2.8.2021 | Svátek má Gustav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 14.6.2021 16:52

No nevím. Nečas v řadě věcí předal oteže řízení státu své konkubíně, dohadování o obsazování důležitých míst ve státní srávě atd.. Proč vybírala pozornosti za to, že někoumu sjednala schůzku s Nečasem ? Proč ji dával dárky třeba GŘ ČEZ Beneš, náměstek mnistra zemědlství Boček, miliardář Křetínský, Rittig.... Milovali ji a nemohli si pomoci ? Proč Nagyová zapojovala do asvyh kombincí Vojenské zpravodajství, včetně lva z Afghanistánu Páleníka ? Ten se pak ukázal jako ředitel Správy hmotných rezerv a zřejmě skončil před soudem.

Jakým zpusobem nabyla Nagyová vvsokoškolského vzdělání, když se opravně pochybuje o tom, že měla maturitu. Toho si novináři vůnec nevšímlí, jak vznikla její záveřečná práce, ale v jiných případech se mohli strhat pokud se jednalo o ministry Babišovy vlády. atd.atd.

J. Pavelka 14.6.2021 15:47

Pokud vím, tak jan Kubice nežil v ústraní, ale stal se ministrem vnitra...

M. Winter 14.6.2021 13:24

...mimochodem nebyla náhodou zakázka na dostavbu Dukovan před rezignací Nečase v podobné fázi jako když se objevila kauza Vrbětice?

J. Nevrkla 14.6.2021 8:44

Někteří naivove si zřejmě přeji policejní stát.

V. Kuhaj 14.6.2021 8:32

Jenom k té první větě, pane Jemelíku, navíc krátce: "Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech".

Mně osobně dělá větší starost nezávislost politiků na vlivu novinářů a hlavně neziskovek. Pokud vím, vy sám jste příklad obého. Agilní neziskovkář který brojí proti soudům, a teď už i proti policii. Organizace s lidmi jako vy nabývají vlivu každým dnem! A vám dělá starost vliv policie na politiku? Vy jste fakt hroší kůže, všichni v tom vašem spolku.

R. Langer 14.6.2021 5:05

No, letos nám "unikly" Vrbětice... ;-D

J. David 14.6.2021 4:07

Četnické právo. Maul haten, und... den Rachen festen weiter nicht, veil Gerecht habe ich. Co čekat?

V. Kuhaj 14.6.2021 8:36

veil je závoj. Já vím, už je to dýl, viďte? Jo jo, jazyk se holt musí pořád cvičit. Třeba aby se místo "závoj" napsalo správné "protože". Normálně na překlepy neupozorňuju, ale když už tady někdo machruje s němčinou...:-)

J. David 14.6.2021 9:07

Omluva, píši jak mi huba narostla. Nejsem Goethe, die Arsch ist keine Flöte. Pane Kuhaji, pokud jsem urazil Váš jazyzokozpyt a mluvnici, vězte, jsem starý engemét z Gablonz, tam se "hochdeutsch" moc nebralo. Něco jako moravština na Hané, a čeština na Chodsku, "hin se hukáže", za pět a sednout. Was kann wir machen? Sirky, jak je německy řeknete? Rád se nechám poučit.

G. Onion 14.6.2021 9:35

Tak nevím kdo víc machruje. Pan David jen změnil dvojité w za jednoduché v. Z kontextu věty zcela jasně vyplývá, že neměl na mysli žádný závoj ale slůvko protože. Pokud by to říkal, budete se ho ptát jestli myslí weil nebo veil? Asi těžko. Vaše invektiva byla naprosto zbytečná. Normálně na překlepy neupozorňuju, ale když už tady někdo machruje s němčinu....

J. David 14.6.2021 13:26

Díky, normálně repetím česky a občas przním slovo vyslovené, v slovo psané. V/w, z/s, der/die/das, neb psí ocas (ohon/schwanz). Germanismů a jazyka německého (byť neuměle) užívám v kotlině České, neb je to tradicí. Kdysi starej Neugebauer, u mariáše v Gasthausu za bolševika v Sudetengau, láteřil německy na zabité dvě sedmy. Víte, závoj či příslovce, pouze luzný jazykozpyt a vnímám i whisky/whiskey (Skotsko/Irsko). Sirky nebo zapalovač. Jak na to s Hochdeutsch. Der Feurezoig, či "Fojerzveg"? Die Streichholzer, nebo Zündholz? Pýcha, pytel, Pysk, Podplukovník, Poštěvák, vybraná slova po "P". Závoj (der Schleiter) nemá s výrazem "veil" nic společného. Na stará kolena se obveselím a vnoučatům něco zašprechtím. Gott sei dank, pan Onion mi jistě promine. Dědek se ukecal.

J. David 14.6.2021 13:37

Není to "der Schlaier"? Buď je blb Kuhaj, nebo já. Překlepy neberu. Závoj Kuhajme? Čádor nebo burka.

V. Kuhaj 14.6.2021 14:12

Šmarjá, tak si vygooglete, co to ten veil je. A kdyby vám to našlo, že závoj, tak z toho nebuďte zmaten, ono může být víc obratů pro jeden výraz. Ale to vám jistě nemusím vysvětlovat.

J. Vorlický 14.6.2021 15:56

Nevím, co jste zač pánové, ale: anglicky veil je závoj. Německy to myslím není nic.

J. David 15.6.2021 0:06

Asi budu za blba, ale v němčině to neznám, "weil bin ich den tsechische Trottel". Nemáte v jazycích bordel (schlamperei)? Anglicky bych to bral jako závoj, ale holínky, jako hodinky, obojí se natahuje, že? Vysvětlovat nemusíte nic, chápu. Rád se nechám poučit. Něco, jako maďarsky "pitchába" a "bazmek". Poradíte?

P. Hatina 14.6.2021 2:39

Bohužel, tento problém je ale z hlediska justice neřešitelný.

Na jedné straně samozřejmě nelze zakázat policii aby vyšetřovala aktivní politiky, protože jsou politiky. Pokud na ně dostane takzvané podání (po česku, udání), tak to (je) prostě vyšetřit musí, stejně jako kohokoliv jiného.

Ovšem, zase na druhé straně, jest značně naivní požadavek, "na možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek" - za situace, kdy nejen že justiční řízení trvá řadu let, tudíž kariera politika už jest stejně out. Leč existují i další důvody, na tu soudní složku justice se dá spolehat asi tak stejně jako na tu policejní.

Tudíž, co mne tak napadlo, ten jediný rozumný přístup by mohla přinést média - kdyby řadu těch provokativních akcí policie naprosto ignorovala a nevyřvávala je hned divákům, ale v klidu si počkala na oficiální rozhodnutí které v těchto případech - protože politici mají na dobré advokáty- obvykle musí padnout velice rychle. Ovšem to bych zase od našich médiích chtěl mnoho , právě ta se bez těch bulvárních záběrů a obrooovských titulků obejít nedokáží, tak jestli nebude jednodušší věřit v tu justiční spravedlnost ;-D

J. Stehlik 14.6.2021 7:14

Řešení je jednoduché - decentralizace . Podívejte se na USA . Tam máte FBI (pod vládou) , pak státní policii financovanou státy a pak místní policii (šerifa) .

Všichni si hlídají své pravomoci a mají své finance a kompetence (a nemají se rádi) . Prostě nedávat všechny vejce do jednoho košíku . Vytvořit takzvaně legitimitu zdola volbami . Kdy si volí svého starostu , šerifa, soudce či státního zástupce . To dává lidem duvěru ve vymahatelnost práva a odvolatelnost .

U nás je problém s centralizací kdy je to pojetí monarchistické a všichni táhnou za jeden provaz.

J. Vorlický 14.6.2021 8:12

Ano, souhlasím. Po 2.světové válce stát přešel na systém moci jednotné, tedy na centralizaci moci (KSČ). Po 1989 tu moc jednotná zůstala (v podobě právní kontinuity se zločinným režimem). Řízení státu se teď po 30 letech nachází v naprostém rozkladu, neboť socialistický řád se rozpadl, aniž bychom ho nahradili řádem demokratickým, tedy decentralizací moci. To, že v Ústavě je napsáno, že ČR je demokratický stát, z něj demokratický stát ještě nedělá. Tedy princip řešení vskutku jednoduchý - jen ho provést!