29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

POLITIKA: Slovenské prezidentské volby

Rovnou se přiznám, že jsem si přál, aby zvítězila Zuzana Čaputová. Přesto, že je rozvedená. Přesto, že hájí liberální názory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 2.4.2019 8:24

Re: ----

Pořád si nemyslím, že by existovala nějaká entita, která by toho byla technicky schopná. A taky nezapomeňte, že Opravdový Lidský Příběh, zvlášť ten v tragickém balení, je pro noviny víc, než nějaká fakta.

Zdá se, že jsme se vzájemně nepřesvědčili :-). Každopádně díky za vyjasnění názorů.

J. Kraus 1.4.2019 22:31

Charakter?

Nedávno zde kdosi propagoval knížku uznávaných psychologů bratří Honzáků a mluvilo se hlavně o psychopatech. Dovolil jsem si přidat komentář, že podle jejich definic je psychopat přirozený vůdce ostatních. Byla to nadsázka, ale mnoho z uváděných vlastností ti vůdcové lidstva měli, "dobří" i "špatní". Záleží pochopitelně na znaménku - jsou vedeni mocnostmi vysokými nebo nízkými? I ti největší tyrani měli svůj mravní ethos a pevný charakter, základ sebeúcty, bez níž by neobstáli. Cynici a oportunisté přišli ve velkém až s moderní dobou. A nejen velcí vůdci, ale i muži z lidu, spojení společnou myšlenkou, byli často přesvědčeni o své jedinečnosti, o tom, že charakterově jsou nadřazeni ostatním. Připomeňme příklad nejkřiklavější, vojáky jisté složky německých trup za války (nebyli součástí armády), kteří byli obecně pokládáni za ztělesnění německé povahy a charakteru. Paní Čaputová je osoba zajisté sympatická, přirozená, milá a upřímná, má sebedůvěru, vycházející z víry v sebe a ta zase vychází z mravního ethosu, tedy pevného charakteru. Jaký má ten charakter znaménko? Mohli bychom je poznat podle jejích názorů.

M. Kosejk 1.4.2019 20:10

Re: ----

Když se 12.9. 2001 na všech titulkách objevily hořící mrakdrapy, tak tobylo pochopitelné.

Ale proč jedno mrtvé dítě ve světě, kde děti denně tragicky umírají po tisícovkách, stálo všem médiím za porušení novinářského kodexu - ke kterému se rozhodly ve stejný den a všichni?

Copak to bylo nějaké nosné informační téma? Nebylo! Jen to byla řízená propagačka doprovázená kydy o tom, že tohle by konečně mělo obměkčit zatvrzelá srdce Západu. A všude a ve stejný den jak přes kopírák: stejná fotka, stejné doprovodné kydy...

J. Jurax 1.4.2019 19:22

Prostě politik.

Z. Lapil 1.4.2019 19:17

Re: ----

Nebyla to náhoda. Stejná situace vedla stejné subjekty ke stejnému rozhodnutí. Nepotřebujete do toho procesu vkládat někoho, kdo zatahá za nitky.

A ne, nevěřím, že lze zaplatit všechny.

J. Jurax 1.4.2019 19:13

Však ona se paní Čaputová v praxi taky naučí mluvit jak politik, aby mnoha slovy nic neřekla ...

J. Jurax 1.4.2019 19:10

Taky proto, že Slovensko nevlastní žádný bombardér ...

J. Jurax 1.4.2019 19:08

"Pochopitelně naznačuji, že toto konstatování by mělo být signálem pro českou pravici a český střed. ODS, TOP 09, KDU-ČSL i STAN ..."

Jen bych rád věděl, který z vyjmenovaných politických subjektů autor považuje za pravici.

J. Jurax 1.4.2019 19:04

Technická - není ten Kotleba a definičně když už tak nacista a ne fašista?

A. Horák 1.4.2019 19:04

Re: Paní Čaputová

Šefčovič opravdu není slušný.

Vstoupil do KSČ (v roce 1989!) a dělal ze sebe v kampani velkého křesťana.

Horlil pro tradiční rodinu a přitom pochodoval v Bruselu v Gay parade.

Zkrátka pokrytec a lhář.

A. Horák 1.4.2019 18:57

Re: Paní Čaputová

Jasnovidec ví, na co by Drahoš nepřišel.

A. Horák 1.4.2019 18:55

Re: Můj malý postřeh.....

Obdivuhodně silné argumenty

V. Čermák 1.4.2019 18:45

Slováci si zvolili Ćaputovou.

A jim ji přeji. Ale jestli udělali dobře, nebo špatně se teprve ukáže. Jakési podivné jásání v Havloidní malé části ČR, ale na místě není. A její srovnávání s Havlem je úplná pitomost. Nějaké humanitární bombardování snad z její strany nehrozí....

V. Čermák 1.4.2019 18:38

Re: Můj malý postřeh.....

Mně spíš připadá, že sráč jste Vy sám, Sráč do vlastního hnízda...

