2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

POLITIKA: Registry, kam se podíváš

Do konce listopadu musí všichni starostové, radní a vedoucí odborů a ředitelé příspěvkových organizací všech obcí a měst a celé veřejné správy, tedy několik desítek tisíc lidí, zanést do „centrálního registru oznámení“ministerstva spravedlnosti všechny své majetkové poměry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 17.11.2017 10:57

Dej blbovi úřad, vymyslí papír...

Socialistické vlády jen plnily svůj ideologický patent na kecání do všeho bez znalosti souvislostí.

J. Macků 15.11.2017 16:15

Byrokracie je nezničitelná.

Ona bohužel byrokracie bobtná ve všech oborech. Zdá se mi, že postup tvorby zákonů je takový, že se ještě neví, o čem zákon bude a už je hotový poslední oddíl, pokuty a sankce. Ty se opisují jeden zákon od druhého, nebo je na to vytvořen nějaký algoritmus se zásadou, čím vyšší sankce a drakoničtější termín, tím lépe. Například kontrolní hlášení a EET je ve většině případů nesmysl, který není k ničemu dobrý, přesto jsou zavedeny drakonické sankce, které není jednoduché dodržet zejména pro malé firmy s několika pracovníky stejně jako u malých obcí s několika navíc ještě neuvolněnými pracovníky. Navíc ještě získaná data ve své většině k ničemu neslouží.

P. Han 15.11.2017 15:54

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Takže samostatnost malých obcí zrušit. Pak zjistíte, že u těch větších je to podobné, v krajích to to vypadá podobně, všude chtějí jen dobře placené fleky. Nejlíp zrušit všechny stupně samosprávy a řídit to bude jediný Bureš jako firmu. Vy nejste malý blbec.

Z. Lapil 15.11.2017 14:06

Re: Milý Tomáši,

Taky bych si to tak představoval, ale obávám se, že i kdybych byl poslancem a navrhnul to, tak mi to neprojde.

L. Písařík 15.11.2017 13:42

Re: Milý Tomáši,

Tyto peníze dostává na tzv. ostatní výdaje, že je zastrčí do sotůrku, není tak docela jeho věc, měly by se zdanit. Myslel jsem, zaplatit z jeho výplaty, protože když si na tyto práce někoho najme, musí ho zaplatit. Ať tedy platí z těch peněz, které by bral, kdyby práce vykonal osobně, bez adláta. Vůbec by měl mít parlament vlastní mzdovou účtarnu, kam by poslanec poslal adlátův pracovní výkaz a účtárna by spočítala mzdu a zařídila. A na cestovní výdaje cesťák.

Z. Lapil 15.11.2017 12:50

Re: Milý Tomáši,

Tak oni je dnes taky platí za své, respektive nafasují nějakou (ano, celkem slušnou) částku "na konzultace" a jestli ji utratí nebo si ji nechají, je jejich věc. Podobně na dopravu, na kancelář... Doufám, že nekecám :-).

Z. Lapil 15.11.2017 12:46

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Rozumím-li vám dobře, tak máte představu, že v zastupitelstvu nikdo nic nedělá, jen starosta (neuvolněný, takže v podstatě nutně důchodce, protože úřady, s nimiž nutno jednat, fungují jen v pracovní době) bere peníze. Vše ostatní SE zařídí samo.

J. Schwarz 15.11.2017 10:58

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Podle mně bývá většinou důvodem k samostatnosti nespokojenost obyvatel nějaké původně přidružené obce či oddělenější části se s výkonem správy "centrem" - jinak řečeno, když po osvědčeném africkém vzoru se zastupitelstvo stará hlavně o "svoje" lidi a na ty za potokem sere. Pak se ti "zapotokem" vzbouří a pokud to trochu jde, tak se osamostatní. Málokdo setrvává v roli ořezávátka, ale panu Malečkovi se to líbí. Pán je masochista?

J. Schwarz 15.11.2017 10:51

No vidíte!

