28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

POLITIKA: Pohádka o moderní levicové straně

KSČM vyvíjí větší snahu o rehabilitaci stalinismu, než o svou vlastní reformu. O svou vlastní rehabilitaci se konec konců starat nemusí. Dělají to za ní její ochotní zastánci v ČSSD a v mediích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 24.11.2013 22:51

No, dnes byl na ČT1

další díl Českého století - Zabíjení soudruha. K tématu článku docela pasuje ...

J. Vozábalová 24.11.2013 2:15

A co teprve jejich mladí!

Občas sleduji Politické spektrum - dnes stranickou mládež. Jistá Pavla Šlahúnková za mladé komunisty hovořila jak z partesu - no to se dalo zcela čekat, o to nic. Téměř na konci, kdy jí jeden z účastníků připoměl, že se nevyrovnali s minulostí - viz soudružka Semelová - ona ideologicky silná mladá soudružka pravila: "KSČM vznikla v roce 1990, KSČ existuje, tak to by byla otázka na ně" - naneštěstí už nebyl prostor na reakci, ale vůbec bych se nedivila, kdyby nějaké reakce nebyl nikdo ze tří přítomných mladíků ani schopen. 

Já jen, že se máme vskutku na co těšit - tedy jestli s tím současné aktivní generace nic neučiní.  Čas strašně letí a najednou tu už nebudou aktivní lidé, kteří pamatují už jen normalizaci, natož pak 50.léta - ta už si i já pamtuju jen matně jako holčička předškolního věku, a to už jsem pár let v důchodu. 

Zlo je o to skrytější a trpělivější, o co je hroznější a vychovávají-li si komunisté své následovníky takto jednoduchým a účinným způsobem - to, co bylo se nás vůbec netýká, my se nemusíme s ničím vyrovnávat, my jsme tu od roku 1990 - pak jsou věci ještě horší, než jsme si mysleli.

Z. Sohorova 24.11.2013 4:21

Re: A co teprve jejich mladí!

Plne s Vami souhlasim  Dobre napsane

V. Němec 23.11.2013 20:14

Proč

Proč je stále obecně považována komunistická strana za přijatelnější než nacionálně socialistická, vždyť například koncentráky okoukali od bolševiků a mnoho dalších vymožeností se od nich naučili, i v počtu obětí svého panování nácky také trumfli. Tak že s toho mi vychází že sociální demokraté by byli ochotni spolupracovat i s těmi socialisty národními nebo ne?

J. Sládeček 23.11.2013 20:35

Re: Proč

Zde byly nějaké koncentráky? A jaké oběti, myslíš havlovu amnestii? Mimochodem první koncentráky dělali demokraté z Anglie a to v Indii. Dále pak kolem roku 1800 v JAR a kolem roku 1818 je stavěli koncentráky demokraté z USA a později zase demokraté z Francie v Alžírsku.

M. Prokop 23.11.2013 21:25

Re: Proč

Jo, byly. A v nich příslušníci PTP, což ví každý včetně komoušů, ti to jen zapírají.

J. Jurax 23.11.2013 23:34

Re: Proč

Koukám, že jste sice ideově pevný, ale v dějepise jste ve škole zjevně absentoval. Jihoafrická republika vzmikla 31.5.1961. Druhá bůrská válka - ta s těmi koncentráky - byla 1899 - 1902. A tak dál ...

Z. Sohorova 24.11.2013 1:43

Re: Proč

A jeste jste zapomel napsat v roku 1254 a 1482 a hlavne v dobe Rimanu  Jeste byste mel pripomenout dobu kamenou :):):)

M. Prokop 23.11.2013 21:24

Re: Proč

No protože s nacisty alespoň část národa bojovala, s komunisty velká část kolaborovala, nebo dokonce komunisty byla.

M. Prokop 23.11.2013 17:39

Je to tak.

A normální lidé to vědí (připomenutí neuškodí), sockomouši to nikdy neuznají.

