6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč vládní krize rychle skončí

V úterý to opravdu vypadalo na rozpad koalice, ve středu se situace uklidnila a ve čtvrtek už bylo jasné, že vláda zatím padat nebude. Veřejnost, která ještě sleduje politiku, tak zažila dobrodružný týden, při kterém se ovšem nakonec nic nestalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Freiová 10.4.2012 23:24

Z opačného úhlu

Ať má pan Holub pravdu nebo ne, dívá se ze špatného úhlu. Snaží se pochopit, jaké mají koaliční politici motivy. Ale důležitější je se ptát, čím jejich krok přispěje pro-koaličním voličům, resp. rozumným lidem. Pokud se vláda prodlouží, znamená to, že budeme mít déle ve vládě pár schopných lidí, a budeme mít premiéra, který nekrade a vede normální rodinný život. To není málo, srovnáme-li si to s výhledem na socialistické vládnutí. Navíc - jak my konzervativci víme - každá změna je k horšímu, a teď tuplem. To, co Nečasova vláda zatím dokázala,  není málo, srovnáme-li si to s těmi příšernými podmínkami, v nichž působí.

Začínám považovat za největší katastrofu média, která lidi ženou do extrémistických postojů proti vládě (zkuste sledovat na Hyde parku ty citáty nahoře).

Konzervativci jsou lidé, které nedostanete do ullic. Ale co takhle prohlášení na podporu vlády? Možná by stačila anketa, pane novináři Holube...

mf

J. Štrobl 10.4.2012 7:14

Je to Commedia dell''arte.

A je s podivem, jak si to uvědomuje málo lidí.

P. Čech 10.4.2012 11:39

Re: Je to Commedia dell''''arte.

Pane Štroble, ono si to uvědomuje mnoho lidí, dokonce si troufám tvrdit, že jich je většina. Jsou to totiž skoro všichni ti, kteří se odmítají účastnit toho směšného a podrazáckého divadélka, které je v České republice prohlašováno volbami. Navíc volbami v systému, který neumožňuje vítězství většinové vůle voličů, v systému, který předjímá nutnost tvorby impotentních a u nás bohužel i nelegálních a nelegitimních povolebních koalic politických stran.Pozor! Zde nemluvím o vládě, která jistou legitimitu má. Sice pouze tu, že ji podle ústavy jmenuje prezident. ale přece.Koalice politických stran nemá legitimitu žádnou. Nevolil ji totiž ani jeden volič a navíc, nevznikla na základě žádného právního předpisu.Co je to většina je myslím matematicky dáno. Je to nejméně nadpoloviční počet. Posledních krajských voleb se u nás zúčastnilo pouhých 40% voličů. Naprostá většina (60% voličů) volit odmítla. To hovoří za vše a ukecat se to nedá. Sice se o to mnozí ovčané pokouší, poněvadž jim to diktatura politických stran káže, ale rozumný občan na to naletět nemůže.

J. Stejskal 10.4.2012 23:03

Re: Je to Commedia dell''''''''arte.

Nevím, školy nemám, ale jak byste si to tedy představoval?

P. Čech 12.4.2012 7:28

Re: Je to Commedia dell''''''''''''''''arte.

Velice jednoduše. Především je bezpodmínečně nutné provést zásadní revizi ústavy. Přestat zde hovořit o zájmech a vůli všeho lidu. Všechen lid nemá nikdy a nikde na světě stejný zájem.Je nutno hovořit o většině občanů a jeho většinové vůli. Při revizi ústavy zrušit čl. 5 a změnit při volbách do sněmovny systém voleb na Většinový dvoukolový stejně jako u senátu. Senát zrušit a nebo podstatně zvýšit jeho pravomoce. Nezvýší-li se jeho pravomoce, nemá opodstatnění. Zrušit volební zákon a vypracovat nový a to ve smyslu většinového systému a to do všech úrovní státní a obecní správy. Přímo do ústavy vložit články o obecném referendu, jeho konání, vyhlašování a pod.Zde uvést, že výsledky referenda jsou závazné obecně jakožto vůle většiny občanů. Zejména že jsou závazné pro moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.Jedná se totiž o zavedení demokratického občanského státu, kde  uplatňují svou většinovou moc občané a nikoliv nějaké spolky či dokonce všelijak zvolení a většinou vyvolení jedinci.

K. Kužel 10.4.2012 5:58

Penzijní fondy jsou možná opravdu klíčem

k pochopení mnohého. Kalouskovi by zřejmě vůbec nevadila koalice s ČSSD, jen má strach, že by ho v podstatných věcech přehlasovali jeho vládní partneři spolu s komunisty - koalice nekoalice.

P. Čech 10.4.2012 19:15

Re: Penzijní fondy jsou možná opravdu klíčem

Kalouskovi by nevadila koalice s kýmkoliv, dokonce se nestyděl podlézat i komunistům. To vše jen proto, aby mohl zůstat v politice a u moci. Zajímavé při tom je, že se nikdy nepokusil z nějakých důvodů tvořit koalici v opozici. Být u moci za každou cenu, to je jeho jediné krédo. Nejvíce se mi líbilo a docela jsem se zasmál, když v dnešních poledních zprávách na ČT 1 zaznělo, že jednali vládní ekonomičtí experti. Ekonomičtí experti, z nichž ani jeden není ekonom a které vede právě Kalousek - chemik.