5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Složenkové piráty admirál Schwarzenberg nepotopí…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 16.5.2010 22:04, přehled diskusí

Vážená paní Hybášková,:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.5.2010 21:31

na rozdíl od Vás mi složenka na reálný státní dluh připadá naprosto normální až (slovy mladé generace) suchá.

Váš příspěvek by šlo (dle mého skromného názoru) zkrátit asi tak na jednu desetinu. Nic ve zlém, ale té rozvleklosti jste se naučila v Bruselu? Děkuji, nemám zájem.

Re: Vážená paní Hybášková,:
Autor: J. Štrobl Datum: 16.5.2010 21:54

Ne, ne, to se naučila u Svobody. Miluj svého bližního a kde můžeš sejmi ho.

Pěkný článek Vážená.:
Autor: J. Matlas Datum: 16.5.2010 19:22

Opakuji se, ale snad to není na škodu::
Autor: F. Vízek Datum: 16.5.2010 17:09

Je to zvláštní, když pan Kalousek - politik, který za vlád  ČSSD byl předsedou ROZPOČTOVÉHO výboru a ve vládě ODS ministrem FINANCÍ  - posílá plošně poštovní poukázky všem občanům republiky s tím, že oni mají dluhy zaplatit...

Poslat to občanům někdo politikou netknutý, pak je taková akce  možná vtipná.  Ale takto to vnímám jako  NEBETYČNOU DRZOST.  Zloděj křičí: chyťte zloděje!

Nemělo se vymáhat aktivně a usilovně a  ADRESNĚ -  od takových Krejčířů, Pitrů, Kožených, Železných, Stehlíků ..., také od  autorů zákonů, které umožnily  nepředstavitelné daňové úniky v řádu stamiliard (nejen topné oleje, líh...)?  Tyto lidi budeme hýčkat, dílem obdivovat a dílem i volit?

Inu ABSURDISTÁN:  hrrr na maminky a jejich mateřskou, hrrr na  dávky v hmotné nouzi,  hrrr na přídavky na děti, hrrr na pacienty a důchodce...  

Re: Opakuji se, ale snad to není na škodu::
Autor: J. Štrobl Datum: 16.5.2010 21:19

Také se opakuji a snad nebude na na škodu. Patrně ne vám, ale jiným. Když socani slyší pravdu, tak okamžitě svého opomenta dehonestují. Stejným způsobem roní krokoldýlí slzy Paroubek. To si opravdu myslíte, že jsme všichni hlupáci? Pro třicet stříbrných se upisujete sockomunistům. Že vám není hanba. Jednou vám vaše děti budou kálet na hrob.

Re: Opakuji se, ale snad to není na škodu::
Autor: P. Jirka Datum: 16.5.2010 22:04

Ale Vy se z větší části mýlíte. Ty peníze, které v rozpočtu chybí, ty neukradl nějaký Krejčíř nebo Pitr, ale ty jsme prostě všichni tak nějak projedkli. Tzn., že je nelze vymáhat po nějakém Krejčířovi nebo Pitrovi či nějakém konkrétním politikovi, ale prostě to budeme chtě nechtě muset zacvakat my všichni. A rozhodně není od věci, když někdo nám všem připomněl, kolik to aktuálně dělá... Takže už si začněte dávat stranou, protože ať chcete nebo ne, jednou to zaplatit budeme muset.

A na Kalouska se nezlobte neb v daném případě skutečně platí, že nezlob se na zrcadlo, že máš křivou hubu....

Je to tak.:
Autor: A. Reček Datum: 16.5.2010 16:27

Někomu jste paní šlápla na kuří oko. Protože dnes zas leje a leje, odskočil jsem si nedaleko na pivko, poslechnout hlas lidu. Kupodivu nenašel se nikdo, kdo složenkový počin Kalouska obhajoval. On asi chtěl přetrumfnout debaty o hokeji a fotbalu. To ovšem neměl dělat, pro TOP to posmolil.  Těší mne, že ty složenky vyburcovaly hodně lidí k účasti na volbách.

paní Hybášková,:
Autor: i. klepacek Datum: 16.5.2010 15:17

nic víc to nechce než začít u sebe. Jako hekticky pracující amatér pasující se na určitý morální idol musíte vědět, že s objektivním soudem, a tedy i s nezavádějícími a nikoliv povrchními informacemi se musí začít nejprve u sebe. Ani potom nemusí být úspěch, ale určitě to bude u řady čtenářů snazší. Co takhle nejdřív přehodnotit a opravit chyby ve své prvé knize?

politická turistka Hybášková a její drzost:
Autor: J. Vacek Datum: 16.5.2010 15:10

Hybášková, vy jste logo Renaultu. Hloupá  - nebo spíše vyčůraná prolhaná jste jako Paroubek. Převracíte věci do jiných pozic, než ve skutečnosti jsou. To je ale otázka vašeho svědomí a poněkud kachního žaludku. To opravdu nechám na vás. Nakonec je dobře, že jste u lidovců - tam zůstali všichni takoví, jako je Cyrda Retarda, Mišule Šojdrovic... A vy. Prostě starý Luxův styl - kázat vodu a chlastat víno (snad i proto jste vytáhli na kandidátku Věrku - vdovu po Pepkovi)...  O Cyrdovi a soudním sporu o "jeho" dům netřeba psát - to je víc než ukázka čirého křesťanství.