Z. Sohorova 23.11.2013 10:50

Proste par vet

Komunisti dnesni jsou stejni darebaci jako ti jejich predkove Je to uplne stejna pakaz jako byli jejich otcove  a rodiny  Komunistickou  bandu je treba postavit mimo zakon a kazdeho potapa ktery jim da ve volbach hlas poslat do Severeni Koree at si tam uziva komunisticke slasti

J. Boleslav 23.11.2013 14:41

Re: Proste par vet

Taky to tak vidím. :-)

H. Lukešová 23.11.2013 15:50

Re: Proste par vet

Ano. Tentokrát souhlas bez výhrad.

J. Sládeček 23.11.2013 18:47

Re: Proste par vet

Zlatí komouši proti "demokratům".

Z. Sohorova 24.11.2013 5:25

Re: Proste par vet

Zlati komousi?? Ani jedna strana z jmenovanejch  nestoji za nic CSSDKSCM POPELNICE<<<<

V. Ondys 24.11.2013 7:47

:)))))))))))))))))) Jasan

V Jáchymově, kde často jenom pro pouhé podezření, že jsou oponenti, muklové nelidsky dřeli odsouzeni k vysokým trestům, dnes naši demokraté :))))))) žerou malé děti.

J. Jurax 24.11.2013 22:55

Re: :)))))))))))))))))) Jasan

Probůh, nevtipkujte tak nevhodně, soudruh Sládeček tomu uvěří a bude to dál šířit jako fakt ...

K. Janyška 23.11.2013 9:27

Levicové politické strany jsou zájmové kliky,

které neprospívají vývoji. Nerespektují ani v nejmenším skutečnou podstatu lidského světa, tedy spontánní řád lidské interakce... Dzp.

P. Maleček 23.11.2013 8:02

Proč není komunismus zakázán????

A nestačilo by jednoduché: Hlavním cílem každého člena komunistické strany zákonitě je návrat komunismu. Tj. hnutí které hlásá zášť vůči jiné skupině osob a jehož cílem je jako organizované skupiny potlačení práv a svobod člověka.

Takže se podle platného právního řádu jednoznačně jedná o zásadní porušování lidských práv, které by mělo být v souladu s platnou legislativou - § 260 trestního zákona potrestáno trestem odnětí svobody a zákazem tohoto hnutí jako celku. A byl by pokoj.

J. Slanina 23.11.2013 8:54

Re: Proč není komunismus zakázán????

Protože nejsme jako oni!!!

V. Ondys 23.11.2013 9:17

:)))))))))))))))))) A nemůže to být i tak,

že stále o tom fakticky rozhodují :)))))))))))) oni a ostatní si můžou jenom svobodněji :)))))))))) žvanit?

J. Boleslav 23.11.2013 9:35

Re: :)))))))))))))))))) A nemůže to být i tak,

Řekl bych, že jste dost blízko pravdě. :-(

V. Ondys 23.11.2013 3:59

:)))))))))))))) Asi to má souvislost

se společensky nestydatým prohlášením z cizáckých pohádek: "Císař je nahý!" :)))))))))) U nás je vždy vítaný loupežník, který lidumilně připraví o majetek každého, kdo má :)))))) o kačku víc!

J. Kovaříček 23.11.2013 3:53

Co je to za řeči,

Když se mluví o levici a pravici v české politice? Už používání těchro termínů jest zcestné, pod těmi slovy představuje si každý co chce nebo co ho napadne. Zjistěte si odkud ta slova pocházejí!

V Čechách ani na Moravě žádná "pravicová" strana neexistuje. Po mírném převratu v mezích zákona, který byl šikovně naplánovan v Kremlu, se komunisté rozlezli do všech světových stran. U komunistů není nebezpečným vlastnictví legitimace, ale způsob myšlení. Komunistou se mohl stát jen blbec nebo darebák, v mnoha případech kombinace obou těchto vlastností. Bezcharakternost nezmizí odhozením rudé knížky.

