8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

POLITIKA: Pseudopodnikatelé a paraziti

V naší zemi působí cca 570 tisíc OSVČ, pro které je tato činnost hlavním zdrojem obživy, a dalších cca 400 tisíc vedlejších, tedy takových, kteří si omezeným provozováním živnosti jen přivydělávají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 20.6.2017 14:04

Re: Aby byl klid, tak navrhuji toto:

Lidí, kteří pracují v produktivní sféře pracuje v ČR cca 30%. Pracující v nevýrobní sféře žijí z peněz, které vyprodukuje výrobní sféra.

Souhrn odvětví a sfér ekonomiky země. Obsahuje jak odvětví materiální výroby, tak i nevýrobní odvětví, kde se vyrábějí, rozdělují, obíhají a spotřebovávají hmotné statky a realizují služby.

Z. Frys 20.6.2017 14:12

Re: Aby byl klid, tak navrhuji toto:

Souhlas, s tím, že možnost opt-outu ze socialistického důchodového a centrálně plánovaného zdravotního systému by platila pro všechny, OSVČ i zaměstnance. Kdo chce zůstat u státu, nechť zůstane, za stejných podmínek plateb důchodové a zdravotní daně...

K. Luboš 20.6.2017 12:21

Když vono je to těžký.

Chodíte s někým na pivo a oba pijete 5 piv. Váš parťáka pak zaplatí pivo jedno a vy těch zbylých devět. A teď mi řekněte, jak dlouho s ním budete takto chodit na pivo.

M. Prokop 20.6.2017 12:25

Re: Když vono je to těžký.

Nemám takové kamoše.

K. Luboš 20.6.2017 12:31

Re: Když vono je to těžký.

Podle p. autora je takových kámošů 570000. A stát mi dokonce nařizuje, že s nimi musím chodit na pivo! Ale já chci chodit na pivo pouze s těmi, kteří to taky někdy zatáhnou za mně, když já to předtím zatáhl za ně!

M. Pechr 20.6.2017 13:34

...živnostníci obvykle nemarodí tolik jako zaměstnanci...vůbec se jim to nevyplatí... ...obvykle nemají nárok na tolik všemožných dávek...a to i když nevydělávají... ...nemají proplacené 4 a více dnů dovolené... ...je pro ně komplikovanější získat úvěr...a to mnohdy navzdory tomu...že ví...že na to mají... ...veškeré potřebné věci sloužící k provádění práce si musí koupit ze svého...nemají zdaleka takovou právní ochranu jako zaměstnanci... ...na vše jsou sami...nemají obvykle dost peněz...aby si mohli směle dovolit platit právníky...účetní...ekonomy...jako velké a státní firmy... ...pokud musí živnostník na úřad...k čemuž ho sám úřad nutí pod hrozbou sankcí...musí např. zavřít obchod a vydat se na úřad...kde ke všemu může natrefit na pohodičku u kávy znuděných úředníků...které otravuje... ...sám jsem zažil oboje...mohu srovnávat...

J. Kulheim 20.6.2017 14:11

Re: Když vono je to těžký.

Žijte si za své a ostatní nech si také žijí za své. Nemusíte nic řešit.

Pokud pracujete ve výrobní sféře a vyděléváte polovinu toho kolik vydělává kámoš napojený na státní rozpočet, dáte si pivo jedno on dvě. Přitom z jeho práce nikdo nebohatne. On přitom žije z vašich daní.

B. Hančl 20.6.2017 15:10

Re: Když vono je to těžký.

Dementovi nelze něco vysvětlovat.

J. Růžička 20.6.2017 11:40

Jednodušeji to sdělit nelze

Štěch je bolševický parazit. Ruku v ruce s ostatními bolševickými parazity usiluje o to, aby co nejvíce lidí bylo závislých na státu a bolševickém přerozdělování. Ten, kdo je díky vlastní činnosti na státu nezávislý, dopouští se vlastních názorů, pro bolševické parazity nebezpečných.

A. Alda 20.6.2017 10:38

Ten pan Štech či jak přesně se jmenuje

drze vystupuje proti politice Strany.