A co se vaší osoby týče. Co jste dokázala? Na nic se nemohu vzpomenout. Vaše příšerné velvyslancování, vaše europoslanectví a eurohujerismus - to je k zblití. Snad i proto Evropa vypadá tak, jak vypadá. Doufám, že právě vám zůstanou brány sněmovny navždy zavřené!!!!

Cynismus paní Hybáškové:
Autor: J. Štrobl Datum: 16.5.2010 14:45

Přemýšlel jsem proč vlastně paní Hybášková tento článek napsala, když lži o Kalouskovi si může každý přečíst na webu ČSSD. Přišel jsem jedině na to, že se chce zviditelnit a urvat tím nějaké korýtko, aby mohla dle svých plných sil zmíněný dluh ještě o něco zvýšit. Domnívám se, že jestli někdo nazývá pravdu cynismem, pak je sám nebezpečným cynikem a možná i darebákem. To, že se pod zjevenou pravdou voliči ČSSD hroutí, mne popravdě řečeno vůbec nedojímá. Když jim pravdu neřekne Paroubek, tak by jim ji někdo říci měl. Za dluh, který nabývá nebezpečných rozměrů nemohou jenom politici, ale i my sami, protože jsme mnozí špatně volili, dostatečně politiky nesledovali a mnohdy se nechali ukolébat frázemi. Kalouskovy složenky jsou nepříjemnou pravdou, před kterou by mnozí lidé nejraději zavřeli oči, ale žádná pštrosí politika nás z toho průšvihu nevytáhne.

Ani se nedivím, že ta TOP 09 tolik lidí vytáčí !:
Autor: J. Láníček, Ing. Datum: 16.5.2010 12:11

Tato politicko-marketingová akciovka, jejímž je Kalousek většinovým vlastníkem a do erbu si dal knížepána (tento tímto u mě ztratil jakoukoliv úctu), je největším paradoxem naší politické scény. Stala se důležitým hybatelem politického dění, aniž by ji jediný Čech volil. Disponuje poslaneckými a senátorskými mandáty, založila svůj senátní klub, pyšní se na svých kandidátních listinách pěti poslanci a pořádá své tiskovky na půdě poslanecké sněmovny. Skupina ambiciózních přeběhlických poslanců a senátorů se rozhodla založit novou stranu, rezignovat se však nerozhodli, jak by se ve slušném státě patřilo. Naopak si založili novou stranu, rovnou parlamentní. Mediální logistiku zajistil pro tuto partaj Bakala (Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom). Stačí se jen podívat, co a jak tyto tiskoviny píší. Musí to poznat i ten největší pitomec. A je podivné, že tento pan Bakala, ač se otevřeně hlásí k TOP 09 a vlastní miliardy, podle seznamu dárců nedal tomuto spolku ani haléř. A že nám nyní rozesílá dlužné složenky Kalousek, jedna z morálně nejpokleslejších osob v tomto státě a vyhlášený technolog moci, to už snad nejde ani slušně komentovat. Tento "odborník", který v době, kdy už krize řádila těsně za našimi hranicemi, bohorovně uklidňoval naši veřejnost, že nám se tato vyhne, případně jsme na ni velmi dobře připraveni. Dokonce chtěli s Topolánkem  zažalovat Paroubka za šíření poplašné zprávy. A teď by nám chtěl zas ordinovat ty své další geniální ekonomické nápady !

Hybášková, probuďte se:
Autor: P. Kolář Datum: 16.5.2010 11:13

z hlubokého spánku, jinak si budu myslet, že patříte k těm nechápavým dementům.

No kam se hrabe:
Autor: J. Urban Datum: 16.5.2010 10:09

jakýkoliv přiblblý leták ods, čssd, kdu-čsl na jednu Kalouskovu složenku! Takovéhle diskuse bychom se nikdy nedočkali. Bravo!

Výstižné:
Autor: J. Blažek Datum: 15.5.2010 21:51

Děkuji autorce paní Hybáškové za vynikající článek, přesně popisující realitu.

