1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč Sobotka prohrává

Právě skončené krajské volby daly záminku k dlouhé řadě komentářů. Drtivá většina z nich se zabývala příčinami úspěchu hnutí ANO a neúspěchu sociální demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 11.10.2016 18:17

uvidíme

1) Volby jsou od toho, aby se prostřídaly čas od času strany. Není nic podivuhodného na tom, že se tak děje. Ani ta "nejlepší" strana není u moci věčně. Snad jedině Chretien skončil kvůli stáří.

2) Babišovci v detailu žádné hvězdy nejsou. Viz primátorku v Praze, to je holé neštěstí. Podobně vesměs ani jinde nemají lidi na tu práci, co slibují. Časem přijde vystřízlivění.

3) Když jsem dnes četl jedny babišovky, tak jestli to budou provádět takhle nadále, tak ta "záře" co momentálně mají zase pomine.

4) ODS či Top šly od válu protože dělaly hrubé chyby. To socani nemají, tento důvod (snad) dočasného neúspěchu.

J. Chaloupka 11.10.2016 17:19

Ale Sobotka přece v příštích volbách prohrát chce, aby

mohl vystřídat Jourovou v EU a následovat Špidlu. Půl mega měsíčně a stotisícový důchod. No, kdo z vás to má?

J. Kyselková 11.10.2016 15:56

Óda na Babiše

od pana Žantovského je těžko přijatelná. Dosud se jevil jako objektivní, nekoupený novinář.

J. Kanioková 11.10.2016 21:54

Jak jste přišla na Ódu na Babiše ???

J. Kyselková 11.10.2016 23:16

Re: Jak jste přišla na Ódu na Babiše ???

Spor v koalici - soc.dem. proti Babišovi - Žantovský jednoznačně straní Babišovi. Sobotkovce nemusím, ale díky Bohu, že se konečně někdo - sice pozdě, ale přece - proti tomu sprostému člověku pochlapil ! Nesouhlasím se Žantovským ani se Zemanem v tom, že hlasy "moudrých", trochu přečíslených koblihů mají vládnout krajům ev. senátu.

A. Javůrek 11.10.2016 15:10

no, pokud

někdo volí exSTBáka Bureše, tak mám hodně velké pochyby o jeho intelektu. Nikdy nepracujícícho, slizkého Sobotku nemusím, ale on evidentně intelekt voločů nepodcenil, on ho přecenil.

A on Bureš sám napomáhá té své "image", ublíženého a odstrkovaného člena vládní koalice. A lidé na to skáčí, tak jako na jeho jediný bod programu:"všici kradů a já sů spasitel".

B. Rybák 11.10.2016 14:52

Výborný článek!

Úspěch provládních, tedy EU-hujerských politiků je důsledkem toho, že všechny TV u nás ovládají EU-Hujeři. Proti Babišovi se všichni spojili až když ve svých novinách a projevech zpochybnil politicko-korektní přístup k imigrantům, čímž získal sympatie mnoha našich občanů .

A. Javůrek 11.10.2016 15:39

Re: Výborný článek!

Proti imigrantům v proimigrantské frakci

Hnutí ANO zasedá v rámci Evropského parlamentu v Alianci liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). O volby do Evropského parlamentu je v Česku tradičně ještě menší zájem než o ty do krajů a Senátu, ale poslední rok unijního vývoje přinesl výrazný nárůst zájmu o činnost českých poslanců v rámci EP. Zejména otázky spojené s migrační krizí vzbudily nový zájem o těch pár šťastlivců, na které jejich zvolením spadla zlatá vrata.

Lídr frakce ALDE Guy Verhofstadt je v podstatě takový zrzavý Jean Claude Juncker. Evropskou unii by integroval na dřeň, rád by „více Evropy“. Krize EU podle něj není krizí EU, ale nedostatku EU. V rozhovoru, který poskytl při své poslední české návštěvě Blesku, za největší problém EU označil, že při rozhodování o klíčových otázkách „pokaždé všichni musí souhlasit, sedmadvacítka, osmadvacítka předtím, než přistoupíme k činu“.