Takové jsem zažil už v letech 1987-88, kdy se Strana rozhodla, že je třeba podpořit drobné podnikání, což provedla formou nařízení vlády č. 1/1988 Sb. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1988-1). Proti tomu zuřivě vystupovali předsedové MNV a předsedové VO KSČ a předsedové JZD, takže ač ÚV Strany chtěl umožnit naprostou volnost podnikání pro všechny, musel to pod tlakem zdola značně omezit. A i přes positivní právní úpravu snahám o živnostenské podnikání místní orgánové velmi velice bránili, neb jak řekl soudruh Engels, maloburžoasie je tvůrcem velkokapitálu.

Ś. Svobodová 20.6.2017 10:18

Sám sobě zaměstnavatelem

Pokud jako živnostnice mám podle Štěcha za sebe odvádět stejná procenta jako odvádí zaměstnavatel + zaměstnanec, tak jedině za předpokladu, že jako OSVČ budu moci uplatňovat stejné náklady jako zaměstnavatel a budu mít všechna práva jako zaměstnanec. Možná by to nebylo úplně blbé, protože bych jistě nedanila ani prd.

M. Šejna 20.6.2017 12:46

Re: Sám sobě zaměstnavatelem

a kdo Vám v tom brání?

Muže sebe samotnou zaměstnat jako zaměstnankyni a hned budete mít všechny "výhody" zaměstnance.

Ś. Svobodová 20.6.2017 18:44

Re: Sám sobě zaměstnavatelem

Podle stávajícího zákona nemůžu, dokonce nemůžu zaměstnat ani manžela.

J. Chaloupka 20.6.2017 9:59

Mezi lety 1998 a 2008, kdy jsme šli do důchodu,

vždy mezi vánocemi a Novým rokem žena vyplňovala všechny ty papíry pro finanční a jiný úřad. Měla vzdělávací agenturu a v září a říjnu nespala hrůzou, zda bude mít dost klientů. Jinak můžete ve vzdělávání ten školní rok odepsat. Také o prázdninách měla jen náklady a žádný příjem. To jen na okraj. Kolega jí "vyčítal", že si může odepsat auto, na to odpovídala, že si na to auto musí nejdříve vydělat. Ostatně po zkušenostech je zbytečné o tom mluvit: zaměstnanec nepochopí a podnikatel ví.

M. Krátký 20.6.2017 8:24

Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

a tak teď v klidu v práci ( jsem OSVČ tak se řídím sám - zaměstnance už dva roky nemám a pomalu se někdy za dva-tři roky chystám dodůchodu - pracuji nepřetržitě od 1.8.1960 po vyučení v TOS Hos ) si pročítám tu zdejší diskusi - že je Štěch a spol magor to je axiom bez pardonu. Ale ještě větší sranda je ta část diskuse, kde se probírá co kdo komu a kolik platí. Můj částečně demagogický názor je naprosto jednoduchý - daně v tomto státě platí pouze OSVČ a zaměstnavatelé. Zaměstnanci platí kulový s mašlí. To je jen taková účetní hra, kterou zavedl ( myslím ) Bismarck a všichni se toho drží jak lejno košile. Představte si ( já tu představu mám přímo v barvách ), že by zaměstnanec dostal do ruky celou "hrubou mzdu" a s příslušnou částí by IHNED utíkal na berňák a podobné státní budovy, aby za sebe zaplatil daně a odvody - taky daně. A naše milé a přátelské a opálené etnikum by si při tom ještě zpívalo !!! Hezký den a plodnou diskusi.

P. Lenc 20.6.2017 8:28

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Jo pane Krátký, máte naprostou pravdu.Pár let jsem to zkoušel jako malý živnostník, žena,účtařka, mě vedla agendu.Článek vystihuje skutečnost.

Š. Hašek 20.6.2017 8:46

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Souhlas s pány Krátkým a Lencem.

R. Neveselý 20.6.2017 8:52

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Svatá prostoto !!!

:-))))))))))))))))

J. Kulheim 20.6.2017 9:22

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Pan Krátký to napsal naprosto přesně. Zaměstnanec prodává práci a zaměstnavatel mu za jeho práci platí. Veškeré náklady /superhrubá mzda, oblečení, atd/ musí promítnout do ceny výrobku nebo služby.

