2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

POLITIKA: Předčasné volby, vítězové a poražení

O Věci veřejné a jejich deriváty se není třeba starat. Svoji roli splnily a budou nahrazeny. Tak se podívejme na ty, kdo je případně nahradí. V úvahu připadají KDU-ČSL, zelení, SPOZ a hnutí ANO 2011 Andreje Babiše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 11.8.2013 19:33

Jak budu volit v předčasných volbách?

Za prvé, k volbám půjdu. To je nejdůležitější - z té mála moci, kterou mi stát nechává, se pokusit uplatnit vše.

Za druhé, podívám se na volební lístky a vyberu si pro sebe nejlepší variantu. Budu volit to nejlepší nikoliv nejmenší zlo, i kdyby to měla být parta lučních koníků.

Za třetí, pokud nenajdu nejlepší variantu, vhodím do urny prázdnou obálku.

Není důležitější věc, kterou můžu učinit na jedné straně pro sebe (a svůj osobnostní růst) a na straně druhé pro svůj vztah k této zemi a demokracii, než postupovat podle těchto tří bodů. Pokud tedy nebudu mít možnost ovlivňovat svůj osud v mojí zemi prostřednictvím přímé demokracie.

J. Kanioková 11.8.2013 19:45

Pro mě je nejdůležitější stupeň sympatií k EU !

Naprosto zásadní

R. Brzák 11.8.2013 20:05

Re: Pro mě je nejdůležitější stupeň sympatií k EU !

Ano, to bude i pro mne jeden z několika prubířských kamenů.

O. Kadlec 11.8.2013 23:03

Re: Jak budu volit v předčasných volbách?

To je vtipné: vy hodláte voůit v předčasných volbách pozdě!

J. Malá 11.8.2013 18:47

Stejně nechápu,

proč se starostové  neosamostatní?! To by pak Kalouskovi zbylo asi tolik voličů, jako Lidem a byl by od něj pokoj. Snad "na věčné časy"!

A. Reček 11.8.2013 19:02

Re: Stejně nechápu,

Pouze ty starosty by moc lidi nevolilo, protože řadu starostů mají i jiné strany, např. lidovci. Ti znovu ožili a odchod Kalouska jim udělal dobře.  Samozřejmě další cesta nemusí vést k sociálním demokratům nebo komunistům, protože budou ještě jiné novější nabídky.

J. Kanioková 11.8.2013 19:49

Jaké ? Babiš ? Okamura ?

Tomia jsem měla moc ráda v jakémsi pořadu v TV, už nevím, jak se jmenoval. 4 odborně zdatní lidi tvořili porotu a chodili tam s nápady k podnikání běžní lidi.  Tam mi Tomio seděl moc.  Ale z jeho článků jsem někdy hooodně rozpačitá..

J. Kanioková 11.8.2013 19:53

A Lidovci ? Okamžitě mi vždy naskočí Lux a eurozamilované řeči Roithové... a konec..

J. Ráž 11.8.2013 11:33

Je čas volit neparlamentní strany

Když uvažuji o tom,zda hlas pro Svobodné nebo Konzervativce, není hlasem předem ztraceným, vždy si uvědomují, že můj hlas v případě volby ODS nebo TOP09 by byl ztracený stoprocentně.

Je to stejné, jako když člověk stojí na římse v desátém patře hořícího domu a přemýšlí,zda se vrátit do bytu nebo skočit dolů. Když skočí sice riskuje,ale má naději,že bude žít. Když ale riskovat nebude a vrátí se zpět, zcela jistě zemře.

Pro pravicového voliče je volba ODS nebo TOP09 návratem do hořícího bytu.

J. Kadeřábek 11.8.2013 13:52

Re: Je čas volit neparlamentní strany

Dám hlas Svobodným a oni tak dostanou malý příspěvek. Pořád lepší než vůbec nevolit.

J. Boleslav 11.8.2013 14:43

Re: Je čas volit neparlamentní strany

Vidíte situaci příliš dramaticky. Navíc, kde máte zaručeno, že Vámi zvolená neparlamentní strana nebude ještě horší, než ty současné parlamentní.  Krásná slova v programech mohou být nahrazena otřesnými činy ve vlastní reálné politice. Veverky jsou toho názornou ukázkou.

O. Kadlec 11.8.2013 15:38

Re: Je čas volit neparlamentní strany

V případě jmenovaných je velmi pravděpodobné, že budou mnohem horší.

O. Kadlec 11.8.2013 15:39

Re: Je čas volit neparlamentní strany

Je čas volit někoho nového, ale nového. Ne ztracené packaly, kteří už několikrát pohořeli.

