18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

POLITIKA: Reakce vedení ČSSD vyvolávají vážná podezření

Reakce pana prezidentského kandidáta Dienstbiera, pana Sobotky, Haška a celého vedení ČSSD napovídá, že zřejmě o údajných kriminálních čachrech Davida Ratha věděli všichni, protože je patrně neopatřoval pro sebe, ale pro stranu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 25.5.2012 22:12

Re: Zastat Čunka ? A před čím ?

Pane Urbane, ta věc s tím vymyšleným úplatkem půl milionů korun, byla v době senátních voleb už 5 let stará!!  V tu dobu po volbách nešlo o ty peníze, které máte na mysli.

J. Boleslav 25.5.2012 19:59

Re: co dodat!

V tomto případě snad asi spíš růžový.

J. Boleslav 25.5.2012 19:57

Re: Je i jiné možné vysvětlení

Hrál si chlapec na svém středočeském písečku a nikoho mimo něj do toho absolutně nepouštěl, a to ani ze svých soukmenovců. Stačilo se na toho grázla podívat a chvíli ho poslouchat, byl to solitér, který do ČSSD vstoupil jen z prospěchářství a vůbec se do této kolektivistické strany nehodil.

J. Pospíšil 25.5.2012 18:48

To mne podrž!

Heslo doby-staří  kovaní soudruzi vylézají ze svých finančně dobře zabezpečených děr!Že by už vzplála ta poslední bitva?

T. Řehořek 25.5.2012 16:37

Re: Je i jiné možné vysvětlení

Především, kdyby sháněl pro stranu, naopak by se Ratha zastali. Když zjistili, že krade jen pro sebe, mohou ho s klidem zahodit a zbavit se tak nebezpečně ambiciozního poslance, kterého byl mnohdy problém krotit.

J. Anděl 25.5.2012 16:31

Re: Je i jiné možné vysvětlení

Souhlasím, mám z toho podobný dojem.

Ostatně přijít se spekulací, že sháněl peníze pro stranu, proto ho hned potopili, to je novinářsky podobné.

Pobaveně dodávám, že kdyby u Ratha našli tu atomovou bombu, vstoupil bych asi do jeho fanklubu.

M. Martin 25.5.2012 15:51

Re: Paní Němcovou

Paní Petrová a pane Trkola, paní Němcová někde prohlásila že její strana je jediná úplně čistá? Nebo si jen tak chcete zakydat hnojem?Jestli nemám pravdu tak dejte odkaz na článek kde to zaznělo. CHA-CHA.

P. Urban 25.5.2012 13:58

Zastat Čunka ? A před čím ?

Pan Čunek vyhrál ve Vsetíně volby a vzápětí mu na účtě přistálo půl milionu, na jejichž původ si po letech nemohl okamžitě vzpomenout. Což by se dalo pochopit třeba u Bárty, pro kterého to jsou drobné, ale ne u člověka, který měl nárok na sociální dávky.

Tohle není důkaz korupčního jednání, který by obstál před soudem. Ale je to tak zřejmá indicie, že k odstoupení politika by měla stačit. O nějakých omluvách ani nemluvě.

Podezřelé finanční operace nám ovšem nevadí. Zato když se zjistilo, že pan Čunek si jako starosta zapomněl ty dávky odhlásit, tak se poroučet musel. Neoprávněné pobírání sociálních dávek je zločin, který se neodpouští ani u lidovců.

P. Urban 25.5.2012 13:48

Je i jiné možné vysvětlení

Že v centrále ČSSD o Rathových kšeftech věděli, ale nemohli je nijak dokázat. Pak by bylo logické, že se od něj distancují ještě dříve, než pravda vyjde najevo.

Pokud naopak Rath skutečně sháněl peníze pro stranu, pak by se jej naopak vedení sociálních demokratů snažit dostat z průšvihu dřív, než pan doktor začne zpívat.

Není mi znám případ, kdy by v domácnosti sebevětšího lumpa byla nalezena atomová bomba. Ale samopaly a miliony se občas našly.

K českým médiím lze mít oprávněné výhrady. Ale ctihodný pan poslanec je asi neovládá. Ovšem, v padesátých letech média podobné nuance moc nerozlišovala.

B. Hamal 25.5.2012 13:00

V kulisách demokracie

Autor má dobrý nápad. Když nebude stačit samotná bomba Rath na redukci volební preferencí sociální demokracie, tak vyslat komando na objevení dalších Rathových milionů pod podlahou ČSSD. A všechny je rovnou poslat v antonech za Rathem do Litoměřic. Pochopitelně spousta preferencí sociální demokracie by si pak mohla naskákat na KSČM, což by při troše dobré vůle už mohlo stačit k jejímu zákazu. A s takto vyčištěnou politickou scénou v kulisách demokracie bychom s pocitem dobře vykonané práce mohli beze stresu směřovat k příším volbám, třeba i předčasným.

