19.10.2019 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
3.4.2007 16:28

Nejde o naši bezpečnost ale o kšeft

Stejně jako Irák nemá Irán jaderné zbraně. Ale může je mít!! Je to argument? Za prvé, bojovat proti rizikům, které mohou být, tím že instalujeme na 100 let vojáky na vlastní území je prostě hloupost. Za druhé, je krajně nepravděpodobné, že Irán napadne ČR balistickými raketami. Skuečnost je ta, že US daňoví poplatníci zacvakají nějaký peníz a Pentagon zapíchne vlaječku na území ČR.

3.4.2007 18:11

Re: "Je krajně nepravděpodobné, že Irán napadne ČR balistickými raketami. "

No, bodejť! Tak vo co go? Že máme uzavřeny nějaké spojenecké smlouvy? Že je mezi slušnými lidmi slušné je dodržovat? Na co proboha, když už při jejich podpisu se náš ředitel zeměkoule, jinak to estébácký práskač Kato,  vyptává, jak je zrušit, když máme za jednoho z nejvyšších ústavních činitelů exemplář, pro kterého je v podstatě neslušné platit dluhy! A co třeba pomoci jenom tak, ze slušnosti, někomu ohroženému? Proboha proč? Vždyť my máme tu košilku na sobě už tak pěkně dlouho, pěkně špinavou, pěkně zasmrádlou, co nám je po nějakém cizím kabátě, že?

3.4.2007 14:47

Nejde o radar,ani o rakety

Cíl je zakřížkovat další země, kde "máme svou" vojenskou základnu. Proto se radar s antiraketami šikovně rozdělí do dvou zemí, kde dosud "our military base" nebyla.

3.4.2007 14:41

Stále "nula" bodů pro radar

Stále nula bodů, autor se sice snaží ve stylu "kdo nechce radar je komunista a hňup", a právě o to víc radar nechci, USA nezveřejnili žádnou koncepci základny, a to horší je že vláda čr (malejma písmenama záměrně) jedná o něčem a neví o čem. Je to tak tajné nebo to musí být tajné ? Asi jako neexistující Boeing v pentagonu (nejstřeženější budova světa a žádná fotka/film rozflákaného boeingu?). Podle ATM časopisu budou součástí radaru eště "menší radar", což je logické, pro vlastní obranu, ale deklarovali velebozi z USA "všechny" svoje požadavky ? Takže článek je jenom standartní blábol jako za komunistů, konečný důsledek je stejný, rusáci se rozhodli, a šoupli k nám rakety, teď se rozhodli amíci a šoupnou sem "radar", takže už jen otázka, kolik "jablíček" za to Gabal dostal ... .

3.4.2007 17:19

Re: Stále "nula" bodů pro radar

Moje deti se taky chovaji podobne jako vy:"...a schvalne to neudelam, kdyz to chces!"

A o obrane statu se vetsinou jedna za zavrenyma dverma, prece vsem nevykecame, co a jak.

Nevzpominam si, ze by se nas Rusove ptali, kdyz sem "soupli" rakety. Na rozdil od nich s nami Americane jednaji.

Proste CR se rozdelila na ty, co chapou a rozumeji a ti jsou pro radar a na ten ukricenej zbytek stada.

3.4.2007 14:36

fakt ještě nevíte, že tenhle typ raket

se nedá použít na naši ochranu? dnes už snad každej ví, že je to proti rusku, konečně plány na rozšíření těchto antiraket (výhradně proti mezikontinentálním střelám, proti ralketám středního doletu jsou nepoužitelné) na několik set kusů, společně se systémy thaad a pc 3 a letadlovými lasery jsou opravdu dimenzovány jinak než proti ubohému iránu či několika desítkám čínských raket.

ne, pánové, jsem součástí hra velmoci (velmoci, ne velmocí) která bude pro nás a evropu nesmírně nebezpečná. úkolem jakékoliv vlády u nás (a to i případné paroubkovy) je to řádně zdůvodnit obyvatelstvu. bohužel občas narazí na bývalého specialistu, třeba toho starostu trokavce, který armádní experty mírně vyvede z míry.

ano, přátelé. lhát se nemá. tohle není totiž politika něco za něco, to je politika ... drž hubu a pádluj. 

3.4.2007 16:41

Re: "ne, pánové, jsem součástí hra velmoci (velmoci, ne velmocí) "

Kouzelné, teď jsi nám to, zwratku, opravdu vysvětlil, minul ses povoláním, měl jsi být pedagog jako Vízek!

