22.11.2019 | Svátek má CecílieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Privatizace zdravotních pojišťovenŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 26.5.2008 21:34, přehled diskusí

Česká privatizace-jedna velká zlodějna:
Autor: Privatizace pojišťoven Datum: 26.5.2008 21:34

Kupónovou privatizaci řídil i jistý diletant  Klaus a jistý jeho poradce Kožený. Výsledekm bylo, že se veškerý kapitál prodal za hubičku, není z čeho zdravotnictví financovat, skutečný kapitálový trh západního typu bez privatizace penzijních úspor nevznikl. Jenže autoři podvodu na voliče si ne a ne to přiznat. Takže je třeba schlamstnout  tentokráte i aktiva pojišťoven. Kupředu do další zlodějni. Blbí pojištěnci to zaplatí. Doporučuji  se seznámit s názory ekonomů Zeleného, Nepila a dalších, jenž varovali!!!!!

Záruka stability:
Autor: mobrules Datum: 23.5.2008 22:07

Pane řediteli, obávám se , že je to ještě daleko složitější než si myslíte. Privatizace pojišťoven v dnešní situaci, pokud nebudou učiněny jiné zásadní změny, je irelevatní. Líbí se mi představa - VZP jako záruka stability - to znamená, že se nic moc nezmění a bude to jako dnes. Omezené možnosti privátního sektoru resp. okleštění a hlavně, hlavně žádné riziko! Co kdyby to náhodou nevycházelo. V nejhorším případě stát přisype a problémové pojišťovny zase zestátní. Opravdu výborné. Stát určuje pravidla a zároveň je hráčem = skvělé, komu to může asi tak vyhovovat?

Re: Záruka stability:
Autor: vont Datum: 24.5.2008 21:03

Vyjádření ředitele fakultní nemocnice nemůže být nikdy objektivní, protože je závislý svojí funkcí na Julínkovi. Myslím, že jde o poměrně dobrého ředitele, kterému Julínek sáhá odborně asi jako Cikrt Julinkovi ve skutečnosti.. 

Re: Záruka stability:
Autor: vont Datum: 24.5.2008 21:13

Díky cenzore, konečně jsem poznal, že modráci ovládají i neviditelného psa. Nenapsal jsem nic hanebného ani vulgárního. Jen, že julinek není odborník a k tomu má zdatného tiskového mluvčího. Zírám co je možné v tomto primitivy ovládaném státě, ale zase vím, že nad námi sedí lump, který vymázává příspěvky. Ty lumpe není pravda, že ředitel fakultní nemocnice je závislý na ministrovi? Není pravda, že ředitel Heger je odborně nepoměrně výše než Julinek? Znám oba hodně let, Julinek před volbami mlel neustále jen přerozdělování zdravotního pojištění. Osobní konto to byla jeho priorita, nikdy nemluvil o reg. poplatcích. Mně nemůže balamutit kecy o pětileté přípravě koncepce, když žádnou neměl.  

Už se těším...:
Autor: jk-jiny Datum: 23.5.2008 21:38

jak budeme obchodovat se zdravotnictvím, a.s. A po internetové bublině, hypotéční bublině, začínající potravinové bublině praskne bublina zdravotnická...

Tak jako MMF říkával, ať státy utrácí málo (zbude větší koláč těm, co mají kapitál), teď, když mají potíže, radí státům, ať utrácejí, klidně na dluh.

Tak nashledanou v modrých zítřcích!

Diskuze:
Autor: Xury Datum: 23.5.2008 21:20

Já bych uzavřel celou diskuzi asi tak. Ti kteří si myslí, že v našem systému nejsou větší rezervy než 10%, by tuto skutečnost vždy deklarovat dopředu, protože pak je zbytečné s nimi diskutovat o reformě - bylo by nelogické reformovat efektivně fungující systém. Ti kteří si myslí, že ztráty systému jsou větší než 10%, by místo nadávek předložit vlastní představu zlepšení stavu.

Zdravotní kampeličky,:
Autor: matěj Datum: 23.5.2008 21:11

to ještě neznáme,že?

Tak jak to vlastně je ?:
Autor: Pasáček koz ve Vermontu Datum: 23.5.2008 17:03

Tak jestli dobře rozumím panu Xury, zprivatizováním pojišt´oven bude zdravotnictví zdokonaleno tím, že bude uchuzeno o pouhých 850 milionů. No to není tolik, to by snad občané mohli akcionářům dopřát. Je to pouze cena jedné nemocnice.

