19.9.2019 | Svátek má Zita


POLITIKA: Přímá volba prezidenta

3.1.2012

Opěvovaní politici si asi moc neškrtnou

Pokud projdou další hádavé peripetie kolem změny ústavy, mohou v roce 2013 občané sami volit svého prezidenta. Již dnes začínají politické strany navrhovat s velkou bídou výběru svoje mnohdy problematické kandidáty. Podle mého názoru se mylně utěšují tím, že jejich člen se stane představitelem státu a dosáhne až na vrchol moci. Většina občanů má při vlnách neustálého zdražování všech produktů a komodit i silných sociálních otřesů především starost o zaměstnání a zabezpečení svých rodin. Volba prezidenta není jejich prioritou. Politikům utápějícím se v neustálých hádkách a ekonomických kauzách nevěří. Mnohé pak nesnáší. S velkou pravděpodobností možno proto očekávat při volbách i určitý rasantní projev vzdoru proti neutěšené situaci. Podle provedených průzkumů proto dnes podporuje většina veřejnosti přímou volbu

Pokud vypuknou emoce, žádný z navrhovaných politiků mnoho hlasů neobdrží. Možná je například i značná volební podpora "zlatých slavíků". Mají vyděláno mnoho milionů z masivních mediálních masáží občanů. Rozhodně někteří z nich mohou bez problémů naladit veřejnost na svoji správnou vlnu a zajistit si s pomocí svých agentur dostatečnou finanční reklamu pro volbu na trůn prezidenta. Všem jsou známé příklady, kdy na nejvyšší stupně politiky, například v USA, dosáhli různí herci. Naše politická "kultura" je však ze zcela rozdílného těsta.

V možném prezidentském klání nelze ani opomenout alternativu možného vstupu našich velkých miliardářů číhajících v koutě na svou příležitost velkého vstupu do politického dění.

Pokud se otevře naznačená Pandořina skřínka, budou se za čas naši zákonodárci chytat doslova za hlavu, co nedomyšleným způsobem zavinili. Ospravedlněním nebude ani splnění volebních programů politických stran, které stejně nikdo nečte. Předejdeme včas mezinárodní ostudě ČR?Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.