11.4.2021 | Svátek má Izabela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Procházka 3.3.2010 17:04

Když se spustil.....

Pane Vlk,máte pravdu,v tomto státě rádi  zapomínají na komunistické zločiny,bezpráví a vraždy,ale vy jste ve svém rozhořčení pomalu jmenoval mezi tyto lotry i  Klause.Čpí z vás nenávist k hradu,ale tady všude okolo jsou noví rudoši,kteří se k těmto zločinům přímo,či nepřímo hlásí.Tam je třeba působit  a ničit toto podhoubí,pokud vím,tak naposled se Klaus vyjádřil proti udělení milosti.Jsem přesvědčen,že bude pokračovat v této činnosti!

M. Franková 3.3.2010 13:45

Když se spustil kolotoč...

kolem Polednové,nějak mě to nechalo v klidu. Asi už ve mě vítězil pocit,že se zase houby stane.Jen další plácnutí do vody. A už je to tady. Soudruzi soudci přeci nenechají soudružku v nesnázích. A kde se ve mně bere ta skepse? Zkušenost.I z vlastního blízkého okolí.Jmenuji se totiž opravdu Franková,....znalci vědí.Nechci nic omlouvat, proces se Slánským byl jen a jen vítězství jednoho křídla partaje proti druhému, nicméně v obžalovacím spisu proti strýci doslova mimo jiné stálo....do koncentračního tábora Manthausen se vetřel,aby mohl škodit sovětským zajatcům, konec citace. Nikdo nikdy v téhle zemi nebyl skutečně hnán k odpovědnosti za zločiny spáchané na lidech. Ani pověstný státní žalobce Urválek. Tak proč zrovna bábinka Polednová?!A jen tak na okraj.Víte v kolika letech chodí naši soudci do důchodu?Stačí si uvědomit,že ti současní,co justici vládnou,měli v roce89 35 a více.A najděte mi jediného,co nebyl zmasírován totalitním režimem. Tak čemu se v tomhle absurdistánu divíme.

V. Skalová 3.3.2010 15:34

Re: Když se spustil kolotoč...

Asi tak...

E. Kůrka 3.3.2010 12:05

Mnoho

díků autorovi za připomenutí zvěrstev, které páchali soudruzi na vlastních lidech a dokonce i na vojácích, kteří bojovali v zahraničních armádách za osvobození těchto soudruhů od nacistů. Je s podivem, kolik procent soudruhů se hlásí k této zločinné organizaci a jejich vůdci se vůbec nestydí za minulost, kterou tady vytvářeli.

V. Hájek 3.3.2010 10:47

k amnestii

Škoda, že nezaplatila alespoň pokutu Dopravnímu podniku nebo za špatné parkování. To by na ní mohl alespoň exekutor. Tyto pokuty  snad ani promlčení a už vůbec né amnestiím nepohléhají.

R. Sladka 3.3.2010 10:04

Pane Vlku, máte s tou fackou naprostou pravdu.

Jen bych ji nepřičítala Klausovi (nebo agilní dámě z Hradu), nýbrž opět (pokolikáté už???) české justici.

Mohu-li vycházet ze zpráv z médií, tak Prezidentská kancelář na uvedený lapsus s amnestiemi upozorňovala. A co na to soudy? Lidé od práva ústy soudu řekli, že amnestii pro Polednovou prostě neuznávají.

Ať se to zdá v této souvislosti jakkoli šílené, nikdy se historicky žádné moci nevyplatilo, měřila-li různým lidem podle stejného zákona různě. Nakonec vzpomeňme, co se nadělalo za zvěrstva v rámci "revolučního právního povědomí"!

Ostatně amnestie se na Polednovou vztahuje proto, že (opět vycházím z informací médií), že ji odsoudili pro vražedné spiknutí, nikoli pro zločin souvisící s komunismem, kterého by se amnestie týkat prostě nemohly. To se domnívám, že je tou nejpodstatnější chybou.