3.4.2007 18:46

Re: fakt ještě nevíte, že tenhle typ raket

No jo - tak halt po milionté první - ty antirakety nejsou a NEMOHOU být proti Rusku prostě proto, že jsou proti ruským manévrujícím raketám neúčinné - navíc i kdyby účinné byly ( jako že nejsou ), tak jich má být pouze deset a to je víceméně nic proti masivnímu úderu, jež by ( když už ) Rusko s největší pravděpodobností provedlo !!!  Tento systém je vytvořen pro zachycení několika málo kusů útočících raket - tj. měl by zvládnout případný útok stran právě třebas Iránu, nebo Severní Koree. Jo a jen tak mimochodem - ohánět se tu starostou Troskavce coby Specialistou na radary je docela úsměvné, uvážíme-li, že dotyčný sloužil u radarů někdy v 70 letech - řekl bych že za tu dobu se radary přece jen drobátko změnily !!!

3.4.2007 13:10

Velmi špatný článek

Autor zcela průhledně považuje svůj názor za jediný správný, a ti, co ho nesdílejí, "uhýbají zodpovědnosti", "uchylují se k populismu" apod. Argument žádný.

3.4.2007 17:24

Re: Velmi špatný článek

A Vas argument, Josefe?

Bude to o tom, ze pro mir nepotrebujeme zbrane? Hmm, dobry...

Nebo o tom, ze chceme s Ruskem spolupravovat? Tak at na nas nemiri rakety...

Nebo o tom, ze je to zdravi nebezpecny radar? Pak staci trocha fyziky a pochopite pojmy jako je impulzni vykon...

Ano, ti, kdo nechteji radar jsou pochopitelnych duvodu komunisti a nebo ti, co to nechapou nutnost nasi obrany. Kdo jste vy, Josefe?

3.4.2007 12:46

jbojím se, aby

infomace a argumenty o údajném "nebezpečí" pro Evropu (z Íránu, S.Koreje) nepocházely ze stejné dílny, ze které před lety vyšly "nezvratné" důkazy o tom, že Irák má zbraně hromadného ničení a proto je nutné zdecimovat jeho civilní obyvatelstvo. Asi mají pravdu ti diskutéři, kteří tvrdí, že důvodem pro stavbu je prostě chuť USA něco takového mít, resp. proto, že  zbrojní lobby potřebuje po čase zase nějakou zakázku. Tyhle důvody bych docela chápal, ale asi je nikdo nehodlá na plnou hubu říct (jak to umí Čunek ;-)), proto to neustálé mlžení.

3.4.2007 14:20

militantni snahy

Souhlas, zbrojari ztratili spoustu prilezitosti na business a tak se musi "prostor pro kseft" zase vytvorit. Napr. nepotrebne obrnene transportery, ktere nas stoji miliardy,  jsou produkty pobocky General Dynamic, obrovske americke zbrojarske firmy.

3.4.2007 17:08

Re: jbojím se, aby

Ano, máte pravdu, pane Vladimíre. Argumenty o tomto "nebezpečí" jsou ze stejné dílny.

3.4.2007 12:40

Pane Ivane Gabale, jste tentýž Ivan Gabal,

jehož spolek pro výzkum veřejného mínění vyzkoumal (jako jediný v ČR), že občané ČR ten radar většinově chtějí?

Pokud jste TEN Ivan Gabal, pak "začém búkvy, i bez nich vsjo jásno...".

3.4.2007 14:08

Ano, vito, je to TENTÝŽ Gabal.

;-)

3.4.2007 12:28

Lidé se stále nedovedou poučit z historie

a zapomínají nebo vůbec nevědí, že za současný šedesátiletý relativní klid v Evropě vděčíme nejen obrovskému podílu USA na vítězství nad Hitlerovským Německem, lae především pobytu amerických vojsk v Evropě po celou dobu od skončení světové války. enom zabednění jednotlivci a předeším komunisté a ostatní levičáci křičí a budou křičet svá hesla proti umístění americké radarové stanice na našem území.

3.4.2007 17:43

Re: Lidé se stále nedovedou poučit z historie

Bohužel, komoušů, kteří to na sobě nevidí a nikdy si to nepřiznají, je tu zřejmě většina. 60 let výchovy zanechalo své ovoce. Sami se nevzdělávali, nečetli nic jinýho, než jim řekli ve škole a co si mohli koupit v knihkupectví a z toho plynou jejich dnešní "zdravé" názory!

3.4.2007 18:55

Re: Lidé se stále nedovedou poučit z historie

V souvislosti s těmi Američany v západní evropě a s jejich částečným stahováním v rámci úsporných opatření se mi vybavil nedávný článek v mf dnes ( nebo to byl možná Reflex - teď už vážně přesně nevím ), kde autor popisoval zděšení a zoufalství místních lidí, když se dozvěděli, že právě ta " jejich " základna má být zrušena. Tam totiž všichni moc dobře vědí, že Americká základna za humny přináší dolárky a prosperitu pro široké okolí. Češi holt tohle ještě zdá se nepochopili...... 

