Pondělí 10. listopadu 2025, svátek má Evžen
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

POLITIKA: Proč nepůjdu k volbám do EU

Býval jsem nazýván eurohujerem, leč mé nadšení pomalu upadalo. Proto jsem začal sledovat důvody euroskeptiků. A oni mají (někdy) pravdu. My totiž máme EU jako něco mimo nás. Co nám překáží, radí či omezuje.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VK

21. 5. 2014 10:11
JE VYSTOUPENÍ Z EU ŘEŠENÍM?

Často se tu v diskusích předkládá názor, že EU je špatnou, dirigistickou organizací, podobnou RVHP. Řešení? Vystupme tedy z ní.

        Nikdo už ovšem neříká, jaká je k členství v EU varianta - co udělat po vystoupení. Nedělejme si plané iluse. Jsme malou zemičkou, která by si jen stěží dlouhodobě udržela svojí neutralitu. Nejspíš bychom po čase opět "byli přimknuti" k mohutnému to dubjisku tam na východě. Vladimír Vladimírovič by tak jistě s radostí učinil.

       Myslíte si stále ještě, po předchozích 41ti letech (1948 - 1989) neblahých zkušeností, že by vystoupení z EU bylo tím nejlepším řešením? Zná někdo další rozumné řešení? Sem s ním!

0 0
možnosti
ŠH

19. 5. 2014 22:50
Pane Vyhnalíku,

my oba si pamatujeme, jak statistiky (tajné) o RVHP (spolku to cocialistů) vykazovaly také klesající tendenci.

Pro lid a na sjezdech KSČ bylo vše naopak. Dohnat a předehnat! Dnes podobně.

Všimněme si jmen s hesly "VÍCE EVROPY". A pamatujme si je.

Nemá to cenu, jest to zabetonované na příštích deset let.

0 0
možnosti
ŠH

19. 5. 2014 23:33
Re: Pane Vyhnalíku,

Patří pod "Festina lente".

Asi moje chyba.

0 0
možnosti
FE

19. 5. 2014 17:31
Já poprve půjdu volit europoslance

Budu samozřejmě volit Svobodné.

0 0
možnosti
ŠH

19. 5. 2014 22:19
Re: Já poprve půjdu volit europoslance

Již 25 let volím ODS. Pozor, berte jen jako zprávu, že "to není vo počtu hnutí ve vobálkách do urny".

Volby jsou rámcová filosofie, kdo si od nich slibuje čtyřletou obměnu kádrů/kravaty/vody po holení, ten většinou skončí u modifikace bolševiků. A neví čí je.

0 0
možnosti
VM

19. 5. 2014 16:30
A dobře děláte.

Když tomu nerozumíte, tak je správné, že zůstanete sedět doma a necháte raději rozhodnout ty chytřejší. Kéž by tak dělali všichni pitomci, nebyl by tam ten "vyjednavač" teď ani dříve.

0 0
možnosti
JF

19. 5. 2014 12:00
Ať spáchá sebevraždu

Autor asi není idiot, ale nejít k volbám protože se mi nelíbí dosavadní práce EU politiků? Autor by měl tedy spáchat sebevraždu, aby se už nepodílel na špatnostech tohoto světa.

0 0
možnosti
VV

19. 5. 2014 11:34
Neidentifikace s EU

"Jsou tu prostě oni a my."

Lide se se socialismem nikdy neidentifikuji, protoze v podstate jde o nasilnicky rezim, ktery nemuze nez tihnout ke svemu utuzovani. Castecny socialismus vzdy tihne k totalnimu socialismu, a cim totalnejsi, tim mene se s nim lide nejen identifikuji, ale naopak, tim vice jej berou jako nepratelsky.

0 0
možnosti
VV

19. 5. 2014 11:22
Ja k volbam nepujdu

abych nedodaval nikoli jen tem nasim saskum, ale cele Unii legitimitu.

Neverim na nejakou reformu EU, cemuz by se dalo pomoci zvolenim nejakych lepsich zastupitelu. Socialismus se neda reformovat, da se jen svrhnout, anebo ignorovat, kdyz je na ignorovani jeste dost svobody, coz dnes zatim jeste je.

0 0
možnosti
PP

19. 5. 2014 10:30
jít k volbám

Jsme svobodní lidé. Proto si vybereme podle našeho názoru ty nejlepší a půjdeme je zvolit. To je to minimum co můžeme udělat pro naši svobodu a budoucnost. I když jsme jen jedinci ze stamilionů voličů v EU.

Nejsem volič pana Okamury, ale je mi sypatický jeho boj za referendum. Teď naposledy si rozhodli, že nezavedou minimální mzdu a nekoupí Gripeny. Také bych chtěl mít šanci ovlivnit některá zásadní konkrétní rozhodnutí přímo a ne jen prostřednictvím poslanců a senátorů.

0 0
možnosti
PP

19. 5. 2014 10:31
Re: jít k volbám

Pardon, vypadlo mi slovo Švýcaři.

0 0
možnosti
DP

19. 5. 2014 9:46
Já nikdy u voleb do EU nebyl a

necítím potřebu o tom psát.

0 0
možnosti

19. 5. 2014 9:23
Ale ono to tak je:

Nejsme součástí onoho společenství. My, lidé. My, občané ČR. Nemáme právo mluvit do věcí EU přímo. Prostřednictvím referend, pomocí nichž jedině můžeme prosadit a ukázat svou vůli. Pomocí referenda jsme mohli pouze vyjádřit svou vůli při rozhodování o vstupu do tohoto společenství. Od té doby se však mnohé změnilo a k těmto změnám jsme se vyjádřit již nesměli. Mám na Mysli konkrétně Lisabonskou smlouvu, která učinila EU zcela jinou, než do jaké jsme vstupovali. A tady nastupuje ono " my a oni". Pokud "my" nebudeme mít možnost se přímo vyjadřovat ke změnám, které činí EU jinou, potom bude následovat vždy ono "my" a "oni". My - lidé a oni - evropští úředníci. Je to totiž zcela stejné, jako když hovoříme doma v ČR a používáme stejné přirovnání . "My" -lidé a "oni"- politici a jejich politické strany. Lidé a politické strany, to jsou antagonistická uskupení, kdy lidí je obrovská většina a politiků a jejich politických stran zase směšná menšina. Toto platí v jakémkoliv státě, tedy i demokratickém. A právě proto, aby  tento rozpor nenabyl vrchu, aby se netvořilo ono "my" a "oni", musí se k věcem obecným vyjadřovat lidé a občané přímo a nikoliv zprostředkovaně přes nějaké politické strany, které nikdy nemohou být demokratickými zástupci občanů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz