4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLITIKA: Premiér končí, ať žije nový premiér k popukání

Premiér končí. Padne komplet celá vláda? Možná. Bude úřednická vláda? Možná. Ať tak či onak, do řádných voleb se to už nejspíš nějak doklepe. A dneškem vlastně naostro startuje předvolební boj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 25.6.2013 19:39

Chybná anylýza

Jde pouze o to, aby v této zemi nevládli ani minulí ani současní vlastizrádci (tedy ani DEU-hujeři, ani komunisté). Ti by nás nejenom zadlužili, ale prodali by i budoucnost našich dětí a svou morální hnilobou celý stát rozložili.

P. Lenc 24.6.2013 14:45

No paní Šichtařová,

Mám takový dojem, že jste tento článek napsala jen proto, aby jste něco napsala.Šichtařovská argumentace nikde, pouze kritika pro kritiku.

B. Hamal 24.6.2013 13:57

Kdyby volby měly něco změnit...

Obávám se, že z  hlediska zachování "režimu" není podstané, jestli vyhraje pravice nebo levice. Kterási moudrá hlava řekla, že kdyby volby měly něco změnit, byly by zrušeny. Volby mají zřejmě vliv jenom na to, která parta politiků se dostane k moci, aby ji využívaly jako svoji sokromou výhodu. Když se připustí se sebezapřením k moci levice, tak jen proto, aby režim jako demokracie vypadal. I kdyby chtěla doopravdy něco podstatného "ve prospěch občanů" změnit, nebude jí to dovoleno. Naopak,  bude tak brzděna a mediálně znemožněna, že ji znechucení voliči příště zase s pomocí Facebooku vypráskají bičem, aby udělali místo novému pravicovému (koaličnímu)  komandu. Zásadní změnu lze očekávat až se změnami v uspořádání na nadnárodní či globální úrovni. To se pak můžeme zase těšit na nového pasáka.

F. Vízek 24.6.2013 13:51

Paní Šichtařová to má snadné...

Cokoli je špatně označí pojmem LEVICE. Cokoli je prima označí pojmem PRAVICE.

A pak už je to jednoduché:  Nic na tom, že do "záchrany světa" se pouští nejen EU, ale i USA. Ano, ta odporně sociálně levicová EU a za mořem ten div ne komunista po solidaritě volající Obama!  

Selhaly všechny ty řečičky o potřebě nic neregulovat, nic neusměrňovat, nic nekontrolovat, všechno, ale úplně všechno nechat neviditelné volné ruce trhu, vždyť kapitál si tu "správnou míru" úplně všeho sám naváží a zařídí...  Stát hlavně ať se nevměšuje, ať dá volnou ruku, ať neomezuje...

Stát je privátním bankám a superpodnikatelům dobrý, až když nezbývá než  je ZACHRAŇOVAT a DOSYPAT a VYTÁHNOUT z bryndy...

Pak jako jeden muž všichni ti "SCHOPNÍ" volají neschopný stát: Pomoz, pomoz ! 

P. Čása 24.6.2013 14:14

Re: Paní Šichtařová to má snadné...

Promiňte, ale ty "řečičky" neselhaly. Zůstaly jen u nich. Neregulovaný trh se rozhodně v EU/USA za posledních 30 let nekoná. Právě naopak. A proto vyspělé ekonomiky stagnují.

R. Langer 24.6.2013 14:22

Re: Paní Šichtařová to má snadné...

Ano, tohle vykřikují zásadně totální levičáci po tom, kdy už všechno zregulovali tak, že už nic nefunguje...

M. Trhlík 24.6.2013 17:35

Re: Paní Šichtařová to má snadné...

 A k tomu jste dospěl pane Langere jak? Dnes jsem zrovna četl, že naši chovatelé vybíjejí chovy slepic, protože nejsou schopni konkurovat levnému dovozu vajíček z Polska, nebo dokonce z Lotyšska. Ono ani to tržní hospodářství není všelék a už vůbec ne, že levičáci všechno zregulovali a už nic nefunguje. Ale pan Vízek si dovolil mít jiný názor a je darebák. Jak typické pro bolševický režim. A to jsem nebyl ani svazák, pionýr, ani člen SČSP, či KSČ. A kolik těch totálních levičáků  u nás je, že všechno zregulovali? Pořád jsem měl dojem, že řadu let u nás vládne i pravice, tak tomu nerozumím. Buď jsou pravičáci neschopní a svádí to na totální levičáky, tak to vysvětlete jim.

L. Novák 24.6.2013 20:10

Re: Paní Šichtařová to má snadné...

Pan Vízek je především celoživotně přesvědčený a věřící komunista,

Z. Rychlý 24.6.2013 14:35

Re: Paní Šichtařová to má snadné...