A když soukromá poijišt´ovna, která má platit za svoje pojištěnce třeba milion korun a udělá bankrot, kdo ten milion zaplatí ? To se občas stane v USA, desetitisíce pojištěnců jsou pak bez pojištění.

Re: Tak jak to vlastně je ?:
Autor: Pasáček koz ve Vermontu Datum: 23.5.2008 17:07

Účelem výroby automobilů není, aby lidé měli v čem jezdit, ale zisk. To funguje dobře. Účelem amerického zdravotnictví není zdraví občanů, ale zisk.  To někdy funguje hůře.

Re: Tak jak to vlastně je ?:
Autor: Bianca Datum: 23.5.2008 18:56

Pro tuto zkusenost neni treba jezdit az do USA. Vzpominate, kdyz v pol. 90 tych let krachovaly ZP? Kdo myslite, ze ty dluhy po nich nakonec zaplatil, resp. na to doplatil? Pomohu Vam, ti pojistenci to nebyli...

Re: Tak jak to vlastně je ?:
Autor: Xury Datum: 23.5.2008 19:19

Je zajímavé, že jste tiše vypustil druhou polovinu mého tvrzení, ktreré se týkalo úspor.Vtip je v tom, že v současné době nikdo není motivován na lepším fungování systému. Fakticky nikdo nehledá rezervy (resp. pouze "do výše svého platu") a všichni jsou motivováni na "dojení" ať jako lékaři, nemocnice, lékárníci nebo pacienti.

Pokud jde o dluhy pojišťoven. Teď jste mě rozesmál. Kdo asi tak podle vás platil po celá ta léta dluhy nemocnic a VZP? Marťani?

Re: Re: Tak jak to vlastně je ?:
Autor: Hrad Datum: 23.5.2008 22:14

To je ono. Ekonomie je o lidech, ne o grafech! A komu je platili? Institucím? Kdo jsou ti lidé. Jsou tak anonymní jako daňoví polatníci? Proč je nikdo nejmenuje? Oni by si to zasloužili. Úspěšní lidé si zaslouží, aby byli známí. Jako úspěšní boxeři, kur.y, hokejisté....  

Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: Martin Datum: 23.5.2008 16:48

Jestli státní pojišťovna neplní správně svoji funkci,t.zn.98% vybraných peněz přísně udržovat ve zdravotnictví, je to stejné,jako když bude v soukromých rukou a její představenstvo bude myslet hlavně na svoje zisky a výdělky a chod nemocnic ji bude u pr...le.Vždy na to dojede pacien - plátce daně. To je zákon privatizace - bez přísné kontroly toku peněz,je jen krůček k obrovské zlodějně.!!!!

Re: Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: F2 Datum: 23.5.2008 16:57

A kdo ten tok peněz bude přísně kontrolovat ?  Jaká je motivace státního úředníka?

Re: Re: Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: Martin Datum: 23.5.2008 17:18

okuste se zjistit,jak to funguje v Německu,Holandsku,Dánsku,Švédsku - divil byste se.

Re: Re: Re: Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: mik Datum: 23.5.2008 17:59

NOjo, porovnejte úředníky ve vámi jmenovaných zemích s naší místní bolševickou sebrankou okupující úřady

Re: Re: Re: Re: Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: Hrad Datum: 23.5.2008 21:56

Porovnejte obyvatele příslušných zemí s tím , co se zde předvádí na Psu. A co se týče vás, matka vás měla pohodit, a nechat si čápa. Už jste si všiml, že vypadáte jako vykouřený vajgl bruslící v záchodové mušli?

Re: Re: Re: Neboli zkráceně obojí je stejně zvrhlé...:
Autor: Bianca Datum: 23.5.2008 18:58

Kdo da vice...

Zdravotní pojišťovna:
Autor: Roy Boehm Datum: 23.5.2008 15:11

může být privátní jedině a pouze tehdy, pokud bude s pojištěncem v normálním smluvním vztahu. Tedy, pokud nebude pojištěnec zákonem nucen jí odvádět pojištění a pokud nebude zákon určovat i jeho výši! A dále, a to zejména, nesmí vlastník pojišťovny vlastnit zároveň společnosti, kterým je pojišťovnou zdravotní péče proplácena. O transparentnosti financování by v takovém případě mohl mluvit jen naprostý imbecil (a nebo Julínek/Cikrt)!