A to všechno je tu kvůli idiotskému trendu zvyšování "bezpečnosti", v důsledku rčení "stojí to za to i kdyby to mělo zachránit i jediný lidský život...". A taky "lidská práva". Dát pár přes hubu chycenému zloději nebo na net záznam maníka kterak mi krade kolo - to je přece návrat minimálně k dobám soudce Lynche, ne-li k fašismu! Dejte dohromady hypercitlivost ke všem a ke všemu s tím, aby se nikomu probůh nic nestalo a když už, aby se našel viník - a máte dnešní bordel. Každej se přece musí zasichrovat, za nic neodpovídat, nebo se usadit někam kde za nic nezodpovídá "ze zákona" - nejlépe do lavice poslanecké. A odtamtud vymýšlet nesmyslné povinnosti, kterými se musejí řídit "ti druzí". Sorry, ale začíná to být horší než za komunistů. Tehdy jste sice nemohli za hranice, ale pokud jste si sehnali chalupu někde na kopanicích a vystačili si s tím, měli jste pokoj. Nebylo třeba úřadovat kvůli stavbě šopy na nářadí, kadibudce nebo studni. Teď sice můžete do Vladivostoku nebo i na Havaj, máte-li na to prachy, ale úřední buzerace doma se stává neúnosnou.

P. Hlosta 15.11.2017 9:54

Re: Bez svobodné obce není svobodného státu.

Decentralizace státní správy, to je úhlavní nepřítel vrcholné politiky a to i v demokracii. Takže jen stěží se vyplní původní sliby, co je měla v programu hlavně ODS!

A. Alda 15.11.2017 9:31

Pane P. Malečku,

v mých očích jste se stal zločincem a vrcholným nepřítelem lidské svobody.

A. Alda 15.11.2017 9:29

Bez svobodné obce není svobodného státu.

Tak to bylo napsáno již v petici ze Svatováclavských lázní a tak se do dostalo do Kroměřížské ústavy i ústavy oktrojované. A události po roce 1945 tomuto heslu daly plně za pravdu.

P. Hlosta 15.11.2017 9:18

Nejlíp chrání osobní data Úřad práce! ;-)

Když jdete žádat o důchod, potom je potřeba, mimo jiné, výpis od Úřadu práce. Nelze, aby úředník kliknul na integrovaný systém a převedl si data k sobě od Úřadu práce. Musí klient osobně zajít na ten Pracák a tam si odbýt to kolečko s čekáním a úřadováním, ač by i nebyl nikdy Úřadem práce registrován. Úřad práce tedy nejlépe chrání osobní data! ;-))

L. Písařík 15.11.2017 9:16

Milý Tomáši,

řešení znáš. Již ve středověku si mnohoobročníci najímali adláty, kteří vykomávali administrativní práce a na rozdíl od dneška - najímali je za své. Škoda jen, že úřad senátora není pod penzí, ale to se dá přece napravit.

M. Prokop 15.11.2017 8:52

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

A proč je tedy ten zbytek volí?

M. Prokop 15.11.2017 8:51

Re: Hluboká nad Vltavou je malá obec ?

Dělá co se dá, co je v jeho pravomoci.

Spíš bych se zajímal, kdo produkuje tu byrokracii.

Z. Klose 15.11.2017 8:01

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Pane Maleček, srdečně Vás zvu do jedné takové malé šumavské obce - Kubovy Hutě. Přijeďte, uvidíte. Možná potom upravíte svůj názor.

S hezkým pozdravem ZK

M. Těhanová 15.11.2017 6:56

Re: Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Článek je o obludné přebyrokratizovanosti, proti které není obrana. Ale měla by být!

Takse prosím vyjadřujte k obsahu článku.

V. Kotas 15.11.2017 6:54

Hluboká nad Vltavou je malá obec ?

A neznámá, přehlédnutelná ? Co dělá pan senátor proto, aby se ta rozmáhající se byrokracie ( a nárůst státního úřednictva ) zastavila ?

P. Maleček 15.11.2017 5:58

Malé obce - proč jsou vlastně samostatné?

Pan Jirsa má v mnohém pravdu. Ale když se tak bere za malé obce, měl by též na rovinu říct, že většinu jejich provozních nákladů tvoří mzda starosty s jednou administrativní silou.

Z čehož plyne, že jediným důvodem samostanosti takových obcí je dobře placený flek několika místních papalášů. Ke všemu se často k zbytku místních chovající jak dříve lenní panstvo - snad s výjimkou práva první noci.