18.1.2020 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ponížení Vysokého MýtaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 19.4.2014 17:19, přehled diskusí

Uvádění výroků na pravou míru -:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.4.2014 14:28

""Jak známo, Putin nazval rozpad Sovětského Svazu největší geopolitickou tragédií minulého století.""

To, co ve skutečnosti řekl, bylo, že pokud jste neměli litovat pádu SSSR, nemáte srdce. Ale pokud chcete obnovit SSSR, nemáte mozek.

Re: Uvádění výroků na pravou míru -:
Autor: P. Sulc Datum: 17.4.2014 18:38

Nejvetsi tragedii ovsem byla smrt Benny Hilla. Chybi milionum, SSSR nikomu.

Ani já a ani Vy nikomu nebudete chybět:
Autor: J. Mrázek Datum: 18.4.2014 17:29

Tedy pokud budeme myslet jako Sohorová ...a nesmyslně přirovnávat nějakého Hilla  ...

Re: Ani já a ani Vy nikomu nebudete chybět:
Autor: P. Sulc Datum: 18.4.2014 18:45

Asi jste kysela tlama a nemate smysl pro humor.

Ale mám !:
Autor: J. Mrázek Datum: 19.4.2014 6:35

Víc mi chybí John Lenon, a s černým humorem musím připustit, že s Pershingy z leva a SS20 zprava bylo líp ....

Re: Ale mám !:
Autor: P. Sulc Datum: 19.4.2014 17:19

To byl ten vul, co stale propagoval jednostranne odzbojeni Zapasu, ze ?  SSSR potom odzbroji take, neb jsou hodni. Zrejme si myslel, ze kdyz se domohl 300 milionu, ktere pak Yoko Ono zdedila, jeho syn ne,  ze ma take vsemocny salomounuv vykal a vsemu rozumi a vsem muze radit.

Vymanili?:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 17.4.2014 12:01

Z jaké zóny vlivu jsme se vymanili? Aniž bych jakkoliv obdivoval "budování socialismu" a jeho lokální kašpárkovské protagonisty, kolik průmyslových podniků za časů SSSR vlastnil v ČSSR Sovětský svaz? A jak je to dneska?

Průmysl, který byl zachován, přešel do německých rukou. Chvála bohu, aspoň existuje, ale za podmínek jejich předání do německých rukou - Volkswagen převzal AZNP, Siemens postupně převzal všechny podniky související s elektrotechnikou a elektronikou, Bosch většinu strojírenského odvětví, TRW všechny podniky dodávající VW, veškerý regionální tisk postupně přešel pod Passauer Neue Presse, a tak dále. Němci zřídili různé nadace a Cenu Karla Havlíčka Borovského, kterou odměňují všechny námezdné umaštěnce přepisující dějiny, zejména dějiny druhé světové války.

Textilní výroba, obuvnictví a sklo se prakticky zlikvidovaly, zahraniční konkurenti přesunuli výrobu do Asie. Západoevropské podniky byly částečně zachovány, ale naše byly v podstatě všechny zlikvidovány.

Ještě hůře dopadla průmyslová odvětví, která Američané nedovolili využít Němcům a "postarali se" o ně sami: veškerá výroba nějak související s vojenskou technikou byla zlikvidována (Liaz, zbrojovky, výroba munice), v lepším případě utlumena do směšných úrovní výroby na úrovni produkce nějakých manufaktur (Tatra, Aero Vodochody). A to nemluvím o slovenském zbrojním průmyslu, i ten byl součástí československého hospodářství.

Nahlíženo z tohoto úhlu pohledu, jaká byla situace za "socialismu": československé podniky byly československé, část výroby byla povinně prodávána do zemí RVHP a Varšavské smlouvy, což se dnešními termíny dá pojmenovat "zajištěný odbyt". Dneska: většina někdejšího průmyslu je zlikvidována jeho západními konkurenty, strojírenství odevzdáno Němcům, v energetice většina předána Němcům, zbyl ČEZ a už deset let se připravuje likvidace petrochemie, která se završí v dohledné době. Divíte se, že Rus, který vidí paralely mezi jejich a naší ekonomikou, se takhle zeptá? Já se mu nedivím.

