30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

POLITIKA: Prezidentský test schopností pro Fialu

„Co říkáte, pane předsedo, na počet preferenčních hlasů pro Václava Klause? Znepokojuje vás to?“ I přes velký a nečekaný úspěch ODS musí její předseda Petr Fiala řešit v každém rozhovoru a na každé tiskovce neexistující problém jménem Václav Klaus junior. Umanutost novinářů odhalit rozkol v ODS je zvláštním druhem profesního šílenství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 5.11.2017 20:41

Re: Cvoku..

Krasavec sice být může, ale že je šulin to je tutáč!

J. Kanioková 5.11.2017 16:13

Přesně..

L. Šarina 5.11.2017 16:10

Re: I přes velký a nečekaný úspěch ODS

A koho Klause?? ten čekal za bukem!! Sohulas Fiala nemastný neslaný,ale odpracoval si své i kdyžmu k zisku 25 mandátů mu dopomohlo Babíšovo EET .

J. Kanioková 5.11.2017 16:06

Cvoku..

jistě jste krasavec, že ?

J. Kanioková 5.11.2017 16:04

Ten opatrnický styl..... to je děs..

To působí tak zbaběle, tak jako působí už delší čas Zahradil. Což bych kdysi u něj NIKDY nepředpokládala..

L. Šarina 5.11.2017 16:01

Hm,

Klaus mladší na známkach,jednu bych chtěl.

J. Kanioková 5.11.2017 15:57

:)))))))))

J. Kanioková 5.11.2017 15:53

No, teď právě diskutují o Topolánkovi... uff..

Nikdy jsem nepochopila, že Fiala neskončil v TOPce, tam by seděl..

F. Vejr 5.11.2017 9:54

Re: I přes velký a nečekaný úspěch ODS

To, že Petr Fiala dovede pojmenovat věci pravým jménem není nic nemastného-neslaného. To co říká před volbami to říká i nyní. Asi ví, že si Zeman vyzkoušel na Minářovi, co si všechno může dovolit se svoji dvojkou, svým Andrejem.

F. Vejr 5.11.2017 9:48

Re: Veliké téma

Pokud jste pane Mikulče nečetl program ODS, tak připomínám zásady z programu ODS: 1. Zpřísnit přistěhovaleckou politiku a přijímat jen potřebné. 2. Povinnost přijmout euro se musí ČR sama rozhodnout - zda a kdy. Takže jen stručně k těmto dvěma bodům.

J. Pospíšil 4.11.2017 23:44

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Řádný a bezúhonný muž, to je málo. To jsme tady skoro všichni. Předseda strany musí někam směřovat a získat pro to ostatní. A nemusí to být stejné jako u všech ostatních do Brusele.

Už podlehl tomu, že jako ostatní věří, že politika je vzájemné urážení. Ale tak tomu není.

Š. Hašek 4.11.2017 23:22

Re: Veliké téma

Asi tak. Měla na víc. Nejsou lidi. Není všem dnům konec.

M. Mikulec 4.11.2017 22:28

Veliké téma

Veliké téma, které voliče zajímá, je jejich bezpečnost a budoucnost v EU. ODS nebyla natolik statečná, aby dokázala říci, jak se staví k ilegální migraci a k euru. Jejich chyba, jejich ztráta.

Š. Hašek 4.11.2017 22:23

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Mýlíte se, nejen Vy.

Zde totiž nejde o právo, ale o možnosti postupu presidenta. Vše OK, dle ústavy. Jsem ostatně rád, že ústava není jednoduchá - jako návod k polívce z pytlíku, to by asi chtěla Šabatovka/soudružka. Děsím se "dokonalých" zákonů dle hlupců.

Je mi líto, ale opravdu se neučte sestavování vlády/trucování poražených ve volbách z televize. Zkráceno.

Zcela uznávám a souhlasím s Vámi, že se oba soustředíme na jiné oblasti řešení "problému kol výsledku posledních voleb do Sněmovny poslanců ČR". Mimochodem, já s tím problém nemám - já volič, ty volič. Problém s tím mají "elitní voliči" a "elitní" straníčtí šíbři, co jim tak nějak o tom volebním víkendu ujel vlak. Ani o tom ještě, holoubci, plně nevědí. Zatím sní a volají Moravcovi - co jako bude, podle nich. Vítězovi voleb Babišovi a presidentu Miloši Zemanovi vlak neujel. Zkráceno.

