27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč nejsem babišovcem

Úvodem cítím potřebu předeslat, že děti nemohou před jakoukoliv poctivou společností odpovídat za činy svých rodičů. Nicméně Andrej Babiš, syn špičkového komunistického diplomata hájícího tehdejší zpropadený režim přímo na hlavní křižovatce politických zájmů při Shromáždění národů v Ženevě, otce nezapře. Ostatně kariéra synků takto vysoce postavených a nebývale prověřených kádrů bývala

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 26.5.2014 19:50

Re: Nerozumím voličům toho člověka

Nějak tak. Částečně jsou to pomatenci, kteří mu skočili na lep, a v poslední době už i prospěcháři.

J. Boleslav 26.5.2014 19:49

Re: Pro mě je Babič člověkem,

Starý parlamentní systém se naštěstí Ovarovi rozbít nepodařilo, i když se o to snažil velmi mocně. Spásu a naději v naší politice doufám nespojujete s kreaturami typu Bureše nebo Okamůry.

J. Černý 26.5.2014 19:28

Nerozumím voličům toho člověka

budou to pravděpodobně lidé, kteří potřebují vůdce, jsou nerozhodní, nesamostatní, nevzdělaní, produkt 40cetileté masáže komunistickým režimem, nemající páru o tom, jak funguje a jak je zranitelný demokratický systém...

K. Nytra 26.5.2014 19:02

Re: Pro mě je Babič člověkem,

Až tak tomu nerozumí ale jako manažer bude dobrý, má čich na lidi, sám by to nedokázal, to něčem svědčí, pokud to bude "myslet upřímně", tak to nebude muset být tak černé,  "když to nejde silou, půjde to ještě větší silou" , jak by řekl E.Murphy. Starý systém byl s pomocí Zemana rozbit, snad se vybuduje něco lepšího, záleží i na voličích.

K. Nytra 26.5.2014 18:50

Re: babišovci dávají smysl

Nejsem babišovec, když myslíte že by to ČSSD+komunisté vedli lépe tak máte asi vaši pravdu, zatím to bylo naštěstí odloženo. Teď záleží jak se z toho poučí politické strany a také voliči, hlavně aby šli k volbám i ti které Babiš nezmanipuloval. Už za starého Říma byl v ohrožení státu určen diktátor, něco podobného se stalo dnes, když standardní demokratické postupy selhaly, konečně se lidem rozsvítilo. Demokracie se ubírá křivolakými cestami, někdy jsou slepé. Kam to Babiš dovede těžko spekulovat, není to zas tak jednoznačné, nakonec volby do EP ukázaly že kdo šel k volbám to myslel vážně, začínají se do Bruselu prosazovat i normální lidé, jako například Tošenovský a pod. I v EU se potýkají s bordelem který si sami způsobili odkládání debilních politiků do Bruselu, pak se nemůžeme divit těm euronesmyslům co se odtud valí.

V. Kobetič 26.5.2014 18:45

Re: babišovci dávají smysl

Připomeňme si:

„Osvíceným“ komunistou Babišem spravované firmy vlastnící 67000 hektarů půdy, které ročně pobíraly státní dotace ve výši 3 milard korun...” (v roce 2013 platilo dtto).

V roce 2010 schválila poslanecká sněmovna (1 den před svým rozpuštěním !!) novelu Zákona o ochraně ovzduší, která v souladu s tendencemi EU zvýšila povinný podíl biopaliv v benzínu a naftě. Babiš sám připustil, že zákon pomohl ve sněmovně prolobbovat. Podle ekonoma Petra Macha díky přimíchávání biopaliv spotřebitelé doplácejí cca 2 Kč na litr pohonných hmot, ročně přibližně 15 miliard korun, z čehož přibližně 10 miliard připadne firmám patřícím Babišovi. Babiš poté Macha pozval na oběd a přesvědčoval ho, aby vypustil požadavek na zrušení podpory biopaliv z programu Strany svobodných občanů, jíž je Mach předsedou. Mach to odmítl...

Babiš se rovněž netají tím, že pro něj je ekonomika státu „něco jako firma“ – a taky se tak řídí. Nebylo by tedy pro mne překvapením, kdyby modifikoval i marketingový plán Víta Bárty (VV) s cílem - posadit se na státní penězovod…

J. Malá 26.5.2014 18:32

Babiš není politicky vyprofilován....?

Ale jak to, vždyť ho profilovala před 30lety KSČ!!! A jeho spolupráce? TaK vysoce postavené kádry jako jeho otec a on samotný si STB snaD ani nedovolila žádat o spolupráci.