Re: Vymanili?:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 17.4.2014 12:06

...a to jsem vlastně ještě zapomněl na totální likvidaci cukrovarnictví. Nevím kdo přesně v tom měl prsty, ale v porovnání s nudným "zbankrotěním" podniků, které se nehodily do krámu Američanům, byla likvidace cukrovarů prostřednictvím privatizace a následného "exportu" cukerných kvót EU z ČR do mateřských zemí geopolitickým majstrštykem.

Re: Vymanili?:
Autor: M. Urban Datum: 17.4.2014 12:48

Píšete hezky, ale hovadiny. Ano, po válce jsme jako jediný stát neměli zničené továrny, které ovšem nepostavili komouši. Ty změnili pouze náš náskok na propad. V ČSFR se vyrábělo hodně zboží, ale jejich prodej byl možný jen do lidodemo. Cokoliv od nás vykoupil jen CCCP ovšem za dumpingové ceny. Na západním trhu jsme neměli šanci. To co zůstalo, tak ve velké privatizaci vytunelovali staré komoušské struktury.

"jejich prodej byl možný jen do lidodemo":
Autor: J. Kanioková Datum: 17.4.2014 14:33

Přesně ! A to ještě velmi často na dluh !

Když to v r.89 padlo, na dluh se už prodávat nemohlo a pro normální trh byly naše výrobky nekonkurenceschopné ! Mnohé podniky pak vyráběly na sklad a to si stát nemohl dovolit financovat!

Re: Vymanili?:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 17.4.2014 14:56

No alespoň nevyvážíme traktory do Angoly aniž dostaneme zaplaceno. To, že si Češi rozkradli Zetor (jen Zeman do něj nalil za své vlády nějakou miliardu) a ten nezkrachoval jen proto, že jej koupili (opakuji KOUPILI) Slováci a nyní prosperuje je věc jiná. I ti Němci KOUPILI Škodovku. Nikdo nám nebránil v ní vlastním přičiněním vyrábět Bentley a zahltit světový trh kvalitními vozy.

Re: Vymanili?:
Autor: J. Slanina Datum: 17.4.2014 13:09

"...část výroby byla POVINNĚ PRODÁVÁNA do zemí RVHP a Varšavské smlouvy."

Pokud sám cítíte tu pitomost, co jste napsal, není to s vámi ještě tak zlé.

Chápu to dobře,:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.4.2014 10:12

že tím, že dotyční pánové, spolu s dalšími pozorovateli z 21 států odjeli na Krym, se podle Vás dopustili kolaborace?

Podle Vás není dovoleno, udělat si vlastní názor? Je zakázáno, cestovat na Krym? Je zakázáno prezentovat svůj postoj?

Až toto všechno zakážete zákonem, pak můžete hovořit o kolaboraci a zradě. Do té doby by jste měl zkusit pochopit, že žijete v demokratické společnosti a odpustit si móresy novinářů z 50tých let.

Re: Chápu to dobře,:
Autor: J. Slanina Datum: 17.4.2014 10:41

No, ono není od věci se také zeptat jestli tam soudruzi jeli za své či za Vaše či moje.

Re: Chápu to dobře,:
Autor: Z. Halousek Datum: 17.4.2014 11:42

Ano, chápete to správně, dopustili se kolaborace. Ovšem pouze za předpokladu, že i nadále je dočasný pobyt sovětských vojsk na území ČSSR považován okupaci. Pokud ano, plus to, že Rusko projevuje snahu znovu ovládat své bývalé državy, pak je to nepochybně kolaborace.

