3.7.2022 | Svátek má Radomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tázající se 3.7.2007 4:40

Re: Komunista v jakékoliv pravicové straně je nevěrohodný a znamená velké nebezpečí!

Žádoucí jsou jen bývalí lampasáci ??

Tázající se 3.7.2007 4:39

Ale, ale ...

... Petruško - a o co šlo v případě poslanců Pohanky a Melčáka??

A. 2.7.2007 22:45

Re: Re: Ale samozřejmě

Irenko, zapomeňte na ptákoviny, které Vám nakukali ve VUMLu. Lumpenproletariát nikoho neživí. Naopak je živen díky přerozdělování majetku a výsledků práce těch, co vytváří hodnoty. Právě proto je lumpenproletariátem. Jura má, bohužel, pravdu, i když to není žádným důvodem k radosti.

Halama 2.7.2007 20:39

Re: Otázka na autorku

Otázka zní : jseš tak velký v.l,nebo plácáš jenom aby jsi plácal ???Což takhle nějaký argument,co ???

Karel008 2.7.2007 18:14

Laffer curve si VT neprostuduje,

neb není v ruštině. A soudrum  ponimajet  toľko parůsky. Čto zdělat? Nado pajebať, paka ťoplaja.

Linda 2.7.2007 18:13

Komunista v jakékoliv pravicové straně je nevěrohodný a znamená velké nebezpečí!

Irena 2.7.2007 17:55

Re: Re: Aby změnila reformu

...a mohou za to také sociálkomunisti!

Irena 2.7.2007 17:52

Re: Re: Re: Ale samozřejmě

Opět hodně keců a žádná logika!Jste nenapravitelný Juraman!

Karim 2.7.2007 16:37

Re: Paní Šustrová má, bohužel, pravdu

Zde nejde o to, zda nejaci manazirci budou platit odvody 24% nebo 15%. Zde jde o to dostat se na ministerstvo financi - Synotu jde pri regulaci sazeni o stamiliony.

Pak se mohou najit i nejake miliony ci desetimiliony pro firmu Val Real - za prisne trznich pdominek - a tu ovlada rodina Tlustych.

Karim 2.7.2007 16:33

Nepopiram kvality ani VG ani VUMLU, ale prectete si nejaky clanek o lafferove krivce....

..to jest nejaky delsi clanek, nez ktery cetl VT, a spadnou vam slupky z oci ohledne toho, zda je VT genius nebo populista.

http://en.wikipedia.org/wiki/Laffer_curve

David Stockman, Reaganuv ekonomicky poradce,  oznacuje lidi, kteri si mysli, ze Lafferova krivka pusobi vzdy a okamzite z ekonomicke primitivy. Za reagana trvalo 8 let nez zacal Lafferuv jev pusobit.  VT bohuzel necte Wikipedii - bad luck. VT ocividne cte hlavne clanecky od pana profesora, kde je vse zjednoduseno, aby se to veslo do sloupecku novin.  Proto VT mluvi tak jak mluvi.

Karim 2.7.2007 16:22

Ma platforma pomoci ODS nebo osobne Tlustemu?

K odborne strance snizeni dani: Pri snizeni danovych sazeb muze a nemusi dojit ku snizeni vyberu dani. Kdy k tomu dojde drive, kdy pozdejia kdy vubec, je poposano treba na wikiedii pod titulem Laffer Curve. VT toto asi nedocetl, mozna stale naivne veri svym navrhum.

VT ma zasuhy o zemedlece atd. Nynijsi zasluhy o snizeni dani jsou tyto: Synot potrebuje VT na MF. Pak muze usetrit velke penize. Pak muze delat zajimave ksefty s firmou Val Real drive JMT, ktera je ovadana Tlustymi a pronajima nemovitosti Synotu. A VT ma uzasne silny tah na breanu – dostat se na MF za jakoukoliv cenu. Cituji Tlusteho :

Firma, v jejímž vedení působí manželka a otec ministra financí Tlustého, získává peníze od společností sázkového impéria rodiny Valentů. Právě o regulaci hazardu Tlustý coby ministr rozhoduje a minimálně jednou zasáhl ve prospěch Synotu. Sám Tlustý se nadto v minulosti angažoval ve prospěch Synotu při získání státní dotace na uherskohradišťský fotbalový stadion. A to v době, kdy holdingu ještě patřil prvoligový celek 1. FC Synot.

Jak před třemi lety informoval časopis vydávaný holdingem rodiny Valentů, Vlastimil Tlustý spolu se svým tehdejším kolegou z ODS Jaroslavem Plachým, pomohl na stadion přihrát stomiliónovou dotaci ze státního rozpočtu. 1. FC Synot měl stadion pronajatý na deset let. Nájem? Symbolická koruna. Krátce poté manželka Vlastimila Tlustého podepsala smlouvy za firmu JMT CZ, která společnostem z holdigu Synot pronajala prostory ve svých budovách ve Slaném a Rakovníku.

