6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

POLITIKA: Pozoruhodná idea!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Růžička 4.6.2020 19:52

Pan Bartoň se mýlí s přesností vydávaných blogů. Myslím, že V.I Lenin použil termín "užitečný idiot"

F. Navrátil 3.6.2020 18:24

Opozice si plete pojmy stát, vláda a Babiš. Čím hůře pro vládu, tím hůře pro Babiše! Ovšem neuvědomuje si, že tím hůře i pro stát, tedy občany, kteří pracují, platí daně a vychovávají děti. Tento postoj mne mrzí zejména proto, že ve svém důsledku zvyšuje volební preference Babišovi!

J. Moravec 3.6.2020 19:17

Pane Navrátile opozici jsme v tuto chvíli ukradení. Ta už jede podle hesla “ Čím hůř tím líp”. Podle preferencí je však jasné, že na poctivé lidi o kterých mluvíte to nezabírá. A opozice to pořád nechápe.

M. Krutý 3.6.2020 12:27

autor se zásadně mýlí. Rozpočtové určení daní obcích vychází z principu, že samospráva na lokální věci využije finanční prostředky efektivněji než centrála a opačně, centrála řídí efektivněji věci s plošným dopadem.

Podle tohoto principu je zcela v pořádku, že pokud stát přijímá plošná rozhodnutí a opatření, měl by být připraven nést finanční dopad a ne jej přenášet níže.

M. Hartmann 4.6.2020 2:34

Pěkně magorský názor, pane Krutý. Jestli se nemýlím, při všech těch druzích pomoci OSVČ, firmám všeho druhu, a ještě těm a oněm, atd., atd. se především rozdávalo i z mé misky. Řvu jako starostové? Ne, mlčím. I když vím, že tento finanční dopad byl přenesen níže, tedy i do mé kasičky. Hlavně nečekám, že mi to vrátí jakýsi "onen stát". Mám totiž na rozdíl od řvoucí paní Kovářové rozum a vím, že se na narovnání nutně podílíme všichni a že ten stát jsme ty a já a taky ti okolo. To abychom přežili i takovéhle obrovské rány, krutý pane Krutý.

V. Petr 3.6.2020 10:29

Autor má PRAVDU! Stát rozdává nesmyslně horem dolem a opozice chce, aby rozdával JEŠTĚ VÍCE. Když by se na tom měly podílet také obce, mohou se pos***!

Docela by mě zajímalo, kdo má podle opozice ten mejdan zaplatit? Důchodci, střádalové a lidé, pracující za plat??? (ty postihne inflace nejvíce).

J. Svoboda 3.6.2020 14:27

Pardon, co znamená Babišovo "k krize se proinvestujeme"?

Pěkný den.

V. Pravda 4.6.2020 15:05

Principielně by mělo jít o inovace a rozvoj trhu pomocí pobídek, dotací a státních zakázek. Vzhledem k tomu jak Babiš za své působení vraždí střední třídu, tak se nedá zjistit jak to mohl myslet. I kvůli tomu, že kam vane vítr, tam jdou Burešova slova a na druhou stranu činy

J. Vobr 3.6.2020 9:48

Kůůůrwa DEMISI !!!

Čapááák !!!

:-)))

V. Pravda 4.6.2020 15:06

Z toho by byl vlastně celkem fajny pozdrav :) čapáák ve spolek :D

J. Bubik 3.6.2020 8:48

Kdyby si pan Bartoň nejdříve přečetl co to je kraj a obce, nemusel vyplácat tolik písmenek na napsání hlouposti:

Územní samospráva je prostorově vymezený funkční celek, který je nadán právem sám rozhodovat o svých záležitostech. Příkladem územní samosprávy v České republice jsou obce jako základní územní samosprávné celky a kraje jako vyšší územní samosprávné celky. Jejich právo na samosprávu je zakotveno v Ústavě hlava první, čl. 8, hlava sedmá, čl. 99–105 a dále je podrobněji vymezeno zejména v zákoně č. 128/2000 Sb., o obcích, a v zákoně č. 129/2000 Sb., o krajích. Samosprávné celky vytvářejí vlastní orgány, jejichž prostřednictvím je výkon samosprávy uskutečňován.

J. Moravec 3.6.2020 9:30

Ano autor mi to vysvětlil zcela jasně. V zákonech se bezesporu vyzná. Problémy s coronavirem řešme v dechu: "co je tvoje to je taky moje a co je moje po tom ti nic není"

I. Novák 3.6.2020 14:13

Taková zásadní negramotnost u politického komentátora na pováženou. Jak jsou asi fundované jeho komentáře k jiným tématům.

K doplnění vzdělání v této oblasti je mu třeba ještě zjevit, že některé výkony státní správy obce vykonávají z ověření (ve jménu) státu. Proto se také nazývá přenesená působnost. Samosprávné orgány do ní nemohou nijak zasahovat. Na tuto činnost proto dostávají zvláštní příspěvek. Materiální náklady si bohužel musí hradit sami ze svého rozpočtu.

