2.6.2020 | Svátek má JarmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Posedlost pojistkami je naivníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 14.5.2018 18:58, přehled diskusí

Račte si vybrat:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.5.2018 13:22

Když si impotent vezme za ženu sexuální dračici, je mu písemný závazek věrnosti jako pojistka věrnosti platný jako slepý pes na honě, vládní vojsko i Itálii nebo mrtvému zimník.

Horní - dolní?:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.5.2018 13:17

Myslím, že politolog by měl vědět, že senát je horní parlamentní komorou.

Předčasné volby :
Autor: K. Vyšata Datum: 14.5.2018 13:01

by byly potřeba k pročištění politického prostředí. Kdyby zůstaly jen subjekty schopné překročit tak 15% a výš, dělala by se vláda celkem snadno. Čtyři strany, ANO, ODS, Piráti a SPD by krásně pokryly celou politickou scénu, včetně fungující opozice. Na to, že by jsme přišli o neustále povykující tragédyz ministran, by si veřejnost rychle zvykla.

Odporná smlouva odporných lidí.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 8:51

Od ANO až po ČSSD. KSČM se mi ani vzpomínat nechce, lotry jedny zločinné... Dzp.

Re: Odporná smlouva odporných lidí.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.5.2018 12:17

Že vy nevíte, co jsou to demokratické volby? Tam jsou slovíčka jako : odporná, zločinná, lotři apod, Nadbytečná, Neználku....

Re: Odporná smlouva odporných lidí.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 18:58

DEMARCHIE.

Znovu a znovu se ukazuje jakým omylem je používaný model tzv. liberální většinové demokracie. Přivádí k moci i zločince a lidi všelijak nehodné. Nemohu v této souvislosti neuvést to, že Babiš měl v roce 2013 majetek 40 miliard a dnes, po 4 letém ministrování financí, má 88 miliard. Čert prostě kálí, až mi z té slušnosti je zle, na větší hromadu, jak se říká, když se mu dokonce pomůže, tak ještě víc..

Proto mistr Hayek navrhuje demarchii, která zařídí institucionálně a institucionální vládu jediného práva pravého, práva evolučního, soukromého, které řídí lidský svět ve skutečnosti a které máme všichni v myslích odmalička, kdy jsme ho nasáli od rodičů a okolí. Má výhradně zákazový charakter.

Není pravda, že má platit - lid si to přeje, ať to má. Lid je totiž obří skupina v této věci nevzdělanců, která neví o soustavě používané demokracie nic, vůbec nic. Zato je plně řízen a to 24 hodin denně, právě právem soukromým.

Re: Odporná smlouva odporných lidí.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 18:58

Demarchie je popsána plně v Hayekově světovém majstrštyku Právo, zákonodárství a svoboda a spočívá v tom, že Senát je navolený coby zástupce ročníků, ne politických stran. Ty by měly do Senátu zákaz vstupu stejně jako dnes ho mají jednotlivci do sněmovny. Dosáhlo by se tak potřebného mentálního obsazení, coby vyhledavače tzv. práva právníků v mnohdy až zločinných blafech, které mu pošle sněmovna. Senát by měl samozřejmě vyšší kompetence, než ona a systému by prakticky vládl.

Ve spořádaném lidském světě totiž platí: Zatímco se nám zdá, že jsme ve svých životech vedeni svými zájmy, není tomu tak. Plně nás ovládá, pokud nejsme krimonogenní nebo mentálně postižení, mínění o tom co je správné. A tímto míněním důsledky z plnění našich zájmů nejprve testujeme a pak se teprve rozhodneme o jejich realizaci. A správa věcí veřejných, které dnes říkáme demokracie, musí této vazbě odpovída a být její analogií.

Samozřejmě, tato 400 stránková publikace věc popisuje do takové hloubky a souvislostí, že je velmi složité se v ní vyznat.

Nechápu změnu postoje ČSSD.:
Autor: M. Rastislav Datum: 14.5.2018 7:27

Duben 2016. ČSSD se nepodřídí rozsudku Městského soudu v Praze a nezaplatí 337 milionů korun Zdenku Altnerovi, protože má obavu, že pokud peníze zaplatí, že už je neuvidí, i kdyby uspěla s dovoláním u Nejvyššího soudu.

Duben 2018. Nechápu změnu postoje ČSSD (po 2letech) tj. dávat si do koaliční smlouvy pojistku, že když bude Babiš prvoinstančním soudem odsouzen, že padne vláda, když i Babiš může uspět s dovoláním u Nejvyššího soudu?

Nejsem volič ČSSD ani Babiše.