A na závěr ještě dodávám, že mi vadí, že nikde příslušný rozsudek nebyl uveřejněn. Nebo se mýlím a přehlédla jsem jej? Víte-li o něm někdo, moc prosím o navigaci.

V. Skalová 3.3.2010 11:11

Re: Pane Vlku, máte s tou fackou naprostou pravdu.

Přesně, Vlk asi podlehl opět manipulaci Lidovek, které už v titulku uvedli, že za to může Klaus, ale jde o rozhodnutí odvolacího soudu, kde ve zdůvodnění se mluví o amnestiích z padesátých let a z roku 1990.

Vlk by se měl Klausovi omluvit.

V. Novák 3.3.2010 9:10

Tak kruci, platí ty presidentské aminy nebo ne?

Vztahují se i na tuhle babku - nebo ne?

Pokud nevztahují, není co řešit.

Pokud vztahují - tím spíš není co řešit!

Právo platí nebo aspoň má platit pro všechny stejně, byť se to Vlkyplkovi nelíbí.

Soud rozhodne - a ne petice 99 Vlkyplků. Kocajdank za to! Aspoň v něčem je vidět pokrok.

J. Vorlický 3.3.2010 21:27

Re: Tak kruci, platí ty presidentské aminy nebo ne?

Může mi někdo vysvětlit jak se amnestie z roku 1953 může vztahovat na někoho, kdo byl odsouzen o 50 let později? To jsou amnestie formulovány: ....promíjím všem, kteří byli odsouzeni za to a za to a všem těm, kteří za stejné to, budou odsouzeni kdykoliv později?

J. Vorlický 7.3.2010 17:29

Re: Tak kruci, platí ty presidentské aminy nebo ne?

zjistil jsem, že amnestie se vztahuje i na zločiny spáchané před datem amnestie, za které je zločinec odsouzen i po datu amnestie, lidově řečeno.

Ovšem háček vidím v tom, že Zápotocký nemohl mít na mysli to, co spáchala Biedermannová, neboť to pochopitelně z jeho hlediska a z hlediska těch, které zastupoval, nebyl zločin. Z dnešního hlediska,  pominu-li takové libůstky jako, že zločinný prezident zahrnuje páchání zločinu jedné prokurátorky do své amnestie, je celá věc zcela absurdní. Konečně Biedermannová si pořád myslí, že nespáchala zločin. Aby to tu nakonec nedopadlo tak, že si půjdou sednout všichni ti, kteří se podíleli na uvěznění Biedermannové (dnes známá jako Brožová-Polednová).

R. Kříž 3.3.2010 8:49

ne vzdy

uplne souhlasim s clanky autora, ale tentokrat bych naprosto bez vyhrad clanek podepsal.

bravo a diky!

J. Veselý 3.3.2010 6:23

Souhlas

Bohužel jsme jen figurky a dokud budou beztrestní, budou na nás........

J. Kovaříček 3.3.2010 1:09

Smutné

Velmi smutný ale důležitý článek. To, že se národ nevyrovnal s dědictvím zločinů komunismu, se bude ještě dlouho promítat do stavu společnosti. Nejde tu o nějaké mstivé potrestání pachatelů nelidského nakládání se spolubčany, jde o více - tolerancí komunistických (i jiných) zločinů podrývá se mravní řád ve společnosti. Všechny ty vraždy, veškerá příkoří, jsou prominuta a jakoby zapomenuta. Poučení? Kdo chce uspět tak nejlépe v řadách komunistických cyniků. President Klaus ovšem jen ukazuje svoji pravou barvu, nu ale ta už je viditelná dávno. Inu jak říkám: Nejdme jako oni. Oni jsou rošťáci a my jsme hlupáci.

M. Stuchlik 3.3.2010 0:36

V tomto bolševickém absurdistánu

je možné už opravdu vše.