J. Kanioková 26.5.2014 18:18

Re: babišovci dávají smysl

NAIVITA

J. Kanioková 26.5.2014 18:16

Pro mě je Babič člověkem,

který se umí "v tom pohybovat". Do politiky vstoupil jedině proto, že mu pomalu z vysoké politiky vypadávaly osobnosti, které pomáhaly jeho zájmům. Hodně by mě zajímalo, jak skutečně dobrým podnikatelem by byl, nebýt dotací. Možná mu příliš křivním, ale asi ne.

Jeho vstup do politiky - okamžitě si "nakoupil" Komárka jako mediálního experta, a rozjel to ve velkém. Snad to lidi vidí, co se stalo s médii, které patří do jeho impéria.

Už jen toto svědčí o tom, čeho je ten pán schopný..

K. Nytra 26.5.2014 16:27

babišovci dávají smysl

Standardní politické strany selhaly,  myslely si že si budou jen sem tam předávat moc a lidé utřou hubu, kdyby to tady fungovalo demokraticky a nerozkrádal se stát, o  okrádání lidí nemluvě, žádné takové hnutí by nevzniklo,  Babiš má víc peněz než si mnoho lidí ani nedokáže představit, je tu několik miliardářů kteří jsou v pohodě, ždímají stát a nikdo to nevidí, postavit se tomuto bordelu se nedalo ani demokraticky ani bez peněz. Lidé zkoušeli volit tu toho tu onoho a výsledek stejný, Babiš se netajil se svou minulostí a nakonec  šel do toho. Je jasné že když tady bude pořádek tak z toho bude mít prospěch, tak jako jiné poctivé firmy, a tím celý stát, jak to tu šlo doposud, nemělo smysl. První výsledky tu jsou ČSSD se začíná starat o co má, ne jen nahrabat, rovněž tak ODS kterou opustili prospěcháři jako krysy. TOP 09 také těží z toho že není korumpovaná, Lidovci také začínají dělat dobrotu, Komunisté ztrácejí a Svobodní mají budoucnost otevřenou, zprofanování zelení jdou po zásluze do kopru. Kdyby nepřišel Babiš tak by tu vládli socialisté s komunisty a budoucnost by byla v kelu. Nehledejte mouchy na Babišovi ale přemýšlejte jak to tu dát do pořádku, Babiš tu prosekal cestu, tak ho zase třeba demokraticky usměrnit, pokud by se to mělo zvrhnout, zatím je to lepší než doposud, lidi si musejí zvyknout chodit k volbám a strany si musejí zvyknout že tu jsou pro lidi a ne na napakování se.

J. Boleslav 26.5.2014 15:13

Re: Proč nejste babišovcem, pane Cabale ?...

Slušní, racionálně uvažující lidé, nemohou babišovci být. Stejně jako nemohou být komunisty.

J. Boleslav 26.5.2014 15:12

Re: Pan Babiš nám nemusí být sympatický, ale...

Myslím tím Babiše/Bureše, jak jasně vyplývá z kontextu.

Z. Bureš 26.5.2014 15:00

Re: Normálně myslící a uvažující člověk............

Pán ráčí mít také alsheimera...???

V. Halašta 26.5.2014 14:52

Re: Pan Babiš nám nemusí být sympatický, ale...

Kouše a ukousne si kus mojí prdele? Jak jinak vidět rušení II. pilíře? Jak jinak vidět jeho střety zájmů? Jak jinak vidět ty peníze na koupi Agrofertu náhle spadlé z nebe? Hlídací pes, který štěká na neexistujícího zloděje ale nechá přijít státního úředníka mě stale víc dirigovat a na to ještě víc obírat.

M. Kopřiva 26.5.2014 14:18

Re: Pan Babiš nám nemusí být sympatický, ale...

A kterého z StB poskoků máte na mysli ? Je jich tady tolik, že jejich zpovědi museli pálit na hranici v noci v opuštěných dolech a pořád jejich archivy praskají ve švech. A pokud budete tvrdit, že Vy jse nevinný, budiž; tvrdí to každý. Slavná odpověď na nejhloupější mediální otázku je "...cítím se nevinen...".

M. Kopřiva 26.5.2014 14:09

Proč nejste babišovcem, pane Cabale ?...

...Ale co je nám po tom ? Je to Váš soukromý názor, držte se ho a nekalte vody; na Ransdorfa jste si jistě zvykl. Chcete můj názor ? Požádejte mne o něj !

M. Kopřiva 26.5.2014 13:55

Re: Normálně myslící a uvažující člověk............

Pane Bureši, proč jste nevyrukoval s tak krásným rozborem Klause, když byl tento volitelný ?

