4.12.2020 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLITIKA: Ptydepe 2013

Ve třicátých letech minulého století Němci škádlili Maďary. Ptali se jich, jak to, že šéf jejich státu Miklos Horthy se honosí titulem admirál a při tom nemají žádné moře. Maďaři odpovídali otázkou, proč má hitlerovské Německo ministerstvo spravedlnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Link 7.8.2013 11:22

Ad informandum

5 Vina€ Old€ich 091225 25608 Psycholog Tajny spolupracovnik

6 Vina€ Old€ich 091225 560801 Psycholog Tajny spolupracovnik

J. Kanioková 7.8.2013 15:41

Trapnost

J. Kanioková 7.8.2013 15:44

Čímž myslím autora příspěvku

J. Link 7.8.2013 16:02

Re: Čímž myslím autora příspěvku

Trapna jste Vy,vazena pani nebo snad soudruzko.Spoluprace s tajnou policiji komunisticke CSSR nemuze akceptovat zadny slusny clovek. Ja osobne bych s takovou minulosti zalezl do kouta.

Salve J.L.

J. Kanioková 7.8.2013 19:35

Jistě se můžete prokázat činností proti tomu režimu, že ?

A vy jistě víte a můžete dokázat, jak konkrétně autor spolupracoval.

Kdo věří stoprocentně takovým záznamům, tak ho považuju za naivního. Protože lidí, které oni uměli zlomit, nebo ...  Data vypracovaná estébáky... promiňte, ale abych tamní informace považovala za skutečně pravdivá, musela bych vidět konkrétní dokumentaci.

Tak klidně zalezte, já mám lustrační osvědčení, že mě NIKDY nezlomili

V. Novák 7.8.2013 10:11

Komunisté nevylézají ze stínu.

To stín se posouvá...

P. Čech 7.8.2013 8:47

Také si myslím, že už vylézají ze stínu.

Vždy je nutné se však ptát. Proč? Je to opět jednoduché. Neušpinili se totiž  naší ústavní "volnou soutěží" politických stran podle čl.5. Špinaví sice byli v historii vždy, nicméně od roku 1989 se nových špinavostí jaksi nedopouštějí. Na rozdíl od všech ostatních stran. Komunisté (i t.zv. bývalí) totiž nebyli a nejsou žádní hlupáci a podceňovat je se zatím vždy vymstilo.Oni dobře věděli, že ve "volné soutěži" nemají žádnou naději a dokázali se mistrně skrýt ve sněmovně a zejména ve všech politických stranách. Z těchto pozic opět získávají příznivce a to jen proto, že ostatní strany se zcela vyčerpávají bojem o moc nad občany (rozuměj volnou soutěží) a na boj proti komunistům již nemají sílu. A o tom to je. Základem a pravou příčinou všech našich problémů není existence komunistické strany, ale již zmíněný čl. 5 ústavy. Článek, který rozděluje všechny politické strany ve státě v zájmu jejich boje o moc, místo aby je spojoval v boji s nedemokratickými spolky. Rozděl a panuj! Stará známá věc, praktikovaná opět mistrně kým jiným než komunisty. Komunisty současnými i "bývalými".

M. Prokop 7.8.2013 8:03

Ad letiště

a podobné stavby, pokud se nechceme dostat do zemědělských komun, jak si představoval PolPot a představuje jistý Keller, občas někde někdo něco postaví.

Letiště Ruzyně také nevyhubilo své okolí.

J. Vyhnalík 7.8.2013 17:34

Re: Ad letiště

Ono to "okolí" je jinak zalidněné v okolí Ruzyně a jinak v okolí Vodochod. Hlavně je letiště v Ruzyně už snad sto let a každý, kdo si v okolí staví dům, zvažuje zda mu hluk a provoz bude, vadit či ne.

Na druhou stranu v okolí Vodochod byly za posledních 20 let postaveny tisíce nových domů a není pochyb o tom, že by zprovoznění nového letiště výrazně snížilo kvalitu života a zároveň výrazně snížilo i hodnotu jejich majetku, kdy by své domy mohli prodat pouze za zlomek pořizovací ceny.

P. Sulc 7.8.2013 6:29

Krucifix, , pane VINARI, proc nekdy nenapisetre neco o tom

 jak jsou Cesi blbi podelanci, proc nikdy massove neprotestuji, proc ze sebou nechaji orat, proc se z nich preze vsechno stali tak blbe ovce ze si kazdou lumparnu nechaji libit a nanejvejs remcaji v hospode u piva, misto aby sli a nekde u vlADY CI PArlamentu vytloukli sutry alespon okna?  Ze vsech Slovanu jsou ti Cesi nejpo$ranejsi, vsichni ostatni jsou alespon trochu bojovne narody.

P. Čech 7.8.2013 8:52

Re: Krucifix, , pane VINARI, proc nekdy nenapisetre neco o tom

Nebyli takovými vždy. Viz Přemyslovci. Takovými se stali staletí trvající porobou počínaje Bílou horou a konče listopadem 1989 S výjimkou let 1918 - 1938. Tato léta však byla neúspěšným pokusem o demokracii, stejně jako léta 1989 - 2013 nyní.

P. Sulc 7.8.2013 20:16

Re: Krucifix, , pane VINARI, proc nekdy nenapisetre neco o tom

Poroba : to jsou zase ty skolni  "dejiny", ze ano ?   Myslite ze ve vedlejsoch zemich to bylo lepsi, ze jen ti ubozi Cechackove trpeli feudalismem ?   Francie, Nemecko, Polsko, Italie, to bylo hopsa -hejsa?   A Slovani na Balkanu ti netrpeli daleko vice od Turku, Polaci od Rusu i Prusu? Neni nad to omlouvat ceskou pripo$ranost zlymi sousedy, ze? Oni rohy a kopyta, statecni Cesi zase svatozare a andelska kridla..Doporucuji:  Jan Kucera  "Bila hora "   2003 Havran, Praha. Rakousko se drzelo 400 let. Bylo chybou, ze se rozpadlo, nastupnicke staty uz nevydrzely, spise se mezi sebou okrDALY A MLATILY.

P. Čech 7.8.2013 20:48

Re: Krucifix, , pane VINARI, proc nekdy nenapisetre neco o tom

Feudalismus byl všude. Kdo jím trpěl nemá cenu diskutovat. Mnoho lidí a Češi obzvláště trpěli útlakem římskokatolické církve a to po všech stránkách a ze všech hledisek. Tmářská katolická ideologie zastavila pokrok a zdržela přirozený vývoj o několik set let.

P. Sulc 8.8.2013 1:30

Re: Krucifix, , pane VINARI, proc nekdy nenapisetre neco o tom

 Vlastnosti Cechu je, ze vzdy trpi ''obzvlaste'',t.j. daleko vice nez jini lide. Ta cirkev byla i v Bavorsku, Spanelsku, Portugalsku, Francii, Italii, jinde horeli hranice s kaciri jako kdyby si pasackove pekli brambory ale Cesi od cirkve trpeli nevice. I Luther a jeste vice Kalvin upalovali kacire, ale ti ubozi Cesi ............Takze za ceskou pripokalenost mohou papezove. Take zajimava theorie. Jinak zase kdejaky trouba vse svadi na komunisty ci nacisty. No, neni nad skolni vyklad dejin . Nejradeji mam tu, jak si cesky narod vybiral po krejcarku na Narodni divadlo ci jak Husite pri ''''spanilych jizdach'''' sirili ''''prave bozi slovo'''' a spravedlnost.