22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Richard III. 29.2.2008 22:21

Kosovo ne

Věřme, že Béma nemusíme brát vážně. Dělá vše, aby se politicky odepsal. Je populista socanského typu.

Vážně musíme brát pravděpodobné negativní důsledky neuváženého uznání Kosova.

ubu 29.2.2008 22:10

Re: Re: Re: Marat nezklame.

tak co se sereš do českej novin, když nás tak nenávidíš? Jdi do hajzlu blbej nevzdělanče

kaiser 29.2.2008 21:09

Re: Re: Karel IV

zatímco Vás by nenechal dělat ani správce latrín

brána 29.2.2008 21:02

Re: Proč stíhat nějaký vlak!

Zajímavé, že považujete za nemoudré to čeho si tolik vážíte - vymanění se z vazalského vztahu vůči mocnějšímu národu. Nebo jste u toho nebyl?

brána 29.2.2008 20:55

Morava

po velké moravě velkou evropu...........eh všude žijí jen lidé a ne etnické skupiny

Wabi. 29.2.2008 20:35

Pro ty ,co se zajímjí o fakta a ne o místní tlachy :

www.rmv.cz  Kniha :Stabilita Balkánu a EU.

vita 29.2.2008 20:24

Re: Re: Re: Nejsem a nikdy jsme nebyl pro trhání větších státu na menší.

ČSR neplatila reparace, ČSR platila "poplatek za osvobození". Jenže ČSR dokázala ustát to, co Rakousko ani Maďarsko ne.

Ale ostatně, co to plácáte o reparacích? ČSR je neplatila (a platila za osvobození), protože to byla ČSR - ne poražený stát.

vita 29.2.2008 20:21

Re: Vito,ty mě jsi nějaký expert na mezinárodní právo.

Mezinárodní právo je to, co mezi státy umožňuje řešit spory jinak než bombardováním a "Na zteč!  Urááá!". Kapíren sí?

Stejně jako trestní právo je to, co některým z nás brání vraždit na potkání - a vrahy izoluje od společnosti. To, co nám umožňuje žít jakžtakž v bezpečí a beze strachu.

Ty si dřepíš za vodou, za velkou vodou, jseš nepochybně tak starý, že ti nehrozí, že bys na porušení práva doplatil. Nanejvýš tím, že tvoje dolary jsou dneska na míň než polovině toho, co před pěti lety - a dobře ti tak. Ale TADY, kousek od našich hranic došlo k flagrantnímu porušení mezinárodního práva. A my budem rádi, jestli za to zaplatíme "jen" penězi. Bohužel ještě podléhám branné povinnosti a to, že máme profesionální armádu znamená jen to, že budu-li někomu velet, tak blbům bez výcviku.

Já si myslel, že platí to římské "pacta sunt servanta" - a je důležité zejména pro malé státy a pro méně mocné lidi, aby právo a smlouvy platily. Velmoc si právo (nebo i nadprávo) vynutí. Mafián si je taky vynutí. No, apsoň vím, kam si tě zařadit - a jak ti odpovědět až se zase budeš tvářit "morálně"...

A. 29.2.2008 20:13

Re: Vito,ty mě jsi nějaký expert na mezinárodní právo.

Drahý Marate. O přání obyvatel Kosova nejde a nikdy nešlo. Jde jen a pouze o prachy. Konkrétně o prachy amerického ropného koncernu Kellogg, Brown & Root company, dceřinou společností neblaze proslulé firmy Halliburton. Ten má totiž provozovat albánsko-makedonsko-bulharský ropovod AMBO, který spojí koridory mezi Černým mořem a pánví Kaspického moře, a ta obsahuje skoro 50 miliard barelů ropy. Tato společnost také, hned po "humanitárním bombardování" Bělehradu financovala založení vojenské základny Camp Bondsteel v Kosovu, toho času největší vojenské základny USA na světě. A koncern provoz základny financuje dosud, aby měl zajištěn ozbrojený dohled nad svou velice lukrativní investicí. Je zajímavé, že právě o těchhle skutečnostech se u nás úzkostlivě mlčí.