V. Halašta 3.6.2020 19:23

Nn, na to dostávají "příspěvek na výkon státní správy". Nevím jestli je to dost ale je to tam.

M. Hartmann 4.6.2020 2:41

Je to tedy plichta, že? U vás zase zásadní negramotnost v oboru český jazyk.

I. Novák 3.6.2020 14:21

Taková zásadní negramotnost u politického komentátora na pováženou. Jak jsou asi fundované jeho komentáře k jiným tématům.

K doplnění vzdělání v této oblasti je mu třeba ještě zjevit, že některé výkony státní správy obce vykonávají z ověření (ve jménu) státu. Proto se také nazývá přenesená působnost. Samosprávné orgány do ní nemohou nijak zasahovat. Na tuto činnost proto dostávají zvláštní příspěvek. Materiální náklady si bohužel musí hradit sami ze svého rozpočtu.

Města a obce skutečně nejsou stát, ale veřejnoprávní samosprávný celek se samostatnou působností a odpovědností.

Pouze s mírnou nadsázkou se dá říci, že stát, se svými podrazy a úskoky, je jejich hlavním nepřítelem.

P. Kmoníček 3.6.2020 8:44

Zkrátka chcete říct, že to vláda Andreje Babiše dělá bezchybně, Bartoni ? Ach jo !

F. Kusák 3.6.2020 9:49

Bezchybně jistě ne, ale docela dobře, tak to ano. Vše se dá zpochybnit nebo vidět jinak. Mě ale jímá hrůza, kdyby strany jako ODS, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 získaly navrch. Co by se dělo pak a jak by vlastně vypadala společná politika. Zatím je spojuje odpor k Babišovi a k současné vládě, ale ten společný jmenovatel se může vytratit. Proti komu by bojovali obchodníci s pravdou, různí Minářové, celebrity a novináři. Tak to by byl mazec. Ale takový Pavka Novotný ví, že se v bulváru kope i do mrtvoly, viz Iveta Bartošové.

J. Bubik 3.6.2020 11:11

A tak to je hezký, že měříte stejným metrem.

Že Vám vadí poněkud bulvární Novotný a stejně tak Vám vadí poněkud hloupější paní kadeřníková.

Nebo ne?

P.S. ty Vámi jmenované strany tu měly navrch. A díky nim se máte docela dobře, mohl jste taky se mít stejně jako se měli ještě nedávno Rumuni či Bulhaři. Že pak v těch stranách zakotvily podivné existence, to je pravda. A že dnes jsou z těch stran vetšinou pryč, protože jim to tam nenese, je pravda také.......

P. Kmoníček 3.6.2020 11:57

A ještě dodávám, že Babišova sekta mnoho návrhů pravice nejdříve s komunisty zamítá, aby je jako svůj nápad za dva měsíce předložila a sektou si je nechala schválit jako svůj nápad.

F. Kusák 3.6.2020 15:30

Já nevím, jestli strany, které jsem jmenoval, tady budovaly kapitalizmus. Snad jedině ODS, ale to byla úplně jiná strana. Proto jsem ji také dlouhá léta volil. A jestli se mám dobře, no nestěžuji si, ale fakt to nebylo k vůli Kalouskovi. Spíše proto, že jsem od devadesátých let podnikal, že ovládám tři jazyky nebo jsem absolvoval dvě poctivé vysoké školy - ČVUT a VUT. Tak si ty řeči nechte, volte si koho chcete, je to vaše věc a nementorujte.

V. Kain 3.6.2020 13:23

Pan Bartoň je 100%tní probabišovec a tak od něho nemůžeme čekat objektivitu.Obce hospodaří dobře,tak je třeba je pumpnout.A dotace? Tuto všivárnu je třeba odbourat a ne ji zavádět.Víme jak to je s dotacemi do Agrofertu.

J. Nevrkla 3.6.2020 7:17

Pokud si ještě někdo nevšiml, že je tu krize s obrovskými daňovými výpadky a myslí si, že se nemusíme ve svých narocich výrazně uskromnit, pak je idiot, který nemá podle mého názoru v politice co dělat.

J. Svoboda 3.6.2020 8:10

Můžete uvést příklad, jak se uskromnila vláda AB?

Pěkný den.

J. Nevrkla 3.6.2020 8:11

Bohužel nemůžu.

J. Svoboda 3.6.2020 8:14

Takže "musíme se uskromnit" myslíte koho?

Pěkný den.

J. Nevrkla 3.6.2020 8:16

Především ty, kteri z tech daní žijí.

J. Svoboda 3.6.2020 8:17

Vláda jiný zdroj, než daně nemá :o)

Pěkný den.

J. Nevrkla 3.6.2020 8:19

Ne.

V. Braun 3.6.2020 7:09

Pane Bartoni, obce a kraje opravdu nejsou stát. Ani vy nejste stat, ač jste jeho "soucasti". Obce a kraje jsou samosprávné a je na samospravach aby rozhodly jak použijí peníze ze svých rozpočtů, třeba na podporu podnikatelů na svém území.