J. Kanioková 11.8.2013 19:25

Taky volím SSO

i když je mi jasné, že dostanou málo hlasů.  Dát jim hlas - slyším ze všech stran, je ztracený. Jenže budeme-li si to pořád znovu říkat, nikdy "nevyrostou".

Ale jiná pravice tu už není. Bohužel... No, jsme národ pohodlných "husitů", levičáci z podstaty. Pří poměrném volebním systému je naděje minimální.. (

A ODS a TOP ? Sem tam nějaké ty pravicové řeči, ale skutek utek...  Koaliční vládnutí je na... něco.. :(

M. Urban 10.8.2013 16:42

Váš hlas

Když se zeptá lidí jestli chtějí něco změnít, tak většina řekne ano. Jenže, někteři chtějí jít vice vlevo někteří v pravo, někdo zpomalit jiní zrychlit. To co chcete vy a vaše okolí  není mezi množstvým různých názorú podstatné. K volbám ale jděte.

J. Kanioková 11.8.2013 19:51

Všichni se zaklínají přáním o změny,

ale pouze do chvíle, kdy by se nějaká potřebná měla dotknout jeho samého...

V. Linhart 10.8.2013 12:27

Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

 Osobně si myslím, že za volební úspěchy KSČM nemůže ani tak její volební program či přestárlí voliči, ale očividná neschopnost nových polistopadodových elit, kteří jsou stylem diskuse a politickou praxí (korupce, neexistence skutečné společenské diskuse, uknedlíkování občana neustálými tvrzeními o našem současném materiálním ráji a v neposlední řadě stejně hloupá novořeč, plná nicneříkajících frází) skutečnou dědičkou polikyky předlistopadové KSČ. Ano, naši slavní pravicoví a konzervativní se chovají úplně stejně jako partajní věrchuška před listopadem. Mnoho lidí si opovržení předlistopadových elit  k "obyčejným lidem" ještě pamatují. A cítí je z chování Schwazenberků, Kalousků, zoufajících si ODS-áků a části ČSSD... 

L. Novák 10.8.2013 14:47

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Řekl bych, že mezi voliči je stále příliš mnoho blbů s komunistickou ideologií vypláchnutou hlavou. To se časem spraví. A když ne, zbankrotujeme a bude vymalováno. :-P

V. Linhart 10.8.2013 14:52

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

 S těmi blby máte pravdu... Akorát bych upravil tu blbost na napříč politickým spektrem.  Mě jako občanovi je úplně jedno, jestli stát k bankrotu přivede levičák nebo pravičák. Ostatně, výsledky vládnutí pravice a růst státního zadlužení od r. 2006 po vládě pravice mluví za vše. O blbé náladě nemluvě.

J. Vyhnalík 10.8.2013 15:01

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

To se nespraví. Ona by ta komunistická ideologie neměla takový úspěch, kdyby nestála na tom, jak lidé uvažují (byťsi chybně). Navíc lidem, kterým bylo v roce 1989 12 let, je dnes už 35 a že by bych viděl v jejich uvažování nějaký zásadní posun k lepšímu, tak to nevidím. Naopak spousta mladých naivních levičáků nemá v sobě korektiv ze zážitků s "reálným socialismem".

M. Vojtíšek 10.8.2013 16:20

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Myslíte opravdu vážně, že generace dnešních 35tníků je zdrojem politické moci komoušů? 

 

J. Vyhnalík 10.8.2013 16:57

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Ne dnešní mladí skáčou na špek spíš jiným levičákům, SZ a piráty počínaje a ČSSD a KSČM konče.

V. Linhart 10.8.2013 17:25

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

 Znám mladé dvacátníky, kteří upřímně fandí Zemanovi za jeho okázalé rebelství a hledání nových cest. Takové zatuchlé aparátčíky typu Schwarzenberka a Němcové, případně Přemysla Sobotky či Kalouska nesnášejí... Nesnášejí faleš a neupřímnost. Koho volí,nevím...

J. Vyhnalík 10.8.2013 17:56

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Jedna věc jsou osobnosti, druhá programy. Samozřejmě platí, že sebelepší program, pokud ho neprosazuje silná osobnost nemá šanci v dnešním mediálním světě uspět. Karel Schwarzenberg dokáže být překvapivě vtipný, ale celkově je fyzicky za zenitem a jeho ideové zakotvení je mimo český kontext. Přesto získal mezi mladými spoustu příznivců.

Přemysl Sobotka byl vždycky špatný a s rostoucím věkem se to jenom zhoršuje. Je naprosto nesebekritický a pokud jde o jeho presidentskou kandidaturu, tak není pravda, že ho ODS poškodila malou podporou, pravda je, že on poškodil ODS tím, že kandidoval.

