10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč naše strany raději přežívají, než žijí

Odpovědět na takovou otázku neumím, ale pohled na naši politickou krajinu tuto skutečnost potvrzuje a měli bychom proto otázku proměnit ve výzvu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 2.11.2018 14:31

Video - Rozhovor se Zahradilem

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/90901/zahradil-jsem-narodovec-a-nestydim-se-za-to-migranty-nam-pridelovat-nesmi-mame-pravo-nebyt-solidarni.html

Zahradil: Jsem národovec a nestydím se za to, migranty nám přidělovat nesmí, máme právo nebýt solidární

K. Janyška 2.11.2018 9:00

Vůbec věci nerozmíte, komunisto !

Co je to kompozitivní teorie ? Dzp.

F. Navrátil 2.11.2018 8:56

Žvanění místo práce

Hvížďala trpí tradiční nemocí českých politických komentátorů. Žvaní, co mu slina na jazyk přinese, aniž by se zamyslel nad tématem. Bída politických stran spočívá v tom, že se zabývají virtuální realitou a nezajímají se o řešení reálných problémů, které považují občané za významné. Politické strany tak řeší kdo co řekl nebo kam kdo jel či jaké vyznamenání převzal, ale ignorují závažné politické problémy. Najde se politik, který by podpořil pracující rodiny s malými dětmi? Který by chtěl zrušit nepojistné sociální dávky a dotace pro parazitické neziskovky? Postavil se zcela jasně k problému islámské nelegální migrace? Trval na naplnění ústavy a schválení zákona o referendu? Předložit praktický zákon o stavebním řízení? Navrhl zákon proti lichvě?

M. Zdobinský 2.11.2018 9:44

Re: Žvanění místo práce

Děkuji,máte naprostou pravdu a lépe bych to nenapsal. Některé neřešené problémy bych připojil. např. Špatně fungující právní systém zaplevelený systémem zákonů, vyhlášek, nařízení, novelizací ,ve kterém se nevyznají ani sami právníci. Příkladem je případ Rath, kde policie ho "čapla při činu", má spolupracující obviněnou, odposlechy,atd.Čili evidentně netrpí důkazní nouzí a přesto se to táhne jako guma.

F. Kusák 2.11.2018 10:40

Re: Žvanění místo práce

no, pokud mám být konkrétní, pak přeci jen se k tomu nejvíce blíží ANO 2011. Připravuje reálné změny v zákonech, např. nový Stavební zákon má být předložen v roce 2021. Kdo se živil investicemi v průmyslu, dobře ví, že se jedná o věc mimořádně složitou, s dopadem na mnoho dalších zákonů a právních předpisů. Pokud tedy nemá vzniknout paskvil, moc to asi urychlit nelze. I v dalších důležitých oblastech chystá ANO změny, třeba v energetice a dopravě a v zákonech s tím souvisejících (liniové stavby apod.). Samozřejmě, že by bylo třeba více a mohl bych mnohé kritizovat, jenže otázka zní, která jiná politická formace by to byla schopna dělat výrazně lépe. A výrok, že stát by se měl řídit jako firma, pronesl, pokud se pamatuji, první M. Topolánek (a možná, že ani on nebyl první).

Z. Rychlý 2.11.2018 6:33

Po dlouhatánské době jsem otevřel Hvížďalu.

Piráti mají nejblíže k ODS !!!! Bože to je blbec!

P. Lenc 2.11.2018 8:57

Re: Po dlouhatánské době jsem otevřel Hvížďalu.

Nebuďte tak příkrý, třeba je to věkem.

F. Kusák 2.11.2018 10:43

Re: Po dlouhatánské době jsem otevřel Hvížďalu.

Samozřejmě, že je to programově nevýslovná hloupost, jenže Petr Fiala, hnán nenávistí vůči Babišovi, by se spojil třeba s marťany, jak kdysi prohlásil jeden politik.

P. Lenc 2.11.2018 13:59

Re: Po dlouhatánské době jsem otevřel Hvížďalu.

O spojení se s Babišem mohou vyprávět socialisti...

J. Jurax 2.11.2018 20:47

Re: Po dlouhatánské době jsem otevřel Hvížďalu.

Taky mne to zarazilo, nicméně mají - podle STEM i Medianu počtem hlasu, jenž je přibližně stejný. Z kontextu bych si dovolil soudit, že takhle to autor i myslel, ovšem mimořádně neobratně to stylizoval.