A. 29.2.2008 20:09

Re: Re: Bem ma v tomto pravdu, ale

Obávám se, že rozhodnuto bylo již od začátku. A rozhodly finanční zájmy amerického ropného koncernu Kellogg, Brown & Root company, dceřinou společností neblaze proslulé firmy Halliburton. Ten má totiž provozovat albánsko-makedonsko-bulharský ropovod AMBO, který spojí koridory mezi Černým mořem a pánví Kaspického moře, a ta obsahuje skoro 50 miliard barelů ropy. Tato společnost také, hned po "humanitárním bombardování" Blehradu financovala založení vojenské základny Camp Bondsteel v Kosovu, toho času nejvtší vojenské základny USA na světě.

zet 29.2.2008 19:45

Re: Jde o to,proč ti Albánci nechtěli být pod Srby.

Na tie prvé námietky ani nemienim reagovať. Ale mali by ste si uvedomiť, že Česi len uplatnili právo na sebaurčenie. V R-U boli len jedným z území s dosť obmedzenou autonómiou, Slováci v Uhorsku nemali ani to. Albánci majú vlastný štát, a vznik ďalšieho Albánska pod iným názvom je absurdum par excelans (excelens?). Ja sledujem celý proces od roku 1985, keď som bol v srbskej Vojvodine na návšteve a prvýkrát som sa stretol s problémom menšín a hlavne Kosova. Je zaujímavé, že najobjektívnejšie informácie podávalo sarajevké rádio, ktoré nešetrilo ani jednu stranu, ale z ich správ a komentárov bolo zrejmé, že hlavným problémom bola nespratnosť kosovských albánskych gangov - ťažko si inak predstaviť, že vo vtedajšej Juhoslávii by siahli k tak drastickému kroku obmedzenia autonómie oblasti, keď ostatné AO nechali na pokoji. Albánci mali autonómiu, o akej sa ostatným ani nesnívalo - dokonca mali v rukách aj miestnu políciu - vyzbrojovanie "osloboditeľských skupín " začalo práve touto cesto. Trochu viac vedieť, kým začnete vynášať nekompromisné súdyRv.

Pavel Urban 29.2.2008 19:26

Ano Československo bylo národním státem

pro ty, kteří se považovali za Čechoslováky, což byla většina Čechů. Že tvořili v novém státě jen menšinu a že tato menšina se chovala k Němcům a Maďarům hůře, než R.-U. je pravda, na postoj Čechů a československy uvažujících Slováků k novému státu to ale evidentně nemělo velký vliv. Jestli to bylo správné nebo rozumné je jiná otázka.

Zmiňoval jsem se o identifikaci občana se státem. To vůbec nemusí být otázka demokracie. Německo za Hitlera rozhodně nebylo demokracií, přesto se s ním většina Němců více či méně identifikovala. Proto také Německo vydrželo ve válce tak dlouho. Jestli to bylo správné či rozumné je jiná otázka.

Vašim problémem Marate je, že se pokoušíte čelit racionální argumentací iracionálním motivům. Obávám se, že ve věci Kosova a kosovských Albánců je takový přístup nanic.

Jiri 29.2.2008 18:31

Proč stíhat nějaký vlak!

Kdyby se všichni měli ohlížet na to, ce dělá většina, kde by byla svoboda? Rozum mám svůj, mozek k přemýšlení taky. Takže na rozjetý vlaky nevěřím, samostatné Kosovo je hloupost protiprávní.  Nebezpečná záleležitost, kterou rozhodně nelze omlouvat tím, že většina (připadně) je pro. Bém ať si naskakuje do rozjetých vlaků, Populista chce jen to, co chce většina. Co by sdělil, pokud by se prezident vyjádřil proti? Už vidím ten veletoč. Prezident nic takového nevyjádří a Bém si bude zkoušet rozjeté vlaky. Kde je právo, kde je spravedlnost?

