POLITIKA: Povodně zneužité pro volební kampaň
A tak už podruhé v několika dnech bych rád uvedl na pravou míru tento nekompetentní výrok. Tvrzení, které opět připomíná hlášení legendárního rádia Jerevan, po němž musí následovat náležité vysvětlení. Pomiňme, že se pan Benda v zaslepené nenávisti dopouští téměř stranického hrdelního zločinu, když chválí město, v jehož čele stojí starosta, člen ODS. Horší je, že čísla, kterými se ohání, si nejspíš vybájil v nějakém hodně zlém snu, kdy se mu zdálo o výsledku budoucích voleb.
Město Terezín totiž na opravu historických hradeb (tedy nikoli výstavbu protipovodňových hrází, jak tvrdí Benda), ze svého zase tolik neinvestovalo. Pan Benda pravděpodobně neví, že po povodních v roce 2002 získalo město během následujících dvou let od Ústeckého kraje a zčásti jeho prostřednictvím také od vlády neuvěřitelných 350 milionů korun! O přímé dotaci 100 milionů korun jsem tehdy například společně se svým tehdejším náměstkem Foldynou osobně jednal s ministrem Sobotkou.
Premiér Paroubek a po něm i jeho věrný krajský předseda Benda každopádně celým tímto svým útokem volají po tom, aby místní a regionální samosprávy řešily a hlavně financovaly záležitosti, které má prokazatelně řešit a financovat stát. Dobrá, jestliže pan premiér myslí, že stav a rekonstrukce dálnice D1 je věcí měst Prahy a Brna, protože je spojuje, že místní a regionální samosprávy mají za stát řešit dálnice a řeky, pak už takovýto stát opravdu k ničemu nepotřebujeme. Klidně se bez něj a jeho aparátu obejdeme. My, kteří zde žijeme, víme nakonec velice dobře, co je tu potřeba dělat. Rozhodně to víme mnohem lépe, než pražští mocipáni a jejich krajští lokajové, kteří je na slovo poslouchají, nejen co mají dělat, ale i říkat. Na druhou stranu je škoda, že tento nápad je nerealizovatelný. Protože stát potřebuje nás, občany měst a krajů. Především na odvádění tučných daní.
28.04.2006
hejtman Ústeckého kraje