Děkuji. A střet zájmů a peníze Vaší paní z firmy JMT CZ?  Tlustý: NIC nemůže být ve střetu s NIČÍM. V.T.A: Děkuji. A poslední dotaz: peníze Vaší paní od JMT CZ?  Tlustý: Tak to jsme určitě zveřejňovali opakovaně.A: Bohužel archivní služba tyto údaje nemá. Můžete mi, prosím odpovědět? Nejde mi o přesné částky měsíc co měsíc, ale alespoň řádově za loňský rok. Děkuji  Tlustý: Tak to máte špatný archiv a já Vám víc v útocích na mne pomáhat nemohu. V.T.

Karim 2.7.2007 15:59

Otazka zda platforma ma pomoci ODS nebo osobne VT ma bohuzel jasnou odpoved

Napred k odborne strance reformy dani - ta mavrhovana Kalousem zdaleka neni idealni. Ta navrhovana VT je totalne populisticka - kdo si mysli ze by nedoslo k propadu dani necht si najde Laffer Curve na Wiki. Je tam presvedcive dokladovano, kdy Lafferova krivka funguje rychleji, kdy pomaleji, a kdy vubec. VT toto bohuzel nenastudoval - proto mozna sam veri (a mozna neveri) ze Lafferova krivka funguje vzdy a okamzite. 

Nepopiram zasluhy VT o zemedelce. Tlusti nyni ovladaji fy Val Real, drive JMT. Cituji aktualne.cz:   

Firma, v jejímž vedení působí manželka a otec ministra financí Tlustého, získává peníze od společností sázkového impéria rodiny Valentů. Právě o regulaci hazardu Tlustý coby ministr rozhoduje a minimálně jednou zasáhl ve prospěch Synotu. Sám Tlustý se nadto v minulosti angažoval ve prospěch Synotu při získání státní dotace na uherskohradišťský fotbalový stadion. A to v době, kdy holdingu ještě patřil prvoligový celek 1. FC Synot. Jak před třemi lety informoval časopis vydávaný holdingem rodiny Valentů, Vlastimil Tlustý spolu se svým tehdejším kolegou z ODS Jaroslavem Plachým, pomohl na stadion přihrát stomiliónovou dotaci ze státního rozpočtu. 1. FC Synot - tehdy jeden z nejbohatších celků ligy - měl stadion pronajatý na deset let. Nájem? Symbolická koruna.

Krátce poté manželka Vlastimila Tlustého podepsala smlouvy za firmu JMT CZ, která společnostem z holdigu Synot pronajala prostory ve svých budovách ve Slaném a Rakovníku. Děkuji. A střet zájmů a peníze Vaší paní z firmy JMT CZ?  Tlustý: NIC nemůže být ve střetu s NIČÍM. V.T.A: Děkuji. A poslední dotaz: peníze Vaší paní od JMT CZ?  Tlustý: Tak to jsme určitě zveřejňovali opakovaně.A: Bohužel archivní služba tyto údaje nemá. Můžete mi, prosím odpovědět? Nejde mi o přesné částky měsíc co měsíc, ale alespoň řádově za loňský rok. Děkuji   Tlustý: Tak to máte špatný archiv a já Vám víc v útocích na mne pomáhat nemohu. V.T.

 

václav 2.7.2007 15:48

Re: Paní Šustrová má, bohužel, pravdu

..velkou koalici a za to dá Pandourek povolení Klause na hrad...jednoduchý ne?

nepolitik 2.7.2007 15:26

Paní Šustrová má, bohužel, pravdu

Tlustému a jeho partě jsem vyloženě o moc.Jenom jsem zvědav kolik toho ze svých požadavků dosáhnou, pokud se spojí s Pinďourkem a vytvoří velkou koalici. :-/

Kirken 2.7.2007 15:25

Tlusťochovi prý jde o velkou koalici...

Už to nehulte, Petruško.

jj 2.7.2007 15:03

Bohužel

přes všechno poštěkávání komentátorů článek má logiku, pokud připustíme, že "Pražáci" mydlí Topolánkovi opět a znovu schody, protože cílem jsou sra.ky velké koalice, ve kterých se v Praze už léta tak teple žije.

AndyO/X 2.7.2007 14:25

Co je špatného na tom, že se vytváří formace, která

vystřídá neschopné kolaboranty?

Jura Jurax 2.7.2007 14:08

Re: Re: Ale samozřejmě

Ale jděte - živím se sám a z nemalých berní, co mi stát bere, živím i jiné. A tuhle republiku živili vždy ti, kdož pracovali - a to prosím nebyl a není lumpenproletariát; račte se prosím podívat do slovníku na význam tohoto slova. Tuhle republiku nikdy neuživí přerozdělování od pracovitých a schopných směrem k líným a neschopným - tedy to, co jsme tu měli čtyřicet let a co ekonomicky zkrachovalo. A po čem - pod líbivou vlajkou sociálního státu - brečí socani a odborářští bossové.