S. Trkola 25.5.2012 11:13

Re: Paní Němcovou

p.Petrová-máte pravdu ,strach je na všech stranách !! p.Němcová mě připadá,že je ve funkci týden když si mýslí že její strana je jediná úplně čistá  CHA-CHA

 

V. Petrová 25.5.2012 10:52

Oprava

Ne Barták, ale Bárta. Ten první patří do jiné garnitury.

V. Petrová 25.5.2012 10:50

Paní Němcovou

to také sebralo. Buď je tak naivní, nebo toho ví mnohem víc a je zděšená. Samozřejmě, že jde o peníze pro partaj, i když třeba ne o těch konkrétních 7 miliónů ve škatuli od vína. A doktor Rath není tak pitomý, aby nevěděl i o těch ostatních a nejen v ČSSD, ale i např. ODS apod. Drobil (k soudu půjde patrně jen Knetig, premiér svého starnického místopředsedu podrží, proč asi ?), problém ( patrně osobní ) mají pánové Kalousek a Barták, i když ten poslední vše financoval ze své vlastní kapsy. Ale od čeho má ( měl ) detektivní kancelář ? Ten přece o těhle lumpárnách už všechno dávno ví a proto byli véčkaři tak na tapetě ostatních stran. Až se museli rozdělit, aby vůbec ustáli. A teď se do toho pustí. A bude-li Rath mluvit na plénu - co asi všechno sdělí národu ? Všimli jste si, že se k jeho vystoupení na plénu ( veřejné, neveřejné ) nijak moc nevyjadřují ani VV (LIDEM), ani TOP 09 ( až na toho božího starostu Gazdíka, který nepochopil vůbec nic. 

P. Schuh 25.5.2012 10:46

Mafiáni

....vyvolávají podezření.....Možná u Vás pane autore, my občané však už dávno víme, že kradou jako straky a kryjou se navzájem a to nejen ČSSD.

M. Bezouška 25.5.2012 9:38

mě jenom fascinuje,

a to doslova, podivuhodná mentální a mravní ohebnost lidí, jako je autor tohoto skvostu. U Ratha vyžaduje presumpci neviny, zatímco u Drobila ji v následující  větě zavrhuje, a ještě k tomu lže. Případ Rath se navíc docela vymyká všemu, co se tu za posledních dvacet let událo, tedy s výjimkou případu Lizner, ale ten byl podobný jen zdánlivě.  Všechny dosud přetřásané a vyšetřované kauzy měly jeden společný rys - jednalo se o dohady, v nejlepším případě podezření a o nic víc. Některé měly, alespoň v novinovém podání, docela komické rysy, například pokus u uplácení kteréhosi bývalého sportovce (jméno si nevybavuji) ve Vrchlabí. Pokus se měl odehrát zčásti na ulici před domem (dovedete si představit blba, který chce kohosi korumpovat a udělá to bez přípravy, k tomu víceméně veřejně?), ovšem zde byl údajný viník, mimo veškeré nadání,  snad dokonce odsouzen.

Nicméně, pokud by měl mít autor pravdu a u Ratha by se opravdu jednalo o pokus o naplnění stranické pokladny, pak pánbůh s námi a zlé pryč - v takovém případě by totiž součet IQ všech zúčastněných, tedy přinejmenším stranické věrchušky ČSSD, sotva přesáhl hodnotu pokojové teploty. Což je ovšem nesmysl - ať jsou ČSSD hoši takoví či makoví, takhle hloupí docela určitě nejsou.

Teď jsem si všiml nadpisu článku vpravo na obrazovce, ve kterém Rath senior říká, ža "David může státu a národu moc prospět". To je báječné  a docela určitě pravdivé,  nejvíc by ovšem prospěl  tím, že by definitivně zmizel  ze scény.

V. Ondys 25.5.2012 9:25

:))))))))))) Snad tím nemyslíte i senát a parlament?

"Není už na čase požadovat, aby z továren chodily rezoluce žádající nejpřísnější potrestání celého zločinného spikleneckého centra?"

Že se chcete dostavit na Staromák se zprávou: "Právě jsem se vrátil z Hradu od prezidenta Klause...", aby soudruh boss Zavadil s odboráři z řad státních zaměstnanců měli radost z většího podílu :)))))) na úkor všech z montoven?

:))))))))) Továren! :)))))) Až jsem si z toho ucvrknul do pampersek :)))) pro dříve narozený.

Ž. Halabudová 25.5.2012 8:56

Re: Tak!