Re: Výstižné:
Autor: J. Vacek Datum: 16.5.2010 15:14

Blažku, vy jste ale pánské přirození - a ještě k tomu oranžové

nenávist paní Hybáškové:
Autor: H. Lukešová Datum: 15.5.2010 19:36

Nenávisti paní Hybáškové k TOPCE se nedivím. Topka vznikla jako pravicový odštěpenecký proud KDU-ČSL a odebral lidovcům (i ODS) hodně hlasů. Pan Kalousek má pravdu, dluh udělaný socany zaplatíme my mladí lidé včetně kojenců.

Re: nenávist paní Hybáškové:
Autor: J. Blažek Datum: 15.5.2010 21:55

Mílá paní či slečno: Patrně jste nepostřehla, že .....

1)  Již 4 roky nevládnou (ti zlí) socani, ale dluh se nezmenšoval, nýbrž naopak.

2) Největší nárůst dluhu byl v roce 2009, když pro tento rok sestavoval rozpočet na podzim roku 2008 ministr financi Miroslav Kalousek.

3) Ani před tím nežil M.Kalousek ve vzduchoprázdnu, ale byl nějaký rok předsedou strany, která vládla v koalici spolu s ČSSD.

Re: nenávist paní Hybáškové:
Autor: T. Pansky Datum: 16.5.2010 1:49

Presne napsane, kdy se pouzivaji pouze fakta bez znalosti reality. 1) Dluh se nezmensoval ... mate pravdu.  Ministr financi mohl dluh zmensit, ale pouze tim, ze by jednal protizakonne.  Proc?  80% statnich vydaju jsou dane zakony, bez jejich zmen s tim ministr financi nemuze nic delat.  A tech dvacet procent?  Tady skutecne nebyla politicka vule nalevo ani napravo k zadne zmene.  2) Kdo netrpi ztratou pameti a ma prehled, tak vi, ze po propuknuti krize na podzim roku 2008 se menila situace tak rychle, ze nikdo nevedel, co se stane behem jednoho dne, natoz pak mesicu.  Pro rozpocet na rok 2009 se vychazelo z predchozich let umensenych o odhadovane zpomaleni ekonomiky.  Krome nasi levice, nikdo jiny neporouci vetru a desti a nase ekonomika zavisi na vykonu predevsim Nemecka a potazmo USA.  3) Pokud jste si vsiml vlady CSSD a Lidovcu, tak urcite vite, ze CSSD si odhlasovala s kom-isty vse, na co ji KDU-CSL nekyvla.  ...  Mame na vyber, jak daleko chceme videt a co chceme videt, mame na vyber, co chceme znat a jak s tim nalozime.  top0625top@hotmail.com

Z pera paní Hybáškový žádný překvapení,:
Autor: P. Jirka Datum: 15.5.2010 19:18

protože tehle paní sem nic jiného než pomluvy nepíše. Vždycky mě nejvíce pobaví, když někdo na Kalouska vytáhne kauzu padáky. To je pak hned jisté, že dotyčný jen "vaří z vody". A paní Hybášková je toho jen důkazem.... Nicméně asi chápu její rozčarování. Tolik let se snaží někam vydrápat nahoru a taky si líznout a ono stále dohromady nic moc :-)

Re: Z pera paní Hybáškový žádný překvapení,:
Autor: S. Prosek Datum: 15.5.2010 20:39

mistre, kdyby to byly jen ty padaky ... jenze ono uz to zacalo davno, jeste za doby br. Vychodilu, kdy "sikula" Kalousek zavadel pres par Rusu SIS na MO :o))

Re: Z pera paní Hybáškový žádný překvapení,:
Autor: P. Jirka Datum: 16.5.2010 11:37

ja taky nedelam Kalouskovi advokata, ale popizuji me ty kraviny co sem pravidelne pani Hybaskova pise... :-)

Co jste dělali,:
Autor: F. Pavlis Datum: 15.5.2010 11:34

paní Hybášková, když p. Kalousek byl ještě členem KDU-ČSL a zastupoval ji ve vládě. A pan Šimonovský  s dálničními branami a mýtným, a pan Čunek, a pan ministr vnitra Sacher ???, který tak nenávratně poškodil materiál o minulosti mnohých právě u lidovců, ale nejen u nich? Jste stejně nevěrohodná jako většina politiků na scéně. Po volbách se síly stran buď vyrovnají, nebo budou eskalovat. Ta vaše strana se ovšem protáhne i klíčovou dírkou kamkoli a s kýmkoli. I s těmi třešněmi by se našel kooperant i mimo p. Kalouska   v té vaší straně jako i u jiných. Zametat před cizím prahem netřeba. Dost nepořádku máte všichni u vlastních dveří...

Složenkové piráty admirál Schwarzenberg nepotopí:
Autor: T. Kočí Datum: 15.5.2010 9:40

Jak u nás tak v Řecku se lid zaklíná tím,že on nic nedluží a nic nazavinil.Je to omyl.Kdo nevolil,kdo volil strany šibalů,kteří praví,že státní dluh se neplatí,kdo schválil pastelkovné atd.je vinen a dluží.A krvavě to zaplatí.

