28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POLITIKA: Šance dát ČSSD dohromady se odkládá za volby

Kdo od sjezdu sociálních demokratů čekal převratné výsledky ve vztahu k vládě nebo podzimním volbám, musel být zklamán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 15.4.2021 15:53

Sociální demokracie zažila sešup právě proto, že se řídila radami politologů, jako je Jelínek. Mýlí se ve všem. Petříček není charismatický politik, ale euroPocheho podržtaška. Valachová by byla platná jen jako plačka na pohřbu sociální demoracie. Kolaps sociální demokracie spočívá právě v tom, že utekla od svých tradičních voličů jako uličník od rozbitého okna a stala se stranou městských liberálů. V tom nejhorším dnešní slova smyslu. Skutečná levicová politika spočívá v hájení zájmů lidí práce a ne v prosazování zájmů parazitických neziskovek a nepřizpůsobivých, kteří nepracovali, nepracují a nikdy pracovat nebudou.

P. Milan 15.4.2021 16:00

Jenže oni ti "lidé práce" ubývají a navíc, mají-li více času a vzdělání, tak některým dojde, že přerozdělováním (to je hlavní mantra levice) bohatství nevzniká.

V. Čermák 15.4.2021 16:31

No, to je sice hezké, nicméně ti "lidé práce" jsou stále velice potřební a musí vykonávat činnosti k fungování státu nezbytné, které pak všichni čerpají, i ti co rádi mudrují o přerozdělování a do placení daní se jim příliš nechce. Mimochodem, ti "lidé práce", tedy státní zaměstnanci jsou mnohem důležitější než "lidé služeb", bez kterých se dá přežít....;-D

P. Milan 15.4.2021 17:42

No a co to mění na tom, co jsem já napsal a vy nepochopil?

Bez úředníků přežiji snáze, než bez lékařů.

F. Navrátil 15.4.2021 16:43

Společnost funguje pouze tehdy, pokud najde rovnováhu mezi individuální iniciativou a kolektivní odpovědností. Bohatství nevzniká žádným přerozdělováním, a to jak směrem od bohatých k chudým, tak od chudých k bohatý. Ten první případ končí ekonomickým kolapsem a ten druhý revolucí!

P. Milan 15.4.2021 17:43

Jo, s tím lze souhlasit.

Ale levičákům to nevysvětlíte.