23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: Podivná změna

Úmrtí Stanislava Grosse nám dalo vzpomenout na éru, kdy bylo v politice prý možné všechno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 22.4.2015 9:04

Milý pane Jelínku

Píšete: "Lidé jako Ivan Langer či Vlastimil Tlustý již v politice nejsou. Jiná dítka své doby, namátkou Miroslav Kalousek, se srdnatě drží. Vzchopení vyšetřovatelů a státních zástupců se postaralo o to, že si v politice neškrtnou David Rath, Vlasta Parkanová, Petr Nečas nebo Petr Tluchoř."

Relativizace je cesta k pisatelově zkáze, zvláště, je-li vedena neskrývanou záští. Uvedená citace je toho důkazem. Sčítáte shnilá jablka se zdravými hruškami. V seznamu Vám chybí možná 200 politiků činných i mimo hru. Připomínám třeba Rychetský, Zeman, Čuba (!), kakaový Kraus, ... SMontování Ratha a Parkánové je možná žalovatelné. Je to stejné, jako když Vás hodím do jednoho pytle s Kejzarem a Goebbelsem.

B. Mráz 22.4.2015 10:28

Re: Milý pane Jelínku

Dobře napsáno, pane Mertle.

Z. Švrček 22.4.2015 9:02

Docela symtomatické

je, že autor zmiňuje Grosse, Langera, či Nečase, ale jaksi "pozapomněl" na jedno z nejtypičtějších dětí oné doby, na Bohouše Sobotku. Ten se ovšem vyvedl a drží se na čele jako kleště, ačkoliv jsem přesvědčen, že naprosto nemůže být odtržen od reality všedního života průměrného občana, protože takovou jaktěživ nepoznal.

T. Kočí 22.4.2015 9:41

Re: Docela symtomatické

přesné