Pokud je ale pro vás pobyt sovětských vojsk bratrskou pomocí, pak to samozřejmě vidíte z druhé strany. Mám pro to pochopení (byť to odmítám), je to ten problém identifikace se se západní čí východní civilizací.

Pokud jde o ty samozvané pozorovatele, tak možná nevíte, že je to akce jistého Belgičana, který stejným způsobem pomáhal legitimovat režimy Kadafiho a Bašara Asada v Sýrii. Mě jsou tyhle dikatury odporné, vám se líbí? Mezi těmi "pozorovateli" byla chorvatská poslankyně, která popírá holokaust. Také si myslíte, že Osvětim nebyla?

Zakazovat samozřejmě nic nechci, nic takového v mém textu nenajdete, ale mám právo vyjádřit postoj.

Ano, stojíte.:
Autor: J. Mrázek Datum: 17.4.2014 12:29

Postoj máte. Mnozí na tento "postoj" potřebují dokonce viagru, někumu stačí přesvědčení o vlastní neomylnosti a jediné pravdě. No co, máte na to právo, ale chce to silný žaludek.

Re: Ano, stojíte.:
Autor: J. Slanina Datum: 17.4.2014 13:13

Tobě, soudruhu Mrázku, evidentně postačuje k zaujetí "postoje" nikoliv Viagra, ale Poučení z krizového vývoje, případně Komunistický manifest, že?

Re: Chápu to dobře,:
Autor: Z. Bureš Datum: 17.4.2014 13:41

Pane Halousku - každého slušného člověka, tedy i Vás.....musí přímo "hřát u srdce", když s jeho názory nesouhlasí takoví bolševičtí trilobité, jako jsou soudružka Svobodová a vypatlaný bolševik Mrázek !!!

Daleko horší pro Vás by bylo - kdyby tito jmenovaní s Vašimi názory souhlasili !!!

Díky za článek - hovoříte mi přímo z duše !!!

Re: Chápu to dobře,:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.4.2014 14:35

Mám pro Vás návrh. Kolaborace je trestný čin. Pokud jste si jistý, že ti pánové kolaborovali, předpokládám, že podáte trestní oznámení. Pokud podáte trestní oznámení na tyto pány za kolaboraci a soud dojde k výsledku, že opravdu kolaborovali, pak se Vám i všem Vašim zastáncům veřejně omluvím.

Využití definice.:
Autor: P. Čech Datum: 17.4.2014 8:45

Využijeme-li zde uvedené definice z Wikipedie, musíme konstatovat, že onou pátou kolonou nejsou jen Zemanovci, ale všechny politické strany (snad vyjma KAN). Politické strany, v nichž jsou skryti všichni "bývalí" komunisté, kteří po listopadu 1989 rychle zahodili rudé knížky a snažili se infiltrovat do OF, Když posléze zjistili, že jim tam pšenka nepokvete, poněvadž OF zahrnovalo většinu nekomunistů, poté za vydatné pomoci Václava Klause OF rozbili a jali se vytvářet politické strany, do jejichž vedení se sami dosadili. Tito "bývalí" komunisté vypracovali návrh nové ústavy a tento svou většinou, spolu s komunisty tehdejšími jej i v parlamentu schválili. Od té doby se datuje téměř neřešitelný problém, který tento stát neustále sužuje. Neschopnost koaličních vlád vydržet po celé jedno volební období, obecná zlodějna, korupce a rozdělování občanů na jednotlivá, malá stáda politických stran. Rozděl a panuj! Říká Vám to něco?

Re: Využití definice.:
Autor: Z. Švrček Datum: 17.4.2014 9:04

Vaše pravda a láska tady vítězí nad lží a nenávistí: ze vzniku politických stran a nové ústavy plynou koaliční neshody, korupce, zlodějina a stranictví. Vy jste tedy fakt genitus - inženýr lidských duší!