Myslím, že právě nezapomíná. Proto to napsal.Aby odvrátil pozornost, od komunistů.

F. Doušek 25.5.2012 8:50

Re: Tak!

Svoboda zapomíná, že Rath vládl s koaličním partnerem - hluchou a slepou KSČM.

F. Doušek 25.5.2012 8:49

Pane Svobodo, být vámi, rozšířím svá podezření i na

koaličního partnera  - tedy KSČM. Nebo jsou snad vaši soudruzi slepí a hluší? Pak nemají ve vedení kraje co dělat, a pokud věděli, pak patří k Rathovi do báně.

M. Stuchlik 25.5.2012 8:46

Re: Tak!

V takových případech blejt je málo. Chce to rovnou střílet.

P. Lenc 25.5.2012 8:27

Pane Svobodo,

když se ráno probudíte nejste spocený,žádné noční děsy případně pomočování?Ten článek by tomu všemu nasvětčoval.Chtělo by to důkladné vyšetření.

O. Malstoka 25.5.2012 7:42

co dodat!

Komunista zůstane komunistou i kdyby měl modrý oblek.

R. Houška 25.5.2012 7:20

Pane Svobodo, evidentně jste zastydl na počátku

90-tých let, kdy se Vás jakýsi, s vaším předsedováním nespokojený člen KSČ, pokusil rozřezat. Peníze pro strany se shánějí mnohem sofistikovaněji. Zeptejte se soudruha současného místopředsedy, rumvodky Dolejše. Ten má přehled, jak se černé prachy z hazardu mění v křišťálově čistý komunistický zisk z inzerátů v Haló novinách. O papírky ve vinné škatuli, se pan Rath rozhodně nehodlal dělit se stranickou pokladnou.

A. Bocek 25.5.2012 7:16

Ono to asi bylo

něco málo pro sebe , něco málo pro partajaj, aby bylo na slevu na bilbordy.

A. Reček 25.5.2012 6:51

Re: Zajímavé

Je to tak. A dodnes některá média se ani neomluvila za kampaň, kterou proti Čunkovi vedla. Škoda, že tehdy nedošlo k soudnímu jednání, protože na povrch by vyplavala jména iniciátorů té kauzy. Dodnes hodně lidí je ještě v té kauze pod dojmem tehdejšího obviňování.

Ž. Halabudová 25.5.2012 6:35

Tak!

Tak mně docela zamrazilo v zádech. Když jsem si přečetla, tu poslední větu.Určitě nefandím Sobotkovým boys.Ale to, jakým odpudivým stylem se Svoboda snaží ukázat vinu ČSSD a zároveň říci, že to by komunisti nikdy neudělali, je hnus.Nakonec, co chcete od skalního předsedy KSČ? Komunisti organizovali dopisy žádající smrt zrádcům a on to použije dnes na vypíchnutí ČSSD. Chce se mi blejt.

J. Vintr 25.5.2012 3:00

Zajímavé

že se nikdo takhle nenastal pana Čunka, u nějž policie nikdy žádné peníze nenašla a ani po několikaměsíčním zevrubném přehrbávání jeho soukromí nenašla jediný důkaz (nemluvě o tom, že pro jeho údajné korupční jednání evidentně neexistoval žádný věcný důvod). A naopak na něj spousta lidí včetně jeho kolegů politiků veřejně plivala (a pokud mne paměť neklame, tak právě pan doktor Rath patřil k těm nejhlasitějším posměváčkům).

P. Pavlovský 25.5.2012 1:04

Hypotéza nemá logiku,

kdyby získával peníze pro partaj, neměl by 10 mega v hotovosti doma pod podlahou ani těch sedm v krabici.

        Peníze pro stranu se nenosí v hotovosti, ty se přesouvají bezhotovostně. Právě v tom je Rathova kauza výjimečná - zločin byl doslova "rukolapný", jak říkají bratři Slováci. Drobila s penězi v rukou nechytili - eo ipso je volebním manažerem ODS.

Bylo by dobré to voličům před volbami intentzívně připomínat, tak, jako jim ODS bude jistě připomínat D. Ratha.

O. Kadlec 25.5.2012 0:38

Starej komunista

si vzpomněl, že za jeho mládí funkcionáři KSČ běžně zapírali i nos mezi očima. Lež byla každodenní činností, kterou se živili. Tak to zkusil i dnes - a ejhle, ono to už nefunguje. Grázl přistižený in flagranti nemá nárok na presumpci neviny. Je vinen, chytli ho. Našli i nějaké miliony a nebyly nijak hypotetické. Jsou to platné peníze. Každej to ví a pan Svoboda - bloger je úplně druhej.