4.12.2020 | Svátek má Barbora


POLITIKA: Revize našeho členství v EU na pořadu dne

24.3.2017

Současná podoba Evropská unie je skutečně na zhroucení. Model, který se od roku 2005 začal prosazoval a vyvrcholil tzv. Lisabonskou smlouvou, je model, který si už získal ohodnocení jako Žalář národů. Podobnost s Rakouskem-Uherskem se totiž evidentně nabízí. To je dost smutný výsledek na to, jak úspěšný start v roce 1952 byl zahájen smlouvou o Evropském sdružení uhlí a oceli.

Selhání elit

Je nepochybné, že nedůvěra v Evropskou unii (EU) ve všech zemích stoupá (v ČR dosahuje přes 60 %) a není vyvolána jen plejádou směrnic EU řešících zbytečnosti a mnohdy i hlouposti, ale především okázalou zvůlí tzv. „elit“ EU a naprostým neřešením migrační politiky. První vzbouřenec proti této politice, Velká Británie, proto EU opouští vzdor výhodám, které jednotný trh nesporně poskytuje. Peníze nejsou v životě všechno a Britům hlasujícím pro odchod z EU to došlo jako prvním.

Úděsná řešení

Když 16. března t.r. člun s uprchlíky u Jemenu rozstřílela arabská koalice, zřejmě vedená Saúdskou Arábií, zavládlo ve světě mlčení.

Důvod je prostý. Pochválit se takový čin nedá, ale mlčení vypovídá o tom, že se přiznává arabské koalici zvolit si při ochraně svých hranic a území i vojenské prostředky. Položme si otázku: Kdo tohoto práva zbavil členské země Evropské unie? Nikdo? Proč tedy proudy migrantů, mnohdy s evidentními teroristy, dále proudí do EU? Není kapitulace před touto skoro invazí nakonec tím nejúděsnějším řešením?

Katastrofální schengen

Je dobré si na tomto místě připomenout, že jádro věci leží v postihu ilegálních migrantů a vězí nejen v strašlivém rozhodování Soudního dvora Evropské unie, ale také v schengenském hraničním Kodexu, který poskytuje pravidla pouze pro ochranu vnějších hranic. „Ale v celém hraničním Kodexu nejsou žádná pravidla, která by stanovila opatření proti těm, kteří se dopustí nelegálního vstupu.“ Nejsou pravidla, není řešení. Kdo pravidla pro schengen tak hloupě a tak špatně napsal? A proč?(viz) Tyto otázky nemají v současné EU žádné odpovědi ani žádné návrhy na jakákoliv řešení.

Výzva k odboji

Exprezident Václav Klaus napsal: „Vyzývám k totální revoluci a svrhnutí evropské vládnoucí oligarchie. Větší ohrožení dnes přichází ze „Západu“ než z Východu.“

Zatím jedinou českou stranou, která chce referendum o výstupu z EU a může se dostat do Poslanecké sněmovny, je strana SPD Tomia Okamury. Ostatní strany nepřihlédly k názoru Britů, že svoboda je více, než peníze. Podivná skoro-láska k dotacím z EU asi ovlivňuje jejich volební programy. Je to nejen krátkozraké (peníze nakonec vždy dojdou), ale je to i zjevně proti většinovým zájmům obyvatel České republiky.

Strach z odchodu z EU

Tento strach není překvapivý. Jistěže, msta dnes již téměř provařených „ elit“ EU v čele s Německem by se dala očekávat. Malá Česká republika by tak byla následně po odchodu z EU ve velmi obtížné hospodářské situaci. A přestože obdobné exitové nálady panují i v Maďarsku, Slovensku a především v Polsku, pravděpodobnost shody na společném postupu je, žel, malá a ani u jedné z vyjmenovaných zemí se referendum o výstupu z EU v blízké době očekávat nedá.

Není-li tedy náš odchod z EU pravděpodobný, je tedy nutné alespoň zmírnit současné dopady téměř zničující politiky vycházející z EU. Lze odstoupit od tzv. Lisabonské smlouvy (od každé smlouvy lze odstoupit) a je možné ukončit schengenskou spolupráci, do které se Česká republika zapojila 21. prosince 2007. Oba úkony zatím nepředstavují vystoupení z EU. Oba vrátí základní svrchovanost českému státu včetně, a to především, obranných možností proti nežádoucímu umisťování migrantů z EU.

Čekání na Godota?

Takový politický program, tj. odstoupení od tzv. Lisabonské smlouvy a ukončení rozšířené spolupráce v rámci schengenských dohod, ale žádná významnější česká politická strana zatím nenabízí. Ačkoliv by tento program představoval kompromis zůstat v EU, ale nenechat si vnutit nic, co by bylo v rozporu se zájmy občanů České republiky. Že i tak by primitivní vztek Junckerů, Tusků, Tajaniů a dalších opět následoval, je nabíledni. A to pravděpodobně ve stejně nechutné formě, jako tomu bylo v případě brexitu či zvolení Donalda Trumpa. Ale to nám všem v České republice může být lhostejné. Tito lidé naše zájmy, naše životy a naši bezpečnost ve svém programu nemají. Tak se na ně dál už neohlížejme a požadujme od českých politických stran řešení adekvátní k současné vážné situaci. Odmítněme dále onen servilní pláč na téma, jak jakýmkoliv krokem ztratíme (ne)„požehnané“ dotace. Dotace jsou dnes pro budoucnost České republiky totiž až na posledním, nikoliv prvním místě.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.