16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tino 11.11.2007 20:51

Instituce je anonym.

 Instituce je anonym a proto nemá odpovědný přístup k nějakému klientovi, což my občané jsme. Nařízením nadřízených, podřízení vyrobí web a práci odfláknou, jak se dá. Pokud nadřízený neintervenuje, náprava nebude. Proč by se mělo něco napravovat, když na tom nikdo nemá zájem?

 To je jádro pudla! My občané nejsme klienti státních úředníků. Z nás mají pendrek. Čerta jim záleží na občanovi, oni jen plní příkazy svých nadřízených a mají alibi. Vůbec jim nevadí, že je občané živí a platí v důsledku i jejich daně. Protože prostě občan musí platit státu a službu státu vůči občanovi občan nijak nemá šanci ovlivnit.

 Nejlépe by bylo se stát státním zaměstnancem. To by byla lehára a jistota příjmu i stálosti místa! Jenže mezi ně se jen tak dostat nejde, protože si móc dobře hlídají, aby se někdo nepatřičný, příliš snaživý a pracovitý, mezi ně nedostal.

 Nějak nemám rád státní úředníky. Ale to je jen můj osobní problém, který je určitě vůbec netrápí. :-)

Liberta 11.11.2007 20:19

Je to problém komunikace a PR

Web vlády se chová přesně jako weby všech souvisejících institucí. Popisuje, co daná instituce dělá (dělala, dělat bude) a nestará se o to, co zajímá čtenáře. To si žádná soukromá firma nedovolí - ta koncipuje svůj web z pohledu očí potenciálního zákazníka, říká mu to, co tam nejspíš hledá. Ne tak st. správa. Je to obecnější problém PR státní správy. Netýká se jen komunikace s veřejností, týká se i interní komunikace. Sedím na jednom státosprávním úřadu a minulý týden se na intranetu zveřejnil výsledek dotazovací akce personálního odboru. Vyplynulo z ní, že sami zaměstnanci považují za největší HR-problém vnitřní komunikaci (asi 47%). No. A jak pak má takový úřad komunikovat externě?

A. 11.11.2007 17:25

Re: Svoboda slova

Ilegální pane, špatní novináři jsou stejnou pohromou pro tuhle zemi jako špatní politici. Moc mají srovnatelnou. Ale politiky alespoň někdo volil a dal jim svou důvěru. Novináři si svou moc vzali sami a zhusta jí i zneužívají. Nemluvím jen o extrémních případech, kdy si reportéři z NOVY výrazně zvyšovali životní úroveň vydíráním firem, o nichž natočili skandální reportáže. Např. od AAA auto chtěli 3 000 000Kč ročně za neodvysílání reportáže s nespokojenými zákazníky. Železný je sice na hodinu vyrazil ale okamžitě je přijala ČT. Stačí do nějakého problému více vidět, třeba proto, že souvisí s Vaší profesí a přesvědčíte se, jak povrchně, nekompetentně a hloupě novináři problém presentují. Nejen že si pletou hodinky a holinky, miliwatty s megawatty ale jsou, vedle absence odborných znalostí i zcela prosti jakékoli morálky a etiky. Když jsem pátral po příčinách tohoto tristního stavu, došlo mi, že klíčem je výběr "lidí", kteří se mohli dostat za normalizace na fakultu žurnalistiky. U těch se předpokládala absence páteře a loajalita ke KSČ a SSSR. Co dodat.:-/

Monte Christo 11.11.2007 13:16

Svoboda slova

Je zakotvena v ustave vsech demokraticky smyslejicich zemich...A novinari at jsou dobri ci spatni jsou jakousi inteligetni policii statu,ktera v nekterych pripadech supluje praci polie...A kazdy politik si to musi uvedomit,pokud chce byt dobrym politikem...

Monte Christo Washington DC Illegality

pp 10.11.2007 12:54

Web vlády se zlepší teprve tehdy,

až budou ve vládě lidé, pro které budou IT a počítače pomůckou a ne něčím, čemu nerozumí a proto je to nepřátelské a je třeba se tomu vyhýbat.