Němcová postrádá lehkost a vtip a proto je sice solidní, ale nemá šanci lidi "uhranout". Na rozdíl od Sobotky měla alespoň tolik zdravého rozumu, že se nenechala ukecat k tomu, aby kandidovala na presidentku. I tu kandidaturu na premiérku brala jako osobní oběť, že prostě musí jít s kůží na trh a pokusit se zachránit ODS, když je jedinou osobností, která má šanci u veřejnosti, ale bylo jí jasné, že to není místo pro ni. Předsedkyně PS ji sedí, ale ona není vůdce.

Kalousek se snažil o racionální ekonomickou politiku a i když ne vždy jsem s ním souhlasil, byla to politika v celku dobrá (čti lepší, než alternativa v podání ČSSD). Bohužel dividendu z této politiky a zásluhy si budou připisovat budoucí vlády.

Osobně bych rád volil někoho, jako je na Slovensku Richard Sulík (SaS). Vzdělaný a schopný ekonom. Obratný řečník, který se nebojí usadit i třeba předsedu parlamentu EU Martina Schultze, arogantního levičáka, který má názorově možná blíž k Filipovi, než k Sobotkovi. Člověka s jasnými pravicovými názory. Bohužel Petr Mach v čele SSO je proti němu nevýrazný amatér.

O. Prochazka 10.8.2013 18:13

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Jako vždy, skvělé!

V. Linhart 10.8.2013 19:20

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

 Souhlasím, trabant byl takový solidní výrobek, dovezl, byl jednoduchý a vždy dovezl. Ovšem neoslnil... Strýček Jedlička  byl taky za zenitem a přesto dokázal rozesmát zachmuřené tvářičky dětí, byl takový kníže dětských srdíček, podobně jako strýček Schwarzenberg dokáze rozjasnit líčka dnešních děťátek... Koneckonců, takový  Lubomír Štrougal taky měl s ekonomikou ty nejlepší úmysly a nějak mu to pořád nevycházelo. A dnes? Kritizuje Filipa, že je bolševik a chválí Kalouska. Ten si na pochvaly od ekonomických kapacit přeci potrpí... Osobně bych rád někdy volil politika, který nekrade a plní ve své službě veřejnosti své sliby voličům. Na pravici ba ani na levici ovšem u nás takového neznám...

J. Vyhnalík 10.8.2013 22:10

Re: Havlem a jeho pohůnky nastolený reřim korupce a kamarádíčků prostě krachuje.

Štrougal byl dobrý ekonom a chytrý člověk jako takový nemohl být levicový. Prostě se narodil do blbé doby, ale i v té se snažil socialistickou ekonomiku rozvíjet jak to šlo. Dneska, kdyby mu bylo o 40 let méně, by se určitě uplatnil v podnikání nebo politice.

Několikrát jsem ho potkal na lyžích na Jizerce, pravidelně jsem na něj volal STOPA, když jsem tam trénoval. Měl chalupu kousek před Jizerkou a tam padá klidně metr sněhu za den. Když se sněžná fréza chtěla otočit za jeho chalupou, tak vyběhl ven a neuhnul ze silnice, dokud silnici nevyfrézovali až na parkoviště na Jizerce. Místní ho uznávali a nedali na něj dopustit.

Děti strýčka Jedličku milovaly a on je nenáviděl za to, že se musel kvůli nim pitvořit. Takový snad KS není ;-)

J. Kadeřábek 11.8.2013 13:59

To se dá jen podepsat.

Ovšem raději budu volit nevýrazného amatéra Macha než katastrofické amatéry typu Škromach, Zaorálek, Tvrdík a celá ta "parazitická" sešlost.

J. Vyhnalík 11.8.2013 14:27

Re: To se dá jen podepsat.

I já bych rád dal hlas Petru Machovi, ale dokud bude vystupovat tak nevýrazně, tak prostě šanci ve volbách nemá. Teď nemá smysl spekulovat, ale zářijové odhady volebních preferencí, ať už ze solidních agentur (ne třeba Sanep), nebo ze sázkových kanceláří jasně ukáží šance a podle nich budu vybírat ze stran, které mají reálnou šanci se do PS dostat. Byl bych rád, kdyby SSO byla mezi nimi, ale pokud nebude, volit ji nebudu.

J. Boleslav 11.8.2013 14:48

Re: To se dá jen podepsat.

S Vašimi příspěvky vesměs souhlasím, i v tomto případě. Až na odhady volebních preferencí, těm už nevěřím ani za mák. SSO ale taky volit nebudu, nerad bych, aby můj hlas většinově propadl nějakým levičákům.