21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

POLITIKA: Popularita politiků

Podle průzkumu agentury STEM se na pozici nejpopulárnějšího politika drží už od září roku 2011 Jiří Dienstbier a na druhém místě je opakovaně místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Následuje předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a dále jeho spolustraníci Lubomír Zaorálek a Marie Benešová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Běhal 26.3.2013 8:14

Pěkná společnost.

Populárními politky byl Dlouhý, ministr odpovědný za rozkradení průmyslu, Buzková, Gross, teď Diensbier, niemand, který nikdy nepracova.. Samí šmejdi. Buď jsou lidé blbí, nebo výzkumy jsou falšované.

M. Kosejk 26.3.2013 6:51

spousta zbytečných slov

Kdyby měly průzkumy popularity politiků nějakou směrodatnost, tak by prezidentské volby vyhrál ten, kdo byl podle těch průzkumů nejpopulárnější před prezidentskou volbou, a který prý nejpopulárnější i po ní - tj. Dienstbier.

On ale nespostoupil ani do druhého kola. A porazil ho dokonce i vicepremiér vlády, kterou zase podle dalších průzkumů prý nenávidí 92% lidí. Sranda, co? :)

P. Pavlovský 26.3.2013 0:51

Důvody jsou sociálně-psychologické

Politik může stát "mimo klan" a "může mít svůj zájem mimo stranu, a proti straně", jak to předvedl v v krajských volbách J. Pospíšil. Lidé prostě nemají rádi, když se někomu ubližuje a zde měli aktuální dojem, že Nečas Pospíšilovi ublížil. A mají jej pořád, proto je nejpopulárnějším politkem ODS.

Co byl LANGEROVI a pod. platný "klan"? Voliči je prostě vykroužkovali!

Ublížený Jiří Dienstbier je "bez strany a bez svého klanu" nejpopulárnější politik. Nedat jej na kandidátku - bude-li jako senátor chtít - ČSSD nemůže a na místě nezáleží, protože voliči jej zakroužkují!

J. D. se samozřejmě neměl a nemohl se stát pražským primátorem, protože ČSSD skončila v komunálníh volbách v Praze až třetí. Proto se jím mohl stát a stal lídr druhé ODS, která s nimi uzavřela povolební velkou koalici a zatlačila vítěznou TOP 09 do opozice.

Spolustraníci s J. D. sice "nevybíravě zametli", ale za půl roku Svoboda nevybíravě zametl s nimi a zahnal je do opozice. Hulínský padnul. Jiřímu Dienstbierovi tenkrát nabídli předsedu kontrolní komise, ale on to, vzhledem k blížícím se prez. volbám, nepřijal.

J. Vyhnalík 26.3.2013 11:48

Re: Důvody jsou sociálně-psychologické

On má pan Rambousek pravdu, ale ne celou. Vedle stranických klanů tu jsou ještě média, která se dokáží o popularitu, či nepopularitu politika postarat.

Politik proto, aby byl populární, musí být viditelný, musí vyčnívat. Osobnosti středu v soutěžích popularity nevyhrávají. Tím, že někdo vyčnívá, může vadit stranickým klanům, ale také se prostě může jednat o člověka, který není schopen/ochoten spolupracovat a politika je týmová disciplína, kde i ty nejsilnější individuality musejí disponovat přinejmenším schopností si na svou stranu získávat lidi nejen úsměvy v médiích, ale hlavně ty, se kterými spolupracují a kteří si je dobrovolně zvolí jako vůdce své strany.

Jiří Pospíšil vůdcovské schopnosti, dle mého názoru, naprosto postrádá a do čela strany by si ho volili pouze lidé, kteří ho blíže neznají. Jiří Dienstbier je svým způsobem opačný případ, je orientovaný především na prosazování vlastního pohledu a nedokáže si získávat spojence.

J. Brunner 26.3.2013 0:42

S tou populárností to nebude tak žhavé

Kdyby bylo, nedopadl by v prezidentských volbách tak jak dopadl.