Jsem z toho magor:
Autor: Kelner Datum: 23.5.2008 14:27

       Nevím co si o tom myslet. Na jedné straně mně někdo pořád vtlouká do hlavy, že stát je a musí být tím nejhorším vlastnílem, na druhé straně stát bude vlastnit všeobecnou zdravotní pojišťovnu a tím bude zabezpečeno, že ty soukromé budou pracovat efektivně.

       Cílem jakéhokoliv podnikání je zisk. Chce mi snad pan Julínek se svou company namluvit, že vlastníci soukromých pojišťoven a nemocnic budou podnikat kvůli modrým očím nemocných.? Možná, že jsem blbec, ale abych tomu věřil, musel bych být nesvéprávný debil.

Re: Jsem z toho magor:
Autor: mol Datum: 23.5.2008 15:03

No a to vadi, ze vlastnici pojistoven/nemocnic budou mit zisk? Proc?

Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: Kelner Datum: 23.5.2008 15:37

Asi z toho prostého důvodu, že o tento zisk se sníží výdaje na zdravotnictví.

Re: Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: F2 Datum: 23.5.2008 15:54

Další, který si myslí, že když jeden vydělá, musí druhý prodělat, že ?

Re: Re: Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: Martin Datum: 23.5.2008 16:30

A ne snad??:-D

Re: Re: Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: zalozak Datum: 23.5.2008 16:57

Pro podnikani v pojistovnach plati nasledujici rovnice:

pocet pojistencu * pojistne = naklady pojistovny + vyplacene plneni  + zisk

Ukazte me jak zvysovat (ci alespon udrzovat zisk) pri zvysujicich se nakladech na zdravotnictvi (ktere jsou faktem) bez zvysovani pojistneho ci snizovani vyplaceneho plneni...

Pak se budeme bavit o tom jak jeden vydela a druhy neprodela!!

Re: Re: Re: Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: Xury Datum: 23.5.2008 19:22

Ta rovnice ovšem platí pouze z pohledu nemocnice a ne z pohledu zdravotnictví jako celku.

Re: Re: Jsem z toho magor:
Autor: Bianca Datum: 23.5.2008 19:00

Z toho duvodu, ze ten zisk bude na neci ukor. Hadejte na ci ukor?

Jen si tak kladu otázku:
Autor: Didi Datum: 23.5.2008 12:54

zda se někdy dožiji toho, že u nás místo zdravotní daně začne fungovat zdravotní pojištění.

V situaci, kdy stát určuje, kolik musím každý měsíc zaplatit na zdravotní dani (a je to pořád stejně, závislé jen na tom kolik vydělávám (takže vlastně čím dál tím víc), bez ohledu na způsob, jak se ke svému zdraví chovám) a současně stát určuje, kolik musí pojišťovna za ten který úkon zaplatit zdravotnickému zařízení, nevidím žádný důvod, proč si mezi pojišťovnami vybírat. Protože to nejsou žádné pojišťovny, které by uzavíraly s konkrétními klienty opravdu pojisté smlouvy, ale jen účetní agentury poveřené státem výběrem a správou určitého druhu zdanění pracujících občanů.

Re: Jen si tak kladu otázku:
Autor: honzak Datum: 23.5.2008 13:28

Tím chcete naznačit, že naši prohulení a propití spoluobčané by neměli mít nárok na moje a Vaše peníze???? To je ale totálně nekorektní a až se to dozví Džamila, tak bude zle!!!

Re: Re: Jen si tak kladu otázku:
Autor: pepa novak Datum: 23.5.2008 14:52

Nepřehánějte, nedělejte z komára velblouda. Jen se například podívejte, jak se dobře používá Vaše sociální daň. Na ty překrásné ústavy socální péče pro mentálně postižené. Pro chytré děti není vůbec nic, a když s tím někdo náhodou začne, již jsou mu kritici v patách, aby náhodou ty chytré nezvlčely, jsouce ponechány mezi sebou v ústraní od šikany těmi hloupějšími a vyučovány v rychlejším tempu.