Verhofstadt za svět zítřka nepovažuje svět národních států, rád by vytvořil Evropskou armádu, důkazem příkladné integrace muslimských imigrantů jsou podle něj skandinávské země. Uprchlické kvóty vítá, dublinská nařízení, tedy praxi navracení migrantů do první země vstupu, by zrušil

A. Javůrek 11.10.2016 15:39

Re: Výborný článek!

http://svobodneforum.cz/lucie-sulovska-s-babisem-proti-imigrantum/

K. Novák 11.10.2016 14:19

Vládne TOP 09.

Kalousek nemůže Babišovi přijít na jméno. Schwarzenberg prosazuje sudeťáky a nenávidí Zemana, protože je to prezident Česka, které by zřejmě nemělo existovat a bez Německa by chcíplo hlady (takhle přímo se to nedá říct, tak je v tom jeho výroku místo Německa Evropská Unie). V Sobotkově jednání se projevují oba vlivy.

J. Fridrich 11.10.2016 14:03

Volby v Česku - Výborně, dobrý voják Švejk-Hašek

Volby v Česku - Výborně, dobrý voják Švejk-Hašek dostal na Moravě výprask. No, jako největší pracant v Česku - cca 27 správních rad a firem - snad nebude muset chodit na polévku k Armádě spásy.... Bylo včera dosti komické jak on a usměvavý, " rovníkový-zoubků " Bohoušek dělali z prohry výhru....

F. Pavlis 11.10.2016 12:02

Považoval

jsem pana Žantovského za slušného analytika. Poslední dobou se mi zdá, že si ho asi kdosi kúpil. Zdejší diskuze zcela jednoznačně dokazuje, že to s tou moudrostí voličů nebude tak slavné, i když je pravda, že to je jen zlomeček populace. Pan Babiš je symbol naprosté bezpáteřnosti. Jak on a jeho kúpení mohou cokoli napravit, to opravdu nevím. On, s jeho minulostí, nevyvětlenými kauzami zisku majetku, podivuhodné kontakty s lidmi ještě podivuhodnějšími má být nadějí demoktratického a slušného státu ? Jen slaboduchá hlava tomu může věřit. Ale tak to už na světě chodí. O Brežněvově obočí se říkávalo, že je to Stalinův knír na vyšší úrovni. ANO jsou VEVERKY na na velmi vysoké úrovni, finančně nesouměřitelé, ale záměr je stejný. Pokud to Andrejovi výjde, bude to asi pro mnohé velmi bolestné probuzení z oblouznění. Chce to jen čas. Po ovoci, poznáte je. Zatím jen stále čekáme na těch 200 miliard...

B. Rybák 11.10.2016 14:57

Re: Považoval

Symbolem čeho, je náš bezpáteřný premiér Sobotka?

J. Kanioková 11.10.2016 21:42

A co je na té analýze špatně ?

J. David 11.10.2016 11:52

Proč Sobotka prohrává...

Protože je klasický "křivák". Klasicky žvaní, ale podstatný "skutek utek" v realizaci jeho volebního programu. Blb a žvanil z Telnice. Církevní restituce, revizi budeme žádat, zaklapla po volbách "Ozubená pleš", coby volební slibotechna, jak se dostala ke korytu. Jen bádám, proč ti řadoví socdemáci jsou takoví zarputilci ve svých idejích, a jsou tak blbí, že Sralbotku furt volí. Oranžovou růži. Můj děděk byl SOCDEM, nosil nějaký odznak ČSSD s ozubeným kolem, a snad s nějakou kosou, nikolivěk s oranžovou růží. Nu, rovnátka na zuby Bohuša, a Sorelu na pleš.

M. Malovec 11.10.2016 11:08

Zaplať Pán Bůh

za nemastného neslaného "my, jako sociální demokracie"- Sobotku. On jako jeden z mála dokáže socany dovést tam, kam kdysi navrátivší se emigrant Jiří Horák. Vytahoval je odtud Zeman.

J. Ráž 11.10.2016 9:50

Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Já jsem volil u nás v kraji ANO, i když Babišovi kvůli EET nemohu přijít na jméno. Ale on na kandidátce nebyl, ale byli tam lidé, které osobně znám a vím, že jsou schopni plnit své sliby. A hlavně jsou připraveni uklidit ten bor**l, který v kraji socialisté za osm let vytvořili.