M. Kosejk 1.4.2019 18:19

Re: ----

Zatímco Zemanovi odpůrci své pohrdání obyčejnými lidmi ani nekamuflují - a naopak jsou na to hrdí (páč jsou prý chytřejší a odmítají prý populismus). :))))

M. Kosejk 1.4.2019 18:16

Re: ----

Takže princip Occamovy břitvy vám říká, že čistě náhodou se stalo, že všechna velká média ve stejný den došla ke stejnému rozhodnutí pošlapat vlastní kodex - a strčili mrtvé dítě na titulku - a použili stejnou fotku? Fakt? Opravdu je to jednodušší vysvětlení než to, že to náhoda nebyla? :)

A jo, věřím, že když někdo bere od někoho peníze a nechává se od něj podporovat, tak bude mlčet o tom, o čem mlčet má.

M. Prokop 1.4.2019 18:14

Re: ----

Omyl. Pohrdá. Ale má poskoky, kteří to kamuflují.

V tom nejde o kecy, ale o činy. Zeman pro ty lidi jaktěživ nic neudělal.

M. Kosejk 1.4.2019 18:10

Re: ----

Jistě. Ani Zeman není mužem z lidu. Ale boduje tím, že těmi obyčejnými lidmi nepohrdá tak očividně jako jeho odpůrci (viz např. vaše označení těchto lidí za "4. cenovou"). :)

P. Flener 1.4.2019 17:19

Můj malý postřeh.....

Když se redaktor ČT p.Kubala ptal paní Čaputové, když před volbou odmítla p.Fica jako předsedu ústavního soudu, zda ho odmítne i nyní a jako prezidentka bude proti němu, odpověděla jasně ano.

To je tzv. čitelnost politika. U nás by se nikdo v takovém případě jasné odpovědi nedočkal. To by bylo samé, počkejme si, nechci předjímat atd atd. Naši politici se vždy vyhýbají přímé odpovědi - jsou to proti Čaputové jen sráči a zbabělci.

Tak to byl jen jeden příklad...........

Z. Lapil 1.4.2019 16:03

Re: ----

Macrona a Drahoše jste jmenoval vy. Já navázal a muže z lidu mám v uvozovkách - tím jsem hodlal naznačit, že se nejedená o klasického muže z lidu coby - opět riskuju zjednodušení - nevzdělance, ale - v souladu s vaší úvahou - nikoliv kariérního politika. Pokud se nám podaří sjednotit terminologii, nejspíš zjistíme, že nejsme ve při.

S utopeným chlapečkem s vámi naopak naprosto nesouhlasím. Důvod - Occamova břitva. Opravdu vám připadá jednodušší představa, že někde sedí nějací zednáři (nějaký zednář), který se rozhodne a zařídí, aby všechna velká mainstreamová média porušila svůj kodex, nebo že všechna tato média usoudí něco na způsob "to budou mít všichni, nesmíme chybět". Podotýkám: usoudí tak zákonitě, jelikož jdou po prachách, nikoliv náhodou, protože je jim v podstatě jedno, co otisknou.

A co víc: o takové manipulaci by musely vědět desítky lidí. Připadá vám, že by si to všichni nechali pro sebe?

P. Burda 1.4.2019 16:02

Re:

To, že jsme paní Čaputová nebyla známá v Čechách zdaleka neznamená, že o ní nikdo nic nevěděl na Slovensku. U toho domnělého anděla jde o to, jestli, když už to není anděl) je to člověk, čert, nebo mu čert říká pane.

My tady v Čechách dbáme na to, abychom si zvolili známé čerty. Jen jsme tak trochu přehlédli, že před našimi čerty i satanáš a ďábel padají na kolena a tlučou hlavami o zem. Nechci, abychom si nutně vybírali z andělů. Mně by stačil člověk, který se nebude bát čertů.

J. Kanioková 1.4.2019 15:55

Uff "liberalismus"

P. Burda 1.4.2019 15:52

Re: Slováci udělali zásadní chybu - nemysleli dopředu.

A) paní Čaputové je 47. Předpoklad, že se dožije stovky není vysoká ani při špičkové lékařské péči.

B) proč by nemohla dělat po skončení mandátu zase advokátku? Nebo "jen" přednášet na vysoké třeba mezinárodní právo, diplomatické právo - bude na to mít zčásti školy, zčásti praxi.

C) třeba mysleli dopředu - nemusejí se hádat, jestli vydrží do konce projevu na nohou. A mohou se těšit na praktickou ukázku z nové série "Kráska a zvíře" - to až přijede na prezidentskou návštěvu do jedné nejmenované sousední země.

J. Kanioková 1.4.2019 15:49

Jen jestli ještě dnes někdo vnímá "liveralismus"

tak jako dřívější generace.. Dřív to bylo hlavně přes ekonomiku, ale dnes, mám pocit, že to lidi berou spíš tak nějak jako filosofii apod.

