet jistotu desetinásobku (však se na něj v obavě o svůj očekávaný kšeft "naši" (STB, KGB ..) hajzlíci vrhli jako vzteklí)!

B. Rybák 6.8.2014 14:00

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Problém byl v tom, že "bolševici" téměř zničili náš kdysi skvělý ekonomický (Baťa, Škoda,..) i lidský (morálku, znalosti i podnikatelské zkušenosti) kapitál a plundrovali naše přírodní bohatství (uran, uhlí...) a udělali z nás konkurence (minimálně z 85%) neschopného, s převážně těžkým, na zbrojení a zprůmyslnění zaostalých "přátel" zaměřeného "mastodonta", takže vyhazovat kapitál oknem mohla po vlastizrádném zničení "středoevropského tygra" až naše EU-levice, která pomáhala neolevicově zdegenerovanému postkoloniálnímu "jádru EU" zneužít naše postsocialistické oslabení, pohlcovat nás a přeměňovat na DEU-protektorát.

Zákon o SS nejenom že nemůže tyto naše fatální problémy vůbec řešit, ale pod záminkou "boje proti korupci" vytvoří arogantní, politikům a tedy ani našim občanům se za své chyby (eventuální politickou sabotáž) se nezodpovídající byrokracii jejíž vedení bude snadno zkorumpovatelné "Bruselem" (lákavými doživotními bruselskými "pašalíky").

D. Polanský 6.8.2014 12:00

Takový klasický revoluční článek,

člověk by možná uvítal, kdyby autor napsal, jak na to. Revolucionářů je vždy plný pytel, tvůrců podstatně méně.

D. Polanský 6.8.2014 11:57

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Proč blbců? Prostě nešli, ale nesmí se stěžovat, že nemají.

J. Stejskal 6.8.2014 10:47

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Ano, je to "snaha socanů a ANOnistů zabetonovat na co nejdelší dobu ve státní správě svoje lidi. ". Ti, co šli předčasně od válu, to už nestihli. Jako s tím psem, že?

J. Boleslav 6.8.2014 9:28

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Ještě malý dodatek. Kuponovou privatizaci vidím naprosto opačně, než Vy. V ní měli v podstatě všichni stejné šance. Někteří v ní získali řádově tisíce, ti šikovnější miliony a nejšikovnější miliardy. Pár blbců nic, poněvadž do ní třeba ani nešli.

J. Boleslav 6.8.2014 9:24

Re: Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Máte v mnohém pravdu. Za současnou podobu služebního zákona ale nemůže ani tak nezájem voličů, jako snaha socanů a ANOnistů zabetonovat na co nejdelší dobu ve státní správě svoje lidi. Proč, je snad vcelku jasné. Projednávaný zákon je otřesný paskvil z pera jednoho z největších oranžových "myslitelů" - Dutohlava D., daleko horší než ten který v současnosti platí, avšak stále nenabyl účinnosti. Proč nebyla o tomto tak důležitém zákoně vedena důkladná diskuse už před jeho předáním do parlamentu, proč se tato diskuse řeší až před jeho třetím čtením? Mysleli si snad oranžoví soudruzi, že jim při tak jasné většině projde v parlamentě každý zmetek a swiňárna?

K. Janyška 6.8.2014 9:13

Služební zákon podle direktiv EU je svinstvem,

které má umožnit Franěmecku zglajchšaltovat Evropu. Což jste slepí ? Dzp.

T. Pansky 6.8.2014 1:02

Pane Krizi, patrite mezi me oblibene pisatele na Psu.

Pokusim se odpovedet: cesky clovek (drtiva vetsina) dostala "nafackovano" v divoke ceske privatizaci, kdy jim byly za bileho dne z rukou vyfouknuty jejich investice.  Ano, za kuponove knizky nic nezaplatili.  Ale stali se z nich investori !!!  Tento kapital nase pravice (dominovana ODS) vyhodila oknem.  Lide tedy odesli k levici, ktera jim slibuje alespon neco maleho jisteho.  Bohuzel nechapou, ze tim se upisuji dablu.  ... Dusledkem nestandardniho ceskeho politickeho prostredi je i dnesni situace kolem sluzebniho zakona.  Sluzebni zakon v nejake podobe ma vetsina zemi.  Hlavne je v nem ukotveno, ze statni zamestnanec nema tak velky vydelek, nicmene, pokud nekrade, ma jisty svuj duchod.  Bohuzel, v ceskem tvorivem politickem prostredi, kde vule volicu je postavena zcela na okraj (diky nevyvazene ustave), politicke strany jsou si vedomy, ze tento zakon neni vytvoren pro obcany, ale je vytvoren jako klic ke statnim pozicim ze strany politickych najezdniku.  Napriklad v USA, kde ziji, federalni zamestnanec se muze proti propusteni branit.  Jak?  Pred soudem (ne nejakymi socialistikymi uredniky, jak navrhuje CSSD).  Takze se tezko stane, ze budete vyhozen za to, ze reknete pred soudem pravdu, pokud vas sef podvadi a krade.  Takze si nedelam iluze o tom, ze politicke strany mysli na obcany a jejich blaho.  Zminovany zakon je boj o moc ve statni sprave.  Ale za soucasnou situaci se obcane mohou sami svoji neduslednosti a lenivosti.