J. Kyselková 4.11.2017 21:47

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Pane Hašku - asi se oba soustředíme na jiný poblém. Já jsem se zasekla po slovech prezidenta z TV - že dá panu Babišovi pověření k sestavení vlády jako předsedovi vlády i napodruhé (!) dokonce bez důvěry a třeba na celé 4 roky. K tomu nemá právo nikdo !!!

Š. Hašek 4.11.2017 21:13

Re: I přes velký a nečekaný úspěch ODS

Pane Kaine,

asi tak. Úspěchem ale není o tři procenta víc a dotáhnutí na jedenáct, zde si dovolím polemizovat! To je jen kecání u piva. Pardon.

Jako dlouholetého voliče ODS mě už jen ze čtení životopisu politologa Fialy obestírají mrákoty. Natož potom slyšet to jeho věčné (švejnarovské) "nad naším postavením v nové Evropě (myslel asi bruseleokres ve světadílu jménemEvropa) budeme vést diskusi s občany (!!!!!!!!!!!!!)" a "všichni občané mají právo na kvalitní život s nízkými daněmi (!!!!!!!!!!!!!!!!)" by jeden vyrostl! Co to jako je???? Osmkrát vyvařený čaj, pravicový??????

Zkráceno zjednodušeno.

Š. Hašek 4.11.2017 21:03

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Paní Kyselková,

nikoliv silově!! Jak silově? I můj soused říká, tak nějak po otcovsku, že by už mohli začít makat, neb Feri má inteligenci prvňáka ze střední školy!!! Vláda jedné strany nehrozí, mrkněte se na uspořádání řízení státu ČR (parlament, senát, vláda, president) a nemluvte jak Moravec s Pehem.

Pokud ti trucanti budou pokračovat (mnozí s šesti poslanci a nadávající straně, která má jen o malinko jiný program než oni) ve svojí "státotvorností" a radit se s politmistry z televize ......

....... Tak si je president po Novém roce namaže na chleba!. Doslova, viz Ústav ČR! Vždyť Fiala, Feri a novic/komsomolec Bukanýr ani neznají její paragrafy. Doporučuji její četbu, mimochodem, místo sledování Nory168 a různých specMoravců. Oni si kavárensky pletou ústavu s návodem k cirkulárce!!!

A až to přestane presidenta (logicky) bavit, vypíše předčasné volby, za souhlasu občanů (krom studentů z Prahy a Brna). Dál si to jistě i Vy sama doplníte, ty výsledky dalších voleb. President stále naznačuje všem (kromě Babiše, ten umí hrát šachy) - holoubkové, neblbněte, demokracie je o diskusi a kompromisech, ..... jste jak telátka, atd. Zkráceno.

J. Kyselková 4.11.2017 19:24

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Pane Hašku, kdo vyhrál, všichni víme. Už jsme o trochu dál - sestavují se mocenské posty, které budou smýkat našimi životy. Názor prezidenta Zemana, že může do tohoto procesu až tak silově vstupovat mne nepříjemně překvapil. Mám zato, že vláda jedné strany už zase leze. Já mohu jen protestovat.

V. Kain 4.11.2017 18:47

Re: I přes velký a nečekaný úspěch ODS

ODS potřebuje skurečného lídra a ne nemastného neslaného Fialu.

V. Čermák 4.11.2017 18:30

I přes velký a nečekaný úspěch ODS

Podobný úspěch jako ta "hezká čtyřka z dusíku"....

Š. Hašek 4.11.2017 18:21

Re: Navzdory zdejším sýčkům

Paní Kyselková,

není to o šancích, to mají "ti s rovností šancí" ve volebních pamfletech.

Jedná se o počty hlasů ve sněmovně, politické kultuře ve spojitosti s hrou v šachy na více než dva tahy, ........... . Pokud jde o ty pletichy a toho dědu, myslela jste asi vítěze voleb a zvoleného presidenta ČR. Vy si je oba nazývejte jak chcete, spolu s TV. Mrkněte se prosím na názorový profil takového šéfa Námořních lupičů a podpis Feriho pod peticí na homosexuální manželství a nárok na děti. Potom to dejte dohromady s tím, že Vrcholbrusele09 má šest poslanců. Je to furt jak ty šachy, kdo neumí, ten dostane mat!