ŽA 2.7.2007 13:41

Re: Re: Re: Ale samozřejmě

Plně s vámi souhlasím - jak mohl zbohatnout Železný anebo akce LTO - to se nám ČSSDKSČ pomstila a ted to musíme zaplatit my žvnostníci... 

ŽA 2.7.2007 13:38

Re: Smutné, když bývalý komunista Tlustý je více zásadovějším pravičákem než ta smečka pomatených nenažranců, kteří se spojí s kýmkoli, jen aby zůstaly u zpřelámaných vesel.

AlespoŇ JE VIDĚT, ŽE TEN VÚML (který vystudoval Tlustý)je lepší škola než lampasácké Vojenské gymnázium, které má Topolánek.... 

Martin 2.7.2007 13:38

Re: Re: Ale samozřejmě

že si ten lumpenproletariát zaslouží opovrhování. Živím se sám a práci co by obživu si hledám taky sám. A může mě nas...kakat když vidím jak se přerozděluje výpalné státem vydírané. A kolik se mezi tím vámi opěvovaným proletariátem najde bezmozků co dají hlasy soudruhům z KSČSSD. Stačí jim slíbit levné vepřoknedlozelo a ještě pokud možno "spravedlivé" přerozdělení peněz těch bohatých mezi ty chudé. Vážím si každého jedince, který něco umí (ať je to rukama nebo hlavou). Ale nehodlám mlčet, když zpito mělá masa bučí pro staré dobré kádrově předepsané časy.

Martin 2.7.2007 13:26

Re: Re: Ale samozřejmě

karel 2.7.2007 12:49

Otázka na autorku

Otázka zní : ten výplod byl stvořen před pravidelnou dávkou alkoholu a prášků jako produkt absťáku, nebo až po požití,jako produkt deliria ? Obojí je možné a obojí vcelku odpovídá úrovni článku.Zastydlá kádrovačka se holt nemá šanci vymanit ze svého negativistického pohledu na svět.

Irena 2.7.2007 11:54

Re: frakce v ODS má pomici ODS v preferencích

Co takle zeptat se naty čachry pánů  Bácse a Singha, pokud víte o koho jde, nebo pánů Koženého, Krejčíře!

Irena 2.7.2007 11:47

Re: Ale samozřejmě

Proč takový kategorický závěr?!Politické vztahy a koalice se mění a střídají ve všech demokratických státech!Zapomínáte, že ten váš opovrhovaný lumperproletariát živí  a vždy živil tuto republiku a nezaslouží si vaše primitivní   opovrhování!Nebo snad myslíte, že nás uživí kecy našich často zkorumpovaných novinářů, nebo politiků?Očekávám vaši logicky zdůvodněnou argumentaci. jinak lze považovat vaše expozé za pouhý výkřik a to velmi nepovedený!!!!!!!

loula 2.7.2007 11:11

Re: Re: Re: Re: Re: frakce v ODS má pomici ODS v preferencích

Ale to já říkám také, to jenom politici tvrdí, že na reformě vydělají úplně všichni. Proč neřeknou, pět, deset let musíme šetřit, abychom postavili základ další prosperitě za těch pět, deset let. Protože se prostě bojí to říci.

Ske/pticus Maxim/us 2.7.2007 11:06

Smutné, když bývalý komunista Tlustý je více zásadovějším pravičákem než ta smečka pomatených nenažranců, kteří se spojí s kýmkoli, jen aby zůstaly u zpřelámaných vesel.

:-/

brok 2.7.2007 11:00

Re: Re: Re: Re: frakce v ODS má pomici ODS v preferencích

Stav veřejných financí je takový, že na skutečné reformě musí nevyhnutelně prodělat každý. Jenže reforma se nedělá proto, aby někdo vydělal, ale proto, že při stávajícím zadlužování nutně musí státní rozpočet narazit na dno. Prostě je třeba snížit náklady, dokud to ještě jde. Další zadlužování vede ke katastrofě. A ještě bych uvedl heslo (autorem je , myslím, Waldes) - nepřesná citace: stovku je možno ušetřit, miliony se musí vydělat.

Jura Jurax 2.7.2007 10:54

Re: úplně jinak

No pozor, jde-li o moc, koryta a vlastní prospěch, dokážou se lidé - a politikové jsou lidé - vypnout k neuvěřitelným výkonům ... vzpomínáte, jakým fofrem dokázali poslanci změnit zákon požadující, aby platy šéfů statních firem byly věcí veřejnou? A jakým tempem hodným lenivého plže projednávají změny méně důležité?

Jura Jurax 2.7.2007 10:46

Re: Aby změnila reformu

No jo, ale naši politikové soustavně a napříč politickými stranami osvědčují schopnost z blbých řešení vybrat to nejblbější, výhodné pouze pro politiky a pak pro ty, kdož je podplatili - pardon, kdož je zlobbovali ...