JJ 29.2.2008 18:13

Re: Jde o to,proč ti Albánci nechtěli být pod Srby.

Jasne, ovsem 10-20% obyvatelstva srbu v tom state urcite dlouohdobe neprezije.

V teto situaci neni dobrych reseni. Bohuzel.

JJ 29.2.2008 18:11

Re: Re: Re: Před 10 lety bylo možné nepodpořit teroristickou organizaci UCK

To bylo bohuzel hole konstatovani faktu. O zadnou ideologii nejde.

J.G. Pašek 29.2.2008 18:02

Re: Re: Co byla tragédie,? Když Slovensko . . .

Za 1. Republiky, kterépak zbrojovky byly na Slovensku?  . . . i když 1918-1939 to byla ČSR = Československo  . . . .

Marat 29.2.2008 18:02

Re: Re: Nejsem a nikdy jsme nebyl pro trhání větších státu na menší.

Vito,třebas proto v ČR nebyla taková těžká krize,že ČSR nemusela platit ty tíživé reparaece,ač nějaké platit přece jen musela.ČSR se vyhnula nezaslouženě některým těžkostem. Diky tomu,že v té době bylo jiné mezinárdodní právo,jak o dvacet roku pozdějí.

Wabi. 29.2.2008 18:00

Re: Re: Re: Re: Re: Marat nezklame.

Toť tvá představa deformovaná vzdáleností a časem. Jinak zakomplexovaný člověk, co vidí věci tak jak se mu hodí. Smutná postava.

Marat 29.2.2008 17:58

Jde o to,proč ti Albánci nechtěli být pod Srby.

Otázka zní,proč ti Albánci nechtěli být pod Srby? Proč Češi nechtěl být opod R-U? Proč Slováci nechtěli být pod Čechy atd.Račte pochopit,že ani ČSR před I.svět. válkou neexistovalo a také podle toho mezinárodního práva.Dokonce ani poldle toho mezinárodního práva dnešního.Tak se nestarejte tolik o Kosovo.Mají co chtělí a vám do toho vůbec nic není.Nemusí se vám tolíbit,ale můžete jen být jen ticho.

Marat 29.2.2008 17:50

Vito,ty mě jsi nějaký expert na mezinárodní právo.

Nějak ovšem nemáš ponětí kdo to mezinárodní právo tvoří,kdy a jak. Já jsem přesvědčen,že jen občané na tom konkrétním uzémí bydlící můžou o sobě rozhodovat a né jakýs šovinisté bydlící kdes opdal.A co vám vlastně tak vadí na Kosovu,Vždyť vám vůbec nic do toho není,co si obyvatelé Kosova přejí.Opakují,je to blbost se trhat od větších státních celku,ale když chtějí žít ještě mizernějí,jejích věc.

Vito,co to je podle tvých představ to mezinárodní právo? To co vyhovuje tobě a tvým souvěrcum? Což nevíte,že se ve světě vždy měnili hranice,státy zanikaly a vznikaly a tak to bude vždy.Dokonce i mnohé státy zanikly.Vznikali a zaníkali i národy,tak co vás na nynější situaci tak pění? Vždyť několik desítek státu vzniklo i po tom vámi vyřvávaném mezinárodním právu.Zanikly i poválečné dohody vytvářené dle hlupáku na věčné časy.Tedy i to vámi vyřvávané poválečné uspořádahní podle toho mezinárodního práva,kterého se tak hloupě dovoláváte.

Marat 29.2.2008 17:34

Re: Re: Re: Re: Marat nezklame.

Wabi z  dlouhé chvíle a také proto,že vlastenčíkum rad nastavím zrcadlo.Ty Wabi a vy ostaní,máte dušičky  turu domácích a těší vás mít nad sebvou pána kterého si jaksi přejete.

Marat 29.2.2008 17:30

Re: Re: Nejsem a nikdy jsme nebyl pro trhání větších státu na menší.

