24.3.2023 | Svátek má Gabriel


Diskuse k článku

POLITIKA: Protikuřácký zákon opět ve sněmovně

Do stejné řeky se podle známého rčení vstupovat dvakrát nemá, někdy se tomu však vyhnout nelze. Například v momentu, kdy jste přesvědčeni o tom, že tentokrát budete úspěšnější než v prvním případě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Novacek 12.9.2016 6:02

Re: Tento zákon by dával smysl

Hezke, pane Schwartzi...hrebik na hlavicku!

dik!

D. Stirský 9.9.2016 19:56

Moje mamka

zemřela na karcinom plic po 250 000 cigaret za život. Sám jsem nekuřák, přesto si myslím, že protikuřácký zákon je blbost. Koneckonců, tabák určitě nemá jen tu řadu a řadu škodlivých účinků, musí být i nějaké pozitivní. jde jen o míru.

T. Marný 9.9.2016 16:53

Re: Špatně

A o tom to je.

O. Uživatel 9.9.2016 16:08

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 9.9.2016 16:05

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 9.9.2016 16:03

Re: Výborná otázka...

V normální společnosti by nikoho nenapadlo otravovat svojí drogovou závislostí a karcinogenním kouřem ostatní lidi.

A. Trick 9.9.2016 15:41

Vykrucujete se

Není to o tom zda napadlo nebo nenapadlo. Je to o to, že to stát nařizuje a omezuje svobodu.

O. Uživatel 9.9.2016 15:26

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 9.9.2016 15:05

Re: Pokácejte už konečně ten frňákovník,

Měl by svobodný jednotlivec (hostinský) mít právo napsat na dveře hospody "židům a psům vstup zakázán"?

J. Schwarz 9.9.2016 15:03

Re: Skutečně trapné

Kdy jste, Jene Mackůj, naposledy spatřil kuřáka zapálit si v podniku majitelem označeném jako nekuřácký?

J. Schwarz 9.9.2016 15:01

Re: Tento zákon by dával smysl

Hospody pod RaJ nepatří, ale soudruzi slíbili ochránit "zdraví Lidu" a to dle nich lze pouze tak, že zdraví poškozující aktivity zakážou. Jest marno, že od nich žádnou péči nevyžadujete, neb oni sami cítí puzení... Lid má přece pracovat, tvářit se optimisticky a pomáhat třetímu světu a ne si poškozovat zdraví nikotinem a sedavým způsobem zábavy typu mariáše... Leda by se u toho občas porval, což by byla aktivita sice anaerobní ale aktivita...

P. Selinger 9.9.2016 14:41

Pokácejte už konečně ten frňákovník,

aby EU a ani naše vláda už nestrkala svůj frňák do věcí, které by měly být svobodou jednotlivce !

A. Alda 9.9.2016 13:13

Mně teda mnohem víc vadí

upocení a ufunění tlusťoši než kuřáci.

O. Uživatel 9.9.2016 12:44

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 9.9.2016 12:24

Re: Jsem antisocialista, tedy i antikuřák.

Ale ne v soukromém prostoru, po tom je ti houby, komouši. :-P

R. Langer 9.9.2016 12:23

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.

Tak šup sem s tím zákonem. Ale vlastně ani ne, jenom jako obyčejně LŽETE. A protože je vědecky prokázáno, že cigaretový kouř ničí i zdraví nekouřících, tak v souladu s již platnými zákony nelezte do soukromých prostor, kde se kouří. Se svými názory byste tam totiž mohl dostat přes hubu.

R. Langer 9.9.2016 12:21

Re: Skutečně trapné

Problém je, že nekuřáci se odmítají vzdát své století budované pozice nekouřit kde chtějí a kdy chtějí (jako všichni totalitní bolševici chtějí pravidelně svou dávku). Hlavně v první polovině 20. století jim v upevňování pozice pomáhaly tehdejší celebrity včetně lékařů. Může v tom mít své prsty i loby klimatizačních firem, ale ta ani poslanci se k tomu nikdy nepřiznají. :-D

R. Langer 9.9.2016 12:16

Re: Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"?

Přesně tak!

T. Marný 9.9.2016 12:11

Re: Skutečně trapné

Problém je, že nekuřáci si osobují práva, na která nemají nárok.

J. Hanzal 9.9.2016 12:07

Re: Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"?

