25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

POLITIKA: Podivná prosperita

Středolevá vláda pomáhá chudým a komplikuje život zvláště malým a středním podnikatelům různými regulacemi. Takový je obecný pohled na politiku kabinetu Bohuslava Sobotky, kterému ani sami ministři nijak zvlášť neoponují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 5.6.2016 11:44

Podstatné je,

Že se nezmenšuje a zřejmě ani nebude zmenšovat rozdíl (podíl) naší a západoevropské životní úrovně! Mezi nezaměstnané nejsou v EU zahrnováni např. ti, kdo se "přeškolují", k vůli nezaměstnanosti odešli do zahraničí, předčasní důchodci, nadbyteční úředníci... oficiální statistiky nezaměstnanosti jsou téměř bezcenné!

Změněnou metodikou výpočtu bylo HDP v EU (nesmyslným zahrnutím části investic do produkce) zvýšeno! Protože HDP obsahuje i produkci cizího kapitálu na území států, jeho změny tedy nevypovídají o změnách životní úrovni jejich obyvatel vůbec nic!

Výpočet hrubého národního produktu (HNP), který by spolu se změnami zadlužení veřejných rozpočtů i občanů a reálnými změnami kurzu měny mohl sloužit k posuzování změn životní úrovně se záměrně neprovádí!

Takže si pro jistotu všichni spočítejme, jestli jsme na tom lépe než před několika lety! Já tedy určitě ne.

B. Rybák 5.6.2016 12:09

Oprava

Místo "zmenšovat rozdíl (podíl) naší a západoevropské životní úrovně" á být "zmenšovat rozdíl (podíl) západoevropské a naší životní úrovně"