8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč je všeobecné referendum nebezpečné

Koncem minulého týdne se i hnutí Ano, ČSSD a Piráti shodli na další kompromisní podobě ústavního zákona o celostátním referendu. Jejich snahu se chystá opět zarazit Senát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 31.3.2019 17:06

Hlasování lidu

Hvížďala: "Problém všelidových hlasování je vždy v tom, že při nich rozhodují více emoce než fakta ... "

1. Dnes je jasné, že Prezidentku Čaputovou dostaly na Slovensku do prezidentské pozice právě emoce slovenského lidu. A to je dobře, nebo špatně? Zejména v tomto konkrétním případě.

2. Dnes žijeme v mnohem složitější době, než tomu bylo dříve, a proto spoléhání se na nestranné poradní "experty" je v podstatě také vsázka na emoce, spíše než na fakta.

3. Nespornou výhodou lidového hlasování, které se nakonec ukáže být chybným rozhodnutím, je příležitost zareagovat na vzniklou situaci slovy: "Ale přesně toto jste si přece demokraticky zvolili. Takže teď držte ústa, kibicové."

Š. Hašek 31.3.2019 20:36

Re: Hlasování lidu

1. U přímého hlasování vždy jsou emoce, emoce jsou i u rozhodování "o uklízečce".

2. Domnívám se, že vždy každá doba je složitá. Jeví se nebetyčně složitá těm, kteří se v té době nacházejí. Dnes se jeví složitá i tloustnoucím a nudícím se.

3. Kterékoliv regulérní hlasování a regulérní strategické rozhodnutí Vám ihned poté (po prvním škobrtnutí) debilové rozmetají, protože samozřejmě oni věděli, že .....!!

Přeji hezký večer a bacha na Apríla!

M. Pivoda 31.3.2019 21:06

Pro Štěpána Haška

1. Všimněte si výše, že Hvížďala napsal toto: "... více emoce než fakta ...". --- A ohledně uklízečky se běžně nekonají referenda. Snad jen na Apríla.

2. Tato doba je podstatně složitější než ty předchozí. Hlavně kvůli novým technologiím, jakými jsou například tzv. umělá inteligence (něco, co já jsem zkoušel před 30 lety). Když ale zde na Neviditelném psovi čtu některé reakce od generace, která by měla představovat tu nejmoudřejší čast lidské populace, mám někdy dojem, že je snad Apríla.