27.11.2021 | Svátek má Xenie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vašek 26.12.2007 21:04

Re: dve vecna temata

!!Váš názor je naprosto správný.Otázkou je zda setrváte jen na názoru nebo hledáme jednotu a formy jak to změnit.Jinak je to tak zv. mlácení prázdné slámy.Pokud se prezentujeme jako" demokratická" společnost není jiné cesty jen ve sjednocení názorových proudů a mlčící většiny.t.j. založit dvě politicko-občanské strany- KO dale OK-obsahem i řešením problémů odlišné ale jednotné při řešení jak vyčistit AUGIÁŠUV chlév  

Olga 25.12.2007 23:41

Vidím, že jste všichni pitomci...

Je jasné, že Ti, co nechtějí, aby zahraniční občané volili, jsou skutečně buď závistivci, nebo pitomci. A hlavně jsou to většinou nejspíš levičáci. Jinak to snad ani není možné! Chápu, že není "politická vůle", no protože v tom parlamentu se jich hodně těch hlasů bojí.A teď si představte, že třeba budeme mít dokonce prezidenta, žijícího doposud v Americe ?! Stím asi levičáci souhlasí,  protože jim to nařídil p.Paroubek.

miroslavb 19.6.2007 11:44

moznost volit korespondencne

je v demokratickem svete samozrejmosti. pokud nekdo  je existencne, casto pouze docasne,  vazan v zahranici, nema vzdy moznost vyjadrit svoje souzneni s vlasti, snahou podilet se na jeji strukturalizaci. nemoznost volit korespondencne je "vydobytkem" sovetskych kolaborantu a antidisidentu, kteri znicili nasi republiku jiz v zarodku jeji nove existence. nechapu, jak toto samozrejme rozhodnuti muze byt vubec diskutovano. ocekavam, ze dotaz na naseho premiera topolanek-a bude konecne positivne, positivne! zodpoveden.

krokodyl 18.6.2007 23:25

Pan Breber mel pravdu...

Jestli Kasandra vyjadruje nazor vetsiny, pak to svedci o naivite thech, kteri zadali o vraceni obcanstvi a dostali je. Staci si precist, co napsal (nebo napsala) Kasandra: Vy, co jste odesli a jejichz majetek jsme zabavili, nemate do niceho co mluvit. 

Kasandra 18.6.2007 20:38

Re: problem je zavist a drtiva vetsina volicu pravice ze zahranici

Mýlíte se pane.Není to závist.Je to jenom snaha o to,aby o tom jak tady budu žít,jaké budu platit daně,jaké budu mít zdravotnictví,silnice atd.jsem rozhodoval já svým hlasem a ne Vy,který tady nežijete,čili Vaše volba se Vás nijak nedotkne - a to ať zvolíte podle svého názoru špatně či dobře.A o tom to celé je .....:-/:-/

Kasandra 18.6.2007 20:32

Re: Re: Zásadně nesouhlasím s tím,aby o mém zástupci v parlamentu rozhodoval někdo...

Á,další zodpovědný pravičák,který utekl před svými dětmi a nechce na ně platit.A ostatním bude nadávat do socek ............bezva..........:-/

mrak 18.6.2007 16:11

problem je zavist a drtiva vetsina volicu pravice ze zahranici

reakce komentujicich tomu jen napovida. Proto to levy parlament neschvali. I nyni kdo voli na zastupitelskych uradech, voli do predem zvoleneho kraje. poprve Jihomoravsky naposledy Jihocesky. Dle komentatoru by to stejne nemelo platit, protoze tam volici neziji. Duvod je uplne jiny, je to zavist, ze zijeme v zahranici a to i dobe kdy je mozno svobodne cestovat i zit v zahranici. A pritom Cesi v zahranici delaji pro republiku mnohem vice nez statni zastupitelske urady. Dvoji obcanstvi mohou mit jen prominenti cssd jako je Kato kavan. Jak se republika zachovala k emigrantum, je nejvetsi chyba klausovy vlady.

vita 18.6.2007 12:55

Rok po volbách

a už lezou tlustý do tenkejch? Už se vymejšlí, kde panebože ty hlasy vyškrábat, komu ještě dát volební právo, aby to vyšlo "správně" - tedy pro nás?