Pane Vízku, je vidět, že o volném trhu nemáte páru. To co popisujete se jmenuje anarchie a k té má vždy blíže sociální pokus všechno regulovat. Skutečnost, že stát sanuje banky, je volnému trhu na hony vzdálena. Takovému sanování se říká regulace. Rozhodnutí, že každý Američan má právo na vlastní dům, je rozhodnutí naprosto mimo mantinely trhu a chtít do toho více regulace, je jako hasit požár benzínem. To co melete jsou takzvané mantry. K poznání vás tím nijak nedovedou.

Nemorální chování, které nejspíše pranýřujete nemá s trhem nic společného. Trh je přírodní zákon a vždy se prosadí, legálně, či nelegálně, - ale jestli tu bude morálka, či nebude, to je trhu jedno, protože s tím nemá co dělat. Kdo selhává, je stát, který má z definice kontrolní funkci, a který by měl nemorální jedince z trhu eliminovat. Což nečiní, neb má na starosti péči o kdejakého občana, i o toho, který by se dokázal postarat sám, a kterému jsou pojmy rovnost, svoboda a bratrství úplně ukradené, a používá je proto, že mu to něco zadarmo vynáší.

R. Houška 24.6.2013 13:12

No, chytrým lidem typu paní Šichtářové už to konečně

dochází. Teď aby to konečně pochopili Stupíci, Nováci a Hajkové...a přestali "pravičákům" Kalouskova a Klausova střihu, nebo levičákům typu Dluhoslava a JUDRa ze Sládkovičova, dělat užitečné idioty.

V. Bok 24.6.2013 12:22

No, jaké je ekonomka,

netroufnu si říci, nějak vždy vše bylo opačně, než předvídala. Ale na političku by se možná hodila. Jo znám ji hodně dlouho.

Ten článek není politicky špatný. Bohužel, je to tak.

L. Novák 24.6.2013 8:44

Těžká demagogie paní Šichtařové

Vezmu pomíchaná fakta a přiřadím jim zcela jiný smysl a souvislosti, než mají ve skutečnosti, a pak vítězoslavně prohlásím, že všechno je to jedna banda zlodějská...

No, to bych taky mohl říct - a co chcete, když polovina (nebo dvě třetiny?) voličů jsou pitomci, kteří se nechají utáhnout na vařené nudli naparfémované trochou uzeného?

Tenhle článek patří spláchnout do klozetu a pustit větrák...

Z. Rychlý 24.6.2013 9:25

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

Ovšem tahle "argumentace" páchne stejně.

J. Blažek 24.6.2013 9:36

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

OMYL - to mladičká modrá svazačka Šichtařová plácá jak ryba ocasem.

Z. Rychlý 24.6.2013 10:12

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

Ona je v ČSM ??? Ale s takovými názory byste ji přece vážený soudruhu z té vaší modrokošilaté mládeže dávno vyrazili !!

J. Blažek 24.6.2013 22:10

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

Modrrá svazačka znamená mladá zapálená, neobjektivní propagátorka modré strany ODS,

P. Götze 24.6.2013 12:02

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

No a ted by se sikly ty argumenty, ktere jste tam asi omylem zapomnel napsat, poslouchame.

Z. Rychlý 24.6.2013 14:40

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

Těžko odhadnout, pokud jste myslel argumentační prázdnotu příspěvku pana Nováka, pak ano. Tam jsem zaznamenal nikoli argument, ale doporučení cosi spláchnout, ale argumenty jsem tam nenašel.

L. Novák 24.6.2013 20:08

Re: Těžká demagogie paní Šichtařové

To bych ta jednotluivá fakta bez souvislostí musel vzít, přiřadit jim kontext a napsat článek znovu.

Když čtu autorku Šichtařovou, mám výrazný dojem, že jí jde především o vlastní PR aktivity. Nic víc.

P. Hlosta 24.6.2013 8:08

Léčba bude nepříjemná

Že jsme dávali hlas té či oné ideologii, to je pozůstatek socialismu, který do nás lil ideologické mantry denodeně. Občan odkojený socíkem si bez ideologie neuměl představit chod státu. Stejně tak banda parazitů všech úrovní ideologii vnímala jako maskovací plášť pro svou příživu. A tak po Sametu příživa využívá širších možností demokratického pojetí v ideologiích a schopněji jde za svým parazitováním s pomocí ideologie dle svých výběrů. Výsledek? Daleko větší zisk než za socíku z ideologických maskáčů. Kdo byli v socíku u kormidla, pohodlněji si užírali z ne vlastního, ti v novém čase triumfují.