Pane kolego, smím-li takto, máte pravdu pro ty parlamentní budižkničemu je obrovský problém pochopit, že o soukromém vlastnictví rozhoduje toliko a jen majitel/vlastník a stát mu do toho nemá co kafrat.

Já jsem tzv. příležitostný kuřák, ovšem když jdu pivo s kuřákama do hospody kde se bafá nikdy by mě nenapadlo požadovat, aby nehulili.

Tento tzv. Protikuřácký zákon toť ouplná zvrácenost státního aparátu.

T. Marný 9.9.2016 12:05

Re: Pěkné komentáře,

A tom je ten problém. Kdyby ti politici uměli mariáš, zvlášť licitovaný - královskou hru, myslelo by jim to dopředu. Takhle se jen zviditelňují u těch, kteří vycházejí z těch okecávacích VŠ oborů ( a ti jsou pro praktický život nepoužitelní ).

J. David 9.9.2016 11:32

Re: Pěkné komentáře,

Rameši Bohouši, dobrý. V hospodě jsme vždy páchali neřesti, chlastali, kouřili, licitovaný mariáš hráli, doba vyvážená. Systém byl nastaven tak, že ve vesnici se řeší vše v hospodě. Časem se tam objevili aktivisté, nikolivěk z vesnice, ale jacísi ochránci "žab a obojživelníků", prý jsou nezisková organizace, a měl bych jako "prduch poštovní" monitorovat "kvákání žab" v místních rybnících. Poslal jsem je, "víte kam", jako sterej "haluzák". Žabáci kvákali, žáby kuňkaly, milenci se miliskovali (i na polní zkratce). To mi je u "řiti". Kouřím, mastím Mariáš, licitovaný, volený, čtyřku, křížový s červenými, ale furt s kouřením. Co je Němečkovi do toho, že by se v putyce u Mariáše nesmělo kouřit? Pozvěme ho na Mariáš s pivkem, a i pan MUDr přijde na to (pokud umí Mariáš), co je tělu, duchu milé, po vyhrané flekované stovce červené. Orgasmus hráče Mariáše. Němeček je pseudolékař politický amatér, jen debilní dochtor se zřekne své praxe, a dá se do politiky. Doktor má léčit, nikolivěk politicky žvanit, jako ten blb Němeček, do kuřáckých knajp. Není to von nějaký dietolog? Mudr Němeček, MBA. Víte, co znamená MBA? Mladej (relativně), Blbej, Ambiciozní/arogantní. Němeček je kouzelným produktem "politické demence" ve smyslu "klokanní kapsy", MUDr, et. MBA. Kretén, a žvaní do putyk a kouření. Po volbách si v lékařské praxi ani nevrzne, Němeček. Od něj bych si asi ani nevzal "první pomoc", celofán z cigaret v hospodě na pneumotohorax. Blb "non plus ultra", MUDR Němeček, ministr. Kurňa, proč těm blbům leží tak v "tlamách" čmodíky z našich tlam v našich putykách? Nerozumím tomu, v cukrárnách se nekouří, na magistrátu se nekouří, v jídelnelnách se nekouří, etc... Ale furt se bude, jak u debilů řešit kouření v putykách v parlamentu. Řešte kopr, také někomu smrdí. Udělejte o kouření v Putykách referendum. Otázka: Lze kouřit tabák v soukromé putyce u pivka, mariáše a kořaly?: Kouřit a ctít vůni kopru? Rád se nechám poučit.

J. David 9.9.2016 10:30

Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"?