Re: Využití definice.:
Autor: M. Urban Datum: 17.4.2014 9:06

To je hodně naivní představa, že v zemi kde je 10% komunistů a spolupracovníků STB se najde strana, komunistů prostá. I když jste zapoměl na DEU. Každého poslance někdo zvolil. Horší je to ve městě kde se lidé znají, tam by neměli dát na sladké řečičky, ale když jim někdo slíbí hory i s horákama, tak je jejich. Stačí si přečíst diskusi na novinkách a nyní i na iDNES a zjistíte, že plná lednice je jim daleko bližší.

Re: Využití definice.:
Autor: P. Čech Datum: 17.4.2014 9:24

Máte pravdu, je hodně takových lidí. Desetina, jak jste uvedl. Já bych dokonce řekl, že víc. Tak cca 30%. To jsou ovčané, lidé bytostně líní přemýšlet nad věcmi obecnými. Lidé, kteří se rádi vzdají svobody rozhodování, jen aby nemuseli přemýšlet. Takových lidí však není většina.Pouze 30%. Většina je těch ostatních 70%

Re: Využití definice.:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 17.4.2014 12:18

Zapomínáte ještě na páté kolony dalších mocností: Spojeného království a Spojených států ("pravdoláskaři") a taky Německa ("eurohujeři"), byť SRN je "mocnost" druhé kategorie, dodnes okupovaná vojsky USA.

A taky zapomínáte na to, že pátá kolona není jedna organizace, její členové jsou rozmístěni všude: nejen v politických stranách, ale taky na úřednických postech ministerstev (MO, za účelem likvidace obranyschopnosti země; MPO za účelem regulace "nepříjemné" konkurence; MF za účelem dojení obyvatelstva, taktéž ČNB), samozřejmě i v médiích, v nejrůznějších "nevládních" organizacích žijících z grantů Vlády ČR případně z grantů vlád jiných zemí nebo z jimi zřízených fondů.

V podstatě se dá říct, že všichni občané ČR, kteří se neangažují v žádné páté koloně, by se vešli do některého menšího města jako je třeba Chrudim nebo Jablonec.

Re: Využití definice.:
Autor: M. Urban Datum: 17.4.2014 12:56

Nejhezčí je když napíšete absolutní hovadinu, tak jí i podobně vysvětlíte.

Pokud by jste chápal napsané..:
Autor: J. Mrázek Datum: 17.4.2014 13:10

Bylo by to mnohem lepší, než žít v omylu a nevědomosti ....

Jsem jenom vobyčejnej hajnej:
Autor: K. Frauknecht Datum: 17.4.2014 7:55

a furt tomu nerozumim.

"Náš návrat do západního společenství"? Kdy jsme byli součástí západního společenství? To jako těch dvacet let první republiky? Není to v historickém kontextu směšné?

Proč se musí Čech pořád k někomu "tulit"? To jako, že nás ten "někdo" ochrání? Proti komu a proč? Pominu-li rok 68, kdy nás velkej taťka zachránil před kontrarevolucí, nevím v naší pohnuté historii o žádné jiné nezištné pomoci :-))!!

My Unijní Evropané jsme zvláštní. Arabskému muslimovi vískáme plnovous a na Rusa s klackem. Přitom k té naší, jediné a správné demokracii má Rus výrazně blíž.

Zřejmě šéfuju nějakej oddíl páté kolony :-)).

Re: Jsem jenom vobyčejnej hajnej:
Autor: I. Schlägel Datum: 17.4.2014 7:57

Ale vůbec ne. Pouze si neuvědomujete některé historické souvislosti. To se stává.

Re: Jsem jenom vobyčejnej hajnej:
Autor: P. Čech Datum: 17.4.2014 8:47

Tak, tak. Docela jste to vystihl.

Re: Jsem jenom vobyčejnej hajnej:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 17.4.2014 12:35

Například úplné zmizení Slovanů z labských nížin, to si tady nikdo zatím neuvědomil.