Nějak se mi zdá, že neustále vykřikovat, že volby vyhrál ten "nepravý" vůbec nic nevyřeší. Z.

J. Kyselková 4.11.2017 17:57

Navzdory zdejším sýčkům

jsem jista, že šanci má dostat i prof. Petr Fiala - řádný a bezúhonný muž - nejen Slovák s tolerovanými střety zájmů, který si troufá ovládnout Čechy - třebaže má minulost zatíženou pletichami s KGB a přátelstvím s kmotry snad celé zeměkoule. Zmáklnul hravě i dědu na Hradě.

Š. Hašek 4.11.2017 14:22

Re: Hamerský je důležitý člověk.

ODS nepáchá sebevraždu, jen se stále o to opakovaně pokouší (v poKlausovské době). Není to totéž.

Tak opatrnický program pravicové (snad) strany aby jeden pohledal!!!

Mám dojem, že temata ležela na ulici ......... a grémium v čele s Fialou a Němcovou jedno po druhém škrtali a "dohlazovali". Jako bych jim viděl za zády nějakého "zlého kontrolora". Ať si to každý přebere.

Kdyby se nebáli, neblbli s národně frontovou negací Babiše - jako "nosným bodem dalšího vládnutí", mohla mít ODS 20%. Oni si fakt myslí, že na to dojela jen ČSSD. Hodnotí se program, nikoliv plkání o konkurenci. Vždyť oni byli schopni vždy a všude i bruselsky jásat "nad dosaženými výsledky čerpadlobudování"!!

Jsem jejich volič, tč. dosti nespokojen, ale snad stále pravicově konzervativní realista.

Š. Hašek 4.11.2017 14:10

Článek politologa o jiném politologovi -

- zde předsedovi ODS Fialovi není zcela mimo. Totiž.

Petr Fiala zůstává stále takovým tím bezbarvým politřešitelem, který do budoucna nezajistí získání více hlasů než nyní. A to je málo. Pokud nyní bude stále vykřikovat, že Babiše nechce ani vidět na chodbě sněmovny, pokud bude stále nálepkovat 1.5 milionu voličů (Babiše) demokracii nechápajícími (v partě se zoufalcem Kalouskem), pokud bude řešit kandidáta ODS na hrad a doporučovat voličům ODS (!!!) kohože jako mají volit, pokud si myslí, že ausgerechnet musí být předsedou sněmovny (když jednání ve sněmovně bude předtím dětsky naštvaně ignorovat, protože jsou ve vleku "toho ANOantidemokrata"), pokud budou v zákulisí řešit Klause mladšího, ........ tak se dočká předčasných voleb. Spolu s těmi všemi "demokraty", zejména s utralevičáckými Námořními loupežníky a Ferim.

Jsem dlouholetý volič ODS a zírám, zírám na politologa v čele ODS, který si s jedenácti procenty dupe jak malé děcko. Uznávám, že Feri dupe ještě hloupěji. Slabá útěcha. Zkráceno.

A. Reček 4.11.2017 12:27

Re: Prima finta

Co Hamerský poradil, to zmršil. A zde nejde jen o návrhy na prezidenta, ale i to hodnocení politických stran.

F. Navrátil 4.11.2017 10:16

Prima finta

Prezidentské návrhy pana Hamerského jsou tak neuvěřitelně nesmyslné, že by mohly skutečně vyjít a Vondra nebo Žáček se dostat až do finále. A tam by si s nimi Zeman utřel důchodky.

P. Lenc 4.11.2017 9:42

Re: Hamerský je důležitý člověk.

Dovolím se připojit.Zvláštní, kolik "politologů" a novinářů předpokládá, že ODS musí páchat sebevraždu, pokud možno v přímém přenosu.

M. Těhanová 4.11.2017 8:14

Re: Další teoretik v politice - Fiala/ODS.

Ano, lidi vidí jasné výsledky v reálném životě - prachy vykšeftované bůhvíjak.

V. Kotas 4.11.2017 6:30

Další teoretik v politice - Fiala/ODS.

Na takové už dnes lidé nejsou zvědaví, chtějí lidi, za kterými jsou jasné výsledky jejich práce v reálném životě.

O. Schnabl 4.11.2017 5:42

Re: Hamerský je důležitý člověk.

Plně s Vámi souhlasím, Hamerský Fialu a ODS nevolil, tak ať neradí.