Kuřácká, nekuřácká... Něco jako piktogramy (dopravní značení v zákoně o provozu na pozemních komunikacích). Kuřák pak ať neleze do nekuřáckých knajp s cigárem v tlamajzně, a nekuřák ať neleze do kuřácké knajpy s tlemsováním, že se tam kouří. Vše vymezeno příslušným piktogramem. Ad absurdum, i zákaz vjezdu všem vozidlům, je řešen dodatkovou tabulkou, nebo zákaz vjezdu motorovým vozidlům s tímtéž, zákaz vjezdu cyklistům, stezka pro pěší/chodce. Ale v celém portfoliu těchto regulací neeistuje plošný zákaz, platný na veškeré "pozemní" komunikace ! Proč by tedy zákaz měl platit plošně na všechny "putyky"? Bumbum, jednoduché. Kouření tabáku je jednoduchý "binární" zástupný problém, Thru/False., jak jednoduché řešení, zakážeme/nezakážeme. Pozemní komunikace užívá daleko větší portfolio uživatelů s různými nástroji, proto systém zákazových, příkazových a informativních piktogramů (svislých i vodorovných) vymezuje, kam mohu a nemohu, a co je mi dovoleno, ve smyslu dodatkového značení. To již je složitější kombinatorika pro poslanecké "termity". Proto preferují to prvotní, "binární". Zakázat "čudění" v putykách. Přijmu tuto zvrácenou ideologii, a zeptám se, zakážeme kvůli cyklistům a chodcům na dálnicích a silnicích používat spalovací motory, protože jim to smrdí a tlemsují, že tam musí vlézt, byť tam mají piktogramy, že by tam lézti neměli? To je jako s putykami a bordeláky. Lezu tam, kde se mi to líbí, nelezu tam, kde se mi to nelíbí. Když drandím autem, nejezdím po cyklostezkách, když sednu na bicykl, nedrandím po dálnici. Jako kuřák se nedožaduji kouření v mléčném baru, očekávám ale, že mne nebude v mé putyce, u Mariáše, buzerovat nekuřák, abych típnul "cohibas", který tam vlezl dobrovolně na utopence. Putykář byl diplomat, utopence mu naservíroval, a vypakoval ho do zahrádky, prej, ať si čuchá EU emise. Příště si má dát "utopence" na pumpě, tam se nekouří, ale asi utopence nekoupí. Nekouřit u piva a Mariáše v putyce? To opravdu poslancům "kape na karbid". Složité, co?

S. Landa 9.9.2016 10:11

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.

Můžete být tak laskav a dát sem odkaz na ten zákon, dle kterého se prý hospoda stává veřejným prostorem? Díky

M. Malovec 9.9.2016 10:11

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.

A co cukr, sůl, tuky, maso vepřové, maso hovězí? Zakládejte kuřárny, i když, podle tohoto chytrolína by byla kuřárna veřejný prostor a kouření tam zakázáno. Hochu, hochu.

B. Rameš 9.9.2016 10:01

Pěkné komentáře,

"kouření je vzdušný socialismus", "hospoda je místo určené k páchání neřesti" - hned mám úsměvnější (napsal bych sluníčkový, ale to je v jistých kruzích stejně sprostý výraz jako pravda a láska) den.

J. Hlubek 9.9.2016 9:58

Tento zákon by dával smysl

pokud bychom žili v socialismu a hospody by spadaly pod státní podnik RaJ. Tam může stát nařizovat cokoliv. Pokud projde, je to jen další důkaz, že v socialismu skutečně jsme a to zestátnění hospod bude v brzku následovat. Teď jde o hospody, následně půjde o další firmy a nakonec budeme opět slavit 28. říjen jako den znárodnění.

P. Boublíková 9.9.2016 9:46

Re: Skutečně trapné

No já to beru tak, že hospoda (4. cenovka) je stejně jako swingers klub nebo nevěstinec místo vyhrazené k páchání neřesti. A předpokládám, že nakonec se pro všechna tato místa pravidla nějak sjednotí :-)

J. Macků 9.9.2016 9:40

Re: Skutečně trapné

Problém je, že kuřáci se odmítají vzdát své století budované pozice kouřit kde chtějí a kdy chtějí (jako všichni narkomani chtějí pravidelně svou dávku). Hlavně v první polovině 20. století jim v upevňování pozice pomáhaly tehdejší celebrity včetně lékařů. Může v tom mít své prsy i loby tabákových firem, ale ta ani poslanci se k tomu nikdy nepřiznají.

P. Boublíková 9.9.2016 9:30

Re: Skutečně trapné

Třeba že tam majitel musí apriori pustit každého, neb jde o veřejný prostor.

Například swingers kluby veřejný prostor nejsou, mohou se tam tropit různá alotria ve veřejných prostorech nepovolená, občerstvení se tam však podává. Vsadím boty, že s hospodami to dopadne podobně - budou se deklarovat jako soukromé kluby se vstupným 1 Kč a bude se tam hulit. Tím nemíním restaurace, kde se vaří teplá jídla - tam snad ani není poptávka po kouření - nýbrž 4. cenovou s pivem, s kofolou a s chipsy.