J. Boleslav 26.5.2014 13:53

Re: Myslím, že by bylo dobré, zbavit se mýtů o zahraničním

O PZO vím své, chvíli tam dělala švagrová a musela odejít. STBákama prolezlé organizace.

J. Boleslav 26.5.2014 13:51

Re: Když malér tak pořádnej !

Bodejť by nebyl, když tak skvěle tyje z bruselních dotací.

J. Boleslav 26.5.2014 13:50

Re: Pan Babiš nám nemusí být sympatický, ale...

Už jste viděl hlídacího psa - bolševického poskoka STB?

J. Boleslav 26.5.2014 13:49

Re: Autor má naprostou pravdu

Přesně tak.

K. Luboš 26.5.2014 12:36

Pan Babiš nám nemusí být sympatický, ale...

...je to stejné jako když si koupíte hlídacího psa. Nemusí se Vám líbit, ale stačí, když pořádně kouše!

M. Moravcová 26.5.2014 12:25

Re: Myslím, že by bylo dobré, zbavit se mýtů o zahraničním

No právě,  kdo nevyhověl komunistické prověrce, nezavázal se ke spolupráci a nebyl dostatečně loajální  straně, ten na zahraničním obchodu nepracoval. A to už musí být sakra ohebná páteř a mimořádná ochota spolupracovat.

R. Lukeš 26.5.2014 12:15

ANO,

Jardo, napsal jsi to hezky a srozumitelně. Bohužel spousta lidí neumí číst ani přemýšlet. A jeden z výsledků obdivovatelů páně Babiše se vynořil 25.5.2014. ve 23 hodin.

Z. Bureš 26.5.2014 10:19

Normálně myslící a uvažující člověk............

.....NIKDY nemůže být voličem člověka-gaunera, který coby bolševický kádr, jezdící za odměnu do "kapitalistické ciziny", který práskal na své spoluobčany.....a který měl tudíž zcela odlišnou startovací dráhu po r. 1989, protože měl známosti a informace.....a který vybudoval své impérium velmi pochybným a nejasným způsobem.....s pomocí STBáckých gaunerů a bolševických grázlů !!!

Bohužel - alsheimerovou chorobou postižený národ Čechů, kteří zítra nevědí, co bylo včera - bohužel tento národ nenapravitelných slepců a hlušců.....si tohoto gaunera v těžkém střetu zájmů - světe zboř se......zvolil coby minstra financí !!!

J. Chaloupka 26.5.2014 10:08

Myslím, že by bylo dobré, zbavit se mýtů o zahraničním

obchodu v minulosti. Lidé, kteří v nich nikdy nepracovali, mají stejně nepřesné představy jako ti, co nikdy nepracovali pro bezpečnost. Co se opravdu nebralo, byly úplatky ze strany cizích partnerů, protože hned by se našel "dobrák", co by to nahlásil. Ano, někteří se prali o zahraniční cesty, protože diety byly s platem nesrovnatelné, ano někteří se prali o tzv. delegatury a afilace, protože příjmy delegátů a zástupců afilací byly na úrovni příslušné země. To bylo lákavé a nějaký úplatek by zhatil vše, protože to by znamenalo vyhazov a konec všeho. Nesmíte také srovnávat dnešní bohaté s lidmi s vyššími příjmy dříve, protože z dnešního hlediska i Babiš byl čučkař. Podotýkám, že nejsem volič ANO, ale nesnáším ty kecy o tom, co asi dělal v zahraničí. Nezapomínejte, že i nomenklatury se navzájem hlídali a vyšší příjem by byl hned vidět a patřičně potrestán.

Ś. Svobodová 26.5.2014 9:52

.....a?

Taky nemůžu být babišovcem a to z toho důvodu, že ve mě jejich program-neprogram nebudil(dí) důvěru. Volit podle toho "ve které partě jsou fajn kluci" mi nepříjde logické. Protože i z těch "nejbožejších kluků" se stanou po pár letech v politice hajzlíci. A v celku je mi jedno, zda mi od Eura pomůže Štětináč, nebo Dušín.

V. Kain 26.5.2014 9:46

Re: Když malér tak pořádnej !

Babiš je probruselista i když se snaží to všelijak kamuflovat.Se socialisty si rozumí.Až bude nejhůř a ono bude, tak se potichu stáhne do svého království.Občané voliči mu skočili na lep a on se nyní jenom šklebí jak jsou ti voliči naivní když použijeme slušného výrazu.

L. Hrušková 26.5.2014 9:43

Re: Jinak a vseobecneji... Nekdo ministra financi delat ...

Souhlasím !!!

K. Frauknecht 26.5.2014 9:38

Re: Autor má naprostou pravdu

ANO bude líp..... pro Babiše a jeho poskoky.