To brzo...

Vzhledem k tomu, že v Budějovicích vyhrála ODS a získala mandát o pár set hlasů, tak se obávám, že rozmělněním hlasů z ciziny by o ten mandát spíš přišla.

A co by asi tak ODS mohla nabídnout ČSSD jako kšeft za podporu změny volebního zákona? Navrhuju zákon o obecném referendu - na to by mohla ČSSD kejvnout. Ale oba zákony v jednom balíku! Buď oba nebo nic.

jerry 18.6.2007 12:55

Vážně?

A kdo to je pravičák? A co je u nás pravicová strana? Snad ne ta, jejíž předseda žebrá o podporu u Zelených a bolševika Melčáka?:-)

Papouch 18.6.2007 12:36

Re: volebni pravo versus dane

I technicky je korespondencni hlasovani problem - viz minule volby ve Skotsku

Svejk 18.6.2007 11:41

Re: Zásadně nesouhlasím s tím,aby o mém zástupci v parlamentu rozhodoval někdo...

A proc o vysi alimentu na me deti zijici v CR ma rozhodovat soud v CR a podle zakonu schvalenych parlamentem slozenym z opilcu typu p. Kotta, kdyz podle Vas nemam pravo rozhodovat o tom jestli p. Kott v parlamentu sedi  ci nikoli?   

Ivanhoe 18.6.2007 10:57

Opravdu bych dělal rozdíl

mezi těmi, kteří jsou pryč jen dočasně - těm by mělo být umožněno volit zcela samozřejmě - a těmi, kteří trvale žijí jinde a už se vrátit nechtějí - ti by volit neměli. Prostě proto, že nemají zpětnou vazbu, neovlivňují touto volbou své vlastní životy - polopaticky řečeno, pokud zvolí špatně, neodskáčou si to; odskáčeme si to my, kteří tu bydlíme. Jistě je tu možnost, že zvolí moudře - ale mají na to morální právo? Mám já, pardubický rodák, právo mluvit dejme tomu do vedení trolejbusových linek městem, ve kterém již 45 let nežiji, nebo mám nechat současné Pardubáky, ať si o tom rozhodnou sami?

Kasandra 18.6.2007 10:26

Zásadně nesouhlasím s tím,aby o mém zástupci v parlamentu rozhodoval někdo...

kdo v této republice nežije,neplatí daně atd.Pokud mají takový zájem o naší republiku,tak ať se přestěhují sem,tady žijí a tady platí daně.Ono se snadno volí o nás v Anglii,USA atd.,když tam pobírají platy v jejich měnách,v jejich relacích a sem se přijedou podívat jednou za rok.Ono se snadno volí takovým fotbalistům,hokejistům atd.když tady nežijí.Ani náhodou jim nezávidím jejich platy,určitě si je zaslouží,ale je absolutně nemístné aby i oni rozhodovali o tom kdo tady vyhraje volby a kdo prohraje,když tady nežijí.:-/

Milaz 18.6.2007 8:37

Re: Re: Každý pravičák

Dovolím si polemizovat s Vašim názorem. K volbám se dostaví ti, kteří buď chtějí udržet stávající stav či chtějí změnu a zároveň  si uvědomují, že je pro to třeba něco udělat. Stranická příslušnost nemá s účastí voleb co dělat.

