15.6.2021 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

POLITIKA: Rozdíl mezi vizí a touhou

Naše společnost se konečně sjednotila, ale bohužel jen proti vládě, říkají jedni. Nedodávají, že to bylo hlavně kvůli kávě do kelímku s sebou, aby to neznělo moc směšně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 30.12.2020 15:38

Ono to s tou jednotou společnosti proti vládě nebude tak horké. Vypadá to spíš jako zbožné přání pana Hvížďaly. ;-)

J. Kanioková 30.12.2020 15:32

A vy jste úúúžasně zdvořilý tvor Rv

J. Vlček 30.12.2020 15:32

Vy abyste se neotřel o Zemana, to byste nebyl celý vy, pane Valento, že.

Od vás, velkého kritika Trumpa, bych očekával spíš ódy na Bidena a na jeho vize. Ten, narozdíl od Trumpa, má podle pana Hvížďaly, za sebou patřičný think-tank mudrců z celých USA, takže teď nastane zlatá éra Spojených států.

Není to snad dostatečný důvod k oslavným řečem a proslovům? ???

D. Stirsky 30.12.2020 13:59

Slyším-li "vize", lezou po mě slimáci. Je to stejná floskule, jako "identita", "projekt", "příběh", "výzva"... Vize = vidění a já si nemyslím, že bychom měli mít ve funkcích veřejných blouznivce a ezoteriky.

F. Navrátil 30.12.2020 13:19

Vize a vznešené cíle jsou nanic, pokud není současně představena cesta, kterou se tyto cíle dosáhnou. Politik může blábolit o pravdě a lásce, světovém míru, záchraně zelené planety, ekonomické prospěritě a odstranění chudoby, ale pokud nepředstaví cestu, jak k tomu dospět, je ho nutno považovat za žvanila. Například Hitler nebo Stalin byli vizionáři, ale jejich cesta k cíli byla lemována mrtvolami a utrpením.

M. Valenta 30.12.2020 10:28

Přesně tak. Touha není vize. Ale i touhy jsou různé. Trump touží udělat Ameriku velkou, což mu věřím, ale nemá na to. Zato Zeman Česko zase malým Ruskem.

R. Dubravský 30.12.2020 10:02

"společnost se konečně sjednotila, ale bohužel jen proti vládě"

Není divu, když ta vláda vede válku proti vlastním občanům.

D. Polanský 30.12.2020 9:37

Svět nefunguje ani podle vizí, ani strategií, ani koncepcí, ani našich tužeb, ale především podle úrovně vědeckotechnického pokroku.

I. Hermanek 30.12.2020 8:45

Pane hvizdalo oni jsou skutečný namezdny blb

J. Vágner 30.12.2020 8:14

Škoda, že jsme díky americkému ekvivalentu lidí, jako je pan Hvížďala, lidí, kteří od svých zaměstnavatelů dostali zadání zlikvidovat, ať to stojí, co to stojí, nemohli zjistit, co je Trump ve skutečnosti zač. Protože posoudit to, jak by skutečně byl schopen vládnout, v podmínkách, kdy na něj byl od první milisekundy tahaná jakákoliv myslitelná, většinou nesmyslná špína, nešlo. Takže nezbývá než to vyzkoušet znovu. Ti co v Americe hlídají to, aby volby dopadly vhodně, čeká za 4 roky zase dřina. Nepochybuji, že se jí dopustí. Jen mám obavu, že bude-li ta nutná korekce tak okatá jako letos, dojde lidem trpělivost.

J. Nevrkla 30.12.2020 8:10

Nedělal jsem si iluze, ale že je Hvizdala takový hlupák, to jsem si nemyslel.

P. Turek 30.12.2020 8:02

Milý soudruhu Hvížďalo,

v poslední době mi dochází, že jste opravdu nakažen jakýmsi oním současným německým morem - vše, co dává zdravý rozum, je špatné, vše, co káže jakási sebezvaná intelektuální elita (ani nebudu plýtvat úvozovkami), jak by to chtěla mít, je jediné možné a zdravý rozum potlačit, módně, zcancelovat.

Němci historicky jediným pravým učením propadali a propadají. Ale se socialismem je to jako s barvami na akvarely: smícháme červenou a zelenou, a je z toho ukázková hněď uniforem SA, v nejlepší německé, ideově osvícené tradici.

P. Hatina 30.12.2020 0:29

Čímž se ovšem vracíme k účelovému omylu popíračů negativního významu porážky na Bílé hoře. Ono zkrátka během těch 300 let temna habsburský režim sice sem tam něco pozitivního Čechům přinesl, ale právě tyto elity schopné skutečně vládnout z národa vymizely.

Jenže, stala se bohužel i druhá věc, na kterou ještě dnešní historici (nekonečně se hádající o pár dekád komunistického vlivu) ještě nepřišly. Že i naopak, z pohledu Západu jsme přestali být vnímání jako samostatný, svébytný národ hodný svého státu a respektu , ale pouze jako jacísi lokajové okolních velmocí . Což se a bohužel, projevilo v postoji Západu jak v roce 1938, tak i v roce 1945, a víceméně ten postoj pokračuje i dnes, v EU...