Na druhou stranu chápu,že situace je složitá.Bohužel,gramotnost našich voličů není velká.Vlastně žádná strana nevede kampaň správně.Snad jen ta TOP,i když tím neříkám,že je budu volit.

Byl jsem na Vysočině,je to moje rodiště.Tam byla bída vždy,teď je tam nedobře.Platy žen pod 10 tis. mužů málo přes deset.Velká nezaměstnanost.Když o tom s lidmi mluvíte,zeptají se a koho volit?Co na to odpovědět?Stranu,která zaručuje svobodu,poskytuje možnosti atd.?

Čtu Paměti polního maršála Montgomeryho.Jeho život nebyl příliš šťastný a dětství prožil v chudobě.Je tam skvělá myšlenka.Cituji:Vytváření "státu blahobytu" v Británii po druhé světové válce přivedlo mnoho lidí k názoru,že sociální jistota a osobní blahobyt jsou tím jediným co má cenu.Tak tomu však není.Jestliže chce člověkblahobyt ,buď se musí o něj přičinit,anebo se musí bez něj obejít.Nezíská ho jen tím,že bude pro něj hlasovat!

Re: Složenkové piráty admirál Schwarzenberg nepotopí:
Autor: P. Boublíková Datum: 15.5.2010 15:48

Toplánek tu knížku asi četl taky, protože jednou prohlásil, že štěstí si nelze odhlasovat:-)

Je to pravda.

Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: L. Daňková Datum: 15.5.2010 9:37

 mlčela bych. Myslím, že takoví lidé jako váš manžel pan Ivan Gabal přispívají k zadlužování státu i když po kapkách.Nebo se vám zdá v pořádku 70ti stránková práce vašeho manžela  pro ministra Kocába o problematice Romů za cenu v řádu milionu?

A ještě k tématu složenky.Myslím, že je zcela v pořádku, když lidé černé na bílém uvedenou cifru vidí.Budeme ji totiž muset všichni splatit formou různých daní. Stát si na dluh jako na  nic jiného peníze nevytiskne

Re: Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: L. Kubeš Datum: 15.5.2010 13:49

Naprostý souhlas s paní Daňkovou. Paní Hybášková je se svým rozhořčením naprosto směšná, pokud je někdo gramotný, tak si stačilo přečíst to co na té složence stojí a negramotné to míjelo vůbec. Ale paní Hybášková coby nová křesťanka musí nějak ze sebe smýt ty stopy bývalé liberálky, ale místo plivání jedovatých slin měla jít raději zapálit svíčku do kostela a vyzpovídat se, má to zapotřebí.

Re: Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: S. Prosek Datum: 15.5.2010 18:25

IG pracoval nekde za miliony?? Sakra pani Dankova Vy mate fantazii.

Mimochodem ty cifry o kterych se zminujete nasekal v prve rade "sikula" Kalousek, ne Hybaskova, vime??

Re: Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: L. Daňková Datum: 15.5.2010 23:03

Píšu jen co jsem se dočetla a tady se to můžete dočíst také http://domaci.eurozpravy.cz/politika/8721-kocab-prihral-zakazku-za-milion-vnitru-to-vadi/

Re: Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: S. Prosek Datum: 16.5.2010 0:50

Jenze pani Dankova ono slo o castku mensi nez milion presne popsanou na Gabalove blogu "komu. co za co".

Vztek muzete mit, ale srovnejte si fakta co, kdo, kde a jak v Cechach ukradl. Pan Kalousek (ktery tvrdi ze mu nikdo nemuze nic dokazat) rozhodne neni na poslednim miste benefitoru ceskeho politickeho sveta.

Jana Hybaskova je jeden z mala lidi v Cesku ke ktere je jak v EU tak Washingtonu duvera. Ze ji nesnasi tuzemsti podnikavci, ci muslimsti exponenti ji muze byt jen ke cti!

Re: Být na vašem místě paní hybášková:
Autor: L. Daňková Datum: 16.5.2010 16:19

Pane Prosku neznám důvody, které vás vedou k obhajování paní Hybáškové.Vaše argumenty jsou tak trochu na vodě.Nečetla jsem blog manžela paní Hybáškové, ale uznejte, že do svého blogu si může napsat co chce. A pokud jde o tu částku " bezmála milion" i o ní  a odvedené práci byla dnes řeč v Partii v TV Prima.Takže já nefantazíruji, ale vy asi máte zkresléné informace.

A ještě ráda dodám.V době kdy pracovala paní Hybášková v diplomacii vážila jsem si jí pro její odvahu a perfektní reprezentaci. Bohužel od doby, kdy se snaží dělat politiku, začalo být všechno trochu jinak a má úcta se vytratila.Nakonec ten  její poslední článek to jen dokazuje.