phr 18.6.2007 8:32

Re: vidím rozumný důvod pro to, abych mohl volit

Možná dokonce aby měli důvod se vrátit. :-(

Malý Aston 18.6.2007 8:27

Re: Každý pravičák

Máte pravdu.K volbám se dostaví všichni,kteří prožili vládu komančů a ještě dobře si pamatují jejich blaho.To socky to mají problematické.Jednak není možné rozeznat,kdo je socka a kdo komouš a také vliv počasí může volby ovlivnit.Takže dopředu tvrdit,že co čech to příznivec návratu doby Jakeše,je velmi odvážné.ČSSD po nástupu Paroubka již není ČSSD pana Zemana.To si ale ustrašená a diktátorem řízená ČSSD nechce a nechce připustit.:-D

Milaz 18.6.2007 8:23

Re: Každý pravičák

Uplně stejně uvažují levičáci!

Kylchap 18.6.2007 8:13

Každý pravičák

je uvědomělý člověk, který se k volbám jistojistě dostaví!

mpu 18.6.2007 6:20

vidím rozumný důvod pro to, abych mohl volit

Nevidím rozumný důvod pro to, aby někdo rozhodoval o mně, zda hodlám či nehodlám bydlet doma. Naopak, vidím rozumný důvod pro to, aby mne nikdo možnosti volby nezbavil.

Nebyt v okamziku voleb doma a hodlat ci nehodlat byti doma v budoucnosti jsou dve ruzne veci.  Obcane, kteri jsou v dobe voleb mimo republiku by mohli svym hlasem prispet k tomu, aby se mohli domu vratit.

Pišta 18.6.2007 6:15

Re: dve vecna temata

Hlavní důvod nechuti vůči emigrantům, je v jejich důsledném antikomunismu. I když jistě existují výjimky. Myslím skutečném antikomunismu, nejen slovním ,který se praktikuje u nás, vždy když se to hodí. Aby vzápětí ti nejmoudřejší z moudrých, varovali před fanatickým antikomunismem, když potřebují komunistické hlasy, třeba ke zvolení prezidenta.

sago 18.6.2007 5:33

názor

nevidím rozumný důvod pro to,aby někdo rozhodoval o mně, když tady nebydlí a ani bydlet nehodlá - dvojí občanství je pitomost, která se už přežila a je účelově zneužívána

mpu 18.6.2007 5:28

volebni pravo versus dane

Zakon stanovi, kdo ma volebni pravo a kdo ne. O trvale pritomnosti na uzemi CR nebo o placeni dani se ve volebnim zakone nemluvi. Rok 1990 prinesl moznost svobodneho cestovani, mobilita obyvatel se nepochybne dale zvysila po nasem vstupu do Evropske unie. Moznost korespondencni volby by respektovala vyse uvedene skutecnosti a celosvetove trendy. Navic by odstranila diskriminaci obcanu, kteri v den voleb nemohou nebo nechteji byt v miste sveho trvaleho bydliste. Ruzne staty to resi ruzne. Pokud se nemylim, Britove a Polaci korespondencne volit mohou, Nemci a Mexicane nikoli. Technicky to resitelne je.  

franta 18.6.2007 1:31

Skutečně zajímavý názor

"Nezavedení korespondenční volby pro zahraniční Čechy může za současné patové situace v české politice výsledky případných předčasných voleb zkreslit a udržet diskriminující, a tedy nedemokratický stav v současném českém volebním systému"

Jinými slovy autor říká, že současný volební systém je nedemokratický !!!  Vznikla vůbec Topolánkova vláda demokratickou cestou ? Autore, co Vám na to radí lékař ?

politici totiz opravdu nechtej 18.6.2007 0:58

dve vecna temata

Existuji dve stalice ceskeho parlamentu - prima volba presidenta a korespondencni volby ze zahranici. Vsichni s obema zmenami na oko souhlasi, ale nakonec na ne nedojde pro nedostatek casu. Prima volba presidenta by mohla vest treba i k referendu o Senatu (a jeho zaniku). A zahranicni Cesi jsou moc kriticti, dodnes nezapomneli ani rozdeleni CSR, ani rozkradeni pri privatizaci.