Zblblý občan vzývá tu pravici, tu levici, tu střed, v domnění, že ideologie je o čistotě úmyslu. Po nadzvednutí ideologického maskáče uvidí jen parazita. Tlustého přežraného a chechtajícího se. Pročež začne vzývat jiný ideologický maskáč, ovšem se stejným výsledkem. Aby mu nebylo neustále ke zvracení, radši nechce odkrývat maskáč ideologie. Těch parazitů je tolik, že tělo státu to nepřežije. Tedy pokud se paraziti nepřemohou radikální léčbou.

Léky zpravidla jsou nepříjemné chuti a mívají nepříjemné boční reakce. To je třeba si uvědomovat.

Z. Rychlý 24.6.2013 9:39

Re: Léčba bude nepříjemná

Ideologie je velmi potřebná. Na počátku byla myšlenka a slovo. Vy máte pravdu pouze v případě, že za ideologii považujete lhaní, farizejství a jiné poruchy morálky. Bez ideologie se stáváte politicky korektními až tak, že jste schopni smířit vodu s ohněm a pak se divíte výsledkům.

Samozřejmě se nic nemá přehánět, stejně tak ideologie - fanatismus je stejně hloupý, jak je hloupá "bezideologie". Ideologie JE o čistotě úmyslu, bezesporu, totéž ovšem nelze říct o nositeli a hlasateli ideologie. Tím je vždy člověk, a pokud to není světec, vždy je třeba o jeho čistotě pochybovat. Zblblý je ten volič, který ač prohlédl "čistotu" svého voleného zástupce ideologie, stále dokola volí tytéž hlasatele. Jestli někdo skáče z jedné ideologie do druhé, tomu ovšem není pomoci, ale ani za to ideologie nemůže.

D. Polanský 24.6.2013 7:22

Ono je jedno, zda vládne levice nebo pravice,

nakonec se vždy chechtají bankéři a mafiáni.

Z. Rychlý 24.6.2013 10:05

Re: Ono je jedno, zda vládne levice nebo pravice,

Není to obecně jedno, kdo vládne, jen je třeba nazývat věci správnými názvy. Pravicovost i levicovost implikuje jisté způsoby chování. Pokud se chovám jinak - pak je to bouda, a tak je to třeba také nazývat.

Není to jedno - správný název pro současné politické chování koalice, či opozice je - beztrestné trhání mršiny smečkou psů různých plemen a barev. O nějakém šlechtění, či hlídání stáda nemůže být řeči. A na tuhle smečku znechuceně shlíží volič fanoušek, aby pak doplnil padlé psy svých barev. Jen jestli ten volič fanda vlastně nedoplňuje nepřímo i ty bankéře a mafiány (hyena - jiný druh psovitých) svým soustředěním na vítězství svých barev v té psí rvačce, a naopak nezájmem o pravidla a jejich dodržování. Pokud "naši" vyhrajou - vše odpuštěno. Běda padlému soupeři.

R. Langer 24.6.2013 14:28

Re: Ono je jedno, zda vládne levice nebo pravice,

Není to jedno, ale levičáci to neumí rozeznat. A chechtají se pochopitelně levicoví bankéři a mafiáni, co si vylobovali nemravné zákony umožňující jim zcela beztrestně okrádat občany tohoto státu. A dobře jim tak, těm občanům, když si takové borce dobrovolně zvolili, idioti.

P. Maleček 24.6.2013 6:53

Jestli to není ještě jinak

Paní Śichtařová když se zahloubáte do dějin, jedno či pravých nebo levých tak zjistíte, že přes naparování se politiků nakonec vždy vládli bankéři. Čím že se to živíte?

Z. Rychlý 24.6.2013 10:14

Re: Jestli to není ještě jinak

Oblíbená je též židobolševická zednářská lóže, pane Malečku.

V. Bok 24.6.2013 12:23

Re: Jestli to není ještě jinak

Jo byla to největší šprtka ze třídy.

R. Langer 24.6.2013 14:29

Re: Jestli to není ještě jinak

Tak tak!

H. Grúbr 24.6.2013 5:22

Tak teď jste nám otevřela oči

to vidí i malé dítě, že to co nám tu vládne není pravice. Není to ale ani levice, tohle je fašismus (definovaný jako vláda nejvyššího kapitálu) kombinovaný s mafií. Kdyby to byla pravice, chovali by se pravicově, oni pouze rozdají kamarádům majetky státu a nás (daňové poplatníky)nutí vzniklý dluh zacálovat.

R. Langer 24.6.2013 14:31

Re: Tak teď jste nám otevřela oči

A vy si snad máte za to, že fašismus není levicový politický směr? Tak to si o něm něco nastudujte... ;-)