Ctná (ctný) vito,to vámi vyřvávané mezinátrodnín právo bylo v roce 1918 plně jiným právem,jak právo o dvacet roku pozdějí.A o pár roku pozdějí zase bylo to právo jiné.To mezinárodní právo není nic přesného a neměného. O  závazném mezinárodním právu se nedokáže dohodnout a shodnout ani tá přeslavná neslavná OSN.A až se bude schylovat k dalšímu Europskému,nebo světovému klání,.velmoci si vytvoří zase jiné právo a po zkončení toho klání zase jiné právo.Nedělejte si iluze,že to bude stále tak jako doposud.Takže ani věčn  ý mír a večně neměné mezinárodní právo je nesmyslem.Mezinárodní právo je jen tím,co si velmoci vytvoří ve svém zájmu a dohodnou se o tom s těmi druhými velmocemi.Jinak ty sliby a řeči o mezinárodním právu je mlácením prazdné slámy a žvýkačkou pro malé a slabé.

Marat 29.2.2008 17:21

Re: Re: Nejsem a nikdy jsme nebyl pro trhání větších státu na menší.

Že Československo dalo Čechum národní stát?Ale ale ! Což v tom Československu žili jen Češi?Nikoliv ! Ten stát se skládal ze sedmi národnosti a v něm Češi tvořili menšinu ! Z patnácti a půl milionu občanu,tvořili Češi jen šest a půl milionu.Tedy menšinu která se k většině chovala ještě mizernějí,jak to R-U k Čechum.A že to byl demokratický stát? Ale ale ! Vláda necelé desítky politikářu s nekontolovanou a nekontrovatelnou moci, kteří vládli sami a pro sebe,je demokracie?  Demokracie která sice měla parlament,ale místo poslancu pimrlata,která musela zvedat pacičky na rozkaz a mluvit na rozkaz to,co měla nařízeno,kdyby né,tak by v tom okamžiku doposlancovali? To tedy  za starého R-U bylo té demokracie více a poslanci nebyli poviní uposlwechnout rozkazu císaře ani bosu svých stran,což už bylo za té ČSR veledemokracie,kterou svět údajně právem obdivoval a právem záviděl? Nu o co vlastě máte s toho,že vám vládne bezohleně český pán? A že dřete na českého pána,dokonce více pánu a že vás po hřbetě mlátí důtkami český dráb českého pána?

xxx Kubeš 29.2.2008 16:48

Autor

klade otázku, proč Rumunsko se zdráhá uznat Kosovo. Myslím, že odpověď je jednoduchá: poněvadž má k Rusku příliš blízko. Všechny ty řeči, jestli státy rozdělovat či ne, jsou jenom řeči. Hlavní roli je otázka mocenských zájmů a ty především budou rozhodovat. Proto fandím Kosovanům, protože Rusů jsme si užili dost.

Wabi. 29.2.2008 16:34

Re: Re: Chtěli se odtrhnout od Srbu,tak se odtrhli.Měli na to právo.

Von si lebedí v USA a nám do toho z dlouhý chvíle a ještě z důvodů jiných  krafe.

Sowfiw 29.2.2008 16:04

S Urbany se zase roztrhl pytel

Tenhle Pavel Urban pise skoro stejne jako Petr Urban alias Gay Peters jinak Vita Zvanovcu.

vita 29.2.2008 16:03

Re: Re: Re: Před 10 lety bylo možné nepodpořit teroristickou organizaci UCK

Ó, jak jste mi to nandal!

A jak dokonale se obejdete bez škatulkování, těch argumentů, ta jasnost myšlenek a průzračnost dokazování!

Öman 29.2.2008 15:38

Re: Re: Před 10 lety bylo možné nepodpořit teroristickou organizaci UCK

Kdybyste si pozorně přečetl příspěvek výše a trochu se zamyslel, pak byste tady možná nevyblil toto komunistické, ideologické heslo :-(

Öman 29.2.2008 15:33

Re: Morava

A potom následně o vytvoření samostatných městských států ;-D

JJ 29.2.2008 15:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bem ma v tomto pravdu, ale

Bezte se prebalit. :-/