R. Neveselý 20.6.2017 9:30

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Zamyslete se nad tímto: "Zaměstnanci platí kulový s mašlí."

Technicky je úplně jedno, zda odvede pojistné zaměstnanec nebo to za něj udělá zaměstnavatel.

R. Tesařík 20.6.2017 9:43

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Kulový s mašlí platí u státních zaměstnanců.

R. Neveselý 20.6.2017 10:03

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

To ano, ti jsou placeni z eráru. Bez nich by to nešlo, otázkou je ovšem množství a kvalita. V podstatě lze říci, že si státní správu platíme z daní, aby vykonávala nezbytný servis.

Z. Frys 20.6.2017 14:15

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Proč si myslíte, že by to bez státních zaměstnanců nešlo?

J. Kulheim 20.6.2017 9:46

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

"Technicky je úplně jedno,.."

Je a není. Zaměstnanec většinou neví jaké jsou skutečné náklady na jeho práci. Podle mého názoru by bylo nejprůhlednější, kdyby dostal veškeré peníze zaměstnanec na ruku a platil si veškeré náklady s jeho prací spojené. On vůbec neví kolik mu stát sebere na daních a poplatcích. Mohl by porovnat jestli služby, které dostává odpovídají platbám, které odvádí. Zaměstnavatel by nemusel zaměstnávat mzdové účetní, atd.

R. Neveselý 20.6.2017 10:10

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

"Zaměstnanec většinou neví jaké jsou skutečné náklady na jeho práci" - a není to jedno?

"On vůbec neví kolik mu stát sebere na daních a poplatcích." - kdyby chtěl, tak si to lehce zjistí.

"Zaměstnavatel by nemusel zaměstnávat mzdové účetní, atd." - mzdové účetní mají jen velké firmy, většina má jednu dvě účetní, které dělají všechno, tedy i mzdy.

J. Kulheim 20.6.2017 10:47

STÁT řeší problémy, které by občan neměl,

kdyby mu stát nesebral tolik peněz. Každý ví nejlépe za co má svoje peníze utratit. Čím víc peněz jde přes státní popkladnu, tím více jik rozkrade a tím větší je korupce.

Zaměstnanec by měl vědět kolik jaké jsou náklady na jeho práci. Měl by to vědět hlavně proto, ab věděl kolik odvádí peněz "státu" za jeho "služby". Posoudil by, jestli za peníze, které dává státu dostává odpovídající služby. Jestli stát neposkytu služby o které nestojí. Jestl např nestaví za jeho peníze cyklostezky on je kničemu nepotřebuje a naopak mu chybí peníze na opravu střechy, aby mu neteklo do domu.

Je normální, že 50% lidí bere sociální dávky jenom proto, že jim st seBERE peníze na daních. Kolik co stojí nejlépe zjistíte, když za to platíte. Účetní musí vynaložit nějaký čas, který stojí další peníze. ATD.

Stát od něho bere další daně jako spotřební, daň z nemovitostí, silniční daň, poklatky ze zákona, místní poplatky atd. Dohromady to dělá cca 80% příjmů které odvádíme státní popkladny.

M. Prokop 20.6.2017 8:59

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

Nemusel by ihned. Jako v USA by jednou ročně vypracoval daňové přiznání.

M. Krátký 20.6.2017 11:28

Re: Četl jsem to celé pozorně hned po půlnoci

u nás ale MUSÍ do osmi dnů - hezký den

M. Šejna 20.6.2017 9:10

pane Krátký

já bych ten Váš demagogický názor ještě vylepšil: daně většiny živnostníků platí jejich účetní. OSVČ platí kulový s mašlí, protože bez účetní nebo daňové poradkyně by ani netušili kde a jakou kolonku daňového přiznání vyplnit a kam a jak posílat hlašení pro pojišťovny.

Teď mi došlo, že já coby OSVČ neplatím ani telefonní poplatky, nebo faktury za energie. Všechno za mě platí moje banka, protože jsem jí dal povolení k inkasu.

R. Tesařík 20.6.2017 9:44

Re: pane Krátký

Zase se vám to nepovedlo.