Niall Ferguson o kultuře v Unii: "Jako pravicový jste potenciální nacista." Komunisté jsou naopak "morálně zdraví" sociální demokraté» - https://www.nzz.ch/feuilleton/niall-ferguson-als-rechter-bist-du-ein-potenzieller-nazi-sozialisten-und-kommunisten-hingegen-sind-moralisch-einwandfreie-sozialdemokraten-ld.1467954?mktcid=nled&mktcval=107&kid=_2019-3-21

Svobodná mysl: Rod Dreher - americký konzervativec, který si uvědomil, že liberalismus je nepřítelem - https://unherd.com/2018/02/free-minds-rod-dreher/ - Dreher chápe, že úplná svoboda jednotlivce není neskutečným dobrem, čímž křesťanská pravice tak často trumfovala.

Liberalismus nás zlomil - potřebujeme novou stranu, která by nás.. - https://unherd.com/2018/06/liberalism-broken-us-need-new-party-call-home/

Děsivý individualismus lidských práv - https://unherd.com/2018/05/selfishness-human-rights/?=refinnar

P. Burda 1.4.2019 15:48

Re: ----

On není pan Drahoš o nic míň "z lidu" než jistý Miloš Zeman.

Jen pan Drahoš neumí oslovit 4. cenovou, zatímco Zeman si spočítal, že hlasy právě ze 4. cenové vynesou víc, než hlasy "kavárny".

Jenže pan Drahoš by byl ochoten naslouchat i těm ze "čtyřek", protože naslouchat chce. Zato Zeman opovrhuje lidmi z putyk jako potravní (nápojovou) konkurencí, opovrhuje jimi jako těmi, co mu inteligenčně nesahají po kotníky, ale umí se tvářit, že je jedním z nich.

Nu což, koho jste nám zvolili, ten nám dělá prezidenta. Bohužel je i mým prezidentem - a tak se za něj stydím. I Vy se budete jednou stydět - komu jste to naletěl.

M. Kosejk 1.4.2019 15:12

Re: ----

Takže třeba dle vás pan "Rrothschild" Macron je mužem z lidu? A nebo akademik Drahoš, který ani netuší, co se ve společnosti děje, je tím mužem z lidu? A nebo madam "právnička z neziskovek“ Čaputová, o které nikdo z voličů do nedávna neslyšel, je ženou z lidu? :)

A jasně, že ty politické kampaně jsou někým řízeny a financovány. Názornou ukázkou byl případ té fotky toho utopeného kurdského chlapečka, který se s otcem plavil přes moře, aby si fotřík mohl udělat zuby v Německu. V jeden a ten samý den se všechna velká mainstreamová tištěná média v Evropě rozhodla, že poruší svůj kodex - a zveřejní fotku mrtvého dítěte. Jak myslíte, že tohle bylo možné? Na náhody tohoto rázu nevěřím.

Š. Hašek 1.4.2019 14:02

Re: Paní Čaputová

Oba jsou ryzí Quislingové štrasbrusele. Za jidášký groš. Oba nevlastenci, pomatenci.

Tím nechci říci, že mají v hlavě řezanku. Ale jejich domovina (po tisíc let to byly Horní Uhry) je jim ganz ukradená.

Možná, že paní Čaputová vaří i halušky proevropsky. Pokud vůbec umí "gróbskou husu", když je od Pezinoku.

Malinko má plus, protože si je vědoma, že jí zvolila čtvrtina občanů. Sama na to přišla. Na to by náš Drahoš nepřišel. Podle regulí je vše v cajku, dodneška si to u nás nemyslí skoro všichni voliči toho našeho Drahoše.

M. Koutný 1.4.2019 13:43

Paní Čaputová

nechť se ukáže, z dvou finalistů asi opravdu byla, přinejmenším, tím menším zlem. Ale hned po volbách mne zarazil a téměř urazil jeden její výrok: "Zvítězila slušnost:" Chce tím snad říci, že její soupeř není slušný člověk? Nebo že nejsou slušní jeho voliči? Takovéto výroky vedou k prohlubování příkopů ve společnosti, nikoli k jejich zahlazování.

A. Alda 1.4.2019 13:00

Slováci udělali zásadní chybu - nemysleli dopředu.

Až Čaputové skončí mandát, dostane samozřejmě presidentskou pensi, neboť jako emeritní presidentka se nemůže živit nějakou advokacií nebo v subalterní politickoúřednické roli. To prostě nejde. Takže dostane tu presidentskou pensi. Ale je hodně mladá a je žena, přičemž se ženy dožívají vyššího věku než muži. A tak jí budou Slováci platit tu superpensi nějakých 50 let. A celou dobu bude do všeho jakožto emeritní kecat a kafrat.

To nám s Klausem a zejména ne se Zemanem rozhodně nehrozí.

J. Anděl 1.4.2019 12:57

Re: Prašť jako uhoď!

Tomu já rozumím. Nevěděl jsem, kdo všechno jsou skupina "lidí jako Drápal". Ti, co vidí svět černobíle? To si s ohledem na řadu Drápalových článků, ba dokonce do jisté míry i toho dnešního, o panu Drápalovi nemyslím.

Věcnou námitku proti označení protikandidáta za národovce ovšem beru.