A jestli si myslí ODS, že jim pomůže když se spojí s ČSSD aby vyšachovali ze hry v kraji ANO, tak musí myslet na to, že si kopou definitivně hrob. To už jim, že se změnili, nebude věřit nikdo.

P. Lenc 11.10.2016 9:55

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Jsem rád, že patříte k dalším "hrobníkům" ODS. Vaším problémem je nedostatek lopat.

P. Götze 11.10.2016 10:31

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Tak hrobnikem ODS je rpedevsim jeji predseda rekl bych. Ale to uz je vpodstate jedno, ODS je nevolitelna strana.

V. Karda 11.10.2016 10:40

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Když je ODS nevolitelná tak kdo je tedy volil že měli skoro deset procent ?

V. Karda 11.10.2016 10:44

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Ještě bych dodal že volitelná není pro vás pane Götze ale docela dost lidí si to nemyslí.

V. Němec 11.10.2016 11:47

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Volili asi všichni bývalí tuneláři, odkloňovači, ale i ti stále čekající na další příležitost k snadnému bezpracnému obohacení.

J. Kanioková 11.10.2016 21:39

Kecáte

V. Heidlerová 11.10.2016 10:49

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Kdyby byla nevolitelná, tak by měla 0,05 procenta. Kyvadlo se vychyluje, tu ve prospěch jednoho či druhého, mnohdy ti navrchu jsou počase dole..... Předseda ODS je velmi slušný člověk, který se bohužel mezi šejdíře nehodí, ale ukazuje, že politika se dá dělat i slušně. Možná, že to do budoucna nějaký úspěch přinese.

B. Rybák 11.10.2016 15:00

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Souhlasím s Vámi!

J. Kanioková 11.10.2016 21:44

Nepřinese

Vedoucí lídr strany, pokud chce stranu popostčit dopředu, musí být razantní..

A i když souhlasím, že je to slušný člověk, ODS neprospívá..

J. Ráž 11.10.2016 10:50

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Hrobníkem ODS jsou dlouho ti, kdo upřednostňují koryta před prosazováním pravicových témat. Když se v kraji s vidinou placených míst v Radě kraje a prebend z veřejných zakázek, spojí ODS se socialisty, kteří mají v programu nepřipustit soukromé subjekty na koleje, zabránit odstátnění zdravotnictví a zestátnit záchranou službu, tak kdo je hrobníkem? Rozhodně to nejsme my, kteří čekali dlouho na to, až se ODS těch regionálních křiváků zbaví, aby mohli ODS znovu volit. Koalice ODS s ČSSD považuji za podraz na pravicové voliče a poslední hřebík do rakve ODS.

P.S. ODS jsem nevolil právě proto, že na kandidátce měli lidí, kteří jsou u nás v kraji dlouhodobě "propáleni" a proto jim vyjádřilo důvěru jen několik málo procent věrných.

B. Rybák 11.10.2016 15:11

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

Proč by v ODS, která nemá moc ani peníze ti "propálení" zůstali? Co má ODS podle Vás dělat v situaci v níž je ČSSD leckde nejméně EU-hujerskou stranou a TOP09 i lidovci jsou EU-hujerští všude?

M. Malovec 11.10.2016 11:10

Re: Nevím o co jde kritikům Babiše v krajských volbách

O hrobuu pro ODS při spojení se socanama není pochyb.Pochybuji však o členské základně ANO. Podle mne je neprůhledná jako po převratu zelení, k nimž nalezli všichni bolševici a ostatní gauneři.

P. Götze 11.10.2016 9:34

RE

meli by si konecne uvedomit (a media taky a nedelat porad takove tanecky), ze babis tady proste je a ze pres jeho neprofesionalni vystupovani (ale budme uprimni, on neni politik, teprve se to uci) proste nova strana je potreba. A je potreba prave pro to, co se ukazalo. Zadna opozice neexistuje. Oposmlouva vpodstate funguje dodnes. Demokracie je o stridani moci a nasi papalasove na to uz davno zapomneli. Cim drive si zase vzpomenou, tim lepe prone. A pro nas vsechny.