3.4.2007 11:16

Co takhle napsat jednou větou Gabale, že nemáte rád Rusáky, proto tu chcete mít radar za každou cenu!Klaus si ze slavné Ameriky přivez akorát klobouk, z Ruska může dovést miliardové kšefty.Jenom vlastizrádní kriplové toto nevidí.

3.4.2007 11:52

Re: Co takhle napsat jednou větou Gabale, že nemáte rád Rusáky, proto tu chcete mít radar za každou cenu!Klaus si ze slavné Ameriky přivez akorát klobouk, z Ruska může dovést miliardové kšefty.Jenom vlastizrádní kriplové toto nevidí.

Rusko je jedinou evropskou zemí, jejíž obyvatelstvo se nezbavilo imperiálního smýšlení a proto u nás chci mít jakoukoliv vojenskou základnu USA nejen radarovou stanici proti islámským raketám. Jenom vlastizrádní kriplové toto nechápou.

3.4.2007 13:16

Vlastizrádný kripl jste pouze vy. Vy jste stejný jako ti co řvali o ruské pomoci a stavěli mi za zadkem Ruskou raketovo základnu, Re: Re: Co takhle napsat jednou větou Gabale, že nemáte rád Rusáky, proto tu chcete mít radar za každou cenu!Klaus si ze

Vy jste stejný duševní kripl jako oni. Je nepoužíváte rusizmy abyste se odlišil, ale rádoby anglickou hatmatilku. Vy se už neobejdete bez top tenů, top  raket . Jste stejný blb  a zrádce (protože si to ani neuvědomujete) jako ti co strkali rusům holky do postele. Vy jste to schopen udělat taky, jen když to bude amerikán. Fuj tajxl.....

3.4.2007 13:33

Re: Vlastizrádný kripl jste pouze vy. Vy jste stejný jako ti co řvali o ruské pomoci a stavěli mi za zadkem Ruskou raketovo základnu, Re: Re: Co takhle napsat jednou větou Gabale, že nemáte rád Rusáky, proto tu chcete mít radar za každou cenu!Klaus s

Vás jsem tady opravdu čekal. Buď přestárlý prvorepublikový vlastenec nebo pohrobek Sládkových republikánů.

3.4.2007 16:33

Re: Re: Vlastizrádný kripl jste pouze vy. Vy jste stejný jako ti co řvali o ruské pomoci a stavěli mi za zadkem Ruskou raketovo základnu, Re: Re: Co takhle napsat jednou větou Gabale, že nemáte rád Rusáky, proto tu chcete mít radar za každou cenu!Kla

Nikoliv! Pohrobek a obdivovatel balšoj těchniky ve formě kladiva a srpu!

3.4.2007 10:36

propaganda

Autor napsal neuvěřitelně propagandistický článek. Naštěsí si toho i málo pozorný čtenář všimne v každé třetí větě. Tento radoby vyvážený, věcný příspěvek do diskuse o radaru napsal člověk, jehož názor nemohu brát vážně. Vždyť on vždy kopal a kope pouze za jeden mančaft. Je jasné, že je pro. Jak jinak.

3.4.2007 10:46

a nějaký argumentík by nebyl

nebo zůstaneme jen u mávání prázdnými odsudky?

3.4.2007 11:00

Re: propaganda

Ještě tu rozbal fangly a zařvi jako lev, blbečku!

3.4.2007 10:09

Rozlišujme technické a politické argumenty

Ono se to hezky povídá o ano/ne radaru. Z technického hladiska je obrana nutná, o tom nemůže být pochyb. Z politického hlediska je naprosto nepřípustné, aby si tu USA dělali co chtěli (Když zadarmíko dostanou kus ČR, tak tu může být od nich cokoliv - radar, vězení, špionážní stanice). Nebo si snad myslíte, že dovolí kontrolu na svém/dříve naším územím?

3.4.2007 10:28

Re: Rozlišujme technické a politické argumenty

R^ když je sem jednou pozveme, tak pokud nebudou chtít odejít sami, mi je nevyžememe.... Jako u rusů, kdyby se SSSR nezhroutil tak je tady "dočasný pobyt sovětských vojsk" dodnes :-(

3.4.2007 11:07

Re: Re: Rozlišujme technické a politické argumenty

... budeme-li kolem toho jenom masturbovat, tak si tu dočasnost brzy zopakují.

3.4.2007 9:51

Český požadavek

Nevím, o jakém českém požadavku autor mluví, já znám jenom jeden vyjádřený většinovým názorem občanů České republiky, totiž jednoznačné odmítnutí jakékoliv cizí vojenské základny. Jakákoliv jiná snaha je pouze pokusem o zvrácení tohoto názoru ve stylu stokrát opakovaná lež se stane pravdou.