5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Politici vybírají svého hlídačeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 22.12.2016 14:31, přehled diskusí

Nepřestává mě fascinovat,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 22.12.2016 14:06

jak velké peníze jsou strany i kandidáti ochotni obětovat aby byli zvoleni a mohli nám po další čtyři roky sloužit. Netroufám si ani pomyslet, že by to chápali jako investici. Vždyť to jsou vždy ti nejlepší, kterým jde pouze o naše blaho!

Investice do politiky:
Autor: V. Mlich Datum: 22.12.2016 14:31

"Investice" ze svého je to jen do doby, než se podaří zlákat dost voličů a dosáhnout na státní příspěvky. Pak už je potřeba jen umět státní penizky neproflákat, ale dobře investovat. Úplně "za vodou" jsou až ti, kterým se podaří probojovat k bezedné (protože "zdroje jsou") státní kase. Jenže voličům to jaksi nedochází, jinak by dávno volili stranu, co má zrušení státních příspěvků "za mandáty" jako jeden z bodů programu. A plnění "černých" šuplíků straníckych pokladen na "Rathovský" způsob skrze krabice od vína vlastně nepřímo taky, snížením přerozdělování. Pak teprv bude možné mluvit o "investicích", až budou všechny stranické peníze od členů a příznivců.

Prý nejlepší zákon!:
Autor: V. Mlich Datum: 22.12.2016 11:59

Po přečtení prvních dvou odstavců jsem byl přesvědčen, že to je celé jen ironie, takový svérázný vánoční humor. Až při dalším čtení mi došlo, že to autor myslí naprosto vážně.

Protože ten zákon je naprosto tragický a je typickou ukázkou, jak se dá pod rouškou boje proti korupci postavit nástroj na likvidaci politické opozice. Velké strany mají na maskování finančních transakcí placené profesionály, amatéři v menších stranách nutně musí dříve nebo později udělat nějakou chybu a pokuta třeba 200 tisíc ji může zlikvidovat. U těch, co již dosáhly na státní příspěvky, se jim za takovou chybu pozastaví, což se též prakticky rovná likvidaci. Velké strany budou pochopitelně mít všechno v pořádku, protože v Úřadu budou mít své zástupce. Mimochodem, z těch navrhovaných kandidátů jediná má jakouž-takouž ekonomickou kvalifikaci, bohužel je za KSČM.

Dosavadní praxe byla taková, že strany, které chtěly být transparentní, prostě daly svůj účet jako transparentní. Jenže to si takový Babiš anebo i ČSSD nemůžou dovolit, aby jim každý viděl do karet, tak vymysleli tuto fintu s rozdělením účtů, kdy některé transparentní být musí a jiné naopak pod záminkou ochrany osobních údajů (mzdy zaměstnanců) vidět být nesmí. A další transparentní být mohou, ale nemusí. Podvodníci si prostě udělali zákon, který jim dává před voliči alibi, že jsou transparentní podle zákona.

A to zatím vůbec nebyla řeč o tzv "volebních" účtech. To musel vymýšlet člověk, co nikdy nefinancoval volby. Jednak kdo nestihne do 5 dnů od vyhlášení voleb ohlasit Úřadu číslo volebního účtu, má prakticky po kampani (to je porušení ústavy!) a jednak ten nápad uzamknout účet okamžikem vyhlášení výsledků se musel zrodit v pěkně blbé hlavě. Zůstatek půl roku zmraženej! A co s fakturama, které mnohdy dobíhají i měsíc po volbách? To je další cesta, jak si Babiš zamaskuje náklady kampaně, prostě si ty faktury odkloní na provozní účet.

Další perlička:
Autor: V. Mlich Datum: 22.12.2016 12:08

Zákon omezuje nejvyšší částku placenou v hotovosti na 5 tisíc Kč. Takže když si na volební míting zavoláte kapelu, která bude chtít po vystoupení "na dřevo" 7 litrů, tak buď je ukecat, ať si pošlou faktur (znáte někdo takovou kapelu?), anebo hezky rozepsat na víc paragonů: baskytarista: 4 tisíce, zpěvačka: 3 tisíce. Anebo si najít firmu, která tu kapelu zaplatí, a pak si to vyfakturuje přes účet. "Velké" strany už na to mají vytvořené jednoúčelové servisní neziskovky. Ať žije transaprence!

Takže strany budou kontrolovat samy sebe.:
Autor: F. Lesniak Datum: 22.12.2016 7:44

Je to jak za vozem, tak pěšky. Předpokládám, že "kontroloři" budou mít za svoji záslužnou činnost tučné příplatky, jako za všechno.