V české politice není patrný nějaký programový konzervatismus, většina politiků a i obecného lidu myslí stále "socialisticky" a podle toho to vypadá. Co chcete od občanstva, které si svobodně zvolí za presidenta individium Zemana? Zatím se ještě mají lidé dobře, tedy rozhodně lépe než si svou prací zaslouží. Doby, kdy to šlo od desíti k pěti jsou za námi, teď už to jde od pěti ku dvoum. Češi si svobodu "vydobili" rachocením klíčů, vypořádat se s děsivým dědictvím komunistického panování neuměli či nechtěli. Ty trapné diskuze o skupině bratrů Mašínů! Teď zase nadávají po hospodách na kapitalismus, aniž by pochopili v čem spočívá síla demokratického systému. Kapitalismus fungoval v Čechách i za komunistů v podobě černého trhu.

Pochybuji, že členové KSČM usiilují o to chopit se moci, momentální stav jim vyhovuje. Jsou u koryta aniž by museli nézt jakoukoliv zodpovědnost. Jsou v parlamentu, dokonce i v tom evropském, jsou dobře placeni a jen se mohou smát všem těm blbečkům co je volí. Budoucnost nelze přesně odhadnout, ale radostná v ráji tom na pohled nebude. Jinak ani nelze.

J. Boleslav 23.11.2013 9:49

Re: Co je to za řeči,

Rozdělení na pravici a levici resp. zařazení jednotlivých stran a názorů na pravolevé ose v politice platilo, platí a platit bude. Zpochybňování tohoto faktu pouze nahrává levici a populistům. U nás je toto dělení skutečně poplatné převážně rovnostářskému, tedy levicovému elektorátu. Příliš pravicová politika nemá ani u nás, ani konec konců nikde ve světě příliš velkou šanci se dlouhodoběji prakticky prosadit. Komančům to, že nejsou u vesla, jistě vadí. Kromě koryt jde většině z nich i o moc, kterou na centrální úrovni (naštěstí) zatím příliš nemají. Nejbližší budoucnost bude IMHO nějaká pokračující typická česká bramboračka, jak správně prohlásil už po volbách v r. 1998 J. Fištejn. Největší momentální nebezpečí jsou Ovarovy snahy o změnu parlamentní demokracii v prezidentskou autokracii a větší orientaci na ivany.

H. Lukešová 23.11.2013 0:18

No a přesto je pořád propírán Nečas a ODSka, přitom

hrozící nebezpečí KSČM někteří lidé nevidí. Nečas je médii (můžeme se divit, když jsou velká část médií levicových?) propírán jako čert s oháňkou a kopytem, proti ODS média rozjela dlouhou dobu hysterickou nenávistnou kampaň, zatímco KSČM je v klídečku, nikdo ji nekritizuje, i Lidové noviny, které nejsou levicovým plátkem, KSČM příliš nekritizují, proč?

V. Lacina 23.11.2013 6:44

Re: No a přesto je pořád propírán Nečas a ODSka, přitom

Jde o jiné pojetí kritiky. Pro marxisty znamená kritika nenávistné bombardování politických protivníků účelovými argumenty. Konzervativní varianta kritiky je obrácena spíše "dovnitř", protože jejím smyslem je konstruktivní kultivace myšlení. Z obou těchto stanovisek vyplývá, že kritika komunistů (ba i socialistů) je zbytečná, ba až kontraproduktivní...

J. Boleslav 23.11.2013 9:38

Re: No a přesto je pořád propírán Nečas a ODSka, přitom

Výsledky této "konzervativní" kritiky jsou jasně patrné. Komanči bezmála 20%, ODS kousek nad hranicí volitelnosti. Taková varianta kritiky není konzervativní, ale pitomá. Ve zdejších podmínkách je evidentně kontraproduktivní.